Power Rangers: Strážci vesmíru

Power Rangers

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA / Kanada, 2017, 123 min

• Lucasion

Na Strážce vesmíru jsem koukal jako malý prcek. Pak znova jako velký prcek na střední škole. Určitě tenhle fenomén patří k věcem, co by (dnes už odrostlé) děti měli znát. Aspoň ty, co se narodili v letech devadesát. Původně jsem chtěl film vynechat, protože z toho sálá možnost oživit jednu značku čistě pro marketingové účely. Dnešní teenagery bude těžko zajímat, jak si to šestice barevných Strážců bude rozdávat s „morfelíny“ a za pomocí „zordů“ budou dostávat na budku od přerostlého ještěra, kudlanky a nebo želvy. Přesto jsem měl radost, když jsem si to v jeden večer pustil. Nadšení, ale postupně opadalo. Jasně, je tu Alpha 5, Rita, Jason a samotný Zordon. Přesto se většinu času film věnuje nudným podzápletkám teenagerům. Film je zbytečně dlouhý a postavy nikam nerostou. Tak jak je poznáme na začátku, tak je vlastně i na konci opustíme. Divákovi je naprosto jedno, co se s postavami stane. Poslední půl hodinu se konečně morfuje a film se dostává do akce. Což z dvouhodinové stopáže je opravdu ukrutně málo. Celý děj je nezáživný a diváka nudí. Nebýt šestisekundového záběru, ve kterém začne hrát známá melodie, tak by se mi asi ani ta poslední půl hodina nelíbila. Efekty jsou už praktický standart u áčkového filmu a humor nepřekvapil. Většinu času vyzní spoustu hlášek do ztracena. Od filmu jsem nečekal zhola nic, a vlastně jsem se ani ničeho nedočkal. Herci jsou vcelku sympatičtí, ale jejich charaktery černobílé. Akce je slušná, ale je jí proklatě málo. Děj nudný a teenagerský přeplácaný. A to, že tvůrci vynechají mého oblíbeného Strážce, to je vážně bod dolů. Scéna s Tommym v titulkách to nespraví. (40 %)(3.7.2017)

Film splnil, čo trailer sľúbil. Je to akčné, je to vtipné, je to trochu pritiahnuté za vlasy. je to malý kúsok vesmíru vyplnený veľmi zaujímavými postavami, ktoré dostanú tak akurát priestoru na to, aby sa nám predstavili a aby sme im to priateľstvo verili. Funguje aj klasická montáž tréningu a aj záverečný boj. potešia cameá a mňa osobne veľmi zaujala kamera. A bolo fajn, že hlavných hrdinov hrali neopozerané tváre, farby aj inej než len čerstvo napadaný sneh. Ja by som sa s Tommy Oliverom zoznámila celkom rada.(17.4.2017)

• lopata555

Kde sú tie časy, keď som ako blázon skoro ráno vstával (nie kvôli rozprávkam, proste som ranné vtáča :D :D) a pozeral jednú ptákovinu za druhou. Jednou z nich bola samozrejme aj Power Rangers :D. Ten seriál si len matne spomínam a navyše čo viem určite nikdy som nevidel prvé časti, tak som nevedel ako to všetko začalo. Takže tomuto filmu za toto ďakujem. Bohužiaľ je to asi tak všetko čo mi tento film ponúkol.(30.6.2017)

• Šimpy

Všechno, co dělá špatný film špatným filmem tu najdete. Ústřední parta nesympatických, nehrajících teenagerů, kteří 90 minut řeší své komplexy a svoje smutníčky, pak konečně zmorfujou, nasadí Zordy a spojí se do megazmrda, pardon, megazorda. To vše za podpory těch nejhorších cgi efektů, jaké si dokážete představit. U tv seriálu pro děcka na sobotní ráno to je člověk schopen odpustit (by´t by se našly kvalitnější animáky), ale u filmu s mnohonásobně vyšším rozpočtem, to fakt nejde. A tak jedna hvězda aspoň za Cranstona a celkem sympatickou záporačku.(13.9.2017)

• maverick10

Kde jsou ty doby, kdy po pískovém lomu pobíhala parta fanoušku Davida Houselhoufa v teplácích a motorkářských helmách. Bylo to stejně blbé jako tato digi verze, ale byl v tom kus dětské naivity. V tomhle kbelíku filmařských hovínek, nemohu najít ani malý stravitelný kousek. Vše je tak hloupé s dialogy sepsanými z facebookových citátů, že je mi hanba, že žel bohu musel můj zrak spočívat na tuto sračku v tak nesnesitelné stopáži.(10.8.2017)

• - Ve filmu zazní část původní úvodní znělky (LordArthas)

• - Škola, do které Power Rangers chodí, je úplně stejná jako ta, do které chodil i Clark Kent (Tom Welling) v seriálu Smallville (od r. 2001). Jedná se o Templeton Secondary School ve Vancouveru. (krtek6)

• - Natáčet se mělo původně začít v lednu 2016, ale bylo posunuto na 29. února ve Vancouveru. 28. května 2016 bylo natáčení dokončeno. V říjnu 2016 se některé scény dotáčeli. [Zdroj: Wikipedia.cz] (BMW12)