Loď snů: Malajsie (TV film)

• Německo

Das Traumschiff - Malaysia

Drama / Komedie / Romantický

Německo, 2013, 90 min

Stefan Bartmann

Marc Prill

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

• topi80

Rozloučení kapitána si zasloužilo nějaké kvalitnější zápletky. Leč dočkali jsme se jen tragikomické limonády kolem nové identity korunního svědka, kterou se tvůrci pokusili okořenit o akční vsuvku, která asi nejednoho diváka rozesmála, ač to nebylo jejím záměrem. Dále jsme tady měli čerstvého penzistu, kterého jsme poznali už v minulém díle a kterému důchodové užívání si zrovna nesvědčí, což nakonec pochopí I jeho manželka, která ho k tomu na minulé cestě vydíráním přinutila (mimochodem, Maria Gruber předvádí v této sérii věc zřídka vídanou, a to docela kvalitní herectví). A třetím tematickým okruhem je pak samotný kapitán, který po celý díl musí čelit výčitkám, co si to dovolil jít asi ve sto letech do penze a opustit o generaci mladší kolegy z posádky, přičemž stewardce to dokáže říci až asi na desátý pokus, což ji strašlivě urazí, neboť doktor a kapitánův přítel to věděli dříve, což je neodpustitelné. Škoda, kapitán Paulsen si zasloužil lepší rozloučení.(26.4.2019)