Dva nestačí

Adam Bricker

Matt Friedman

Scénografie:

David Meyer

Nehrabat se v minulosti a ve všelijakých coby kdyby - taková je rada, kterou každý zná, každý ji rád dává, ale málokdo se jí řídí. Podobné vrtání mívá totiž za následky nejrůznější trápení či alespoň nepříjemná překvapení. Autor má ve vztazích slušně odžito a očividně i odbrečeno, takže nikdo ze zúčastněných není čistě kladným hrdinou, ale i přes chyby na všech (čtyřech) stranách ani hlupákem či nesympaťákem.(13.6.2018)

Xtá variace zimní procházkové vztahovky, podpořené smyslnými neony přes řeku pulsujícího velkoměsta. Méně vyzrálý a dětinštější bratříček Before We Go, nebo 5 to 7 s postavami, které zdaleka nejsou tak životem ztepilé a na první pohled emocionálně progresivní. Je to taková experimentální pel-mel jízda pro ajťáky, kteří by rádi oťukávali co jim svět může nabídnout, ale jsou na to příliš málo odvážní a příliš mnoho konzervativní. Přesně takové postavy tu s trochou nadsázky reprezentuje Stevens a Rebeca Hall. Chemie mezi nimi ok, avšak ta nutnost rozbít jejich konzervativní monology gayovskou protiváhou druhé dvojice je extrémně viditelná a místy dost otravná. Nejlepší personu hraje samozřejmě Gina Gershon, která je trefená dokonale. Myšlenka dobrá, provedení spíše letargické, jdoucí po povrchu a do hloubky se pustí jen ve dvou-třech scénách. To je málo na špičku žánru.(13.2.2018)

Jsou dokonalí, jsou stálí, jsou úspěšní, ale nejsou i tak trochu nudní? Rebecca Hall a Dan Stevens jsou nějaký ten pátek spolu, jsou šťastní a očekává se, že dalším společným krokem bude svatba. Jenže stačí pár opileckých poznámek na oslavě jejích narozenin a – všechno je jinak. Začnou pochybovat, zda o něco nepřichází, domluví se na zvláštním experimentu, neřeší varovné případy jiných před nimi, dělají, že je všechno v pořádku a že nebudou jeden druhému pokládat nepříjemné otázky. Nezávislá vztahová konverzačka působí rozvážně a příjemně plyne kupředu, otázka je, zda divák zvládne/ustojí ústřední téma. Problém je i v tom, že chemie mezi ústředním párem nefunguje před, ovšem ani po. Možná záměr. Zřejmě to nevidí jen divák, ale i ona. Kdo ví. K pořádnému prožitku mi toho ale nakonec chybělo docela dost (víc emocí, víc kompaktnosti). Diváka mohli tvůrci dráždit o krapet víc a nejít tak po povrchu. Závěr mě ovšem (mile) překvapil.(26.6.2018)

• eileen

Film je pro mě ukázka toho, že zajímavý námět jde natočit i úplně blbě. Jak toto mohlo být originální, přitom to ale působí, alespoň na mě, strašně nepřirozeně, od začátku do konce je to taková divná křeč. Dana Stevense mám ráda, ale tahle role mu moc nesedla a Rebecca Hall mi byla taková nějaká nesympatická, nehezká, i když všichni pořád říkali, jak je krásná. Chování hlavních představitelů bylo neskutečně nejapné. Uměla bych si i představit, že se dva lidé leknou , že spolu mají strávit celý život, aniž by poznali někoho jiného a chtějí to dohnat. Ale proč tak okatě jeden před druhým? A závěr - pro mě úplně nemožný, buď to měl být happyend, nebo si ona měla včas uvědomit, že s ním nechce žít. Proč ji v tom utvrdil zrovna dodělaný byt, to jsem fakt nepochopila. Divný od začátku do konce.(22.9.2018)

• kaylin

Myslel jsem si, že to může být celkem zajímavý film o tom, kdy si pár těsně před svatbou řekne, že možná není nejlepší nápad už nikoho nemít, že by bylo lepší, kdyby si ještě někoho našli bokem, než se vezmou. Bohužel si film myslel, jak je chytrý, což se nakonec ukázalo jako liché. A moc chytrý vlastně není.(30.3.2018)

Docela příjemně mě to překvapilo, čekala jsem daleko, daleko míň. Nenudilo to, bavilo mě to, mělo to spád, dokonce jsem se i jednou nahlas, z plna hrdla zasmála a chvilku nemohla přestat, sem tam to mělo dobrej nápad. Herci samozřejmě všichni do jednoho pohlední a sympatičtí, výkony uspokojivé, obzvláště Dan Stevens mě docela překvapil. Zkrátka příjemná oddychovka. Sice moc nechápu jakej smysl měla gayská vedlejší linka, to ale nijak nesnižuje fakt, že se mi moc líbila. A samozřejmě - WOW - v americkým mainstreamovým romantickým (hetero) filmu se objevilo jeden a půl penisu a asi 3 vteřiny homosexuálního sexu, že by se blýskalo na lepší časy?(19.6.2018)

• tomo41

Zle natočené a ešte horšie napísané. Hlavní hrdinovia sú nesympatickí a veľmi často sa správajú úplne idiotsky. Mám pocit, že Crano si síce myslel, že vie o čom film točí, ale v skutočnosti o tom nemal ani potuchy. Persmission je stratou času.(17.6.2018)

Potrebovala som iba dva prstíky, keď som počítala, koľkokrát som sa zasmiala. Jeden by si myslel, že z podobného námetu by sa dali vytrieskať celkom výživné humory. Potľapkanie chlapa po ramene po nudnom, krátkom a neuspokojivom sexe, s verbálnym ohodnotením "good job", si určite zaradím do svojho súkromného zoznamu postkoitálnych reakcií.(16.6.2018)

• Arsenal83

Typický produkt dnešnej zvrhlej doby. Dvaja hnusní buzeranti, sami už poriadne syfilisovaní, poradia páru, ktorý síce nie je sympatický, ale predsa tí dvaja majú len sami seba, aby najprv skúsili promiskuitu ako a tým vraj otestovali svoj vzťah. Dnes sa režiséri už aj do pseudo-romantického filmu snažia umelo pchať všetko nemorálne a podvratné a vystavovať to za správne. Hodnota filmu pre tých, čo dávajú aspoň trochu prednosť citom pred pudmi, musí byť nulová. Tých je ale dnes už málo.(19.6.2018)

Pozor! Malý spoiler!! Motto filmu: „Čo si tak vyskúšať sex s iným pred tým, ako sa vezmeme?“ Asi tušíte, že čo nasleduje a ako to dopadne. Neviem, že čo presne mám myslieť o takýchto filmoch. Osobné hodnotenie: 70% (***) (17.6.2018)

• splaty

Pokud nejste spokojeni s nízkým počtem svých dosavadních partnerů, dejte si s tím jediným, kterého jste kdy poznali volnost pod názvem otevřený vztah a dopadne to presne tak jak to dopadlo tady.. A zbudou vám nejen oči pro pláč, ale i krásný byt a dokonce i vánoční strom. Mělo to několik hlubších momentů, taky dost plytkých momentů a paralelně probíhající gay vztah, který byl zajímavější a věrohodnější, než to o co se snažili ona představitelé hlavních rolí.(10.9.2018)

Lepší dříve než později. Spolu měli zaběhané zvyky, cestu naplánovanou a když zkusili něco jiného, tak měli tu smůlu, že to jiné bylo inspirativní a zábavné. Kdo se nepřizpůsobí, jde z kola ven. Jak říkám — lepší dříve než později.(27.8.2018)

Povedené drama o tom, že někdy se člověk musí podívat hluboko do sebe, aby si uvědomil co vlastně chce a taky o tom, že lásce prostě neporučíš. Film táhne především skvělá Rebecca Hall a je tady poměrně podhodnocený, asi taky proto, že si režisér klidně mohl odpustit tu gay story. Čtvrtá hvězda je pro Rebeccu Hall. 70%(22.9.2018)