Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

Keď vás potitulkové scény strhnú viac než celý film.(6.7.2019)

Ze začátku bych chtěl napsat, že nemám rád Americké filmy, které se ve svém pokračování cpou do Evropy. Kupodivu to byl tady ten nejmenší problém , cestování po Evropě bylo fajn a vtipný ( jsem rád, že se Praha konečně ukázala ve svém "pravém světle ((sorry Liberec, že vás filmaři totálně zazdili, ale opravili vám kašnu, takže ticho)) i když nás to stálo 5mega"). Proti Tomovi nic nemám, ale tohle hodnocení?! Tenhle "dobrý soused spider-man" se svezl na vlně zvané Avengers ( Endgame ) a jako Peter, tak ani já nevěřím, že se může zastat role Tonyho na tomhle světě. Po celou dobu nemotorný pavouk, předvede pěkné "představení" až v poslední bitvě. A takhle mám Spideho prostě rád, když přemýšlí a využívá svůj pavoučí potenciál! Né když, v Praze ( pardón, chtěl jsem říct v Liberci na náměstí) suše pomáhá Jakeovi a je tam spíš na obtíž. Nemám to rád, ale v tomhle případě se neubráním přirovnáním a Raimiho Spider-man 2 je pro mě pořád TOP. A víte co? Stejně sem MJ věřil víc to, že po Pítrovi koukala proto, že je Spider-man! Každopádně stále věřím, že Spidey v MCU vyroste a předá štafetu důstojně dál. 1* Praha 2* scénarista měl koule dát záporáka Mysteria 3* můj čtyřletej syn byl úplně nadšenej. P. S. Nick Fury je fakt marňák!(9.7.2019)

Najlepšie filmovo spracovaný pavúči muž? Bezpochybne po prvých dvoch dieloch od Sama Raimiho z 2004. Síce sa to nieslo z malej časti v duchu teenegerskej telenovely, medzi mladými to fungovalo a jednoducho vedelo odľahčiť svojou zábavnosťou. Čo by som tiež mohol pochváliť je časť v nemecku kde je spidey zamotaný v ilúziach mystéria. Tá scéna bol komiks v pohybe nevýdaného rozmeru. Celkovo pre mňa prekvapenie s pár chybičkami ktoré sa dajú ľahko odpustiť. (86%)(12.7.2019)

Teen ladění mě baví už od Homecoming, Tom Holland je nejlepší Spider-Man. Návštěva v Čechách se povedla a vtipům jsem se zasmála. Celkově ale Far from home nedrželo pohromadě, na můj vkus tam bylo až moc za vlasy přitažených momentů. Nenudila jsem se, ale nadšením rozhodně nehýkám. 🕷️ 70%(14.7.2019)

Pro me osobne zklamani, Homecoming byl proste mnohem lepsi. Body ma druhy Spajdy s Tomem Hollandem za potitulkovou scenu, ktera mi bez nadsazky vyrazila dech. Well played.(22.7.2019)

Po fiasku z prvního dílu jsem na další ani chodit nechtěl. Nic méně jsem i tak byl na pokračování v kině. Ze začátku děje ve mě nepanovali žádné emoce. Prostě jsem to neprožíval, protože nemám rád filmy zaměřené na puberťáky. Nic méně záporák dle dostupných informací byl od začátku známý. Hned jste věděli o koho se jedná, ale čekali jste na to, kdy se z dobráka stane zloduch. Zápletka děje byla jednoduchá, ale nebyla špatná. Zase se zaměřili na přehlíženou skupinu lidí, která toužila po vlastní vládě. Super byla scéna, kde Spiderman dostával na frak. Od toho momentu byl děj hodně zajímavý a dost matoucí, protože se vás snažili tvůrci zmást, aby jste nepoznali co je reálné. Nic méně když se dostanu k závěru, tak je pozoruhodné, že konečně ve filmech zase začala fungovat fyzika. Filmu chybělo málo k dokonalosti. Už jenom scházelo aby puberťáci nemluvili jako idioti a bylo by to skvělý. Co se týče potitulkových scén, tak ty výrazně poškozují film (obzvláště ta která je úplně na konci). Zatím je to na hranici mezi 3 - 4 hvězdou. V tuhle chvíli přilepšuji, ale nelíbí se mi jak Marvel od začátku uzurpuje prostor agentce Hillové (Cobie Smulders).(26.7.2019)

Tak nadseny jako z Homecoming jsem nebyl. Spousta scen tu funguje na jednicku, u spousty scen jsem kroutil hlavou. Co melo znamenat to Rakousko? Co mel znamenat ten druhy napadnik? Nastesti tu ale mame Mysteria a jeho mindfucky a mezi Hollandem a Zendayou to zajimave cringove jiskri. Jen kdyby ta expozice nebyla tam strasne tezkopadna, jen kdyby ty nucene twisty nebyly tak mimo.(6.8.2019)

Na Spidermana v podání Hollanda jsem byl hodně zvědavý. poté co jsem z časových důvodů přeskočil Homecoming, jsem skočil na Far from Home, které mělo být v jistém smyslu posunuto dále. Plus filmu jsou neskutečně zvládnuté lokace, Českého diváka nejen potěšilo reálné reálie, ale i nápisy, tel spoty s reálným zpravodajstvím ČT jsem snad nikde tak dobře zpracované u zahraniční produkce neviděl. Jenže jen tohle nestačí, důležitý je děj, zápletka, která se točí krátce po událostí Endgame a čekal jsem více, místo toho se půlku filmu chce Peter zabít všelijak soka MJ (která není Mary Jane - což vysvětluje proč je snědá a má černé vlasy) a druhou půlku konečně využívá svoje schopnosti. Jak píše někdo, film zdlouhavý, nabízí mnoho "funny" momentů, u kterých se člověk možná zasměje, ale nepřidávají filmu žádnou hodnotu, záporák je hodně slabý, jak někdo napsal, motivace proč chce být "evil" ne zcela jasná - respektive jasná, ale ne dostačující aby zničil nábřeží Londýna. Když ale Spidermana porovnám s Amazing Spiderman, určitě je to několik levelů lepší film, interakce mezi ním a novou MJ funguje lépe, je to hlavně asi nevázaná zábava na léto, což se čekalo po Endgamu. Na Marvel nejsem až tak vysazený, ale líbí se mi co provedli se Spidermanem, určitě je jen k dobru aby kooperace Sony s Marvelem pokračovala.(16.8.2019)

Stejné jako první film. Zábavné, s fajn záporákem, ničím extra nevynikne ale nuda nehrozí.(31.8.2019)

• strikeman

Takto sterilní podívaná se spoustou nelogičností a infantilními dialogy, to je snad umění natočit. Nejhorší Spider-Man, zdejší nadhodnocení nechápu ... 50% ... PS: Pomovi snad už krom reklam platí i za kladné recenze, protože to, co napsal, "to snad fakt ne" ...(23.9.2019)

Mysterio byl zajímavý (ne tak zajímavý jako Vulture, ale stejně), pořád je to zábavné a Peter Parker je momentálně nejlépe napsaná postava v MCU a táhne to neskutečně nahoru. A vedlejší postavy jedou taky. Fungují tomu emoce (ten Starkův příslovečný stín je prostě lahoda) a funguje tomu humor (opět jsem se smál nahlas) a tu libereckou radnici copypastovanou do Prahy tomu asi taky odpustím. Hlavně proto, že CGI to jinak (samozřejmě kromě akčních scén) využívá především pro velmi efektní a velmi kreativní pasáže, jaké bych čekal spíš od Doctora Strange. A ty velmi efektní a velmi kreativní pasáže slouží příběhu, takže o to lepší jsou! Těším se na trojku, která už teď slibuje něco mnohem temnějšího a ještě o poznání emotivnějšího.(28.9.2019)

Ucházející pokračování ve verzi pro děti, nebo pokud máte alespoň rádi pubertální vtípky. Hrdinů tu tentokrát mnoho neuvidíme a Nick Fury se tu mnoho neukázal. Rozhodně potěší evropské lokace, kde si i Praha střihla dost scén. Akce je díky dronům a iluzím poměrně zajímavá a rozhodně nenudí. Jen už jsem prostě zvyklí na větší temnotu než tohle dětské pobíhání. Slabší 4*(21.10.2019)

Tom je skvelý Peter Parker a John Watts ukočíroval tento mega-popcorňák správnym namiešaním všetkých dôležitých prísad.: Humor za 1 ("Night Monkey"!!!), záporák: 1- (Jake je trochu viac pozitívne sympatický na to aby hral zmrda, ale v tom vlastne spočívala jeho výhoda vo filme) efekty: 1* vynikajúce fantasmagórie Mysteria + všetko k tomu a samozrejme hudba, ktorá to celé spidermanovsky podčiarkla. Zbytočné vsuvky s Nickom Furym a tou jeho otravnou pobočníčkou z How I met... Ale inak veľká zábava ! Nebola to taká šleha ako Into the Spider-Verse, ale bavil som sa skvele. 5***** a 83,203%(26.10.2019)

Nemůžu si pomoct, ale plnou palbu prostě dám. Spider-manovské sólovky jsou pro mě v MCU aktuálně to nejzábavnější, co se v něm nachází. Trefili se mi do noty zkrátka ve všech ohledech a jako bonus tu navíc přichází po Keatonovu Vulturovi další vynikající záporák. Far from Home funguje jako sequel k Homecomingu, který se prováže i se staršími kousky z MCU (Iron Man, Civil War) a zároveň i jako epilog k epické Endgame. Díky Hollandovi a spol. navíc baví nejen Spider-man, ale i Peter Parker a jeho teenagerské strasti. Jo a asi poprvé jsou dvě potitulkové scény, které jsou obě zatraceně důležité pro další vývoj a směřování nejen Spider-mana, ale i celého MCU. Takže vydržte až do konce závěrečných titulků. V Marvelu sice jedou pořád na jistotu, ale je to jistota, kterou si jen těžko neužijete. 90%(4.7.2019)

CGI 8,5 /10 PLOT 7/10(6.7.2019)

Svěží, vtipnější, akčnější, zkrátka lepší než Homecomimg. Příběh navazuje na události Avengers: Infinity war a Endgame, proto je důležitý tyhle dva filmy vidět, jinak se budete ztrácet. K režii se vrátil Jon Watts, a líbí se mi, jak dokáže natočit, zábavnou, svěží, a přehlednou popcornovku, která skvěle funguje jak v humoru, v emocích, tak hlavně i v příběhu, který je velice dobře napsaný, ale pro komiksový fanoušky žádná novinka. Tom Holland je v roli Petera Parkera skvělý, a to stejný platí i o Spider-Manovy, klobouk dolů. Jake Gyllenhaal je neskutečný sympaťák, vyzařuje z něho charisma, a krade si každou scénu pro sebe kde se objeví. Zkrátka mu důvěřujete a to je něco za co by mohly dát fanoušci komiksů palec na horu. Mysterio je dobrá postava která se mi líbila. Vizuálně byl přesně takový jako v komiksů, což je dobře, protože jsem si říkal jestli to dokáží zvládnout, když má na hlavě to kulatý "akvárko" :) . Všichni ostatní jako Zendaya, Samuel L. Jackson, Jon Favreau atd,,,, jsou super. Vtipné scény jsou dobré, jen mi v první třetině filmu přišlo, že to bylo strašně dáváno pod nos, a někdy mi to moc nesedělo, ale jinak fajn. Akční scény jsou výborně natočené, a větší než v jedničce. A teď něco k záporům. Jak už jsem zmínil " humor" byl někdy moc tlačen na pilu. Dále se mi nelíbilo, že Spideymu třikrát za film selhali jeho pavoučí smysly, příklad: jeho teta po něm hodí banán, a on nějak nezareaguje. A já že " cože?!". A poslední věc, je SPOILER takže kdo film neviděl dál nečtěte. Mysteriova smrt. To bylo za mě zklamání. MCU ho mělo podle mě využit líp, a dát ho do pokračování s dalším záporákem, bohužel se Mysterio zařadil mezi ty záporáky, kteří jsou jen na jeden film. Velká škoda!. KONEC SPOILERŮ. Podtitulková scéna nám jasné ukázalo, kam by se pokračování mohlo ubírat. P.S. Cameo J.K. Simmonse mně dostalo, tohle se vážně povedlo :-D . A na závěr, scény v České Republice se povedly, patří mezi to nejlepší z filmu, a proto zvyšuju hodnocení na 5*!!! DÍKY..(7.7.2019)

Za mě o dost lepší než první díl. Marvel Studios opět potvrdilo, že umí udělat fůzi několika žánrů a tak se jedná o superhrdinskou road-movie s prvky romantické komedie (stejně jako byl Ant-man And Wasp rodinný snímek. Uvidíme, jak to bude u Shang-Chi.). Mysterio nepřekvapil (až na jeden moment) a dostál svého charakteru v komiksu. Gyllenhaal ho zahrál velice dobře a jsem zvědavý, jak budou vypadat budoucí filmy MCU. Očekával jsem více odkazů směrem k Sinister Six, ale tvůrci to asi nechtěli zbytečně překombinovat a dát prostor hlavně Beckovi. Nejvíc potěšil návrat Daily Bugle a jejich šéfredaktora ;)(8.7.2019)

Za mě jednoznačně krok dopředu. Děj filmu a jeho tempo je skvělé. Ovšem naprosto dechberoucí jsou vizuální efekty nebo triky či jak to chce kdo nazvat. Klobouk dolů před tvůrci.(8.7.2019)

Wattsovi se povedl i druhé Spider-manovo dobrodružství. Far from Home je hodně odlehčený a nápadu se školním výletem jsem se bál, ale tvůrci si s tím poradili bravurně. Spolužáci nejsou otravní a dodávají příběhu teenage šmrnc. Gyllenhaal je jako Mysterio velmi přesvědčivý a jeho postava je téměř identická s klasickým Mysteriem z komiksové adaptace. Trikově není co vytknout a vyvážení mezi akcí a humorem na odlehčení, je přesně takové, jako u Guardians of Galaxy. Watts, stejně jako Gunn umí dávkovat akci a humor tak, aby to nebylo cringy a zároveň, aby to neuspávalo. Za mě spokojenost, bavil jsem se stejně dobře, jako u jedničky. Pro Sony je Spidey spolu s Jumanji nejvýdělečnější frančíza, protože jinak často Sony klopýtá a hodně projektů jim pravidelně propadává (podobnost s Paramountem). 4*(10.7.2019)

Pozreté len kvôli pánovi Gyllenhaalovi alias Mysterio. Výlet do Európy a odznenie slovenskej pesničky počas výletu v Rakúsku ma potešilo, návšteva Prahy takisto. Ale chýbalo mi tam viac akčnosti, to je asi také malé mínus (pretože asi na 2 minúty som v kine zaspala :D). Nový Spidey nie je môj šálok kávy, odzačiatku mi tam Holland vadí. Ale sám Stan Lee povedal, že ho Holland vystihuje, preto sa budem jeho slov držať a nebude to nijako ovplyvňovať moje hodnotenie. 5*(12.7.2019)