V přístavu

Waterfront

V prístave

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1954, 108 min

Hned na začátek musím podotknout, že kdyby jste si chtěli vychutnat snímek v celé své kráse, tak by jste se museli vrátit o padesát let zpět, protože jen tak by jste pochopili co tento snímek ve své době znamenal. Poměrně jednoduchý příběh je vykreslel naprosto dokonale a nudit se dozajista nebude. Ovšem to nejlepší na celém snímku jsou herecké výkony, kterým naprosto dominuje excelentní Marlon Brando v jedné ze svých nelepších rolí. Eva Marie Saint zahrála na výbornou škoda, že podobný úspěch nikdy nezopakovala. Závěr je nezapomenutelný a i když je to spíše na čtyři hvězdičky, tak za konec jednu přihodím. Film byl oceněn osmy Oscary včetně těch za nejlepší film, režii a hlavní herecký výkon......(28.2.2008)

Sociální drámy asi nejsou nic pro mne, asi mě to i bavilo a Brando zahrál famózně. Musím se mrknout ještě jednou..nebo klidně 2x a pak hvězdu přidám, nebo odeberu, uvídíme.(23.1.2012)

Pane jo, to bylo teda drama!(13.8.2016)

Na svouji dobu neskutečně nadčasový a silný snímek, který nabízí nádherný pohled do podsvětí mafie a ukazuje pravou tvář skutečného života a jeho rozvrstvení společnosti. Prostředí chladného a špinavého přístavu působí na diváka opravdu skvělým dojmem a i po tolika letech si drží vynikající atmosféru, která se zavrtává pod kůži. Příběhově se více méně nejedná o nic speciálního, žádné velké zvraty či nečekané spády, ale i přes to si film drží pozornost diváka a to hlavně díky fenomenálnímu Marlonovi Brandovi, který si zde beze sporu zahrál jednu ze svých největších rolí vůbec. Společné scény s Evou Marii Saint jsou vskutku kouzelné, především ve scéně, kdy se poprvé spolu seznámí a vedou rozhovor při procházce, nebo emotivní proslov Karla Maldena v roli kněze který promlouvá k dělníkům a žádá je o změnu, či scéna mezi Brandem a Steigerem autě, která se s odstupem času stala kultovní záležitostí hlavně díky geniální improvizaci Marlona Branda. Snímek, jenž pojednává o muži, který chtěl změnu a šel si za svým cílem i přes cenu toho, že může ztratit všechno. On the Waterfront je opravdu velkolepý snímek, který ve své době musel ohromit každého diváka a je až neuvěřitelné, jak skvělou atmosféru si drží i dnes, všechno je to ale především díky vynikajícímu Marlon Brandovi, který v rukou Elia Kazana naprosto zazářil. "Hey, you wanna hear my philosophy of life? Do it to him before he does it to you."(26.10.2016)

Lidé s extrémně negativním postojem k mluvení pravdy, no velice pozitivním postojem k vraždám. I když se to týká jejich vlastní krve. Dějiny se neustále opakují. V rámci žánru za 4.(6.6.2017)

Trochu naivní pohled na drsnou realitu "pracovního trhu" své doby. Přesto i po letech skvělý film.(14.1.2011)

sila, brando skvelí, réžia hudba a meno tej blondínki - Eva Marie Saint, sa jednocho muselo stať známim(14.1.2013)

7/10(13.2.2017)

Výborný Marlon Brando(23.8.2018)