Dva nestačí

Adam Bricker

Matt Friedman

Scénografie:

David Meyer

Nehrabat se v minulosti a ve všelijakých coby kdyby - taková je rada, kterou každý zná, každý ji rád dává, ale málokdo se jí řídí. Podobné vrtání mívá totiž za následky nejrůznější trápení či alespoň nepříjemná překvapení. Autor má ve vztazích slušně odžito a očividně i odbrečeno, takže nikdo ze zúčastněných není čistě kladným hrdinou, ale i přes chyby na všech (čtyřech) stranách ani hlupákem či nesympaťákem.(13.6.2018)

• Arsenal83

Typický produkt dnešnej zvrhlej doby. Dvaja hnusní buzeranti, sami už poriadne syfilisovaní, poradia páru, ktorý síce nie je sympatický, ale predsa tí dvaja majú len sami seba, aby najprv skúsili promiskuitu ako a tým vraj otestovali svoj vzťah. Dnes sa režiséri už aj do pseudo-romantického filmu snažia umelo pchať všetko nemorálne a podvratné a vystavovať to za správne. Hodnota filmu pre tých, čo dávajú aspoň trochu prednosť citom pred pudmi, musí byť nulová. Tých je ale dnes už málo.(19.6.2018)

Xtá variace zimní procházkové vztahovky, podpořené smyslnými neony přes řeku pulsujícího velkoměsta. Méně vyzrálý a dětinštější bratříček Before We Go, nebo 5 to 7 s postavami, které zdaleka nejsou tak životem ztepilé a na první pohled emocionálně progresivní. Je to taková experimentální pel-mel jízda pro ajťáky, kteří by rádi oťukávali co jim svět může nabídnout, ale jsou na to příliš málo odvážní a příliš mnoho konzervativní. Přesně takové postavy tu s trochou nadsázky reprezentuje Stevens a Rebeca Hall. Chemie mezi nimi ok, avšak ta nutnost rozbít jejich konzervativní monology gayovskou protiváhou druhé dvojice je extrémně viditelná a místy dost otravná. Nejlepší personu hraje samozřejmě Gina Gershon, která je trefená dokonale. Myšlenka dobrá, provedení spíše letargické, jdoucí po povrchu a do hloubky se pustí jen ve dvou-třech scénách. To je málo na špičku žánru.(13.2.2018)

Potrebovala som iba dva prstíky, keď som počítala, koľkokrát som sa zasmiala. Jeden by si myslel, že z podobného námetu by sa dali vytrieskať celkom výživné humory. Potľapkanie chlapa po ramene po nudnom, krátkom a neuspokojivom sexe, s verbálnym ohodnotením "good job", si určite zaradím do svojho súkromného zoznamu postkoitálnych reakcií.(16.6.2018)

Docela příjemně mě to překvapilo, čekala jsem daleko, daleko míň. Nenudilo to, bavilo mě to, mělo to spád, dokonce jsem se i jednou nahlas, z plna hrdla zasmála a chvilku nemohla přestat, sem tam to mělo dobrej nápad. Herci samozřejmě všichni do jednoho pohlední a sympatičtí, výkony uspokojivé, obzvláště Dan Stevens mě docela překvapil. Zkrátka příjemná oddychovka. Sice moc nechápu jakej smysl měla gayská vedlejší linka, to ale nijak nesnižuje fakt, že se mi moc líbila. A samozřejmě - WOW - v americkým mainstreamovým romantickým (hetero) filmu se objevilo jeden a půl penisu a asi 3 vteřiny homosexuálního sexu, že by se blýskalo na lepší časy?(19.6.2018)