Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

CGI 8,5 /10 PLOT 7/10(6.7.2019)

Za mě jednoznačně krok dopředu. Děj filmu a jeho tempo je skvělé. Ovšem naprosto dechberoucí jsou vizuální efekty nebo triky či jak to chce kdo nazvat. Klobouk dolů před tvůrci.(8.7.2019)

Žádná velká bomba, ale rozhodně lepší než Homecoming. Přišlo to jenom mně, nebo ten film byl dost podobný jedničce? (záporák, mladá láska ze třídy, mentor, který Spideyho seřve za něco, co podělal, řekne mu že na to nemá a spoustu dalšího...). Každopádně parádní love story, u které dámy v řadě za námi až nechutně slintaly... Co se mi fakt líbilo a u čeho jsem slintal zase já, byla ta bitka s Mysteriem, která je podle mě jedna z top bitek celého MCU.(9.7.2019)

Wattsovi se povedl i druhé Spider-manovo dobrodružství. Far from Home je hodně odlehčený a nápadu se školním výletem jsem se bál, ale tvůrci si s tím poradili bravurně. Spolužáci nejsou otravní a dodávají příběhu teenage šmrnc. Gyllenhaal je jako Mysterio velmi přesvědčivý a jeho postava je téměř identická s klasickým Mysteriem z komiksové adaptace. Trikově není co vytknout a vyvážení mezi akcí a humorem na odlehčení, je přesně takové, jako u Guardians of Galaxy. Watts, stejně jako Gunn umí dávkovat akci a humor tak, aby to nebylo cringy a zároveň, aby to neuspávalo. Za mě spokojenost, bavil jsem se stejně dobře, jako u jedničky. Pro Sony je Spidey spolu s Jumanji nejvýdělečnější frančíza, protože jinak často Sony klopýtá a hodně projektů jim pravidelně propadává (podobnost s Paramountem). 4*(10.7.2019)

Pozreté len kvôli pánovi Gyllenhaalovi alias Mysterio. Výlet do Európy a odznenie slovenskej pesničky počas výletu v Rakúsku ma potešilo, návšteva Prahy takisto. Ale chýbalo mi tam viac akčnosti, to je asi také malé mínus (pretože asi na 2 minúty som v kine zaspala :D). Nový Spidey nie je môj šálok kávy, odzačiatku mi tam Holland vadí. Ale sám Stan Lee povedal, že ho Holland vystihuje, preto sa budem jeho slov držať a nebude to nijako ovplyvňovať moje hodnotenie. 5*(12.7.2019)

Bylo fajn vidět Prahu,slyšet češtinu,podívat se na vysílání ČT24 o útoku Nočního opičáka,poslechnout si anglickou verzi písničky,kterou znám v podání Michala Davida pod názvem Třetí galaxie nebo se dívat,jak Spider-man naskakuje na osobák do Berouna,kterým se dostane až do Berlína,ale jinak jsem z toho už asi vyrostl.(12.7.2019)

Ani na druhý krát Spidey ako sólovka až tak dobre nezažiaril a v podstate sa odlíšil iba príjemným výletom do Európy, kde ale začína príbeh skôr Petera Parkera a jeho, miestami vtipných spolužiakov, než Spider-Mana a jeho protivníka. Ten sa dostaví až v druhej polovici nijak zvlášť originálnym spôsobom a postupne sa z neho stane tuctovka s dronmi, laserami, búrajúca mestské pamiatky. Stále však ide o plnotučnú zábavku so slušnou akciou, ktorú je vo väčšine prípadov našťastie aj vidno a neodohráva sa celá len za tmy, sympatickým ťahúňom a pár dobrými novinkami ako napr. hranie sa s ilúziami. Tým pádom sa odpustí aj tých zopár nedostatkov a naivnosti. Zo všetkého je tu ale najlepšia prvá potitulková scéna. Nová fáza môže začať...(24.7.2019)

• Caine

No kdyby tam nehrála ta teta Tomei, tak nevím nevím... Mám pro ni slabost. :-))) Námět je jedna velká hloupost, která prostě nesedí.(26.7.2019)

Po fiasku z prvního dílu jsem na další ani chodit nechtěl. Nic méně jsem i tak byl na pokračování v kině. Ze začátku děje ve mě nepanovali žádné emoce. Prostě jsem to neprožíval, protože nemám rád filmy zaměřené na puberťáky. Nic méně záporák dle dostupných informací byl od začátku známý. Hned jste věděli o koho se jedná, ale čekali jste na to, kdy se z dobráka stane zloduch. Zápletka děje byla jednoduchá, ale nebyla špatná. Zase se zaměřili na přehlíženou skupinu lidí, která toužila po vlastní vládě. Super byla scéna, kde Spiderman dostával na frak. Od toho momentu byl děj hodně zajímavý a dost matoucí, protože se vás snažili tvůrci zmást, aby jste nepoznali co je reálné. Nic méně když se dostanu k závěru, tak je pozoruhodné, že konečně ve filmech zase začala fungovat fyzika. Filmu chybělo málo k dokonalosti. Už jenom scházelo aby puberťáci nemluvili jako idioti a bylo by to skvělý. Co se týče potitulkových scén, tak ty výrazně poškozují film (obzvláště ta která je úplně na konci). Zatím je to na hranici mezi 3 - 4 hvězdou. V tuhle chvíli přilepšuji, ale nelíbí se mi jak Marvel od začátku uzurpuje prostor agentce Hillové (Cobie Smulders).(26.7.2019)

Eurotrip feat. Spider-Man. Je pravda, že jsem příběhy se starým dobrým lidským pavoukem trochu rozmazlený. Spider-Verse uchvátil originálním vizuálem a loňská hra na PS4 přinesla zatím asi nejobsáhlejší adaptaci komiksů. Bohužel hraný blockbuster je z téhle trojice za poslední rok nejméně novátorský a i ve srovnání s Homecoming toho nedokáže moc nabídnout. Nápad s výletem po evropských metropolích nabízí spoustu možností, ale tvůrci se většinou omezují na zastaralé národnostní fóry, které jsme viděli v každé americké komedii z Evropy, a do toho hodí akční scénu v jedné známé lokalitě. Hotovo, šmitec, jedeme dál. Někdo by mohl říct že film na meta úrovni kopíruje strukturu špatně navrženého zájezdu, ale něco mi říká, že ta povrchnost a roztříštěnost vyprávění nebyla záměrná. Určitě by pomohlo, kdyby pan kameraman udělal několik kroků dozadu a my mohli vidět ty vybuchující památky v plné kráse, jenže film je překvapivě ještě daleko rutinněji snímaný, než Homecoming. Oproti Raimiho filmům to působí jak Agents of SHIELD s nafouklým rozpočtem a jedinou obrazovou zajímavostí je pár krátkých halucinogenních momentů. Pokud má videohra lepší kameru než hraný velkofilm, tak je něco špatně. To bych filmu prominul, kdyby mě vtáhl příběhem. Ten se sice zajímavě rozjede, ale v půlce sklouzne do další tupé záchrany světa. Osobní rovina romance, rodiny a kamarádství tady působí daleko lépe, než ta dobrodružná. Hlavního záporáka nedokáže prodat ani Gyllenhall a stává se z něj další plochá figurka, která je zlá prostě proto. Po skvělém Keatonově Vulturovi jde o jasný propad o pár let zpátky do dob zapomenutelných padouchů MCU. Nejsilnější pocit nepříjemného deja vu způsobuje sám Spider-Man, který tady prochází prakticky stejným vývojem, jako v předchozím filmu. Kluk je naivní, chce vyjít ze stínu Iron Mana, bezohledně si hraje s mocí, něco podělá a musí to odčinit bez hi-tech vychytávek. Dokonce se tu opakují scény, kdy Peter někoho skoro zabije kvůli neznalosti Starkových pomůcek. Proč tvůrci potřebovali dva celé filmy na řečení toho, co stará trilogie vyslovila jedinou větou? Doufám, že s dalším dílem se konečně dočkáme toho pravého Spider-Mana v tom pravém New Yorku proti těm pravým záporákům a nebude se do třetice opakovat stejný konflikt se stagnujícími postavami.(5.8.2019)

Chtělo by se říct, že takový klasický Marvel. Jenže u mě to platí tak trochu opačně. U Marvelu mě vždycky baví akce, je to výplach. Popkorn, který můžu kdykoliv a vypnout u toho. U Spidermana jsem měl překvapivě pocit, že triky jsou dost nedokonalý. Občas nějaký Hollandův skok byl takový nespidermanovský, až moc počítačový. Takových pocitů jsem měl snad pět. Není to sice nic, za co bych si rval vlasy, ale překvapí to. Naopak lebedím spokojeností pokaždý, když je na scéně Tom bez masky a snaží se balit Zendayu. Ti dva jsou vyloženě trefa do černýho a pokud toho přimícháte vyloženě komediální scénky jako příkaz k vraždě spolužáka dronem kvůli fotce, náladu Vám to udělá hned. Akce byla fajn, Mysterio dokonce skvělej, jenže v momentě, kdy dojde k předání brýlí jde celá tahle vážná linka do kopru. V ten moment prakticky končí všechno dobrý akční a vážný a Vám už zbyde jen ta fajn komedie. Celá akční druhá půle je pak odkázaná k digibordelu. Víte už co jak a proč a protože to víte, nebaví Vás to. Je to škoda, kterou si tvůrci klidně mohli odpustit. Gyllenhaal byl totiž v pohodě a kdyby se nevybarvil, klidně bych si ho v dalších filmech dokázal představit.(18.9.2019)

Marvel si po těch dlouhých letech stále dokáže udržet úroveň a dokazuje to dalším Spider-manam. Tentokrát v kombinaci s Cestománií po Evropě. Někdo může namítat, že už se Avengeři vcelku opakují ale co, pořad to spoustu lidí (včetně mě) baví. Navíc potitulková scéna má tentokrát opravdu grády. O to víc mě ale štve, že MCU se Spidermanam kvůli neshodám končí. Hanba vám!(18.9.2019)

• fr3ak

Ne, tohle se už fakt nedalo. Šíleně úmorná sračka, co není vůbec ničím zajímavá a už vůbec ne zábavná. Odpady se snažím šetřit, ale tady už ten barevnej konglomerát zašel v mučení diváka příliš daleko.(21.9.2019)

Být mi patnáct tak bych dal určitě o hvězdičku víc, protože film cílí jednoznačně na mladé publikum - a proč ne, jsem rád že si Spiderman vybral směr kterým chce jít a drží se ho. Ale i tak slušné pokračování které mě bavilo. Jen tomu chybělo něco navíc, taková ta nějaká odlišnost jako měli např. Paralelní světy.(7.10.2019)

Pár gagů ušlo, jinak to bylo jako parodie na Spidermana ve stylu "Millerovi na tripu ft. Sharknado 15: Venice", kterou Tom Holland natočil jenom kvůli smlouvě a Gyllenhaal nabídku omylem odkliknul v emailu. Tady bych si asi vystačil s trailerem.(8.10.2019)

• baiskon108

Zatím ten nejhorší film pavoučáka. Vážně jsem čím dál nespokojenější s tímto MCU Spider-Manem v podání Hollanda. Na Far from Home se mi nelíbilo téměř nic. Film fungoval maximálně jako evropská poznávačka, což je k pláči. Máme tu trapný humor, trapné dialogy a stupidní postavy, ale především odporný vizuál a odfláklý scénář, který je smutně předvídatelný. Ale ten vizuál... Akční scénky byly na tomto snímku asi naprosto to nejhorší. Mé oči trpěly jak u Captainky Marvelky. Spider-Man se vůbec nechoval jako Spider-Man, nepoužíval pavučiny, nelezl po zdech, a z pavoučího smyslu udělali "šimráníčko". Technologie, obleky, drony a i sexy teta a ignorování strýčka Bena - kvůli tomu všemu přišel Spidey o své jedinečné kouzlo. Předešlý díl, i když mám proti němu také výhrady, mě bavil mnohem víc, ve všech směrech.(11.10.2019)

Ako ma neoslovila zpočiatku jednotka (ktorú som nedávno pozrel a celkom docenil o nejakýá bod) tak dvojna mi prišla o level vyšie. Až na záverečný fight, ktorý je podla mňa zatienený predchádzajúcim súbojom. Stredoškolská atmoška z toho dýcha viac ako v jednotke.. a Zendaya... Zlaté to dievča aj keď som mal mierne problém, kvôli jej aktuálnemu seriálu Eufória, že je zfetovaná Za mňa prekvapivých 8/10(3.7.2019)

70%(3.7.2019)

• misbos

Marvel Boredom Infestation - aneb - balkanizace Alp, debilizace (pokračující) Furyho, a kastrace protagonisty, anagonisty, všech okolo, příběhu, řemeslný stránky... Marvel už docela otevřeně hraje na to, že ať natočí srágoru sebevětší, lidi na to přijou (a jak rychlej je to sešup!)... já mu po týhle 1000x převařený fusekli dávám poslední šanci. Jestli takhle podělaj další film, moje prachy už neuviděj. Dvě jsou za sem tam povedenej fórek.(6.7.2019)

*Minor spoilers* Upřímně bych spíše dala 3+1/2 hvězdičky, ale co už. Líbilo se mi moderní pojetí Mysteria, jehož schopnosti dokázali dobře napasovat do (lehce futuristické) současnosti. Takže i chlap s akvárkem na hlavě dokáže zaujmout. Body navíc bych dala za vyobrazení „jiné dimenze“, která byla vážně působivá a něco podobného bych jednou ráda viděla i u DC. Další kladné body si film u mě získal za obsazení starších tváří a hlavně za jistého chlapíka, co měl se Spider-Manem už dříve co dočinění ;). Tyhle všech kladných věcí se ale dočkáte až v druhé polovině filmu. Nejdříve budete muset přetrpět nudnou první hodinu, kde se jen kecá a kecá... A vy už tak nějak začnete tušit, že zápletka bude podobná jako v prvním Spider-Manovi (2017). Bohužel je to jako hodně slabý roadtrip pro náctileté, takže se hlavně řeší čumění do mobilu a první lásky. Zív! Jinak určitě doporučuji zkouknout obě potitulkové scény. Konečně se vrací doba, kdy potitulkáče jsou opět velmi podstatné pro další filmy.(6.7.2019)