Tigrero: film, který nikdy nebyl natočen (festivalový název)

• Brazílie

Tigrero: A Film That Was Never Made

• Finsko

Tigrero - elokuva joka ei valmistunut

• Německo

Tigrero - Ein Film der nie gedreht wurde

Dokumentární / Drama

Brazílie / Finsko / Německo, 1994, 75 min

Mika Kaurismäki

Mika Kaurismäki

Asi nejvíc cool dokument, který jsem kdy viděl. Jarmusch v upnutých černých džínách, třičkem Ramones, koženými boty a šedivými vlasy s cigaretou v puse pádluje na kánoi s Fullerem, který má v hubě zase ohromný doutník. Film o ohromné úctě mladých talentovaných filmařů ke svým vzorům, film o filmu, krásný film o Fullerovi, o světě kolem nás, ale i o respektu a lásce k jiným kulturám a jejich vztahu k nám. Všechno tak nějak na téhle vztahové rovině souvisí se vším. Formálně je to poměrně poutavé a osvěžující, upouští se od tradičních dokumentárních klišé a baví i stylovými inscenovanými vtípky.(10.7.2011)

Hraný dokument, který má několik neuvěřitelně vtipných okamžiků, jinak je ale spíše jen průměrně zábavným vyprávěním a něčem, co mohlo být!(29.7.2007)

Nějak jsem nedokázal pochopit, co přesně režisér filmem sleduje a co chce aby si divák z kina odnesl. Je to film o globalizaci, o tom jak jí se svými tradicemi odolávají (i neodolávají) zapadlé brasilské vesnice? Nebo je to film o akčním filmu, který nebyl nikdy natočen kvůli pojišťovnám? Nebo je to nakonec vyprávění starého člověka o válce, polemizování o Bohu? A jakou úlohu má vlastně Jim Jarmush? Je to Fullerův zaskočený společník, kterého z nějakého stupidního důvodu s sebou dotáhl do jungle nebo dokumentarista, který mu klade otázky? Tenhle film pro mě neměl páteř...(2.8.2007)

• Djkoma

Film o tom, jak se Jim Jarmusch ptá a Samuel Fuller odpovídá a všechno v brazilském světě, který je pozadím pro jednu velkou pohádku, která není poetická ani moc zajímavá.(29.7.2007)

• bassator

46th KVIFF 2011 - TRIBUTE TO SAMUEL FULLER - Pocta Samuelu Fullerovi (Tigrero: A Film That Was Never Made / TIGRERO: A FILM THAT WAS NEVER MADE / Tigrero: film, který nikdy nebyl natočen)(9.9.2011)