Predator Dark Ages

Krátkometrážní / Akční

Velká Británie, 2015, 25 min

James Bushe

Juan Iglesias

Můj genitální smysl mi říká, že jsem se stal svědkem překročení hodně tlusté hranice mezi amaterským fan-filmem a profesionálním fan-filmem, který by se ani nemusel stydět jít do kin. Obvykle jakmile má nějaký fan-film více než 15 minut, začínám cítit samoúčelné natahování a konečky nehtů na ruce mi mizí rychlostí nového Tokijského rychlo-vlaku (takže hodně rychle- hehe), ale v tomto případě mi bylo líto, že to nebylo klidně o deset minut delší. "I am afraid of no man. -This is no man we hunt." (29.5.2015)

Celkom fajn, už veľa krát si fanúšikovia ale aj ja kladný otázku, ako by to vyzeralo keby Predator pristal o pár storočí skôr. Tento amatersky, krátkometrážny, akčný Predatorský náhul, síce neviem za koľko uvarili, ale celkom sa im to podarilo. Je to dosť dobrá vyvražďovačka v lese s Templármi a jedným Saracenom a Predatorom. Celkom šikovná kamera, prostredie, vynikajúci Predator, zvukové efekty a hlavne atmosféra, ktorej najviac pomáha Silvestriho soundtrack. Ja som spokojný, aspoň som sa dočkal Predatora v Dark Ages. 70% - 3*(18.6.2015)

• Wacoslav1

Mno tak teda nevím. Všichni tu vyřvávají pocta, pocta, ale dle mého názoru je to jenom prachsprostá vykrádačka prvního Predátora, akorát tu místo vojáků pobíhají středověcí rytíři což je teda podle mě pěkná debilita. Jinak už to nepřichází z ničím novým a pouze to kopíruje určité scény z Predátora 1. Tu 1* dám za slušný provedení největšího mimozemskýho killera a celkově za tu solidní technickou stránku vzhledem tomu, že se jedná o amatérský počin. Chvílema jsem uvažoval i o 2*, ale bohužel ten stupidní konec to zabil.20%(16.6.2015)

|55%| Amatérský počin a tak by se k němu mělo přistupovat. Tyhle amatéřiny moc nemusím, ale když je to pěkně udělané, tak to ocenit dokážu, ale musí mě to opravdu zaujmout. No, tohle jsem ohodnotil čistě průměrně, ale i tak to znamená hodně, vzhledem k tomu, že je to točené amatéry. Predátor byl pěkně vytvořený, pár drsnějších zabití tu bylo, ikdyž to mohlo být kamerou nasnímané lépe, aby byl vidět nějaký ten detail. Ale dá se pochopit, že to netočil žádný hvězdný rejža. To, že se děj odehrává v době rytířů, mi až tak nevadilo. Spíš mě ty postavy rytířů vůbec nebavili. Hudba je podobná jako v původním filmu. Je to krátké, takže se to dá v klidu vydržet. Velká škoda je, že se finále nepovedlo, je pěkně debilní. Přesto jsem celkově spokojen. Určitě to trochu potěšilo, ikdyž to mohlo být o dost lepší.(20.6.2015)

Z komentárov by jeden čakal, že každý druhý užívateľ CSFD by to natočil u seba na záhrade lepšie, než John McTiernan samotný. Na to, že sa zobrali ľudia od piva natočiť Predátora, je to špica. Možno scenár a réžia finálnych momentov by chceli vylepšiť a herci v kritických situáciách sú emočne príliš chladní. Najviac mi ale chýba hutnejšia atmosféra, tie lesíky ponúkajú viac. Čo sa týka "lacných" kostýmov, kulís a podobne, tak také som vídaval v TV filmoch s "určitým" rozpočtom. Takže asi tak.(31.10.2018)

• - Adrian Bouchet, představitel ústřední postavy templáře, se již s Predátorem ve své herecké kariéře setkal. Vidět jste ho mohli ve vedlejší roli v Vetřelec vs Predátor (2004). (-Victor-)

• - Film vznikl pomocí Kickarsteru. Film podpořilo 159 lidí, kteří dohromady přispěli 5525 liber. Ve výsledku se podařilo projekt zafinancovat jen tak tak. Základní hranice pro realizování projektu byla totiž 5000 liber. Tvůrci slibovali, že při překročení této částky, budou moci nabídnout alespoň našlapaný trailer. (-Victor-)