Eva

• Francie Eva

Vše začíná jednou sněhovou bouří, kdy se v životě nadějného spisovatele Bertranda objevuje záhadná a znepokojivá Eva. Toto setkání je pro Bertranda zlomové, odstartuje jeho posedlost a vede ho na cestu zatracení... (Festival francouzského filmu)

Greg25

Když si pustíte trailer získáte pocit, že tenhle film bude mít takovou psychologickou hloubku a tolik emocí, že vás to v kině přidusí do sedačky. Opak je pravdou, trailer je skvělý, film je to špatný. Isabelle Hupert je skvělá (fakt by mě zajímalo, jak to dělá, že ve svém věku vypadá o dvacet let mladší, beze srandy), ale tím to končí. Sledujete režisérsky vykalkulovanou hru, kde vnitřní motivace postav není dostatečná, psychologicky klouže po povrchu a jako sevřený celek postupně gradující svojí bezvýchodností a destrukcí vůbec nefunguje, protože chce ždímat něco, co před tím vůbec nenastavil. Šachová hra bez emocí, kde rádoby cool záběry rozhodně nebudují atmosféru, jako ji spíš rozbourávají. Psychologické dusno nikde. Největší zklamání 21. Festivalu francouzského filmu, který už tak patřil filmově ke slabším ročníkům. 40% ()