Reklama

Reklama

Vyléčení

  • Irsko The Cured (více)
Trailer

Obsahy(1)

Zombíci, dříve pojídající lidské maso, jsou vyléčeni, ale jejich začleňování zpátky do společnosti nevítají všichni s otevřenou náručí. Musejí se potýkat s postavením vyvrženců a s důsledky hrůzných činů, které coby "živí mrtví" spáchali. Co se stane, když se "živí mrtví" vrátí zpátky do života? V zemi pustošené po mnoho let virem, který nakažené měnil v zombíky pojídající lidské maso, se konečně podaří najít vhodnou léčbu a započne proces opětovného začleňování přeživších zpátky do společnosti. Mezi ně patří i Senan (Sam Keeley), mladík pronásledovaný hrůznými činy, které coby nakažený napáchal. Vrací se do rodiny své ovdovělé švagrové (Ellen Pageová), aby se pokusil začít nový život. Je však společnost připravená odpustit lidem jako je on? Nebo svět opět rozpoltí strach a předsudky? Snímek "Vyléčení", který prostřednictvím provokativních paralel poukazuje na problémy dnešní společnosti, vypráví chytrý, děsivý a hluboce lidský příběh o vině a vykoupení. (Cinemax)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (42)

POMO 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý zombie príspevok o “vyliečených” a ich nemožnosti zaradiť sa späť do spoločnosti. Čo môže viesť k ich sympatizovaniu s väznenými, ešte nevyliečenými... Britské prostredie pripomína boyleovku 28 Days Later a írsky revolučný duch a vôbec psychologická rovina filmu naznačuje veľkú žánrovú udalosť. Vyústenie filmu ale nenaplní priebežne tvorené očakávania - fanúšikom žánru nebude tak málo zombie-akcie po toľkom kecaní stačiť. [Sitges FF] ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Alegorické drama o nenávisti, jinakosti, strachu. Čistokrevný horor, co uspokojí spíše menšinové diváky, protože tady nejde ani tak o krev, zuřivé zákusy a střeva ven, jako spíše o vztahy mezi hlavními aktéry, kteří stojí nedobrovolně na dvou stranách barikády, a ač by chtěli překážku odstranit, určité společenské síly to nejen nedovolí, nýbrž mají opačný zájem. Jedna z dojemných scén je věnována doktorce Lyonsové a mně její osud tak trochu připomněl doktora Galéna. Sam Keeley se na roli hodil výborně, protože celou dobu vypadal, jako by měl za sebou skutečně život zombíka, a já čekal, kdy se na někoho hladově vrhne. To Pageová je sice sympatická, leč svoji roli jen tak nějak odbyla, když po většinu času někam němě zírala. I když vyléčení mohou představovat jakoukoliv skupinu lidí, tak rozhodně ne tu, co se nedokáže začlenit do společnosti, jelikož zde je to právě většinová společnost, která přes jejich veškeré snahy začlenění odmítá. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

“Rómsku či prisťahovaleckú” problematiku “riešiaci” zombi snímok, ktorého pointa jasne preukazuje, že znovu zaradenie do mravnej, respektíve kultúrnej spoločnosti, ani zďaleka nemusí naplniť očakávania “verejnosti”. Moja “myšlienka” je samozrejme scestná, “mierne alebo viac” cez rámec, no čo sa vďaka určitým jednotlivcom deje za hranicami štátov, ktorých občania “dobrovoľne” podali pomocnú ruku, je s nadsázkou zobrazené v tomto ľahko nad priemernom, myšlienkovo zaujímavom počine. Dalo sa, za ten nápad sa to sledovať oplatí, no za tú vizuálnu a bohužiaľ takmer minimálnu snahu o využitie horor “efektu”, fanúšik žánru zrejme nadšený nebude. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mám takovou zásadu a tou je, že když ve filmu hraje Ellen Page, chci ho vidět. Je to záruka kvality. Nejinak tomu bylo i zde a já se fakt musím poklonit jejímu herectví. Takhle prostě vypadá ženská, která si prošla peklem. Peklem, které nekončí. Vyléčení je svým způsobem film s geniálním scénářem. Zatímco většina postapo zombie filmů končí apokalypsou světa jaký jsme znali (pravda v těch blbějších na konci prezident USA a hasiči vytahují potrhanou americkou vlajku), tady na to šli z druhé strany. Film začíná ve chcilce když nákaza už skončila. Podobně jako v 28 týdnů poté. Lidé se dělí na nikdy nenakažené, vyléčené nakažené a imunní nakažené. Vyléčení jsou začleňováni zpět do společnosti zdravých. Pamatují si co dělali a pochopitelně zdraví z nich mají strach. Je to jako o tom košíku nádherných jablek v nichž jen jedno je jedovaté. Nabídli by jste si? Nebo by jste s díky odmítli? Jak jsem tak četl komenty, někdo má dojem, že film pod zombie maskou řeší Rómy, jiný myslí, že migranty atd... Myslím si, že tyto příměry selhávají. Proč? protože nakažení byli vlastní lidé. Často příbuzní nebo sousedé. Tedy nikoliv jiné etnikum, jiná kultura... Pokud bychom srovnávali tak je to podobné jako návrat občanů členských států EU poté co padl Islámský stát a oni jako jeho bojovníci žádají návrat. Prý už budou hodní... Začlení se do společnosti... Jako občané daných zemí žádají jen přijetí zpět. Ale to jen k těm příměrům. Já bych takto téma nestavěl. Vždyť lidstvo může opravdu řešit nějakou formu nákazy, nějaké pandemie a přežije-li jak se bude chovat k nemocným a vyléčeným? Budou mít stejná práva? Bude se jim důvěřovat? A co ti nemocní odolávající vakcínám. Jak dlouho bude trvat snaha je vyléčit, než někdo prohlásí, že eliminace je nejbezpečnější a také nejlevnější řešení? Tenhle film tu byl nepěkně strhán. Ale já mám zombi apokaliptické filmy rád a tohle byl opravdu netradiční pohled na téma navíc s perfektně vybranými herci. Jen ten úplný závěr mi nesedl. Ale tak jako tak dávám za 4 pořádné kousance! * * * * ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po tom, čo sa podarilo nájsť liek na infekciu, ktorá menila nakazených na krvilačné beštie, vláda rozhodne, že je čas vrátiť vyliečených do normálneho života. To sa samozrejme nepáči širokej verejnosti, pretože obyvatelia považujú tieto osoby za nebezpečné. Je len na nich, aby verejnosť presvedčili o tom, že nie sú hrozbou. – Trochu netradičný pohlad na Zombie subžáner, ktorý ma ale osobne velmi nenadchol. Niektoré veci fungujú špičkovo a niektoré zase nefungujú takmer vôbec, takže to je vo výsledku len priemerný, ale aspoň ambiciózny horor. Bolo to na mňa fakt hoodně pomalé a herci sa mi vôbec nepáčili. Tvorcom sa ale výborne podarilo zladiť to do velmi negatívnej a depresívnej nálady, ktorá z toho nehorázne srší a tá beznádej a rozbitá spoločnosť sú spracované parádne. Je to taktiež velmi pekne natočené a kameraman využíva nádherné jesenné exteriéry Írska najviac ako sa dá. Gore takmer žiadne, čo je škoda. V závere sa to ešte trochu rozprúdi, ale už ma to nejako výrazne nenabudilo. Pre fanúšikov pomalších dramatických snímkov zrejme potešenie, ale ja som si už asi zvykol na tie Zombie naháňačky plné akcie. + herec z AfterDeath + herečka z Flatliners + herec z Invoked + herec z The Hallow + herec z Holidays ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama