Prokletí smrti

• Itálie Operazione paura (více)

Italský gotický horor poprvé v Česku! Jedno z nejlepších děl klasika žánru Maria Bavy vás zahalí do věčné mlhy, provede vás po rozpadlých hradech a opuštěných hřbitovech a detailně vás seznámí s jedním strašlivým prokletím. Sedmnácté století, Transylvánie. Odlehlá vesnička je po léta sužována tajemnými úmrtími. Proč se obětem před smrtí zjevuje malá holčička v bílém? Jakou to má spojitost s baronkou Grapsovou, žijící v obrovské chátrající vile? A kam zmizel inspektor, vyšetřující záhadné vraždy? Takové jsou otázky, které si klade mladý lékař Paul Eswai, povolaný k objasnění celého případu. Spolu s místní čarodějnicí Ruth odhalují tajemství strašlivého prokletí. Prokletí smrti... (oficiální text distributora)

Kusko.t2

Klasický horor (farebný, čo mu myslím trochu ubralo), ktorý režíroval taliansky klasik Mario Bava, spôsobom svojim vlastným. Operazione paura je príbeh, ktorý sa začína záhadnou smrťou jednej dievčiny. Táto smrť sa hodlá tento krát vyšetriť, čo však nie je také jednoduché. Tento mysteriózny prípad je plný nejasností a nevysvetliteľných situácii, ktoré tunajšiu komunitu nenechávajú kľudne spať a žiť si bezstarostný život bez stresu. Film s celkom dobrým obsadením (herectvo bolo na dobrej úrovni + pekná baba Erika Blanc v úlohe Moniky), peknými interiérmi a exteriérmi (ktoré boli patrične od pavučiny a hmly). No ale bohužiaľ to bolo trocha nevýrazné a miestami trocha nudné, čo zráža u mňa celkový dojem na 3*. Škoda. ()

erl

Moje první setkání s velkým Mariem Bavou. A musím říci že to byla velice úchvatná zkušenost nahlédnout do kuchyně italského mistra horroru. Bavovo režisérské schopnosti jsou ohromující. Působivě houstnoucí atmosféra navozená souhrou barev , světel a stínů. Dále pak dokonalá kamera , prostředí , hudba , herci. To vše je naprostá špička. Musím prozkoumat Bavovo tvorbu podrobněji abych zjistil jestli i jeho ostatní díla jsou stejně působivá. ()

B!shop

Nic moc sem necekal, precejen tyhle stary horory jsou vetsinou o nicem, ale byl jsem mile prekvapenej. Sice tu jsou klasicky veci, jako zabery do vystrasenejch obliceju, vsichni se boji ducha holcicky, kterej ale v podstate nic nedela, nicim originalni pribeh a hudba je takova vlezla a misty otravna, jenze tohle ma proste paradni atmosferu. Jednak se celej film odehrava v noci ve vesnici v nejakym silenym zapadakove, takze to vypada jak nekde na hrade a i kdyz je hudba misty otravna, dobre dotvari atmosferu. A ackoliv tu nejsou zadny lekacky ani litre krve a v podstate se nic moc nedeje, clovek stejne diky stale hustnouci atmosfere musi celou dobu bejt napnutej. Lepsi 4*. ()

dr.horrible

Katastrofálne zrežírovaní herci, a to aj s vedomím žánru. Schválne sledujte toho tragéda v hlavnej úlohe, jak celý čas len behá z jednej strany scény na druhú a tvári sa zdesene. To skrátka nemohol byť úplne zámer, nikto si predsa nepokazí vážny film obsadením Shaggyho zo Scooby doo. Veľká škoda, horor je to dobrý. ()

T2

Neviem prečo ale všetky Talianske horrory čo som doteraz videl mi prídu tak plocho natočené a prezentované bez hlbšieho významu. Príbeh je sám o sebe nevýrazní a je podávaní tak rozvlečene bez šťavy, že jediné čo môže robiť je maximálne nudiť, postavy v ňom sú nevýrazné, ale aspoň že sa dá pozerať na tie pekné herečky ale len pozerať nič viac a občas príde aj na nejaké to experimentovanie z vizuálnou stránkou kde celkom dobre kameraman zachytené nejaké tie zaujímavejšie momentky, len škoda že sú použité v tak nehybnom filme. /35%/ ()

• Po dvoch týždňov natáčania došli producentom peniaze. Režisér Mario Bava a aj zvyšok filmového štábu súhlasili s tým, že ho dotočia bez nároku na honorár. (beso74)
  • Melissu (ducha dívky) hraje ve skutečnosti chlapec. (Chatterer)