Reklama

Reklama

Vyléčení

  • Irsko The Cured (více)
Trailer

Obsahy(1)

Zombíci, dříve pojídající lidské maso, jsou vyléčeni, ale jejich začleňování zpátky do společnosti nevítají všichni s otevřenou náručí. Musejí se potýkat s postavením vyvrženců a s důsledky hrůzných činů, které coby "živí mrtví" spáchali. Co se stane, když se "živí mrtví" vrátí zpátky do života? V zemi pustošené po mnoho let virem, který nakažené měnil v zombíky pojídající lidské maso, se konečně podaří najít vhodnou léčbu a započne proces opětovného začleňování přeživších zpátky do společnosti. Mezi ně patří i Senan (Sam Keeley), mladík pronásledovaný hrůznými činy, které coby nakažený napáchal. Vrací se do rodiny své ovdovělé švagrové (Ellen Pageová), aby se pokusil začít nový život. Je však společnost připravená odpustit lidem jako je on? Nebo svět opět rozpoltí strach a předsudky? Snímek "Vyléčení", který prostřednictvím provokativních paralel poukazuje na problémy dnešní společnosti, vypráví chytrý, děsivý a hluboce lidský příběh o vině a vykoupení. (Cinemax)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (42)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem se nějak netajil, že zombie subžánr patří mezi moje nejméně oblíbené hororové témata (výjimkou jsou staré italské kousky, filmy od Romera či třeba démonická série REC a pár dalších…). Pár filmů už mě však dokázalo zaujmout a navíc Irsko bylo nějaký čas mým druhým domovem, kde jsem žil a pracoval. Takže taková srdcovka. I z toho důvodu jsem dal nakonec tomuto kousku šanci, přestože je v mé sbírce už docela dlouho. Nějak jsem si o něm dopředu nezjišťoval moc informací, takže jsem byl zpočátku celkem překvapený jeho netradičním pojetím. Tvůrčí myšlenka (nápad) o znovu začlenění nakažených (vyléčených) zpět do společnosti, nebyl vůbec marný. Musím souhlasit, že spíše než o horor se jedná o jakousi formou sociálního dramatu. A téma nepřizpůsobiví versus zbytek, či náhrada migrantů za zombie, předsudky, rizika – byla více než zjevná. To už ale ať si každý přebere, jak uzná sám za vhodné. K těmto žhavým tématům se raději moc nevyjadřuji, protože by to nemuselo dopadnout dobře.     Stejně jako k faktu, že jednu z hlavních rolí zde ztvárnila pěkná a nadějná herečka Ellen Page ještě v době kdy byla jakžtakž normální. I ona totiž zanedlouho poté začala o sobě prohlašovat, že se cítí býti jako muž a podstoupila svou „transgender přeměnu“. Další zvěrstvo, které se na nás za poslední roky/měsíce valí ze všech stran. Ani to mi však nezabrání, abych nepochválil její herecký výkon. Jako Elliot Page mě už nyní vůbec nezajímá…   Ale abych se vrátil k samotnému filmu. Myšlenka dobrá, provedení však místy dost pokulhávalo. Zvláště budete-li se na to dívat jako na hororový film. Přitvrdilo se až v samotném závěru, došlo i ke zlepšení celkové atmosféry, ale do té doby budete muset překousnout hromadu dialogů – z nichž velké množství zas tak záživných nebylo. Bylo cítit ono „morální poselství“ a hlavní hrdina se snažil, co to šlo, ale našla se tu i řada dosti chabých pasáží, při kterých jsem nervózně pokukoval po časomíře. I z toho důvodu tomu prostě nemůžu dát lepší ohodnocení než lehký podprůměr. 40% ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po tom, čo sa podarilo nájsť liek na infekciu, ktorá menila nakazených na krvilačné beštie, vláda rozhodne, že je čas vrátiť vyliečených do normálneho života. To sa samozrejme nepáči širokej verejnosti, pretože obyvatelia považujú tieto osoby za nebezpečné. Je len na nich, aby verejnosť presvedčili o tom, že nie sú hrozbou. – Trochu netradičný pohlad na Zombie subžáner, ktorý ma ale osobne velmi nenadchol. Niektoré veci fungujú špičkovo a niektoré zase nefungujú takmer vôbec, takže to je vo výsledku len priemerný, ale aspoň ambiciózny horor. Bolo to na mňa fakt hoodně pomalé a herci sa mi vôbec nepáčili. Tvorcom sa ale výborne podarilo zladiť to do velmi negatívnej a depresívnej nálady, ktorá z toho nehorázne srší a tá beznádej a rozbitá spoločnosť sú spracované parádne. Je to taktiež velmi pekne natočené a kameraman využíva nádherné jesenné exteriéry Írska najviac ako sa dá. Gore takmer žiadne, čo je škoda. V závere sa to ešte trochu rozprúdi, ale už ma to nejako výrazne nenabudilo. Pre fanúšikov pomalších dramatických snímkov zrejme potešenie, ale ja som si už asi zvykol na tie Zombie naháňačky plné akcie. + herec z AfterDeath + herečka z Flatliners + herec z Invoked + herec z The Hallow + herec z Holidays ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

“Rómsku či prisťahovaleckú” problematiku “riešiaci” zombi snímok, ktorého pointa jasne preukazuje, že znovu zaradenie do mravnej, respektíve kultúrnej spoločnosti, ani zďaleka nemusí naplniť očakávania “verejnosti”. Moja “myšlienka” je samozrejme scestná, “mierne alebo viac” cez rámec, no čo sa vďaka určitým jednotlivcom deje za hranicami štátov, ktorých občania “dobrovoľne” podali pomocnú ruku, je s nadsázkou zobrazené v tomto ľahko nad priemernom, myšlienkovo zaujímavom počine. Dalo sa, za ten nápad sa to sledovať oplatí, no za tú vizuálnu a bohužiaľ takmer minimálnu snahu o využitie horor “efektu”, fanúšik žánru zrejme nadšený nebude. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

SPOILERY Nápad skvělý, ale scénář je neskutečně odfláknutý a nepromyšlený. Původně jsem se obával, že půjde o další film o uprchlické krizi, ale režisér tím evidentně nechtěl nic říct, ačkoli to tak ze začátku vypadá. Takže tu máme drama jenom s nápadem vyléčených zombií, které ale společnost bere za vyvrehly. Ok, proč ne, líbilo se mi to víc než ta první možnost, ale ten film je prostě odfláknutý. Hodně věcí neřekne - Z jakého důvodu celé společnosti vyléčení vadí? Dobře, kdybyste takhle narazili na vyléčeného, co vám kdysi sežral/pokousal někoho blízkého, chápu to. Ale proč vadí všem? Není to narážka na současnost, na to si ten film ani nehraje, tak z jakého důvodu jsou vyvrheli? A jak ti normální lidé poznají rozdíl od těch vyléčených, když je zrovna nepřivezou autobusem? Nutno podotknout, že ty rozdíly jsou na skoro nepoznatelné, Senan třeba má jakousi skvrnu na oku pod očním víčkem - jinak nic. A Connor už se vůbec nedá od ostatních rozpoznat. Proč na některé zombie lék fungoval a na ostatní ne? A je toho i víc. Hlavně ten film úplně divně skáče od tématu k tématu. Nejprve sledujeme neúspěšné začleňování vyléčených do společnosti, které eskaluje ke stvoření jakéhosi odboje, ke kterému se Senan nejprve přidá, potom z něj odstoupí, po odhalení švagrové, co jako zombie udělal, se k němu přidá a pak ho zase opustí, aby zachránil její dítě. Nějaká psychologie postav zde neexistuje (hlavně postava doktory je odfláknutá - zjistíme o ní jen to, že je lesba, a to dokonce až při její smrti...), člověk pořádně nechápe jednání ani jedné strany (chtěli se vyléčení pomstít světu, nebo se zase spojit s nevyléčenými a být zase zombie jako dřív? Protože Connor zjevně chtěl...), prostě je to strašně nepromyšlené a je to škoda, jelikož ten nápad byl skvělý. A ve finále bych snad i byl radši, kdyby to byl další příspěvek do té vlny jednostranných filmů s tématem "chudáci uprchlíci", protože pak bych měl pocit, že režisérovi o něco šlo. Tady mu šlo jen o to téma a i to podělal. Přitom kameru to nemá špatnou a atmosféra tam místy je docela dobrá. Ale celkově to prostě je dost špatný film. Slabé 2* ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý zombie príspevok o “vyliečených” a ich nemožnosti zaradiť sa späť do spoločnosti. Čo môže viesť k ich sympatizovaniu s väznenými, ešte nevyliečenými... Britské prostredie pripomína boyleovku 28 Days Later a írsky revolučný duch a vôbec psychologická rovina filmu naznačuje veľkú žánrovú udalosť. Vyústenie filmu ale nenaplní priebežne tvorené očakávania - fanúšikom žánru nebude tak málo zombie-akcie po toľkom kecaní stačiť. [Sitges FF] ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama