Je tu nový seriál od stanice Syfy, který vypráví o dědovi Supermana. Děj je zasazen necelých 200 let před jeho narozením a odehrává se na Kryptonu. Částečně překrývá i se současností. Na Kryptonu platí přísná pravidla. Z mladého Sega se po smrti jeho dědy Vala stane rebel. Nechce se podřídit přísným pravidlům, které na Kryptonu platí. To se však vymstí jeho rodině. Je nyní na něm, zda zachrání svůj odkaz a zajistí budoucnost svému rodu. Hlavní hrozbou je totiž Brainiac. ten se snaží si Kandor přidat do své sbírky. Časem narazíme na pár známých postav z DC světa. Konec je docela otevřený, tak snad bude další řada. Objevuje se tu pár známých herců. "Tvůj vnuk se stane tím největším hrdinou v celém vesmíru."(24.5.2018)

Žádné spandexové oblečky, žádní ctnostní hrdinové v konfliktu mezi záchranou města/světa/vesmíru a milované princezny v nesnázích, žádné rádoby alegorie dnešního světa, dokonce málem ani žádní klauni, ehm, superzáporáci. Krypton byl první superhrdiny inspirovaný seriál, na jehož premisu jsem byl ochotný přistoupit bez obličeje ztrapněním pohřbeného v dlaních - právě pro všechny vyjmenované aspekty, které mu chybí, a mně blízkou, typicky SyFy campovitost. A všechno by to dohromady náramně fungovalo, nebýt toho, že hlavní klaun se jmenuje Brainiac a jeho životním cílem je sbírání motýlů. Jenom to pro jistotu opakuju: Brainiac. Brainiac. BRAINIAC. Víc snad netřeba dodávat, snad jen že jsem se kvůli němu u seriálu nepříjemně často popadal za břicho, a že díky jeho absenci má druhá série šanci neskončit jen jako solidní sci-fi stále dědící některé z nejhorších možných komiksových debilit.(1.6.2018)

1. séria - Neurazí, ale od nejakej pecky to má zatiaľ riadne ďaleko. Chcelo by to vyšší rozpočet na výpravu, kulisy a lepších scenáristov. Popri Altered Carbon a Star Treku to totiž vyzerá biedne, aj čo sa do vizuálu, ale hlavne nápadov týka - pričasto sa reykluje jedno i druhé. Vyššiu úroveň tomu držia Elliot Cowan, Wallis Day a Colin Salmom. 3/5(29.5.2018)

Na Krypton jsem byl hodně zvědavý, když se o něm po Muži z oceli začalo mluvit. Během let už mi to pak bylo nějak jedno., ale podíval jsem se na to. Nutno podotknout, že začátek byl opravdu těžký průměr, ale čase se to přeci ne zlepšilo a stala se z toho fajn oddychovka. Především poslední dva díly se hodně povedly, takže pokud si seriál dokáže ve druhé řadě udržet alespoň takovou úroveň, tak se těším. 70 %(10.6.2018)

Pro mě osobně příjemné na sledování, protože jsem očekával mnohem větší tragédii. Snaha o vykreslení života na Kryptonu se cení, celkem mladé obsazení potěší, pro mě je především velice zajímavý a kvalitní hlavní záporák. Zbytek se teprve uvidí, jak bude fungovat, ale příběhově to nejvíce navazuje na Muže z oceli (vizuálně, problematika kast, atd.).(24.5.2018)