Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

RoneXxXD

Spider-Man má ve filmech zajímavou superschopnost a to že každý druhý díl v sérii je strašně parádní. Tenhle film se povedl,rozhodně je o nějakých 150% lepší a zábavnější než Homecoming,který přiznejme si si na rovinu byl průměr. Pokud máte rádi IronMana tak zde budete nadšení jak je krásné propojen s celou jeho trilogii resp. nejvíc s Iron Man 1. Lokace,která zde byly bylo krásné jak si s nimi štáb pohráli tak,aby to bylo svým způsobem jiné. Rozhodně úsměvné,ale bylo že Praha spolu s Londýnem ve filmu zaujímala nejdelší stopáž a rozhodně fajn bylo vidět že konečně režiséři přišli na to že máme češtinu a nesnažili se aby to vypadalo že vše je napsáno v angličtině a každý mluví anglicky. Mysterio v roli Jake Gyllenhala byl parádní,ale čekal jsem že si s tím víc zašpásujou a nějak pozmění chování. Tom Holland rozhodně potvrdil že spolu s Tobeym budou zapsáni jako nejlepší představitelé. Samozřejmě i sexy Marisa Tomei a Jonem byly dobří. Ovšem našli se zde menší výtky....scénář je takový že nikoho neurazí ani nenadchne tudíž nic světa bornýho,místy velmi trapné momentky,nic moc akce a nudný závěrečný souboj kde určitou část to byla fakt nuda to sledovat a je velká škoda že si s tím neprohráli víc (např aby dotyčný pocítil vlastní medicínu) a udělali z toho klasický "dostane na frak" jen tak. Je zajímavé že tenhle film je dosti podobný vizi od Ramiho plánů na další filmy tudíž tak u Ramiho tak i třetí díl tohohle bude dosti vyvrcholený. Verdikt : Celkově je film moc fajn a vidět že smrt Iron Mana má na svět vliv a hlavně na spider-manovi což vlastně dává samotnému charakteru větší sympatie. Halucinoidní scény byly parádní a humor vcelku ušel. Každopádně doporučuji zůstat na všechny potitulkový scény bude to mít bezesporu vliv na další filmy takže to svým způsobem vyvrcholí jako ve Spider-Man 3 jak jsem již psal. 75%,4* doporučuji. ()

PanMaur

Za mě jednoznačně krok dopředu. Děj filmu a jeho tempo je skvělé. Ovšem naprosto dechberoucí jsou vizuální efekty nebo triky či jak to chce kdo nazvat. Klobouk dolů před tvůrci. ()

FanKalEl

Najlepšie filmovo spracovaný pavúči muž? Bezpochybne po prvých dvoch dieloch od Sama Raimiho z 2004. Síce sa to nieslo z malej časti v duchu teenegerskej telenovely, medzi mladými to fungovalo a jednoducho vedelo odľahčiť svojou zábavnosťou. Čo by som tiež mohol pochváliť je časť v nemecku kde je spidey zamotaný v ilúziach mystéria. Tá scéna bol komiks v pohybe nevýdaného rozmeru. Celkovo pre mňa prekvapenie s pár chybičkami ktoré sa dajú ľahko odpustiť. (86%) ()

odmocnina

Pozreté len kvôli pánovi Gyllenhaalovi alias Mysterio. Výlet do Európy a odznenie slovenskej pesničky počas výletu v Rakúsku ma potešilo, návšteva Prahy takisto. Ale chýbalo mi tam viac akčnosti, to je asi také malé mínus (pretože asi na 2 minúty som v kine zaspala :D). Nový Spidey nie je môj šálok kávy, odzačiatku mi tam Holland vadí. Ale sám Stan Lee povedal, že ho Holland vystihuje, preto sa budem jeho slov držať a nebude to nijako ovplyvňovať moje hodnotenie. 4* ()

geek.ondra

Milá blockbusterová jízda s opět parádním záporákem, neurážející romantickou linkou a obstojnou akcí. Škoda jen že Watts opět není stoprocentní a film se neubrání několika hluchým a dosti nudným pasážím. Jinak ale uspokojující popcornovka. 6/10 ()

Kingjiri

Líbi se mi, jak v posledních letech Marvel střídá žánry, přičemž tentokrát jsme dostali sympatickou akční komedii (nejen) pro teenagery. Tom Holland je jako Spider-Man fajn a v jeho případě mi Raimiho resp. Maguirovo pojetí Spideyho výrazně neschází. O něco míň nadšenej jsem stále z mladý tetičky May nebo mulatkový verze Mary Jane, ale co už, je holt jiná doba. Naopak hodně nadšenej jsem byl z výpravy po Evropě (Praha a Liberec samozřejmě TOP:)) a rád bych na starym kontinentu viděl odehrávat víc marvelovek. Potěšil i Jake Gyllenhaal v záporácký roli, ačkoliv si myslim, že dokáže tyhle podrazácký a slizký záporáky zahrát ještě líp (na scénáři by to chtělo v tomhle směru ještě trochu zapracovat). Mohlo by se možná ještě trochu ubrat na prostoru pro Peterovu třídu s učitelskym doprovodem a naopak ještě víc angažovat Neda a MJ. Jinak spokojenost a za mě nejlepší Marvelovka tohohle roku (ano, dokonce o fous lepší nebo aspoň zábavnější než velký finále Avengers), čtyři jistý hvězdy. ()

tomik99

Doposud máme za sebou šest hraných filmů se Spider-Manem a všechny se odehrávaly tradičně v New Yorku, kam je situována i většina komiksových příběhů o Peteru Parkerovi. A právě snímek Far From Home nás poprvé bere mimo toto velkoměsto a ukazuje, že Spideymu to sluší i v ulicích Prahy, v Benátkách a třeba i v Londýně. A právě díky tomu je film v několika věcech naprosto jedinečný. Snímek skvěle ukazuje následky Thanosova řádění, naznačuje, v jakém stavu se svět a společnost nachází, a dokonce dovysvětluje i určité nesrovnalosti po Thanosově lusknutí, které jsme mohli zaznamenat po shlédnutí Endgame. Zároveň také řeší dospívání Spider-Mana, mladého superhrdiny, který v minulém díle pomáhal babičkám a na záchranu světa příliš nepomýšlel. Jenže nyní se vše změnilo a Peter musí vyrůst, aniž by sám chtěl. Kromě tradičních vtípků, na které jsme u Marvelovek zvyklí, sledujeme příjemnou školní výpravu s natěšenými studenty, kteří řeší klasické trable v dospívání. A právě vyobrazení školních problémů je tím možná nejlepším na filmu. Vztah Petera a MJ prošel velkým vývojem a chemie mezi postavami funguje naprosto skvěle. Tomuto páru to zkrátka musíte přát. Nutno říci, že Tom Holland, který byl vždy skvělým Spider-Manem, je nyní i výborným Peterem Parkerem, o čemž jsme mohli v minulosti trochu pochybovat. Důležité je, že fungují i vedlejší postavy. Ned Leeds stále baví, i otravný Flash Thompson má své světlé momenty. Film si ovšem krade pro sebe i Mysterio v podání skvělého Jakea Gyllenhaala. Trailery nic zásadního neprozradily a možná fanoušky ještě více zmátly. Postava Mysteria je naprosto uvěřitelná a dobře napsaná a troufáme si tvrdit, že jde o jednu z nejvýraznějších postav v hraných filmech o pavoukovi od dob Dr. Octupuse ve Spider-Manovi 2. V čem ale film exceluje? Je to rozhodně chemie mezi Peterem a MJ, dospívání Spider-Mana a postupné přebírání větší a větší zodpovědnosti, nástupnictví po Iron Manovi, kdy neustále cítíte, jakoby by byl Tony Stark stále s námi. Ve filmu se dočkáme hned několika zvratů, které se opravdu nedají předvídat (vyčkejte na všechny potitulkové scény). A hlavní záporák, ať už je to podle vás kdokoliv, byl prostě výjimečný a znovu dokázal, že Spider-Man má jedny z nejlepších padouchů vůbec. Film nemá slabší momenty, vždy je na co se dívat a na co se těšit. Prakticky mu není moc co vytknout. Je to naprosto jedinečný film, který si vzal Spider-Mana, zasadil ho do netradičního prostředí a vytěžil z toho maximum. Před pár lety bychom si nedokázali představit příběh mimo New York, nyní to díky Jonu Wattsovi dokážeme. A snad tento nadaný režisér zůstane u kormidla i nadále. Marvel Studios znovu nakoplo pavoučího muže po nepříliš zdařilém Amazing Spider-Manovi a snad jedna z nejprodávanějších komiksových hraček znovu dokáže, proč právě ona je jednička v celém Marvelu. Spider-Man pomalu s větší mírou zodpovědnosti převezme i otěže MCU, my tak musíme doufat, že studio Sony se s Marvel Studios opět dohodne, protože by byla velká škoda, kdyby se opět začínalo nanovo. Tahle série má velký příslib do budoucna a my bychom si rádi užili ještě několik dalších filmů. () (méně) (více)

Dimo

Kupodivu (!) celkem sledovatelný film, zábavný, Toma z Hollandska nechcete zabít, příjemný pomrknutí na český lokace, Gyllenhaal poutavým záporákem, takže vlastně celkem fajn překvpáko a to jsem ani neviděl předchozí "Domůchoď". 70% ()

dalziel

Na môj vkus priveľa digitálneho bordelu,ale nakoľko si to scenár priam vyžadoval beriem svoju námietku späť. ()

AloeB

Američané očividně strašně rádi rozbíjejí památky, na druhou stranu se ale velice svědomitě vystřihku Paříž, on by byl přeci jenom trochu průšvih, kdyby nějaký ohnivý elementál řádil na střeše Notre-Dame. V Praze není ani tak škoda nějakého smyšleného karnevalu, jako spíš prázdného Národního divadla, ach, kdyby ti Amíci věděli. Ale je pěkné slyšet češtinu i v cizím filmu a kochat se tím jak Spidey rozbíjí Staromák (kdyby tam ještě lítaly kusy těch pand, co už tam být nemají, bylo by to perfektní). Mínus akční část by to byla perfektní komedie, ale vzhledem k tomu, kolik humoru toto těží z přecházení mezi školáckou a hrdinskou stránkou, to jde přenést, zvlášť když zvážíme přítomnost Jakea Gyllenhaala a hlavně úžasné Zendaii, jejíž MJ je naprosto perfektní bytost kvůli které z principu na zaprclého Night Monkeyho tak trochu žárlím. ()

bararich8

Ucházející pokračování ve verzi pro děti, nebo pokud máte alespoň rádi pubertální vtípky. Hrdinů tu tentokrát mnoho neuvidíme a Nick Fury se tu mnoho neukázal. Rozhodně potěší evropské lokace, kde si i Praha střihla dost scén. Akce je díky dronům a iluzím poměrně zajímavá a rozhodně nenudí. Jen už jsem prostě zvyklí na větší temnotu než tohle dětské pobíhání. Slabší 4* ()

Plechpetr

No, od Mysteria jsem čekal trošku něco jiného - lepšího. I tenhle Spider-man vede klasickou marvelovskou komediální taškařici a není se tedy čemu divit, že sklízí i další úspěchy u diváků. Ani mě tenhle díl nějak moc nevadil, ale já jsme prostě fanoušek spíš původního Spider-mana. ()

Torgal

Posun k teenagerskému blbnutiu na tripe po Európe je pre mňa vítaná zmena. Po osudových Avengers, kde sa bojuje o osud vesmíru, sú trampoty mladíka čo chce len zbaliť dievča svojich snov veľmi osviežujúce. Zápletka s Mysteriom potom pôsobí takmer nadbytočne a je cítiť, že superhrdinská príbehová linka hrá len druhé husle - oproti iným Marvelovkám je chudobná a budí dojem, že je tu v podstate z povinnosti aby mal Peter Parker dôvod navliecť sa do kostýmu Spidermana. Tým nevravím, že nemá čo ponúknuť, naopak Mysteriove hry s realitou sú veľmi pôsobivé (ale tiež ďaleko za hranicami technických možností). Celkovo som s týmto novým uchopením Spidermana veľmi spokojný, o level lepšie ako prvý diel. 8/10 PS: V živote by ma nenapadlo, že v marvelovke budem počuť spievať Marcelu Laiferovú, no stalo sa :-) ()

aR3Zz

Velmi neotřele a chytře pojatá pavoučí akce. Tentokrát žádní nepřátelé z vesmíru a nadpřirození protivníci. Zápletka se vyvíjí zcela jiným a pro mě překvapivým směrem. Zlom v polovině filmu naopak očekávat lze. Přesto nápad oceňuji. A náctiletí hrdinové mě bavili. No a mezititulkový závěr? Super, byť teď už vím, že jen zadělal na další díl. 85% ()

PEZ

Tak ja neviem, mne to vôbec nesadlo. Jednak mi príde celá táto séria príliš detská, druhak celý čas som čakal, kedy sa zo záporáka vyvŕbi....záporák. Sa divím, že ten zvrat tak málo ľudí čakalo. No nič, úvodná sekvencia fajn, pesnička od Lauferovej pobavila, ale zvyšok ani moc nie. Proste cielené inde, nie na mňa, tak podľa toho aj hodnotím. Snáď nabudúce. PS: A to som sa tešil na Jakea Gyllenhaala. Niežeby bol zlý, ale ten scenár. Nudil som sa. Škoda. 5/10 ()

Jajar

Druhý Spiderman s Tomem Hollandem navazuje na události v Avengers: Endgame. Svět se vyrovnává s “zmrtvýchvstáním” poloviny lidstva, Shield hledá náhradu za Avengers, a Peter Parker se musí poprat s obrovskou zodpovědností, která před ním leží. Doufá, že si odpočine alespoň na dovolené v Evropě.___Jon Watts natočil teenagerskou, eurotrip komedii, která v mnoha ohledech překonává první díl. Má lepší humor i svižnější tempo. Nabízí víc akce, digitálních triků a lokací (Benátky, Praha, Londýn). V hlavních rolích se krom starého známého Toma Hollanda představí Jake Gyllenhaal jako Mysterio, Samuel L. Jackson coby Nick Fury nebo Jon Favreau (Happy z Iron Mana). A v neposlední řadě Spideyho nová láska MJ (Zendaya). Nutno říct, že romantická zápletka, kolem které se točí velká část filmu, funguje skvěle. Far from Home je fakt povedený, oddechový snímek. S trochu předvídatelnou zápletkou, což nic nemění na jeho zábavnosti. ()

tranquill

"Nic mi neřek. Přišla jsem na to!" Já přišel na to, že tento další Spiderman měl opravdu dokonalé vizuální zpracování, takže nadstandard. ()

AloisNeuman

Tak Homecoming se mi líbil víc. To, ale nesnižuje laťku dvojky. Nejvíce jsou propracovány iluze Mistéria a to v IMAXu stojí za to vidět. No a podtitulkové scény. U té první budou potěšeni fanoušci původní trilogie Spidermana od Raimiho. No a závěrečná úplně obrátí celý fim naruby. ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu