Power Rangers: Strážci vesmíru

Power Rangers

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA / Kanada, 2017, 123 min

• verbal

Jste-li, či byl-li jste (ano, satanžel to většinou není léčitelné ani koňskými dávkami antikokotik), nevkusný náctiletý potrat hajzlbáby a řidiče hovnocucu, je tenhle o dvě ligy horší hybrid Fantastické sračky, Bamblbýho a Ninja Mentals pro vás jako stvořený. Už devadesátkový seriál byl naprostým dnem homixovo – hračkářské žumpy, od té doby se zjevně nic nezměnilo, a to včetně efixů na úrovni Chobotnic z druhého patra. Tudíž i zde pubescentně uvědomělá partička důkladně progelovaných multikulti týn buzíků a hormonálně rozhozených zpruzených barbín ve sdružených barvách Benetonu dle scénáře, za který by se nemusel stydět ani certifikovaný mongoloid, zase trapně potírá agresivní krávu s premenstruačním syndromem jménem Rita a retardovaně kungfuje její kameňáky, aby sprasila Zeměplacku a vy jste si měli u čeho bezduše mačkat jebáky, týrat domácí mazlíčky, mohli se dementálně ztotožňovat s některým z těch hloupých, povrchních, popkulturně degenerovaných bezcharakterů a příliš vám to nezavařilo míchu. Perníkovému tátovi očividně došly prachy na drogy, že zaprodal xicht něčemu tak sofistikovanému.(20.6.2017)

// Distribútor: Lionsgate // Počet premietajúcich kín v USA: 3,693 // Otvárací Víkend v USA: $40,300,288 //(21.6.2017)

• LIVINGDEAD

Dětské!(30.6.2017)

• tron

„Už ste niekedy morfovali?“ – „Ja. V sprche.“ Neviem no. Chcel som dať 60%, ale asi nemôžem. Na jednej strane je to oveľa lepšie, než by človek od takej blbosti čakal, triky sú fajn, vizuálna stránka takisto, povinné akčné finále vcelku ušlo, postavy sú sympatické a nechýba „správny“ mix napätia, humoru (mníšky), akcie a dojemnosti (rodinné problémy, umierajúci rodičia...). Na strane druhej, scenár akoby napísal počítač podľa programu „typický, priemerný hollywoodsky film pre mladých s trikmi a vtipmi“. Je tam plno očakávaných zvratov, klišé, je to predvídateľné. Hlavná záporáčka je nudná a jej gigantický pucflek dosť biedny. Aj sa mi to páčilo, aj ma to nudilo. 50%?(8.7.2017)

První půlka filmu je víc než příjemná teen blbina, která je přirozená,upřímná a na nic si vyloženě nehraje, jenže jakmile na scénu příjde Akce spokojenost výrazně klesá. Efekty jsou průměrné a tenhle druh akce mě zkrátka příliš nebavil. Želvy, které jsou z podobného ranku ( Oživení dětské klasiky) mi příjdou mnohem atraktivnější i zábavnější. Na zhlédnutí to však jde. 60%(16.6.2017)

• Segrestor

To muselo dát práci... a přitom taková blbost. :)(1.7.2017)

• Psema

Místy zaujme nápad, místy zabrnká nostalgie. Ale pokaždé je to ubité amatéřinou scénáře a diletantskou režií, která neumí ani gradovat akci, jež se vejde za nehet. Banks příšerná (ve špatném smyslu slova) a celé to svojí rozbředlostí, stáním na místě a absencí druhého aktu příliš připomíná reboot Fantastické čtyřky.(6.4.2017)

Neviem, či to bolo mojou momentálne mimoriadne tolerantnou náladou alebo veľkou dávkou nostalgie, no skôr myslím, že oboch, pretože aj napriek tomu, že podobné filmy neznášam mi Power rangers nakoniec až prekvapivo dobre sadli. Film som si pustil prakticky len z povinnosti a s nulovými očakávaniami, aby som si pozrel modernú filmovú verziu toho mimoriadne infantilného seriálu, na ktorý som ale ako malý nedal dopustiť a tešil sa naň každý víkend a síce ani neviem poriadne prečo, ale neprišlo mi to zase tak zlé, ako väčšina konkurencie, pri ktorej mám problém dopozerať aj trailer. Možno to bude aj tým, že z toho nie je žiadna trápna preakčnelá záležitosť, ale film na to ide dlho úplne pomaly. Vlastne až dve tretiny sa film len postupne rozbieha, zoznámi s postavami, ktoré sú aj napriek tomu, že sa jedná o teenagerov pomerne sympatické a tak ani ich civilné scény mi vôbec neprekážali, možno práve naopak a potom už pomaly začnú pribúdať všetky tie staré známe prvky a samozrejmosťou je aj skúšanie nových schopností a tréning pre ich plnohodnotné využitie. A na moje prekvapenie ani záporná strana nie je tak zle zvládnutá, ako pri väčšine konkurencii a tak som sa na ich konfrontáciu aj celkom tešil. No a finále je presne v modernom štýle, takže veľkolepé, poriadne preakčnelé, predigitalizované a možno skôr s priemernými efektami, aspoň v rámci týchto vysokorozpočtových blockbusterov, ale opäť zavládla nostalgia a túto kooperáciu piatich bojovníkov s rozličnými pomocnými strojmi, ktorí sa navyše aj očakávane neskôr spoja som si v rámci možností celkom užil. Inak s výnimkou finále film mnoho akcie neponúkne, vlastne len ten tréning a možno ešte dve kratšie, menej výrazné sekvencie, ale toto je nakoniec skôr klad, keďže tento typ celkovo moc nemusím a tak som sa toho ani nemal kedy prejesť. Obsadenie je na moje prekvapenie takmer úplne neznáme, ale nemám s ním problém, pätica teenagerov je dobre zvolená, vedľajšie postavy majú už len zanedbateľný priestor, ale sadli mi a k tomu ako hlavná záporáčka Elizabeth Banks, ktorá je ale poriadne upravená. Režijne je film skôr len priemer, ale občas poteší nejaká vizuálne hravá sekvencia, je to správne odľahčené a celkovo to má to správne čaro. A sadol mi aj výber hudby, samu o sebe by som ju určite nepočúval, ale dané sekvencie takmer vždy podporila, pričom nechýba ani typická hudba Power Rangers, aj keď len v jednej scéne. Takže druhýkrát si to už radšej nepozriem, je dosť možné, že moje hodnotenie by šlo o dosť nižšie, ale teraz som si to aj vďaka nostalgii celkom užil a tak budem štedrý aj v hodnotení. 71%(26.6.2017)

• xxmartinxx

Člověk, který jde na Strážce vesmíru, chce málokdy vidět mělké dvouhodinové drama o dysfunkčních teenagerech, které se hodně nepřesvědčivě pokouší začlenit fantasmagorický materiál, který nikdy nikdo nebral vážně až doposud. Ukázka nevyváženosti, nekoncepčnosti a šedivé nudy.(21.6.2017)

Nostalgie jako prase. Smekám před tvůrci, že se jim povedlo Strážce vesmíru přenést do nového tisíciletí a zachovat generickou zápletku každého dílu a nepůsobit přehnaně trapácky. Israelita jede na vlně sociální soudržnosti sígrů se zlatým srdcem. Uprostřed jsem už trochu usínal, ale megalomanské finále byl prvotřídní upgrade poslední pětiminutovky ze seriálu, kde na scénu přifrčely zordy a Megazord mečem udělal fatalitu. Rád jsem si zavzpomínal. P.S: Cranstonův Zordon je bezvadný. Žádný klaďácký ovál, o té bandě mladých mamlasů často pohybuje a nejednou je i zatracuje.(25.6.2017)

• kulyk

Lesbou pavr rénžrrrs... tdm t dm, tdm t dm... lesbou pavr rénžrrrs, tdm t dm, tdm t dm! Jo, angličtina, to mi vždycky šlo. Stejně jako současným tvůrcům snaha uplést z hovna bič, zapráskat a pokrotit jím náctileté mentály. Bohužel, z bejkovce odletují kousky materiálu, které pak ulpívají na mém vyplašeném xichtíku. Proč že si tedy týrám čivy? Horší materiál k adaptaci, než tuto imbecilní povídánku, jsem si už nedovedl představit, proto. První fáze, obsahující klasický rozbor pubescentovi dušičky, dokonce dávala naději, že budu ve svém sebemrskačství zklamán. No a pak už jen voser, voser, voser, protočené bulvy a od slin skvrna o velikosti mexického dolaru. Avšak mou multikulturalistickou duši ultimátně blaží, že se, kytuji, ,,jedná o první blockbuster, ve kterém se objevuje LGBT a autistický superhrdina". Takhle - z vrozené otravnosti si nakonec dovoluji i tento reklamní slogan zpochybnit. Příkladů buzerantů, narvaných ve řvavě barevných neoprencích, co dělají vžhuuuum (bukvy, ne kostýmci), máme v kdejaké márvelovce hafo, že. A jestli nejsou sjůprmen s begmenem autíci, tak kdo už jako.(19.8.2017)

Solidní teenagerská pohádka o důležitosti sociální interakce, která chce být zlatou střední cestou mezi 13 Reasons Why a Transformers, jenže jí k tomu chybí knižní předloha na jedné, a prachy na triky na druhé straně. Vznikl tak jakýsi nekoherentní hybrid plný špatných (ale kupodivu i dobrých!) scének ze života pomatených středoškoláků s velikou zodpovědností, kteří hledají záchranné existenciální lano mimo zažitou realitu. Wow. Je až s podivem, kolik přesahu se do pitomého béčkového výplachu podařilo narvat. Bavil jsem se stejně často, jako nevěřícně kroutil hlavou.(16.6.2017)

O tématice Power Rangers mě nebylo nic známo. Šokuje mě do jisté míry fakt, že je to vlastně celé úplně stejně pitomé jako dnešní komiksárny. Extrémní pokles kvality oproti například často vychvalovanému Marvelu jsem nezaznamenal. Přestože film není dokonalý a je to vlastně hodně dětská kravina, snaží se tvářit sebevědomě. Vlastně kdyby vznikl druhý díl ani by mě to nějak extra nevadilo. Jak jsem poznamenal, ročně vzniknou i nepovedenější komiksárny, taková Fantastic Four by mohla klidně i Rangerům závidět. 55%(22.6.2017)

Ani moc nevím, co k filmu dodat překvapivého. Seriál jsem nárazově sledoval, filmy jsem (pravděpodobně) nikdy neviděl, minimálně ne celé, od remaku jsem moc nečekal a dostal jsem ještě méně. Z nostalgie jsem byl schopen ledacos přehlédnout, ale u mnohých situací, cílených na zásadně mladší publikum, jsem si jen klepal na čelo...5/10 PS : Tommy Oliver! PPS : Bryan Cranston FTW(16.4.2017)

Na Strážce vesmíru jsem jako prcek čuměl každé ráno a chtěl být červený :) v té době to bylo supr. Dnes, totální blbina. Musím říct, že restart je to poměrně dobrý, čekal jsem daleko větší bullshit. Příjemná teenage akční sci-fárna, jen kdyby to nebylo zbytečně natahované,(17.6.2017)

• Beckett51

Jedna hvězdička za efekty, jinak všechno, ale fakt úplně všechno naprosto špatně. Trapnej humor, směšnej "děj", tragickej scénář, nesympatičtí hrdinové a naprosto nezvládnutá režie. Chápu lidi, co daj ze vztahu k Power Rangers z mládí tomuhle výtvoru klidně i 3 hvězdičky nebo jim zrovna tenhle film padnul do nálady (protože přiznejme si to, na kravinu máme náladu občas každej), ale soudnej člověk tomu přece nemůže dát víc a potom se s klidným svědomím dívat na filmy podobnýho ražení, ale už na úplně jiným filmařským levlu, a dát jim stejný hodnocení jako tomuhle braku. *Není míněno jako urážka pro vysoko hvězdičkáře, spíše jako nepochopení z mé strany, děkuji za pozornost.*(25.6.2017)

• Pepinec

No tak tohle asi nemá cenu nějak rozebírat, ne? Power Rangers: Legendy odpadu. Genderově dokonalá banda flákačů v čele se zmalovaným Elvisem hodinu deset kydá hnůj, aby si to pak v pěti minutách rozdali s Banksovou a já mohl konečně odejít. Kdo má rád morfování, ať si radši stáhne nějakej program ze slunečnice. P.S.: Kdo myslíte, že na to chodí, že jste museli i tohle nadabovat?(14.4.2017)

• mzss1

|30%| Power Rangers mě po shlédnutí traileru moc nezaujal. Podobně to dopadlo i po shlédnutí celého filmu. Mladí herci mě teda moc nebavily, nedokázal jsem si k žádnému utvořit nějaký vztah. Ale hlavním problémem nebyla tato mladá, nevýrazná sestava, celé to bylo dost nudné a nezáživné. Už ten příběh je takový retardovaný, dětský a já nevím co. Morfování? Ty vole, tenhle výraz jsem naposled slyšel na základce. Ještě tak prvních 40 minut mě celkem relativně bavilo, byl jsem zvědav, jak se to vyvine. Technická stránka byla dost amatérská, akční scény mě též moc nezaujali. Jenže pak to upadne do totální nudy a není z ní žádné východisko. Finále je aspon akční, ale už šlo totál mimo mě. Brian Tyler zvládá své soundtracky furt dobře, i když ani zde nebyla jeho filmová hudba žádným velkým zázrakem. Na hraně mezi 1 a 2 hvězdou. Ale znám mnohem horší filmy, takže budu tolerantní.(19.6.2017)

• Eawy

No, dobre, dobre. Nebolo to také hrozné ako sme mohli očakávať. Power Rangers sú známa klasika, ktorá sa nedá natočiť bez akejkoľvek trápnosti. Toľko rozdielnych režisérov a národností sa snažilo nejakým spôsobom natočiť power rangers, ale narozdiel od ostatných hrdinov, je to bohužiaľ skoro nemožné. Tak ako je to pri takýchto filmoch typické, dostaneme presne také obsadenie aby bolo bez diskriminácie. Napriek tomu, je ale "šéfom" blondýn, tým divným černoch, bláznivým aziat atď. Z tohto pohľadu sa žiadne prekvapenie nekoná. Musím však priznať, že prvá hodina filmu ma bavila viac ako tá ďalšia (až dve hodiny!!), všetky tie škriepky a samotný boj sú skôr vtipné, ako vážne. Ďalšou vecou, čo mi trošku vadila bol ten mierny rip-off soundtracku trona...alebo som to počula len ja? Tak, ale mohlo to byť aj omnoho horšie.45%(3.8.2017)

DC se prozatím marně snaží následovat úspěch Marvel filmů a plátna kin celého světa jsou zahlceny snímky o superhrdinech, tak jak se s konkurencí chce vyžádat snímek, který je natočen dle seriálu zrušené televizní stanice Fox Kids? Upřímně? Netuším... Pravdou však je, že to funguje! Recept je až okatě jednoduchý - pět teenagerů pěti rozdílných barev (pun intended) se rozhodnou ochránit své mizerné maloměsto za pomoci počítačového programu, roztomilého robota... A robotických dinosaurů. Ke štěstí všech, co se na Strážce vesmíru chystají do kina, nikdo zde do kamery nekříčí "Pterodaktyl," přestože zde strážci dostanou supersílu nikdo zde záhadně z ničeho nic neovládá karate na úrovní černého pásu a postavy nejsou tak černobílé, jak to bývalo ve zmíněné show. Podtrženo sečteno, Strážci fungují. A fungují překvapivě dobře. Tak dobře, že snad jedinou výtkou je naprosto příšerná hudba ála laciné videohry ze začátku tohoto milénia, která i z těch nejlepších, nejvíc bad-ass záběrů vytvoří naprosto komediální okamžik... Díky, Bryane, příště se možná drž Hawaii Five-O, ok?(25.3.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11