Spider-Man: Daleko od domova

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

Miss you too.(25.7.2019)

Líbi se mi, jak v posledních letech Marvel střídá žánry, přičemž tentokrát jsme dostali sympatickou akční komedii (nejen) pro teenagery. Tom Holland je jako Spider-Man fajn a v jeho případě mi Raimiho resp. Maguirovo pojetí Spideyho výrazně neschází. O něco míň nadšenej jsem stále z mladý tetičky May nebo mulatkový verze Mary Jane, ale co už, je holt jiná doba. Naopak hodně nadšenej jsem byl z výpravy po Evropě (Praha a Liberec samozřejmě TOP:)) a rád bych na starym kontinentu viděl odehrávat víc marvelovek. Potěšil i Jake Gyllenhaal v záporácký roli, ačkoliv si myslim, že dokáže tyhle podrazácký a slizký záporáky zahrát ještě líp (na scénáři by to chtělo v tomhle směru ještě trochu zapracovat). Mohlo by se možná ještě trochu ubrat na prostoru pro Peterovu třídu s učitelskym doprovodem a naopak ještě víc angažovat Neda a MJ. Jinak spokojenost a za mě nejlepší Marvelovka tohohle roku (ano, dokonce o fous lepší nebo aspoň zábavnější než velký finále Avengers), čtyři jistý hvězdy.(3.8.2019)

Ano, je to lehce- no ze začátku i těžce- infantilní, ale kupodivu jsem nebyl nejstarší v sále a skvěle jsem se první hodinu bavil. Hlavně je super jak jdou po Karlově mostě a vůbec celá Praha (a celá Evropa), včetně českých SPZtek (No a samozřejmě nelze nezmínit Michala Kubala v České televizi). Taky se mi moc líbilo, že spider-man skáče v Benátkách bez svého obleku, což bylo jistě trikově náročnější, než naanimovat červený dres)...Ale, tu začíná ten vtip, zhruba v polovině zjistíme, že SPOILER Jake Gyllenhaal není tak úplně kladný hrdina, no vlastně je to ten největší zloduch u Marvelu! Samozřejmě se dočkáme i trochu teen romantiky a spousty humoru, jeden z nejlepších spider-manů (ty první dva s Tobiasem Vincentem Maguirem byli lepší, ale neva). A potitulková scéna je teta opravdu trefa do černého. A hlavně první film od Marvelu od posledních Avengers a bez Stana Leeho... Viděno v kině ve 2D (cze)...80%(28.8.2019)

Ale jo, Holland je sympaťák a i druhý Spíďa docela odsýpá, takže se člověk nenudí. Jediný, kdo mi tu trochu neseděl byl až moc naivní Nick Fury. Pokud by někoho zajímalo, proč ta nepatrná změna charakteru - at vydrží i na druhou potitulkovou scénu. Byl jsem docela zvědavý, kam se universum pohne, když dva tahouni vypadli ze hry, bohužel na tuto otázku druhý Spajdr moc neodpoví. P.S. přesunutí zápletky na starý kontinent je příjemným zpestřením filmu.(8.9.2019)

Kdybych za tohle zaplatil 150 Kč v kině, asi bych byl dost naštvaný. Marvelovka pro děcka. 67%(21.9.2019)

Druhý díl Spider-mana začíná po Endgame, ale rozhodně nemá pochmurnou atmosféru, nebo ne moc. Vidíme tu Prahu/Liberec a je to fajn. Spidey na cestách, Spidey s kamarády, blbinky, blbinky. Ale jo, dokonce to bylo i lepší než první díl. Tom Holland je nakonec pohodový Spider-man.(26.9.2019)

92% na rottenech mluví za vše! Za mě mohu jen dodat že se jedná o skvělé zakončení třetí fáze MCU. Velmi dobrý a propracovaný příběh se skvělým záporákem. Audio-viziálni skvost jaký snad každý z nás očekával. K tomu výprava kde se podíváme třeba i do Prahy je prostě bozi když můžete vidět Spideyho v Česku. Do toho mnoha překvapeni které trailery neodhalili což je úplně skvěle. A závěrečná luxusní scéna .. no nebudu nic protestovat ale vaše povinnost je jít do kina na tento skvělý příběh. Tak se těšte na dobrodružství které si pro vás připravil váš dobrý soused ....... SPIDER-MAN DALEKO OD DOMOVA Mé hodnocení: 9/10(6.10.2019)

Druhy pokus a pokracovanie Spidermana v hlavnej ulohe s Tomom Hollandom a samozrejme je to ovela ovela lepsie ako prvy film s nim,nechyba dostatok akcie,humoru,zaporak,ktory da zabrat,no a obsahuje to aj stipku lasky,romantiky a nadhernej Prahy,takze to bude bez kritiky...:-)(25.10.2019)

Rozpočet_ 160 miliónov dolárov // Tržby_ 1.131 miliardy dolárov // Tržby v ČR_ 65 754 823 Kč // Diváci v ČR_ 409 556 // Tržby v USA_ 390.5 milióna dolárov(30.10.2019)

• nwx

Hrozná kokotina. Marvel je už opravdu mimo, ty jejich heroické filmy jsou jeden jako druhý. Filmová vata pro malá děcka, digitální nuda. Tento film slouží jen snad jako reklama na jiné marvelí kraviny. Obecně onen propletený marvelí svět, který marvel začal před pár lety razit, je spíše katastrofa. Takový Shazam! je tisíckrát lepší, než tato blbost. Scéna s předáním brýlí ta mě tu úplně dostala, totální scénáristická prázdnota. Ubohost, trapné triky, nuda bez nápadu, vtipu. Tobey pořád nepřekonatelný, pak Amazing a tato série už čistě odpadní. Tak to vidím.(9.11.2019)

Ale jo, nič som od baby Avengera nečakal a nakoniec to bolo celkom dobré. Jake bol dobrý záporák, aj keď s trochu pochybnými motívmi, no nápad s fikciou bol fajn. Ničenie sa konečne presunulo z USA niekde inde a tak sme si mohli vychutnať známe miesta z Európy, medzi ktorými bola aj Praha. Tínedžeri musia byť spokojní, malý spidermanko pobozkal holku, jeho teplý brat tiež. Zahral si aj Samuel MF Jackson. Za mňa ok a záporák bol akurátny level pre pavúčka. Nezabudnite na 2 potitulkové scény, ktoré čosi naznačia.(13.11.2019)

Největší pohodovka od prvního Ant-Mana. Holland je sympaťák stejně jako Gyllenhaal a celkově je obsazení docela v pohodě. Prostor pro nějaký emoce nebo dramatičnost tu není, pouze pro svižný děj, velkolepou akci a humor ve stylu teen-komedie. Po posledních Avengerech to asi bylo třeba. Ne že bych skákal radostí, ale po delší době jsem oddychovou komiksovou zábavu, která není úplně přiblblá, uvítal.(16.11.2019)

Pokračovanie je väčšie, hlučnejšie, objemnejšie, jednoducho veľkolepejšie. Oplatí sa to vidieť už len kvôli potitulkovým scénam. Celé to funguje, postavy robia čo majú, nie je to veľmi okukané a hlavne to je zábavné a záživne. 80 %.(4.7.2019)

(Pozor, budou tu spoilery, takže jestli jste film ještě neviděli, nečtěte dál) (vlastně teoreticky můžete, jelikož všechny spoilery byly jasné už z trailerů, takže why not). Spider-man to měl v MCU vždycky nejtěžší. Jako jediný musel nejen překonávat svoje seriálové adaptace, ale také svoje filmové. Jelikož před prvním Spider-manem z MCU (tedy Homecoming) tu bylo dalších 5 Spajdrmeňáckých adaptacích a hlavně ty úplně první-Spiderman 1, Spiderman 2, Spiderman 3 (jinak řečeno, Spiderman od režiséraho Sama Raimi, který mimo jiné dělal také horrorovou trilogii Evil Dead, která je skvělá) se zapsali mnoha lidem do paměti, jako ti ikoničtí a pro mnoho lidí (i pro mě) jako ti srdovní. Teď už ale k filmu Spider-Man: Far from Home (Daleko od Domova)- Spider-Man Far from Home je pokračování filmu Spider-man-Homecoming, ve kterém byl hlavním záporákem Vulture a podle mě, nějak moc dobrý nebyl. Samozřejmě, pořád je to lepší než jiní MCU záporáci typu-Ronan, Yon-Rogg nebo Ego. Ve Far From Home se setkáváme s záporákem Mystériem/Quentinem Beckem, který byl v komiksech naprosto skvělý a v žebříčku nejlepších Spider-manovských záporáků by byl mezi špičkou a to hlavně proto, že on žádné schopnoti nemá. A to je na tom to krásné, není nijak over-powered, jako například Thanos, ale je chytrý a dokáže se Spidermanovi vyrovnat jinak než silou. Jenže, jestli jste četli jeden, jeden jediný komiks s Mystériem, tak vám bohužel, všechno tohle bylo jasné už před začátkem filmu. A to je podle mě největší problém filmu Spider-Man Far from Home- jeho zvraty jsou očividné půl hodiny dopředu. Tomu, že by byl Mysterio opravdu kladná postava, snad nikdo, kdo četl komiksy, nemohl věřit. A v tu chvíli se z něj stává strašně průměrný záporák, jelikož vás žádný jeho další krok nepřekvapí (dále proto že se jeho motivace nijak zvlášť niliší od motivace Vultura). Příběhová linka Petera a MJ má jeden velký problém, obě love-story z předešlích Spidermanů byly ještě o něco lepší (no, možná jenom jedna z nich). Vážně, vážně chcete nahradit tu naprosto boží pusu v dešti ze Spideyho 1 touhle? Ne, to prostě nejde. Já chápu že tehdá na to měli mnohem lepší herce kterejm jste to věřili, ale proboha proč to museli bejt tak trapný. První dvě pusy naprostá marnotrapnost, ta třetí (pořádná) se snažila jen zachránit nezachránitelné. No a když jsme u té trapnosti, co sakra byla polovina scén s Nedem? Proč se pořád musej snažit dělat něco vtipný když to očividně neuměj. Scéna na záchodech v letadle? Strašný. Všechny scény mezi Nedem a Betty? Ještě strašnější. Ale abych tu nebyl jenom negativní, bůh Jake Gyllenhaal to tahá celé nahorů. Jediný schopný konkurent je mu Samuel L. Jackson, ale tomu se to nějak nedaří. I přesto, že se Mysterio jako záporák moc nepovedl, Gyllenhaal do toho dal všechno. Ale upřímně doufám, že už další komiksové role nepříjme, je ho tam jednoduše škoda. Co je taky velký plus jsou potitulkové scény (ano, obě). Prví s Jonahem (kterou mi bohužel vyspoileroval jeden klokan) a ta druhá se Skrullama, která mi udělala ohromnou radost, protože jsem doufal že ty Skrully ještě nějak využijou, a oni fakt asi jo. No, zprávy o tom že by to měl být nejlepší Spidey film jsou sice dost mimo, každopádně i je to lepší než Amazing 1, Amazing 2, Spidey 3 a Homecoming. Ale k překonání Spideyho 1,2 a skvělého Spiderversu se bude muset Watts ještě hoódně snažit. Verdikt: 6/10(5.7.2019)

• Trevor

Návšteva kina v mojom meste, tentokrát po druhýkrát s fanúšikom Marvelu ale najmä seriálov priniesla sklamanie, nakoľko Spiderman bol veľmi slabým filmom s priehľadným dejom a iba pár dobrými efektmi, inak sa takmer nebolo načo pozerať. Ide o ešte väčšie sklamanie akým bola Godzilla, nebyť toho že som film pozrel v spoločnosti dobrého kamaráta a pár hláškami sme si ho spestrili bola by to obrovská nuda.(5.7.2019)

Hezké a důstojné zakončení jedné marvel kapitoly. Je tam akce, humor, napětí a dostane na konci TA holka pusu? No, jděte do kina, protože tohle bude stát za to. Jaky byl super, přestože si myslím, že na tyhle role je už starej. A ne jenom v porovnání s Tomíkem. Ale i tak každej uhrál svoje. Střídání lokací děje byla dobrá. Hezky jsme se prolítli Evropou :) já nevím, co napsat k filmu, kterej je vlastně closing a opening dohromady. Čili budete hodně čekat od obou post titulek. Hlavně té druhé.(5.7.2019)

*SPOILERY* Spider-man je moje srdcovka už od dětství, takže jsem si rozhodně nemohl nechat ujít další pokračování s touto postavou, první díl mě velice bavil, takže na druhý jsem se těšil už od začátku, ale v moment, kdy bylo jasné, že hlavním padouchem bude Mysterio, tak moje nadšení proletělo střechou. s Mysteriem rovnou začnu, jsem rád, že po některých velkých nezdarech s některými padouchy se Marvel rozhodl Mysteria až tolik neměnit a jeho zpracování je skvělé, jasný, od komiksu je rozlišný v mnoha ohledech, ale hlavního se drží, je to padouch který je dost chytrý, přesvědčivý, ale vlastně jen člověk který má přístup k neuvěřitelným filmovým efektům. A ty jsou tady dovedené k dokonalosti, jeho první souboj se Spider-manem je jak vystřižený z některých her či komiksů, kde se všechno mění, jednou je velkej, jednou je tam spousta dalších Spider-manů kteří Petera napadají atd. pecka prostě, Mysterio je rozhodně jeden z těch nejlepších MCU padouchů dle mého názoru a dost mě mrzí, že ho nechali umřít, uměl bych si ho představit jako pozdější součást Sinister Six, ale aspoň to zakončili tak, že Peterovi pořádně zatopil do dalších filmů (viz. potitulková scéna). Když už zmiňuji potitulkovou scénu, tak oceňuji návrat J.K. Simmonse jako J.J. Jamesona a Daily Bugle. Jinak film byl krásně udělaný, nic se netáhlo, všechno běželo jak správně nařízené švýcarské hodinky. Krásně zahrnuli Peterův středoškolský život a jeho začínající vztah s MJ. (Ned s Betty byli taky skvělí a jejich "vztah" je prostě funny.) Peter se už stává pořádným hrdinou a těším se co nám přinesou další filmy, kterých doufám bude mnoho.(6.7.2019)

• Vykuk

Bohužel asi dokonce slabší jak Black Panther, příliš naivní, hloupoučké, že i 13tileté dítko si musí říkat, že to trochu přehnali, ale budiž, to bych ještě bral, jen ta dějová linka nebyla moc dobře uchopená, zbytečně rychlý nástup Mysteria Gyllenhaal taky nic moc, prostě si po skončení člověk říká, kdyby to nebyl ten Spiderman.. od toho Marvelu..(7.7.2019)

Za mě paradoxně a subjektivně lepší než Homecoming. Far from home zůstává totiž navzdory nápadité iluzorní akci především nahláškovanou teenage komedií, což mi zcela vyhovuje. Romance s MJ scénaristicky funguje na 1000%, včetně vzájemné chemie, to je obrovské plus. Je to vtipné, (většinou) to není laciné a člověk se u toho opravdu nasměje. Výborný soundtrack. Perfektní Zendaya i sympaťák Jake Gyllenhaal. A Marisa Tomei je nejlepší teta May všech dob:-)(8.7.2019)

Lehký zklamání proběhlo, nebudu lhát. Vtip občas fungoval a občas spíš ne. Scénář je ve finále celkem klasika a akce baví. Jako závěr další části MCU je to super. Něco končí, ale vzápětí otevírá další dveře do světa MCU. Takže já se zase těším, co bude dál. 80%(10.7.2019)

Zatiaľ pravdepodobne najlepší Spiderman movie. Dám 4*, ale iba preto, že ešte vidím drobné rezervy. 89%(11.7.2019)