Power Rangers: Strážci vesmíru

• Belgie

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Hong Kong / Japonsko / Mexiko / Kanada / Nový Zéland, 2017, 124 min

Možná takhle mohly vypadat pátí Transformeři, nějak obdobně mohla vyznít zatracovaná Fantastická čtyřka. Jeden měl smůlu na mimořádnou únavu materiálu, druhý nepřežil zásah studia. Power Rangers si museli počkat na svůj návrat na plátna kin plných 20 let. A jejich návrat je hravý, akční, dynamický a v prvé řadě technicky zručně natočený. Děj určitě nemá smysl omílat, příliš nepřekvapí. Suché popisné řádky mohou dokonce potenciální diváky odradit. Parta spolužáků získá superschopnosti, následně jim nejde morfování, to není nic sexuálního, jde o schopnost "proměny" na Power Rangera. A samozřejmě nechybí poučky od "mentora" i trénink ohledně úhlavního nepřítele, kterým je Elizabeth Banks, dělající si zálusk na magický krystal. Tahle herečka stárne do krásy, i když zde vypadá díky maskérům děsivě, hormony na ni neúčinkují, nekyne, opíchat se dá pětkrát po sobě. No nic, vraťme se k filmu. Všechny předchozí verze, původní seriál nevyjímaje, jsou příšerné a odstrašující. Kdo třeba měl štěstí vidět verzi z roku 1997, musí uznat, že oproti tomuto filmu je žalostná. Producenti rozpočtem nešetřili a nalili do filmu štědré finance, což je na výsledné kvalitě zatraceně znát. Herecká omladina se bavila a dokonce i málo průrazný režisér Dean Israelite se vzepjal k elitnímu zrežírování dané látky. Už to prostě není tolik triviální a vykazuje to i vyzrálejší formu zpracování. Film je od začátku plný technických fines, s trikovými efekty se nešetří, děj pádí kupředu. Kupodivu je to zrežírované přehledně. Nejslabším úsekem je výcvik Rangerů, což působí až naivně. V akčním závěru se zase do toho režisér opře. Herecká pětice mlaďochů nečítá žádné slavné jméno. Pokud ale přece jen potřebujete slavné jméno, od tohoto je zde Bryan Cranston, jenže trochu smůla, jeho role je téměř "holografická". Ale co, na promenádující se Elizabeth Banks je zaručeně lepší pohled. Komerční úspěch se ale ani tentokrát nedostavil. Power Rangers to balí, je to jejich derniéra, zdá se, že definitivní. Film se prostě nezaplatil, nechybělo moc, ale i tak je to ztrátový podnik. U nás ke všemu původní séroš nedostal prostor. Ovšem zakončím to optimisticky. Pokud se vám podaří "morfování", film si užijete. Třeba si jej užijete i bez toho. 8/10(19.8.2017)

• SNCIS

"Měla by bejt spokojená, právě jsem ji podojil." - "Podojil? vždyť je to bejk!" Tak ho asi spíš vyhonil. Kostýmy, efekty i film samotný je tragédie. "Chci ti něco říct mám aspergra." - "To je nějaká značka auta jako meďour?" O hereckých výkonech škoda slov - rádoby hercům to moc nešlo. Závěru filmu to pohřbil definitivně. "Už jste někdy morfovali?" – "Já ve sprše." Nicméně jako komedie... proč ne? - 40%.(23.9.2017)

• kulyk

Lesbou pavr rénžrrrs... tdm t dm, tdm t dm... lesbou pavr rénžrrrs, tdm t dm, tdm t dm! Jo, angličtina, to mi vždycky šlo. Stejně jako současným tvůrcům snaha uplést z hovna bič, zapráskat a pokrotit jím náctileté mentály. Bohužel, z bejkovce odletují kousky materiálu, které pak ulpívají na mém vyplašeném xichtíku. Proč že si tedy týrám čivy? Horší materiál k adaptaci, než tuto imbecilní povídánku, jsem si už nedovedl představit, proto. První fáze, obsahující klasický rozbor pubescentovi dušičky, dokonce dávala naději, že budu ve svém sebemrskačství zklamán. No a pak už jen voser, voser, voser, protočené bulvy a od slin skvrna o velikosti mexického dolaru. Avšak mou multikulturalistickou duši ultimátně blaží, že se, kytuji, ,,jedná o první blockbuster, ve kterém se objevuje LGBT a autistický superhrdina". Takhle - z vrozené otravnosti si nakonec dovoluji i tento reklamní slogan zpochybnit. Příkladů buzerantů, narvaných ve řvavě barevných neoprencích, co dělají vžhuuuum (bukvy, ne kostýmci), máme v kdejaké márvelovce hafo, že. A jestli nejsou sjůprmen s begmenem autíci, tak kdo už jako.(19.8.2017)

• JohnMiller

Ani pôvodný nízko rozpočtový seriál ktorý mal milión nasledovných rebootov (či pokračovaní) nestál absolútne za nič. A hoci som ako malý chlapec videl dosť častí, bolo to sledovanie "z núdze cnosť" takže pri tomuto obrovskom blockbustery nemala nostalgia absolútne žiadnu šancu. Ale aj keby nejakú mala, scenár bol tak neuveriteľne hlúpy a šablónovitý, že som sa počas sledovania buď smial alebo ticho čušal a hanbil sa za hercov. Jediné čo na tom bolo trocha dobré bola miestami slušná elektronická postpunková hudba ale aj tá bola podľa mňa prebratá. Horúci favorit na najhorší vysoko rozpočtový film roka 2017.(24.6.2017)

• Beckett51

Jedna hvězdička za efekty, jinak všechno, ale fakt úplně všechno naprosto špatně. Trapnej humor, směšnej "děj", tragickej scénář, nesympatičtí hrdinové a naprosto nezvládnutá režie. Chápu lidi, co daj ze vztahu k Power Rangers z mládí tomuhle výtvoru klidně i 3 hvězdičky nebo jim zrovna tenhle film padnul do nálady (protože přiznejme si to, na kravinu máme náladu občas každej), ale soudnej člověk tomu přece nemůže dát víc a potom se s klidným svědomím dívat na filmy podobnýho ražení, ale už na úplně jiným filmařským levlu, a dát jim stejný hodnocení jako tomuhle braku. *Není míněno jako urážka pro vysoko hvězdičkáře, spíše jako nepochopení z mé strany, děkuji za pozornost.*(25.6.2017)

• - Herec Bryan Cranston ztvárňující roli Zordona si zahrál již v původním seriálu Strážci vesmíru (od roku 1993). V první sérii zde namluvil postavy dvou záporáků, a to Snizarda a Twin Mana. (fifox)

• - Medzi záverečnými titulkami sa nachádza ešte jedna scéna. (Johnny.ARN)

• - Škola, do které Power Rangers chodí, je úplně stejná jako ta, do které chodil i Clark Kent (Tom Welling) v seriálu Smallville (od r. 2001). Jedná se o Templeton Secondary School ve Vancouveru. (krtek6)