Power Rangers: Strážci vesmíru

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Hongkong / Japonsko / Mexiko / Kanada / Nový Zéland, 2017, 124 min

• Nevka

Upřímně. Ten film by se měl jmenovat Random Rangers. Tolik náhod nevymyslí snad ani televize Nova. Problém je, že film má minimálně ze začátku aspekty, na kterých mohl vystavět solidní blockbuster. Prostředí je neokoukané a záporačka na své poměry vcelku slušně zabíjí (což je u takových filmů vážně výjimkou). Každopádně nikdo nežere, jak se základní pětka náhodně setkává, zázrakem ujíždí autem, padá z útesu, plave přímo k lodi.... Odůvodní to sice krátkou větičkou, že je přivedly mince, ale to je vám tak nějak ukradené. Když už se Rangers dostanou do kostýmu, celá bitva se zvrhne v neuvěřitelnou vizuální "prasárnu". Bayformers jsou proti tomu naprosto labužnickým zážitkem. Prostě je to škoda, že se ten film tak zvrtnul...(10.5.2018)

• luka4615

Původní seriál z roku 1993 jsem jako malý každou sobotu ráno hltal, avšak tohle s tím má společného vážně pramálo. První polovina filmu je totiž bezduchá teen komedie bez většího smyslu, přičemž zbytek filmu je vyplněn výcvikem a zhruba deset minut před koncem dokonce i interakcí s hlavní zápornou postavou. Přičtěte si k tomuto všemu i praštěný střih, šílenou kameru, herecké výkony na úrovni vyplivnuté žvýkačky a máte zaděláno na digitální a přeplácanou dvouhodinovou nudu. Jediným světlým momentem je tedy v mých očích píseň "Go Go Power Rangers" se záběrem na běžící Rangers. Až na tento atribut je film Power Rangers prázdnou a povrchní podívanou, která kromě pár nostalgických chvilek a občasného slušivého vizuálu nenabídne vůbec nic. „The answer to what is happening to you is here. You five are the Power Rangers.“(17.6.2017)

• Lucasion

Na Strážce vesmíru jsem koukal jako malý prcek. Pak znova jako velký prcek na střední škole. Určitě tenhle fenomén patří k věcem, co by (dnes už odrostlé) děti měli znát. Aspoň ty, co se narodili v letech devadesát. Původně jsem chtěl film vynechat, protože z toho sálá možnost oživit jednu značku čistě pro marketingové účely. Dnešní teenagery bude těžko zajímat, jak si to šestice barevných Strážců bude rozdávat s „morfelíny“ a za pomocí „zordů“ budou dostávat na budku od přerostlého ještěra, kudlanky a nebo želvy. Přesto jsem měl radost, když jsem si to v jeden večer pustil. Nadšení, ale postupně opadalo. Jasně, je tu Alpha 5, Rita, Jason a samotný Zordon. Přesto se většinu času film věnuje nudným podzápletkám teenagerům. Film je zbytečně dlouhý a postavy nikam nerostou. Tak jak je poznáme na začátku, tak je vlastně i na konci opustíme. Divákovi je naprosto jedno, co se s postavami stane. Poslední půl hodinu se konečně morfuje a film se dostává do akce. Což z dvouhodinové stopáže je opravdu ukrutně málo. Celý děj je nezáživný a diváka nudí. Nebýt šestisekundového záběru, ve kterém začne hrát známá melodie, tak by se mi asi ani ta poslední půl hodina nelíbila. Efekty jsou už praktický standart u áčkového filmu a humor nepřekvapil. Většinu času vyzní spoustu hlášek do ztracena. Od filmu jsem nečekal zhola nic, a vlastně jsem se ani ničeho nedočkal. Herci jsou vcelku sympatičtí, ale jejich charaktery černobílé. Akce je slušná, ale je jí proklatě málo. Děj nudný a teenagerský přeplácaný. A to, že tvůrci vynechají mého oblíbeného Strážce, to je vážně bod dolů. Scéna s Tommym v titulkách to nespraví. (40 %)(3.7.2017)

DC se prozatím marně snaží následovat úspěch Marvel filmů a plátna kin celého světa jsou zahlceny snímky o superhrdinech, tak jak se s konkurencí chce vyžádat snímek, který je natočen dle seriálu zrušené televizní stanice Fox Kids? Upřímně? Netuším... Pravdou však je, že to funguje! Recept je až okatě jednoduchý - pět teenagerů pěti rozdílných barev (pun intended) se rozhodnou ochránit své mizerné maloměsto za pomoci počítačového programu, roztomilého robota... A robotických dinosaurů. Ke štěstí všech, co se na Strážce vesmíru chystají do kina, nikdo zde do kamery nekříčí "Pterodaktyl," přestože zde strážci dostanou supersílu nikdo zde záhadně z ničeho nic neovládá karate na úrovní černého pásu a postavy nejsou tak černobílé, jak to bývalo ve zmíněné show. Podtrženo sečteno, Strážci fungují. A fungují překvapivě dobře. Tak dobře, že snad jedinou výtkou je naprosto příšerná hudba ála laciné videohry ze začátku tohoto milénia, která i z těch nejlepších, nejvíc bad-ass záběrů vytvoří naprosto komediální okamžik... Díky, Bryane, příště se možná drž Hawaii Five-O, ok?(25.3.2017)

První půlka filmu je víc než příjemná teen blbina, která je přirozená,upřímná a na nic si vyloženě nehraje, jenže jakmile na scénu příjde Akce spokojenost výrazně klesá. Efekty jsou průměrné a tenhle druh akce mě zkrátka příliš nebavil. Želvy, které jsou z podobného ranku ( Oživení dětské klasiky) mi příjdou mnohem atraktivnější i zábavnější. Na zhlédnutí to však jde. 60%(16.6.2017)

• - Ve filmu zazní část původní úvodní znělky (LordArthas)

• - Celosvětová premiéra proběhla 22. března 2017 v Los Angeles. (Varan)

• - Herec Bryan Cranston ztvárňující roli Zordona si zahrál již v původním seriálu Strážci vesmíru (od roku 1993). V první sérii zde namluvil postavy dvou záporáků, a to Snizarda a Twin Mana. (fifox)