Power Rangers: Strážci vesmíru

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Hong Kong / Japonsko / Mexiko / Kanada / Nový Zéland, 2017, 124 min

• Eawy

No, dobre, dobre. Nebolo to také hrozné ako sme mohli očakávať. Power Rangers sú známa klasika, ktorá sa nedá natočiť bez akejkoľvek trápnosti. Toľko rozdielnych režisérov a národností sa snažilo nejakým spôsobom natočiť power rangers, ale narozdiel od ostatných hrdinov, je to bohužiaľ skoro nemožné. Tak ako je to pri takýchto filmoch typické, dostaneme presne také obsadenie aby bolo bez diskriminácie. Napriek tomu, je ale "šéfom" blondýn, tým divným černoch, bláznivým aziat atď. Z tohto pohľadu sa žiadne prekvapenie nekoná. Musím však priznať, že prvá hodina filmu ma bavila viac ako tá ďalšia (až dve hodiny!!), všetky tie škriepky a samotný boj sú skôr vtipné, ako vážne. Ďalšou vecou, čo mi trošku vadila bol ten mierny rip-off soundtracku trona...alebo som to počula len ja? Tak, ale mohlo to byť aj omnoho horšie.45%(3.8.2017)

• Tsuki

Dvakrát jsem zažila nostalgickou chvilku - když konečně ke konci filmu začala hrát písnička "Go Go, Power Rangers!" a když Rita řvala: "Neee!" Je pravda, že tenhle film nebyl zdaleka tak stupidní a trapný jako seriál, na který jsem v dětství koukala, ale i když měl slušné efekty a Rita nebyla jen naprosto šměšná kráva, která donekonečna posílá na strážce vesmíru své pitomé bizarní příšery uhnětené z hlíny, tak stejně v rámci dnešních filmů byl tohle jen předvídatelný a šablonovitý akčňák pro děti. A ten robot ve "velíně" (Alpha?) a Zordon působili oba, obzvlášť v rámci takového velkofilmu, možná ještě stupidněji než kdysi v seriálu, který měl jako celek laťku hodně nízko... No, aspoň jsem se zasmála. A bylo fajn vidět v nějaké roli Becky G, kterou sleduji jako zpěvačku. ~(2,2)~(28.4.2017)

No nevim teda co je napadá se pouštět do takových filmů a pak je celkem slušně kazit, herci jakž takž ušli celé to zachránil posera černoch jejich slavní dinosauři roboti byli až moc dětský udělání, což je škoda obleky ušli ale celou dobu ve směs čekáte jaké to bude místy se to pěkně projevovalo a potom nic, a k tomu konec celkem slušně pokazily snažily se hrát na humor ale to se nepovedlo ani bitva či souboje což je škoda zahodit takhle šanci hlavně že nám na konci zatančil a mi si ho mužem vyfotit hodně věcí bych tam změnil jednou za pár let se podívám ale to asi vše i ta hudba se nepovedla škoda.(4.7.2017)

Kdysy jsem nějaké díly se Strážci vesmíru viděl a řeknu vám, že nešlo o příliš propracovaný seriál ve všech směrech. Tudíž jsem byl mile překvapen filmovým zpracováním, které nenechalo nic náhodě a někdo se opravdu snažil, aby to aspoň trochu za něco stálo a vyplatilo se. Koukatelný to je, chvílema i zajimavý a zpracování je také dobré. Lepší průměr.(9.11.2017)

• Chrustyn

Ze začátku jsem si říkal, že tato verze legendárního (ale neskutečně pitomýho) seriálu nebude až tak zlá. Herci byly celkem fajn a celkově to působilo jako slušná, nenáročná zábava. Bohužel nadšení rychle vyprchalo a celkově mě film (ne)přesvědčil hlavně svou závěrečnou akcí, kde se ukázal jak minimální rozpočet, tak i nenápaditost režiséra.(31.1.2018)

• - Amy Jo Johnson a Jason David Frank, ktorí stvárnili Kimberly (ružový strážca) a Tommyho (zelený strážca) v pôvodnom seriáli Power Rangers (1993), sa v tomto filme objavili ako občania mestečka Angel Grove. (Richter)

• - Pracovní název filmu byl Shirt (košile). (Polinecka)

• - Škola, do které Power Rangers chodí, je úplně stejná jako ta, do které chodil i Clark Kent (Tom Welling) v seriálu Smallville (od r. 2001). Jedná se o Templeton Secondary School ve Vancouveru. (krtek6)