Reklama

Reklama

Tigrero: film, který nikdy nebyl natočen

(festivalový název)
  • Brazílie Tigrero: A Film That Was Never Made (více)
Dokumentární / Drama
Brazílie / Finsko / Německo, 1994, 75 min

Obsahy(1)

Sam Fuller začal pracovat na akčním snímku Tigrero, odehrávajícím se v Amazonii, již v roce 1950. Hlavní role ve filmu měli ztvárnit Tyrone Power, Ava Gardner a John Wayne. Během příprav na natáčení se Fuller vydal se 16mm kamerou do skutečné indiánské vesnice. Studio 20th Century Fox však projekt po pěti letech náhle zastavilo. V roce 1992 předal Fuller svůj dokumentární záznam Mikovi Kaurismäkimu. Kaurismäkův Tigrero je film o tom, co se stane, když Jim Jarmusch a Sam Fuller vyrazí do Brazílie a uprostřed amazonského pralesa debatují o Hollywoodu.

"Nikdy jsem si neplánoval, že budu žít v Brazílii. Chtěl jsem tady strávit jeden týden a dnes už je to 15 let. Mám tady všechno, směs lidí, kultur, přírody – počasí taky není k zahození.“ Mika Kaurismäki (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (15)

DrBuznička 

všechny recenze uživatele

Nějak jsem nedokázal pochopit, co přesně režisér filmem sleduje a co chce aby si divák z kina odnesl. Je to film o globalizaci, o tom jak jí se svými tradicemi odolávají (i neodolávají) zapadlé brasilské vesnice? Nebo je to film o akčním filmu, který nebyl nikdy natočen kvůli pojišťovnám? Nebo je to nakonec vyprávění starého člověka o válce, polemizování o Bohu? A jakou úlohu má vlastně Jim Jarmush? Je to Fullerův zaskočený společník, kterého z nějakého stupidního důvodu s sebou dotáhl do jungle nebo dokumentarista, který mu klade otázky? Tenhle film pro mě neměl páteř... ()

Toj 

všechny recenze uživatele

Asi nejvíc cool dokument, který jsem kdy viděl. Jarmusch v upnutých černých džínách, třičkem Ramones, koženými boty a šedivými vlasy s cigaretou v puse pádluje na kánoi s Fullerem, který má v hubě zase ohromný doutník. Film o ohromné úctě mladých talentovaných filmařů ke svým vzorům, film o filmu, krásný film o Fullerovi, o světě kolem nás, ale i o respektu a lásce k jiným kulturám a jejich vztahu k nám. Všechno tak nějak na téhle vztahové rovině souvisí se vším. Formálně je to poměrně poutavé a osvěžující, upouští se od tradičních dokumentárních klišé a baví i stylovými inscenovanými vtípky. ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Má to svoje momenty. Záverečnú scénu, spomienky na prvé stretnutie, domorodcov pobehujúcich kolem v rituálnom tanci, spievajúc “Hollywood, Hollywood.” Ale na celovečerák je to informačne chabé. Nedozviete sa o moc viac, ako po prečítaní obsahu. A ak už ste videli toto, prakticky nemá význam ten film pozerať. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Film o tom, jak se Jim Jarmusch ptá a Samuel Fuller odpovídá a všechno v brazilském světě, který je pozadím pro jednu velkou pohádku, která není poetická ani moc zajímavá. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Hraný dokument, který má několik neuvěřitelně vtipných okamžiků, jinak je ale spíše jen průměrně zábavným vyprávěním a něčem, co mohlo být! ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama