Prokletí smrti

Mario Bava

Mario Bava

Kostýmy:

Tina Grani

Snímek Maria Bavi zaujme hlavně svou temně gotickou atmosférou umocňujíci vyníkající hudbou, která nepostrádá smyčce, hoboje, fagoty a další různé nástroje a hraje skoro pořád v celém filmu. Moc se mě líbilo krásné staré sídlo, staré porcelánové panenky, hřbitov a hostinec, ve kterém na začátku filmu byli obyvatelé tamnější vesnice nad kterou ležela stará kletba a ti obyvatelé byli hodně divní. Perfektní byly různé pohyby kamery, přibližování, oddalování a různé jiné vychytávky a hlavně různé barvy a nasvícení! To dodává filmu skvélý ráz! Paráda!! Nádherná hra s barvami! A jako jeden z prvních hororů, ve kterém se zjevuje mrtvá holčička, která má opravdu děsivý výraz!(27.11.2011)

Moje první setkání s velkým Mariem Bavou. A musím říci že to byla velice úchvatná zkušenost nahlédnout do kuchyně italského mistra horroru. Bavovo režisérské schopnosti jsou ohromující. Působivě houstnoucí atmosféra navozená souhrou barev , světel a stínů. Dále pak dokonalá kamera , prostředí , hudba , herci. To vše je naprostá špička. Musím prozkoumat Bavovo tvorbu podrobněji abych zjistil jestli i jeho ostatní díla jsou stejně působivá.(26.4.2008)

Filmová krajina je naprosto úchvatná. Staré polorozpadlé hrady se už sami nabízejí k tomu, že skrývají děsivé tajemství, úzké tajemné uličky s malými průchody, které spojují chudé domky jsou příkladným místem pro ukrytí vraha, který si na vás ve tmě počká. Hustá mlha, která se pomalu snáší nad starý hřbitov a zarostlé kamenné hroby nabudí tu správnou atmosféru tajemna a když tohle všechno skloubíte s děsivým prokletím a malou dívkou s tváří anděla, která vás bez mrknutí oka zabije – zrodí se z toho film, který může být pýchou italských tvůrců a diváci se na něj budou dívat z radostí. Do toho všeho hraje chrámová hudba a varhany jsou přesně ten typ nástroje, který dává gotickému horroru atmosféru tajemna.(7.7.2008)

• WANDRWALL

Dělá mi radost, když kouknu na něco, co mi připadá, že ani už není pravda, a přece mě to jako dítě bavilo. Proti dnešní produkci hororů to má zcela jiný ráz. Ale jak jen jsou ti herci přesvědčiví. Někdy tak moc, že až pak si to rozeberu abych se dobral oč to vlastně šlo. Dalším kladem pro mě je, že si přehrávám co jsem už viděl a co a jak mi utkvělo z toho v paměti.(22.6.2010)

Už zase musím pochválit Filmag.Tentokrát jsem si ale už fakt kecl na prdel. Za 76,-kč (!!!) jsem si pořídil Tohle a Dům hrůzy,Divadlo hrůzy,Kanibal muzikál.Zámecká zrůda,Černá kočka,a Den matek!! Jasně že jsem neváhal ani vteřinu,a to i přesto,že Dům hrůzy ,a Divadlo hrůzy jsem už měl (nechcete někdo dáreček?,já už ho tímhle dostal)Tentokrát kvalitativně (vysoko) velmi vyrovnaná sbírčička,kde i slabší kusy jsou v pohodě nad horrorovým průměrem a to i pro mě naprosto neznámý a výborný tenhle Bavův biják.(22.6.2010)

• - Film je také znám pod jménem Curse of the Living Dead. (Chatterer)

• - Melissu (ducha dívky) hraje ve skutečnosti chlapec. (Chatterer)

• - V původních italských titulcích jsou uvedeni Giovanna Galletti a Giana Vivaldi. Ve skutečnosti byl Giana Vivaldi Gallettiho pseudonym. (Chatterer)