Maigret a drahoušek z Montmartru

(TV film)
  • Velká Británie Maigret in Montmartre (více)

Na Montmartru někdo zabil dvě ženy. Komisař Maigret tuší, že mezi oběma vraždami existuje spojitost. Příběh má podle všeho kořeny v dávné minulosti... Pozdě v noci se na policejní stanici deštěm zmáčeného Montmartru zjeví mladá žena. Má rozmazanou rtěnku a nejistou chůzi, ale je zvláštním způsobem svůdná. Trvá na tom, že má životně důležitou informaci, jenže o hodinu později všechno popře. Tak začíná záhada brutálně uškrcené půvabné mrtvoly, která Maigreta zavede až do erotikou prodchnutého podsvětí. (TV Prima)

kulyk

Furt ještě uchcávám z Etkynsna, převlečeného za charakterního herce. Zjevně mi to jen tak bavit nepřestane. Tento případ Degreta na Monmártru je prozatím asi nejslabší, především proto, že erotické dusno, které mělo být přeneseno na obrazovku, potažmo femfatálnost slečinky A., končí na ne zrovna nejlepších výkonech vedlejších figur a zjevu i chování oné divy, které by mi k erekci nutily jen velice zvolna, pokud vůbec. ()

Jara.Cimrman.jr

"Arlette, ta ho postaví i mrtvýmu." Morfium, benefit v podobě sexu s majitelem klubu a zákeřné Saranče. To vše nabízí další Maigretův případ. A taky nabízí chytrou paní Maigretovou, která se na rozdíl od neméně bystré kolegyně Colombové nebála ukázat kameře. Mě tedy nejvíc pobavil inspektor Janvier, když mu vyslýchaná osoba upadla na pěst. Komisař Maigret přitom sice moudrou hlavou moudře kýval, ale nad průměr to nedokýval. ()

Tom_Lachtan

Atkinson je znovu skvělý (a pořád mě fascinuje, že je jeho Maigret tak melancholický), atmosféra příjemně špinavá a dýmka nacpaná tabákem. Ovšem bylo to příliš natáhlé, případ, kde se vlastně jen zjišťuje kdo se s kým kde poznal, prostě není zrovna materiál na celovečerní stopáž a tak jsou některé pasáže natahované víc, než gumový medvídek odsouzený k mučení na skřipci. ()

darkrobyk

Druhá tvář pana Beana mne stále baví. Atmosféra Paříže na výbornou, přiměřené napětí, šantán, křivolaké uličky (snad mohlo být více mlhy, ale Paříž není Londýn, že...) a ...tady mě pobavil oficiální text: záhada brutálně uškrcené půvabné mrtvoly. Doposud jsem netušil, že mrtvolu lze ještě uškrtit, nota bene brutálně. ()

gudaulin

Oproti francouzskému seriálu z 90. let je nová britská série mnohem filmovější a výpravnější, ale nemůžu si pomoct, Bruno Cremer mi do role komisaře typově dokonale sedne, kdežto s Rowanem Atkinsonem mám čím dál tím větší problémy. Není to nutně herectvím, ale jako herecký typ bych ho rád viděl v jiných úlohách a tím netvrdím, že nutně v komediálních. Oceňuju výbornou kameru a snahu o atmosféru, ale z hlediska příběhu je Drahoušek z Montmartru ze tří dosud zhlédnutých dílů určitě nejslabší a některé vedlejší role mohly být obsazené a zahrané příhodněji. Celkový dojem: 60 %. ()