Odborný dohled nad výkladem snu

Supervising the Meaning of Dreams

Komedie / Drama

Česko, 2018, 79 min

Pavel Göbl

Pavel Göbl

Jiří Zykmund

Jsem rád, že jsem se po dlouhé době setkal s tvůrci, kteří mají smysl pro humor a dokážou vytvořit příjemnou atmosféru i nápadité situace s neherci, kteří zaujmou. Palec nahoru. Čistá kamera, inteligentní scénář, práce s herci i s lokacemi velmi profesionální. Nenásilná komedie plná životních pravd s krásnou hudbou.(25.9.2018)

Až jsem se zastyděl, že tohle je první Pavlova věc, kterou vidím od časů Otevřené krajiny, i když mi byl svojí zemito-magicko-humanistickou poetikou v naší famácké generaci jeden z nejbližších a nejnadějnějších. Akorát mi přijde, že se za ty roky moc neposunul, pořád něco chybí, aby se půvabné, dobře myšlené jednotlivosti spojily do celku, který je přesáhne; nevím, jestli akademicky krásná černobílá širokoúhlá kamera, jaká by děsně slušela nějaké oduševnělé polské artovce, je to pravé i pro tenhle typ rozpustilého nehereckého undergroundu; Vráťa Brabenec sice udělá zábavnou hlášku z každé věty, kterou zavrčí, vitální bábrdle paní Langrové je zcela neodolatelná, příběh má své kouzlo i dobré poselství a takhle by se dalo pokračovat, ale hluchých míst a jakési nezralé rozpačitosti je tam na „dospělý“ biják pořád příliš. (Zcela privátní poznámka, kdyby to tu Pavel náhodou někdy čet': Nemůžu zapomenout na ten námět o cestě jistého amerického muzikanta s mrtvým Cikánem přes Slovensko; to bych jednou tak rád viděl natočené!)(4.9.2018)

Opět velmi dobrý film, stejně jako jednička. Ovšem tentokrát lepší. Zejména herecké výkony filmu přidaly více šťávy. Film je uvolněnější a více komediální než jednička. Představitelka paní na návštěvě je neherečka a je jí 92 let. Režisér nevylučuje natočení 3. dílu.(1.8.2018)

• Pierre

Nezávislost, originalita a fajn Brabenec. To jsou věci, které zůstaly. A lhal bych, kdybych řekl, že jsem se ani jednou nezasmál nebo nepřemýšlel o vyšším hodnocení. Ale svérázný humor vystřídala vulgarita a vtipné dialogy trapné dlouhé kecy. A Lábus strašně chyběl. První díl byl o sedmimílový krok lepší.(19.10.2018)

Míň undergroundové a o hodně šílenější než předchozí "Dohled". Poměrně častý výskyt smrtících hlášek.(25.9.2018)