Power Rangers: Strážci vesmíru

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Hongkong / Japonsko / Mexiko / Kanada / Nový Zéland, 2017, 124 min

• korbitch22

Od začátku vykradená Kronika od Tranka a Jsem číslo 4 od Carusa, smíchaná s třicet let starou látkou která mi nikdy nic neřikala a jestli jsem viděl všeho všudy dva díly je to moc, ano už i jako malému děcku mi to přišlo hrozně kreténské, ale hráli jsme hru na Sega Mega Drive 2, ta byla dost fajn. Žádná režisérská invence, nebo nějaká snaha o zajímavý efekt nebo originalitu. Všechno je rutinní stereotyp ať už od efektů, charakterů a nebo dialogů. Kravina pro děcka, která mě chvilku opravdu bavila, ale jakmile začal ten komediální a ubohý trénink, už to nezachránili ani docela snesitelní mladí herci. Kde není tvůrčí nadšení a um ani Zelenej Ranger nebere. V dnešní době velkofilmů naprosto zapomenutelný sterilní plagiát.40%.(30.6.2017)

Možná takhle mohly vypadat pátí Transformeři, nějak obdobně mohla vyznít zatracovaná Fantastická čtyřka. Jeden měl smůlu na mimořádnou únavu materiálu, druhý nepřežil zásah studia. Power Rangers si museli počkat na svůj návrat na plátna kin plných 20 let. A jejich návrat je hravý, akční, dynamický a v prvé řadě technicky zručně natočený. Děj určitě nemá smysl omílat, příliš nepřekvapí. Suché popisné řádky mohou dokonce potenciální diváky odradit. Parta spolužáků získá superschopnosti, následně jim nejde morfování, to není nic sexuálního, jde o schopnost "proměny" na Power Rangera. A samozřejmě nechybí poučky od "mentora" i trénink ohledně úhlavního nepřítele, kterým je Elizabeth Banks, dělající si zálusk na magický krystal. Tahle herečka stárne do krásy, i když zde vypadá díky maskérům děsivě, hormony na ni neúčinkují, nekyne, opíchat se dá pětkrát po sobě. No nic, vraťme se k filmu. Všechny předchozí verze, původní seriál nevyjímaje, jsou příšerné a odstrašující. Kdo třeba měl štěstí vidět verzi z roku 1997, musí uznat, že oproti tomuto filmu je žalostná. Producenti rozpočtem nešetřili a nalili do filmu štědré finance, což je na výsledné kvalitě zatraceně znát. Herecká omladina se bavila a dokonce i málo průrazný režisér Dean Israelite se vzepjal k elitnímu zrežírování dané látky. Už to prostě není tolik triviální a vykazuje to i vyzrálejší formu zpracování. Film je od začátku plný technických fines, s trikovými efekty se nešetří, děj pádí kupředu. Kupodivu je to zrežírované přehledně. Nejslabším úsekem je výcvik Rangerů, což působí až naivně. V akčním závěru se zase do toho režisér opře. Herecká pětice mlaďochů nečítá žádné slavné jméno. Pokud ale přece jen potřebujete slavné jméno, od tohoto je zde Bryan Cranston, jenže trochu smůla, jeho role je téměř "holografická". Ale co, na promenádující se Elizabeth Banks je zaručeně lepší pohled. Komerční úspěch se ale ani tentokrát nedostavil. Power Rangers to balí, je to jejich derniéra, zdá se, že definitivní. Film se prostě nezaplatil, nechybělo moc, ale i tak je to ztrátový podnik. U nás ke všemu původní séroš nedostal prostor. Ovšem zakončím to optimisticky. Pokud se vám podaří "morfování", film si užijete. Třeba si jej užijete i bez toho. 8/10(19.8.2017)

Rád jsme zavzpomínal na časy, kdy moje generace ulítavala na kultovním brakovém seriálu. Nové fanoušky film nezíská, ale jako spouštěč nostalgie to bohatě stačí. Navíc raději sleduji chybující a o sobě pochybující teenagery než neporazitelné lidské zbraně hromadného ničení. Když zazněla legendární znělka, tak mě zamrazilo jako dlouho ne a to měl ještě přijít na řadu Megazord. Go Go Power Rangers!(31.3.2019)

• Pepinec

No tak tohle asi nemá cenu nějak rozebírat, ne? Power Rangers: Legendy odpadu. Genderově dokonalá banda flákačů v čele se zmalovaným Elvisem hodinu deset kydá hnůj, aby si to pak v pěti minutách rozdali s Banksovou a já mohl konečně odejít. Kdo má rád morfování, ať si radši stáhne nějakej program ze slunečnice. P.S.: Kdo myslíte, že na to chodí, že jste museli i tohle nadabovat?(14.4.2017)

Jako malej jsem Strážce vesmíru moc nemusel, jelikož každej díl byl víceméně stejnej. Do filmu bych asi nikdy dobrovolně nešel, ale jelo to v televizi (bez reklam - nevypnul jsem to) a vydržel jsem až do konce a musím říct, že samozřejmě to je blbost s dětmi pro děti, ale celkem jsem se bavil, asi 2x jsem se zasmál a celkem to bylo dobře udělané. Čekal jsem mega sračku, ale vzhledem k mému překvapení se teď nestydím napálit 4*. Že by zelený strážce v druhém díle ? :o)(14.2.2018)

• - Pracovní název filmu byl Shirt (košile). (Polinecka)

• - Ve filmu zazní část původní úvodní znělky (LordArthas)

• - Natáčet se mělo původně začít v lednu 2016, ale bylo posunuto na 29. února ve Vancouveru. 28. května 2016 bylo natáčení dokončeno. V říjnu 2016 se některé scény dotáčeli. [Zdroj: Wikipedia.cz] (BMW12)