• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2017, 107 min

Príbeh sa zameriava na stredoškolský život Jeffreyho Dahmera (Ross Lynch), ktorý sa neskôr stal jedným z najznámejších sériových vrahov v americkej histórii a bol odsúdený za 17 vrážd. - Pre mňa jeden z najočakávanejších filmov posledných rokov, ktorý síce hodnotím celkom nízko, ale za sklamanie ho vôbec nepovažujem. A to preto, že som od toho nečakal nejakú výraznú hororovú jazdu. Ako pohlad na ťažký život Jeffreyho počas jeho školských dní sa mi to páčilo, len je škoda, že to neponúklo trochu viac a v podstate je tu zobrazené len to, čo som o Jeffreym už dávno vedel. Páčilo sa mi to vizuálne, herec sa do hlavnej úlohy perfektne hodil a rád by som si pozrel sequel, v ktorom by sa režisér zameral na život Jeffreyho ako sériového vraha. + herečka z Nothing Left to Fear a Armed Response + herec z Mayhem + herečka z Tragedy Girls(6.2.2018)

Tady je to celkový hodnocení skutečně hodně mimo. Prostě pár psychoušů vidělo jméno Dahmer a čekalo nějakej brutální slasher nebo co, a ten nedostali, a tak se zlobí:)) Jde o DRAMA, takže ano, MLUVÍ se tu, krev uvidíte maximálně zvířecí. Je to natočený podle komiksový předlohy, kterou napsal a nakreslil Dahmerův spolužák ze střední Backderf, jedna z hlavních postav filmu, jsou to autentický vzpomínky. Podle mě to Dahmerův postupnej pád někam, odkud už není návratu, vykreslilo hodně dobře. Nejde o žádnou jeho obhajobu ani obžalobu, je to prostě jen svědectví o jedný etapě jeho života, těsně předtím, než začala ta, kterou zná celej svět. Civilně pojatý i natočený, skvělý herecký výkony a děsivý vzpomínky si odsud taky odnesete.(7.12.2018)

• Morholt

Prakticky o ničem. Dahmer tu je vykreslený jako podivín a školní outsider, který má zálibu kostech a mrtvých zvířatech. Ale v zásadě tu není nic, co by nějak směřovalo k jeho kariéře sériového vraha. Určité záchvěvy tu sice jsou, ale na film je to až moc normální, dá-li se to tak říct. Ani problémy v rodině neposkytují žádné vodítko či zdůvodnění. Famílie sice nefunguje, ale od jiných rozvrácených manželství se nijak neodlišuje. Za zmínku tak stojí jen herci. Ross Lynch byl castingovou trefou a Anne Heche jako jeho matka byla namaskovaná k nepoznání, přičemž ukázala, že hrát pořád ještě umí. Nicméně to na víc jak 30% nestačí.(22.2.2018)

! Toto je autentické svědectví z první ruky, nikoliv fikce. Životopisné drama vycházející ze stejnojmenné komiksové předlohy Johna "Derfa" Backderfa, kamaráda a spolužáka Jeffreyho Dahmera. Poprosil bych proto všechny, kdož ví o Dahmerově životě hovno a zjevně ani o něj nemají zájem, aby film ignorovali, nepsali sem sračky a raději si pustili nějakou vyvražďovačku pro dementy. Jste na špatné adrese. Toto je dobrý film. !(4.4.2018)

• kaylin

Americký snímek „My Friend Dahmer“ si vzal zajímavou postavu kriminalistiky a udělal z ní tuctového týpky, co to měl v životě těžké, protože byl jiný. Vlastně se ničím neliší od jiných podobných filmových postav – a zůstávám o toho, že je to zde především filmová postava – které nalezneme v podobných filmech, jež se soustředí na příčiny toho, proč lidé vraždili a vraždí.(18.6.2020)