poster

Odborný dohled nad výkladem snu

 • anglický

  Supervising the Meaning of Dreams

Komedie / Drama

Česko, 2018, 79 min

Režie:

Pavel Göbl

Scénář:

Pavel Göbl

Kamera:

Jiří Zykmund
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pierre
  **

  Nezávislost, originalita a fajn Brabenec. To jsou věci, které zůstaly. A lhal bych, kdybych řekl, že jsem se ani jednou nezasmál nebo nepřemýšlel o vyšším hodnocení. Ale svérázný humor vystřídala vulgarita a vtipné dialogy trapné dlouhé kecy. A Lábus strašně chyběl. První díl byl o sedmimílový krok lepší.(19.10.2018)

 • patrikus
  ****

  Jsem rád, že jsem se po dlouhé době setkal s tvůrci, kteří mají smysl pro humor a dokážou vytvořit příjemnou atmosféru i nápadité situace s neherci, kteří zaujmou. Palec nahoru. Čistá kamera, inteligentní scénář, práce s herci i s lokacemi velmi profesionální. Nenásilná komedie plná životních pravd s krásnou hudbou.(25.9.2018)

 • klukluka
  ***

  ...a takhle my si tady žijeme... Je to pohodička, úplně jinej svět, než zbylých 99,99% filmů. Nezáludný, upřímný, milí, přátelští lidi, nikdo tady nekrade, nevraždí, čas vyplněnej láskou, přátelstvím, tlacháním, pivem, chytrejma knížkama a dobrou muzikou pomalu plyne... Za to jsou ty moje 3 hvězdy. Za to, že se Pavel Göbl ve svých filmech obejde bez obvyklýho nihilismu, marasmu, stresu, diagnóz, fóbií, závislostí a jiných otřepaných problémů. Kdyby přidal i silnější příběh, úplně bych si lebedil.(4.1.2019)

 • Cuzan
  ****

  Starouškové toho mají o poznání víc na práci, než v prvním filmu. Pomsta už je netrápí, hledají novou hospodu a vykládají sny. Odkazy a vysvětlování, co bylo minule na začátku filmu mi přišly trochu zbytečný, ale pak jsem to přehodnotila, protože takto to může stát jako samostatný film, a dává to smysl i bez toho, aby divák předchozí film viděl. Zajímavé bylo, že postavy nabyly pevnějších obrysů, přitom se autor nebál si pohrát se surrealnými prvky. Bavil me i soundtrack Byl pes a počítám, že interpretaci snů po houbovém čaji se dozvím z třetího pokračování.(26.10.2018)

 • LeoH
  ***

  Až jsem se zastyděl, že tohle je první Pavlova věc, kterou vidím od časů Otevřené krajiny, i když mi byl svojí zemito-magicko-humanistickou poetikou v naší famácké generaci jeden z nejbližších a nejnadějnějších. Akorát mi přijde, že se za ty roky moc neposunul, pořád něco chybí, aby se půvabné, dobře myšlené jednotlivosti spojily do celku, který je přesáhne; nevím, jestli akademicky krásná černobílá širokoúhlá kamera, jaká by děsně slušela nějaké oduševnělé polské artovce, je to pravé i pro tenhle typ rozpustilého nehereckého undergroundu; Vráťa Brabenec sice udělá zábavnou hlášku z každé věty, kterou zavrčí, vitální bábrdle paní Langrové je zcela neodolatelná, příběh má své kouzlo i dobré poselství a takhle by se dalo pokračovat, ale hluchých míst a jakési nezralé rozpačitosti je tam na „dospělý“ biják pořád příliš. (Zcela privátní poznámka, kdyby to tu Pavel náhodou někdy čet': Nemůžu zapomenout na ten námět o cestě jistého amerického muzikanta s mrtvým Cikánem přes Slovensko; to bych jednou tak rád viděl natočené!)(4.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace