Reklama

Reklama

Panika v ulicích

  • USA Panic in the Streets
Trailer

New Orleans. Ilegální přistěhovalec vyhraje v kartách příliš velkou částku. Gangster Blackie a jeho kumpáni proto muže zabijí a peníze si vezmou zpět. Netuší, že jejich oběť byla infikována vysoce nebezpečným plicním morem a že se od ní sami nakazili. Městu tím pádem hrozí katastrofální morová epidemie. Je třeba očkovat každého, kdo přišel se zavražděným a s dalšími nakaženými lidmi do styku. Lékař z Veřejné zdravotní služby Clint Reed a policejní kapitán Tom Warren mají osmačtyřicet hodin na to, aby našli vrahy a zabránili nejhoršímu. Musejí přitom tajit pravdu o hrozící nemoci. Panický útěk obyvatel z města by totiž znamenal katastrofu pro celé Spojené státy... Brilantně natočené černé kriminální drama o lovu na zločince a o závodu s časem je dalším dílem proslulého režiséra Elii Kazana. Film, natáčený na svou dobu nezvykle v reálných prostředích a nikoli v ateliéru, získal Oscara za scénář. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

POMO 

všechny recenze uživatele

Slušný thriller, v ktorom ide o čas a každý na každého kričí - dokonca i ten, kto ešte netuší, akú má za dverami pohromu. Väčšiu pozornosť než hlavná postava zdravotníka, napĺňajúceho rodinné ideály, na seba strháva záporák Jacka Palancea. Jeho zrúdny gangster je chytrou alegóriou honby za zlatom, ktorá je v skutočnosti netušeným približovaním sa k smrteľnej nákaze. Občasná vtipná dialógová vsuvka sympaticky odľahčuje temnú atmosféru filmu. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Úúú tak tohle byla kvalita. Má to opravdu originální námět a netradičního hlavního hrdinu, jakéhosi epidemiologa. Richard Widmark byl opravdu sympaťák a opravdu jsem jeho postavě fandil. Při sledování honu na zločince, který dalece přesahoval jeho povinnosti, jsem uznale pokýval hlavou. Hlavní záporák je naprosto perfektní. Jack Palance je opravdu nezapomenutelná držka. Dlouhán s distingovanou mluvou posedlý utkvělou představou, že mu uniká legendární "kšeftík". K podtrhnutí jeho hrozivosti ho ještě schválně dávaj do záběru s trpaslíkem :) Vůbec celý film je vizuálně neuvěřitelně vymazlený. Hodně záběrů je v exteriérech a ne někde ve studiu a je fakt znát. Kolikrát jsem se přistihl, že uvažuji jak bych si nechal určité prinstcreeny zarámovat a měl bych stylový obraz. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Doktor-hygienik běhá po městě, očkuje o sto šest a nařizuje karantény ve snaze zastavit morovou epidemii, přičemž původní šiřitel byl obětí vraždy a chce to urychleně lapit její pachatele. Přiznávám, že Widmark nepatří mezi mé oblíbené hlavní herce, rodinný život jeho postavy mě nezajímal, tím spíš jsem většinu filmu probloumal bez valného zájmu, nějaké to vytržení pouze na začátku a ve finální honičce před zákonem na molu a mezi pytli kafe. Přihrádka se štítkem slabší noir. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Atraktivní námět (hrozba vypuknutí epidemie moru v New Orleans) zručně zrežírovaný Kazanem především co se týče důrazu na realistického feeling. Autenticita lokalit - skladištní komplexy, přístaviště (připomene Kazanův majstrštyk V přístavu), druhořadé zaplivané resturace...žádná studiová strojenost. Tohle není jeden z těch noirů (nebo městských kriminálek s noirovým nádechem) působících dojmem odtržení od reality, naopak je v ní pevně zasazen díky vhledu do policejní práce a prostředí nižších (např. dělnických) vrstev. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Docela netradiční námět je podporován tradičně dobrým Elia Kazanem, ale to je tak vše. Zbytek je 96 minut dlouhý průměrný snímek, který kromě námětu a jistých postupů z doby dávno minulé nemá příliš co nabídnout. Na druhou stranu právě tato dobová nabídka pohledu do minulosti prakticky se vším, co k tomu patří filmu dává jistý punc zajímavé realističnosti. Pro diváka, který tohle neocení nebo spíše mu to je ukradené je Panika v ulicích dost možná hodně nudný film s dobrým námětem. Pěkných 70% ze slabých 70 hodnocení je však dost zavádějící... ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Režisér Elia Kazan se ve filmu objevuje jako asistent v márnici. (J.A.K.)

Reklama

Reklama