Řeholnice

• USA The Keepers
USA, 2017, 7 h 15 min (Minutáž: 56–66 min)

Epizody(7)

Tenhle dokumentární seriál se zabývá desetiletí starou vraždou sestry Catherine Cesnik a podezřením na spojení s knězem obviněným ze zneužívání. (Netflix)

jackalsc

Dokument podle mě určen převážně pro lidi co vždy slepě uznávali církev a její hodnoty. Normální člověk bude akorát ještě více znechucen, než předtím. Je bohužel smutné sledovat kolik lidí kolem nás pořád slepě věří v takové blbosti a církev je pořád stejnou písničkou oblbuje. Ať si každý věří v co chce, ale tohle hromadné vymývání mozku vždy bylo a asi bude jen pro církevní papaláše k namaštění kapsy. Kolik bylo skandálu o pedofilně zvrácených církevních lidech? Proč? Protože pořád mají slepě následující ovečky, pořád k tomu mají snadnou příležitost. Stačí se podívat na nějaké ty jejich svaté události, každý ověšen kilami zlata. To přece k tomu patří že? Vždy budu pohrdat církví a hlavně jakým způsobem vymývají lidem mozky a říkají jim co mají dělat. Smutné je že spousta lidí to nevidí, nebo to vidět nechce. A teď upřímně. V čem se liší naše natolik nenáviděné náboženství z arabských zemí, kde tak rádi vybuchují? Každý se toho bojí, pohrdá tím, ale myšlenka je úplně stejná. Někde se znásilňuje, někde se dělají sebevrazi. Vždy šlo o vymytí mozku. Ať si každý věří v co chce. Ale pokud člověk věří, že je lepší, protože si jednou týdně klekne před sochou a popovídá s člověkem, který se tváří, že ho to zajímá, tak je to prostě bez komentáře. Dokument má jen pár zajímavých věcí. Ano je to smutné, ale ty neustálé domněnky lidí, kteří jsou vždy naprosto jistí a nikdy se nic nestane. Otázky pokládány tak špatně, že se divím, že z někoho vůbec něco dostali (např. otázky na Edgara). Nic jsme se v podstatě nedozvěděli, tušíme kdo to udělal a to je tak všechno. Zbytek jsou jen příběhy lidí zničených církví. Možná kdyby to bylo zkrácené na polovinu. Monsignore: You want a boat? Charles: No, i dont want a boat, i already have 3 boats. Just do the right thing. Asi tak. 50% ()

WugWugs

Stemnieva sa všade, kde sa koncentruje moc: neoficiálny názov dokumentu je "Príjmi semeno Kristovo". Viac neskôr. ()

Frodule

Nevím, co mě děsí víc, absolutní ignorace zločinů ze strany církve, nebo nevědomost naivních rodičů? Pokrytci. To, že případ (dokument) nemá dosud uspokojivý konec, je ještě děsivější. ()