Varování: Může způsobit smrt

• USA Warning: This Drug May Kill You
Dokumentární
USA, 2017, 57 min

Dokumentární film, který nabízí nekompromisní pohled na zničující dopady opioidové závislosti ve Spojených státech, nabízí profily čtyř rodin, jejichž životy zničily závislosti, z nichž každá odstartovala legitimním předepsáním nebezpečných léků proti bolesti. Snímek vrhá prostřednictvím osobních a emotivních příběhů těch, kteří stojí na frontové linii této epidemie, světlo na zápasy obyčejných lidí, jimž byly předepsány vysoce návykové opioidní léky proti bolesti, jež jsou často vstupní branou k užívání velmi podobného opioidu - heroinu. Dokument, který obsahuje nejen domácí videa a fotografie zlidšťující tuto krizi veřejného zdraví, ale také důležité statistiky a informace o užívání opioidů při léčbě bolesti, je poučnou zprávou o děsivé epidemii, jíž Amerika v současnosti čelí, a také o dani, kterou si u svých obětí a rodin vybírá. (HBO Europe)

Marze

Je mi líto hlavně trpícího sociálního okolí těch feťaček, ale nelíbí se mi, že v celém dokumentu za všechno mohou lékaři, kteří předepisují prášky a opiáty. A nedovedu si představit co by mi řekli korektní Američané, když bych napsal, že oba partneři jak drogově závislé ženy, tak ženy závislé na práškách jsou troubové když se s takovýma ženama vůbec seznámily. Slušní chlapci je na večírku prokoukli, ještě než upadly do závislostí. Drogově závislý většinou svolí k léčení až v okamžiku, kdy začne cítit, že se dostal na hranu smrti. Bod "buď anebo". Ale recidiva je hodně častá. ()