Ponořte se do příběhu politického poradce Rogera Stonea, mistra temného umění politiky, který už třicet let pracuje pro Donalda Trumpa. (Netflix)

Tomas_PO

Uf, tak to bola pecka. Autentická sonda do zákulisia (nielen) americkej politiky. Hlavnou postavou je lobista, stratég a šéf špinavých republikánskych kampaní od Nixona, Raegana, Busha až po Trumpa. Tomuto dokumentu sa dá veriť, keďže hlavný protagonista sa vyžíva v sebaprezentácii. Jeho hlavné mottá, aj keď sú už dobré známe, stále človekom zatrasú: "Myslíte si, že radový elektorát, pozná rozdiel medzi politikou a showbiznisom?", či "Hrajeme podľa platných pravidiel. Nech ich zmenia." Je ale udivujúce, že takýto človek mohol beztrestne v tom najvyššom systéme desiatky roky plávať. Škoda tiež, že dokument už nezachytáva jeho reálne vyšetrovanie, odsúdenie a následnú amnestiu, udelenú, ako inak, Trumpom. V tomto svetle má druhý menovaný citát už ale úplne iný význam. Ten, ktorý poznáme my - "Vyhraj voľby a môžeš všetko." ()

Slasher

Do dneška jsem to jméno vůbec neregistroval, ale v zájmu o americkou politiku a ve věku senzace jménem Donald Trump, všiml jsem si GMRS na titulce dnešních novin a neváhal pustit hned při premiéře na Netflix. Ač je tu obrázek malovaný výhradně stranou "liberálních" osob a médií (lepší brát mírně s nadhledem), je to slušně strhující prohlídka špíny v rámci pravidel jako profilovka exota Stonea - prince temnot a samozvaného agenta provokatéra zákulisí americký politiky. Nejen v rámci cirkusu poslední kampaně, ale už od dob Richarda Nixona. Máte-li zájem, pak je tady toho mraky co vás může šokovat a překvapit, nebo jen přiměje kroutit hlavou a usmívat se u toho. Informací je taková sada, že jsem sem tam musel pauznout vrátit, ale takový to mám nejradši. Super záležitost. "Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci." (Mencken) ()

PSJR

Velmi dobrý dokument, který divákovi dává nahlédnout do hlavy geniálního, byť naprosto cynického a morálně prohnilého Rogera Stonea. V obecné rovině divák dostává možnost porozumět tomu, jakými lidmi je Donald J. Trump obklopen a co všechno jsou populističtí politici ochotni obětovat vítězství. Bohužel dokument se v druhé části trošku rozpadá, především kvůli snaze tvůrců natlačit do něj všechno, přičemž od ďábelského Stonea se zkratkovitě přechází až k možnému ovlivnění voleb Ruskem apod. ()