Reklama

Reklama

Zajímavosti (13)

  • Projekt byl ukončen po investování desítek milionů amerických dolarů a poté, co už bylo dokončeno natáčení. Podle listu The Guardian se Batgirl zařadila mezi nejdražší zrušené filmové projekty všech dob. Původní rozpočet filmu byl okolo 80 milionů dolarů, konečné náklady na produkci ale byly vyšší v důsledku covidových opatření. Podle informací New York Post dokonce přesáhly 100 milionů dolarů. Důvody zrušení nebyly bezprostředně zcela jasné. Společnost Warner Bros médiím sdělila, že rozhodnutí souvisí s „posunem ve strategii našeho vedení“ ohledně HBO Max a komiksového světa značky DC. Zároveň se objevily informace o interních pochybnostech ohledně kvality snímku. (eltazar)
  • Natáčení započalo koncem listopadu 2021 pod pracovním názvem „Cherry Hill“ a probíhalo ve skotském Glasgow. (fiLLthe3DD)
  • Herečka Karen Gillan měla nejen zájem si zahrát roli Batgirl, ale dokonce i snímek režírovat. (fiLLthe3DD)
  • Batgirl, Betty Kane, se poprvé objevila v komiksu „Batman #139“ od autorů Bill Finger a Sheldon Moldoff v dubnu roku 1961. (3T)
  • Po vzájemné domluvě s vedením Warner Bros. Joss Whedon opustil projekt. Původně se měl starat o scénář i režii. (Geralt z Rivie)

Související novinky

Warneři nakonec možná nechají kojota uniknout

Warneři nakonec možná nechají kojota uniknout

13.11.2023

Jak se zdá, čeho je moc, toho je příliš. Před pár dny jste se zde mohli dočíst zprávu o tom, že studio Warner Bros. se rozhodlo po více než roce od kontroverzního zrušení komiksovky Batgirl a animáku… (více)

Warneři opět ruší hotový film

Warneři opět ruší hotový film

11.11.2023

Je tomu rok a pár měsíců od doby, kdy svět obletěly zprávy, že studio Warner Bros. zrušilo již natočený a v postprodukci do jisté míry dokončený komiksový snímek z DC univerza, jímž byla divácky… (více)

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Reklama

Reklama