Power Rangers: Strážci vesmíru

Power Rangers

Power Rangers

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA / Kanada, 2017, 123 min

Kdybych byl o 10 let mladší, tak bych si film určitě užil mnohem víc, takhle mi většina scén, u kterých jsme se měli smát, úplně vtipná nepřišla. Český dabing byl otřesný, až běda, což zážitku taky moc na kvalitě nepřidalo, ale že bych se vůbec nebavil, to taky říct nemůžu. Ale prostě, kdo tohle vymyslel.."Chodíme spolu do poškoly" ...:D(16.4.2017)

• PavelVanekArt

,,Morfujeme!" Ach jo. Nerad začínám rozbor nějakýho filmu slovy ach jo. Ale když to jinak nejde, ach jo. Už odjakživa existují Power Rangers, samozvaní Strážci vesmíru, kteří... koho to sakra zajímá? Prostě se sleze parta pěti problémových, ale dobře vypadajících teenagerů, kteří najdou pět barevných šutrů, které jim propůjčí velký schopnosti. Dozví se, že jsou předurčeni k obraně planety Země, kterou chce zničit čajka, která je bývalý Ranger. Tak začíná trénink, blbé vtipy, sem tam nevkusné efekty a srdceryvné momenty. Jako malej capart jsem seriálové Strážce Vesmíru miloval. Postupem času jsem na tuhle frančízu zapomněl a připomenulo mi ji až oznámení tohodle filmu. Že staří Strážci byli hloupí až na kost jsem věděl. Bylo to ale dětské krmivo v lahvi, tak co. Dnes se to mohlo posunout na úroveň Transformers a začít vlastní sérii. Kdyby to ovšem neposrali. Posrat je silný slovo. Zechcali to. První půlka filmu má menší náboj tajemna, jedna z postav (ta černá) střílí vtipy jak na běžícím páse a všechno se tak nějak hýbe pomalu a vkusně dopředu. Problém nastává v momentě, kdy se objevuje větší akce a všechno selhává. Chování postav je hloupoučké, akce přiškrcená jak penis v kondomu, vizuálně je to přefarbovaný až běda a hlavní protivnice je srandovní až na kost. Ano, někomu to mohlo sednout kvůli jednoduchému provedení a nějakýmu závanu nostalgie. Ke mně zavál akorát smrad z odfláknutého filmu. Finále filmu už je jenom tragická připomínka toho, že Strážci byli dřív hloupí ale taky věděli, kde je jejich místo a kdo je jejich cílová kategorie. Tady to už snad vědí taky. Patří to někam mezi čtvrté Transformers a příběhy Ferdy Mravence. Televize Nova na tom ale trhne svý. Já už to nechci vidět a rád na to zapomenu. Nesmál jsem se u toho. Ani jsem neplakal. Nejhorší je, když film přestane diváka z ničeho nic zajímat. A to je tu ten problém. Hodnocení odpovídá první půlce filmu a jedné sympatické postavě. 2* a.k.a 25%(26.6.2017)

DC se prozatím marně snaží následovat úspěch Marvel filmů a plátna kin celého světa jsou zahlceny snímky o superhrdinech, tak jak se s konkurencí chce vyžádat snímek, který je natočen dle seriálu zrušené televizní stanice Fox Kids? Upřímně? Netuším... Pravdou však je, že to funguje! Recept je až okatě jednoduchý - pět teenagerů pěti rozdílných barev (pun intended) se rozhodnou ochránit své mizerné maloměsto za pomoci počítačového programu, roztomilého robota... A robotických dinosaurů. Ke štěstí všech, co se na Strážce vesmíru chystají do kina, nikdo zde do kamery nekříčí "Pterodaktyl," přestože zde strážci dostanou supersílu nikdo zde záhadně z ničeho nic neovládá karate na úrovní černého pásu a postavy nejsou tak černobílé, jak to bývalo ve zmíněné show. Podtrženo sečteno, Strážci fungují. A fungují překvapivě dobře. Tak dobře, že snad jedinou výtkou je naprosto příšerná hudba ála laciné videohry ze začátku tohoto milénia, která i z těch nejlepších, nejvíc bad-ass záběrů vytvoří naprosto komediální okamžik... Díky, Bryane, příště se možná drž Hawaii Five-O, ok?(25.3.2017)

• pepo

Že to bude Transformers pre chudobných sa dalo čakať. Ale toto je ešte aj ďaleko za Ninja korytnačkami. Tam sú aspoň super postavy a občas sa vyskytne aj dobrá scéna. Toto je iba neskutočne blbé a nudné, casting je strašný, atmosféra, srdiečko alebo cool momenty nikde. Mnoho zachraňuje aspoň úplne dementné finále, ktoré je aspoň nechcete vtipné. Hrozne tomu chýba nejaká irónia, a ak tam nejaká bola, tak ju spoľahlivo zabíja pekelný dabing. 4/10(5.4.2017)

• Vyhy

Seriál jsem jako malý miloval. Ty časy jsou už pryč a je to spíš nostalgie a nikdy bych si ho už znovu nepustil. Filmu jsem dal šanci a lituju. Pokud film zařadíme do dětské kategorie, tak dobře, to by šlo. Jinak je to o ničem a nuda. Ale za snahu obnovit hit devadesátých let ty dvě hvězdy dám. Čekal jsem víc. …(16.4.2017)

• - Amy Jo Johnson a Jason David Frank, ktorí stvárnili Kimberly (ružový strážca) a Tommyho (zelený strážca) v pôvodnom seriáli Power Rangers (1993), sa v tomto filme objavili ako občania mestečka Angel Grove. (Richter)

• - Herec Bryan Cranston ztvárňující roli Zordona si zahrál již v původním seriálu Strážci vesmíru (od roku 1993). V první sérii zde namluvil postavy dvou záporáků, a to Snizarda a Twin Mana. (fifox)

• - Medzi záverečnými titulkami sa nachádza ešte jedna scéna. (Johnny.ARN)