Danny Vinyard vidí vzor ve svém starším bratrovi Derekovi, který se po smrti otce, jenž byl coby profesionální hasič zastřelen v černošském ghettu, stal zapřísáhlým vyznavačem rasistických hodnot. Strmě stoupal v neonacistické skupině Bílá síla. Pak byl ale odsouzen za chladnokrevnou vraždu dvou černochů. Po třech letech v base se Derek vrací domů, ale už to není člověk jako dřív. Poté, co mu černoch ve vězení zachránil život, když se ho běloši snažili znásilnit a zabít, nedokáže být rasista. Jeho bratr Danny ale tento obrat nechápe, sám je členem Bílé síly. Ve škole má průšvih kvůli rasistické eseji. Proto se Derek sejde s vůdcem Bílé síly Cameronem a chce ho přesvědčit, aby nechal Dannyho jít. Všichni z gangu, jeho bývalí bratři, se však obrací proti němu, ani u Dannyho nenachází pochopení. Soukolí gangu se prostě točí dál. Semele i Dannyho? (TV Nova)

DHDV

Stejně nadčasový jako Philadelphia! Drsné, syrové a film s posláním. Edward zahrál postavu na jedničku a není co vytýkat ani režisérovy. Příběh nekomplikovaný a nepůsobí až moc americky přesto se to celé odehrává v U.S.A. Pro mě film který na mě po zhlédnutí zapůsobil a pustil sem si ho vícekrát. ()

Wolvie

Sorry,ale tohle jde totálně mimo mě.Korektní sračka,která by moc chtěla být kultem.Mrkněte radši na Klub rváčů,udržíte se v přesvědčení,že Edward Norton je skvělý herec. ()

Krchy

Nebýt až příliš přetažené proměny (nebo spíše proměn) hlavního hrdiny, tak jdu na pět, už jen kvůli tomu, co předvádí Norton. No a jelikož nejsem hipík s mozkem vymletým multikulti propagandou, tak fakt nevím, co si o vyznění filmu mám myslet. Možná právě o to režisérovi šlo, třeba chtěl donutit lidi i přemýšlet, než dílko zařadí do nějaké té škatule, kdo ví? ()

hororwatch

Tenhle film je natočen tak skvěle po všech stránkách, že pokud tam jsou nějaké chybky, člověk je ani nemá náladu vnímat. Co se týče tématiky filmu a její zpracování, myslím že až na pár věcí je to perfektní. Film skutečně donutí zapřemýšlet nad otázkou rasismu i nás v Čechách atd. Mě osobně se tato tématika hodně týká a jsem rád, že film ji pojal tak jak ji pojal. Nemám rád filmy s touto tématikou kde autor jednoznačně jednu stranu vykreslí jako špatnou a jednu jak ukřivděnou a ani se neobtěžuje hlouběji vykreslit důvody nebo jejich mentalitu atd. Perfektní škoda že nepovolili natočit druhý díl. ()

strikeman

Realistické, syrové, nestranné, myšlenkově nečernobílé (obrazově občas ano:-))). Další devizou jsou samozřejmě herecké výkony - Norton je prostě frajer. 90% ()

Colleague

Režiséra Tonyho Kaye to muselo na chvíli osvítit shůry aby něco takového dokázal vyplodit. Jako je Rekviem za sen nakopávačka v oblasti drog, tak stejně byl pro mě Kult hákového kříže nakopávačka v oblasti rasismu. Pro každého filmového fanouška by měl být tenhle film v kategorii "must see". ()

boul

největší klasa filmařů a mnoha lidí, skvělé zahraná Nortonovka a tvrdý příběh po kterém se těžko sápe po dechu ale pro mě to bohužel není a fanda tohohle filmu nejsem, smutně a nerad hodnotím tento film. ()

Hapretor

Mírně naivní, avšak velmi zábavné, ke konci dojímavé a celkově i poučné. Životní role E. Nortona, která mu sedla jak prdel na záchod. ()

DannyBoon

Mám skvělýho černošskýho učitele, tati. Tak to pozor synku, mám dva nový kolegy, černochy, a není to správný.// Mám vyholenou hlavu a obří hákenkrajc přes prsa. Nenávidim černý, žlutý, židy. Hnus a póvl USA. Jsem v lochu. Odstřelil jsem dva negry, který mi chtěli lohnout auto. Balíkuju prádlo s jednim strašně ukecanym typem. Nebavím se s nim. Je černej. Naštěstí je tu pár vylepanejch bělochů, takže mám s kym zaposilovat. Taky mě asi chráněj. Vězení je přecpaný černejma, žlutejma i jinak barevnejma, ale zatim se mi nic nestalo. Zbejvá 6 měsíců. Jeden z bělochů kšeftuje s Mexikáncema. Vůbec se mi to nelíbí. Bavim se se svym černym kolegou. Je s nim sranda. V jídelně jsem si odsed od bílejch. Jsou to pokrytci. Šéf bílý party mě ojel ve sprše. Svět fakt není černobílý!....scénář, nevídané množství zpomalených záběrů, tklivá hudba, bleskové názorové přemety obou bratrů z toho dělají průměrný film ()

Iwiiik

Krásně syrový holt antirasismu v moderní společnosti. Edward Norton předvedl úžasný výkon a získal si můj doživotní respekt právě za American History X. Tonymu Kayeovi se podařilo přesně zachytit banálnost a nesmyslnost rasových problémů v USA (potažmo na celém světě), které nejsou nepodobné boji pravěkých tlup o území a které vždy pouze nevyhnutelně vedou jen ke zhoršení stávajících životních podmínek komunit. Výborná práce! Mimochodem scéna, kdy Derek a Danny strhávají neonacistické plakáty ze stěny Dannyho pokoje, patří k nejemotivnějším scénám, které znám. ()

kacirek_

Vynikajícící Edward Norton nám ukazuje novodobý rasisimus, no fuj. Film je to drsný, ale je třeba ho vidět a promítat, aby si lidi stále uvědomovali, co dokáže rasismus. Moc se mi líbilo zpracování, kdy minulost je černobílá, zatímco přítomnost barevná :-). ()

Shredo

Film s veľmi hlbokou myšlienkou, plný emócií. Edward Norton v popredí filmu v naozaj kultovej záležitosti. ()

Octane

Podle mě nejlepší role Eda Nortona, kterou kdy hrál. Ve filmu působí naprosto suveréně. Bez Nortona bych tomu 5* určitě nedal, děsně jsem ten film žral. Velice silnej příběh ohledně rasismu podanej skvělými herci a suprovou režíí. Můžu jedině doporučit! ()

MickeyStuma

Silné zpracování tématu o rasové nesnášenlivosti. Drsný realistický pohled a kvalitní scénář rozehrává drama velmi brutálním a nekompromisním způsobem. Nenávist k člověku tmavší pleti je zakořeněno v historii lidstva od nepaměti. Příběh se na problém dívá trochu hlouběji a poukazuje převážně na jeho následky. Konflikty v rodině vyrážejí dech a zanechávají hlubokou myšlenku. Ono ani trochu tý filosofie vůbec nezaškodilo. Naopak, dodalo tomu více syrovosti. Napravení člověka posedlého k takovým činům trochu zavání naivitou, ale nakonec, proč ne. O to víc tuhne krev v žilách v závěru příběhu. Tento snímek zabývajícím se rasizmem patří mezi ty lepší svého druhu. ()

Olík

Chronologicky převrácená o Oscara se otírající sebereflexe aneb z pro okolí nebezpečného xenofoba k čestnému předsedovy Rychlích šípů během tří let souložení ve stínu upadlého mýdla. Ne vážně, tohle je hodně podařená záležitost, která se nebojí pracovat se složitou společenskou tématikou......možná škoda jen té formy jakou k divákovy promlouvá prvoplánové poučení......tak trochu Jaroslav Foglar. Každopádně pod kůži se Edward Norton dokáže zavrtat....především jeho hakenkreuz poloha. ()