Power Rangers: Strážci vesmíru

Power Rangers: Strážcovia vesmíru

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Hong Kong / Japonsko / Mexiko / Kanada / Nový Zéland, 2017, 124 min

• Lucasion

Na Strážce vesmíru jsem koukal jako malý prcek. Pak znova jako velký prcek na střední škole. Určitě tenhle fenomén patří k věcem, co by (dnes už odrostlé) děti měli znát. Aspoň ty, co se narodili v letech devadesát. Původně jsem chtěl film vynechat, protože z toho sálá možnost oživit jednu značku čistě pro marketingové účely. Dnešní teenagery bude těžko zajímat, jak si to šestice barevných Strážců bude rozdávat s „morfelíny“ a za pomocí „zordů“ budou dostávat na budku od přerostlého ještěra, kudlanky a nebo želvy. Přesto jsem měl radost, když jsem si to v jeden večer pustil. Nadšení, ale postupně opadalo. Jasně, je tu Alpha 5, Rita, Jason a samotný Zordon. Přesto se většinu času film věnuje nudným podzápletkám teenagerům. Film je zbytečně dlouhý a postavy nikam nerostou. Tak jak je poznáme na začátku, tak je vlastně i na konci opustíme. Divákovi je naprosto jedno, co se s postavami stane. Poslední půl hodinu se konečně morfuje a film se dostává do akce. Což z dvouhodinové stopáže je opravdu ukrutně málo. Celý děj je nezáživný a diváka nudí. Nebýt šestisekundového záběru, ve kterém začne hrát známá melodie, tak by se mi asi ani ta poslední půl hodina nelíbila. Efekty jsou už praktický standart u áčkového filmu a humor nepřekvapil. Většinu času vyzní spoustu hlášek do ztracena. Od filmu jsem nečekal zhola nic, a vlastně jsem se ani ničeho nedočkal. Herci jsou vcelku sympatičtí, ale jejich charaktery černobílé. Akce je slušná, ale je jí proklatě málo. Děj nudný a teenagerský přeplácaný. A to, že tvůrci vynechají mého oblíbeného Strážce, to je vážně bod dolů. Scéna s Tommym v titulkách to nespraví. (40 %)(3.7.2017)

• luka4615

Původní seriál z roku 1993 jsem jako malý každou sobotu ráno hltal, avšak tohle s tím má společného vážně pramálo. První polovina filmu je totiž bezduchá teen komedie bez většího smyslu, přičemž zbytek filmu je vyplněn výcvikem a zhruba deset minut před koncem dokonce i interakcí s hlavní zápornou postavou. Přičtěte si k tomuto všemu i praštěný střih, šílenou kameru, herecké výkony na úrovni vyplivnuté žvýkačky a máte zaděláno na digitální a přeplácanou dvouhodinovou nudu. Jediným světlým momentem je tedy v mých očích píseň "Go Go Power Rangers" se záběrem na běžící Rangers. Až na tento atribut je film Power Rangers prázdnou a povrchní podívanou, která kromě pár nostalgických chvilek a občasného slušivého vizuálu nenabídne vůbec nic. „The answer to what is happening to you is here. You five are the Power Rangers.“(17.6.2017)

Nostalgie jako prase. Smekám před tvůrci, že se jim povedlo Strážce vesmíru přenést do nového tisíciletí a zachovat generickou zápletku každého dílu a nepůsobit přehnaně trapácky. Israelita jede na vlně sociální soudržnosti sígrů se zlatým srdcem. Uprostřed jsem už trochu usínal, ale megalomanské finále byl prvotřídní upgrade poslední pětiminutovky ze seriálu, kde na scénu přifrčely zordy a Megazord mečem udělal fatalitu. Rád jsem si zavzpomínal. P.S: Cranstonův Zordon je bezvadný. Žádný klaďácký ovál, o té bandě mladých mamlasů často pohybuje a nejednou je i zatracuje.(25.6.2017)

No nevim teda co je napadá se pouštět do takových filmů a pak je celkem slušně kazit, herci jakž takž ušli celé to zachránil posera černoch jejich slavní dinosauři roboti byli až moc dětský udělání, což je škoda obleky ušli ale celou dobu ve směs čekáte jaké to bude místy se to pěkně projevovalo a potom nic, a k tomu konec celkem slušně pokazily snažily se hrát na humor ale to se nepovedlo ani bitva či souboje což je škoda zahodit takhle šanci hlavně že nám na konci zatančil a mi si ho mužem vyfotit hodně věcí bych tam změnil jednou za pár let se podívám ale to asi vše i ta hudba se nepovedla škoda.(4.7.2017)

Tenhle film se prostě nesmí brát jako film, nad kterým bychom se měli zamyslet, jako nějaký inteligentní film. Tohle je zábava toho nejpopcornovějšího rázu, ani chvíli to nenudí, ale není to ničím zajímavé a nemá to moc uměleckou hodnotu. Hlavní postavy (tím myslím strážce) ujdou, některé i potěší, hlavně autista (nebo co to vlastně je) Bobby a rozesílačka nahých fotek Kimberly. Zato žlutá strážkyně Trini je taková kráva, jakou filmový průmysl už dlouho neviděl. S tím je nastejno se záporačkou - pane bože, co to mělo bejt? Vytvořím obrovský monstrum ze zlata a tím vyrvu krystal země! Hahááá. Hrozně mě iritovala rozkejvaná kamera a díky bohu Bobbymu, díky kterýmu se tu objevilo aspoň pár dobrejch vtípků. Ale jak už jsem řekl, jako zábavný film to funguje a pokud vyhledáváte vážná psychologicko-filosofická dramata, tohle se vám asi nebude moc líbit. 65%(1.5.2017)

• - Medzi záverečnými titulkami sa nachádza ešte jedna scéna. (Johnny.ARN)

• - Pracovní název filmu byl Shirt (košile). (Polinecka)

• - Škola, do které Power Rangers chodí, je úplně stejná jako ta, do které chodil i Clark Kent (Tom Welling) v seriálu Smallville (od r. 2001). Jedná se o Templeton Secondary School ve Vancouveru. (krtek6)