Cloak & Dagger - Season 2

(série)

Epizody(10)

Likan7

Tohle už nikomu nežeru. První řada byla ještě taková rozkoukávající, ale dvojka už šla vyloženě do kopru. Věčně tu stepujeme na místě, akce žádná, hlavní dvojice sice fajn, ale nikam se neposunula, a 2 řady objevovat švy schopnosti a ani jednou je nevyužít na 100%? Seriál skončil dřív, než je rozjel. ()

silentname

Možno už začína byť pomaly jasné prečo som v máji toľko filmov nestíhal pozerať. Veľké množstvo seriálov, ktoré som chcel vidieť sa tu nakopili a dnes zakončujem druhú sériu "Cloak & Dagger". Napriek tomu, že moje dojmy z prvej série boli dobré a ostal som spokojný, tak všetko sa posunulo na oveľa vyšší level v tejto sérii. Musím povedať, že ak by som mal povedať svoj najobľúbenejší seriál, tak asi by som momentálne povedal práve Cloak & Dagger. Mám rád našu hlavnú dvojicu. Tyrone a Tandy sú jednoducho úžasná dvojka a je super vidieť, že prejdú veľkou premenou počas tejto série. V prvej sérii sme mali najlepší moment, keď sme sa dostali do hlavy Ivana Hessa v kóme. To boli najzaujímavejšie časti. Tentokrát toho cestovania do hlavy vidíme oveľa viac. Okrem toho budeme môcť spoznať aj svet, do ktorého na konci minulej sérii poslal Tyrone Conorsa. A musím povedať, že sa táto séria stala oveľa fascinujúcejšou. No hovorí sa, že hrdinovia sú len tak silní ako ich najväčší nepriateľ. A pravda je taká, že padouch v tejto sérii je absolútne vynikajúci. Jeho schopnosti sú fascinujúe, je vynikajúci manipulátor a okrem toho má moc, proti ktorej sa veľmi ťažko bojuje. Povedal by som, že do polovice seriálu je to dobré. Má to skvelé momentky, stretneme nové postavy a okrem toho navštívime skutočne skvelý obchod s gramofónovými platňami vo svete temna. A je presne tak fascinujúci ako desivý. Má to momentky a funguje to, no od konca piateho dielu sa už veci posúvajú len do lepšej a lepšej roviny. Diely 6 - 10 sú podľa mňa všetky geniálne, silné, majú vynikajúce momentky a okrem toho som často ani nevedel čo sa bude diať v ďalšej epizóde a mal strach o oboch našich hrdinov. "B Sides" bol pre mňa jeden z absolútne najsilnejších. Keď človeku zoberieme všetko čo má, tak ostane len prázdno. A to je to najhoršie. Potom epizóda "Two Player" je aj vtipné a ako fanúšik starých arkád som si prišiel na svoje, no rovnako sa tam veľmi dobre ukazuje vzťah medzi Tandy a Tyronom. A dúfal som, že sa Tandy podarí veci dostať do normálu. A záverečná epizóda je absolútne mega - mega vynikajúca. Konečne uvidíme veci naplno, konečne sa naši hrdinovia postavia svojim najväčším nepriateľom a spolu dokážu viac, než sami. Okrem toho to však ukazuje aj skvele, že nie každý kto ponúka pomoc je tvojim priateľom a dáva to akúsi lekciu do života aj v tomto smere. Ako dobre reálne ľudí poznáme? Aké sú ich skutočné ciele? V tomto všetkom je to pre mňa táto séria absolútna TOP-ka Marvelu. Nenapadlo mi, že 2019 bude pre mňa najlepší Marvel moment v 2. sérii Cloak & Dagger. Myslel som si, že iný projekt si ma zahákne. Niečo oveľa väčšie a finálnejšie. No pravda je, že ak je toto záver seriálu, ukončené to bolo na svojom vrchole. Nebránim sa ďalšej sérii, no pre mňa je toto absolútnou lahôdkou v komixovom svete. A v závere sa dočkáme rovnako aj pocty veľkému pánovi menom Stan Lee. A ja mu rovnako ďakujem za všetko, čo priniesol. Ak sa na tomto stihol podujať, som veľmi vďačný. Potlesk. Hodnotenie: A+ () (méně) (více)

kishi_SO

Toto bolo este horsie ako Iron Dick. Zaciatok serie sa miestami tvaril, ze chce byz temnejsi a dospelejsi ako 1. seria. No zhruba od polovice serie sa to zacalo vsetko rucat. Motivacne reci pre pubertiakov, chaotickost kazdej jednej sceny (strih na urovni amaterskeho kruzku zakladnej skoly), blbost dialogov a kopa WTF scen. Des! ()

Tom10000

2.série nám poodhalila roušku podivných tajemství New Orleans, především poté podezřelé únosy dívek neznámo kam, kde, jak zjistí naši hrdinové Tandy a Tyron, je drogují a dělají z nich oběti nejenom drogových dealerů, ale též služebné hlavního aktéra těchto přesunů - Andrého Desheina. Tento muž, jenž spolupracuje s Liou (ta se nachází na terapeutických přednáškách jako hlavní poradkyně, na přednášky chodí Dagger a její matka), používá svých schopností, podařivší se mu jich nabýt ve stejnou chvíli jako Tandy a Tyronovi, aby působil ostatním lidem bolest. Jedině oni dva jsou schopni se mu postavit. Aby však nebylo už příliš pozdě. A nejnom to. Musí čelit svému přátelství, jež stále tu a tam čelí těžkým zkouškám, dále také pocitu, kdyby jeden o druhého přišel, a hlavně i své vlastní minulosti (...). Jistě je zde i mnoho dalších zajímavých detailů potřebných k zmínění, jako například proměna Bridget, avšak ty nepovažuji za příliš podstatné. Ostatně, celá série se víceméně strašně táhla, a i přes světlé momenty jsem nucen ji hodnotit podobně, ne - li rovnou hůře než první. 70 procent, více si nezaslouží, hlavně závěr ji přidal na šrámech. ()

nash.

Tak toto je úplně jiné kafe než nepodařená první řada. Má to švih i parádně vygradované napětí, řadu nápadů i nečekaných zvratů, silné emoce, parádního záporáka s originální schopností, a přestože to scénáristé občas neukočírují a trochu jim to ujede, oproti první řadě vše drží pohromadě a dává smysl. ()