Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

• kukkik

Další nicneříkající film z MCU. Jediná zajímavá věc na celém filmu je možnost spatřit opravdu nákladné CGI efekty v prostředí české Prahy. 2/5(14.10.2019)

Další povedený kousek do Spider-Man série. Tom Holland si roli očividně užívá a nutno říct, že mu sedne naprosto skvěle. To samé bohužel nemůžu říct o Zendaye, která mi pomalu a jistě začíná lézt krkem. Naštěstí je tu však Jon Favreau a jeho Happy (jasný kandidát na samostatný film), který svým humorem vše zachraňuje. Zápletka s virtuální realitou/hologramy byla přinejmenším zajímavá a nechtěl bych být kůži člověka, který to zažívá. Hvězdu navíc musím dát i za české titulky, ve kterých autor vtipně přeložil Prahu jako Liberec. Finální hodnocení: Ideální oddechový film.(16.10.2019)

• zekon

Tragédie ve všech směrech. Horší už to být ani nemohlo.(4.11.2019)

• filip333

To byla ale teenagerská slabota.(10.11.2019)

Fantastická předpremiéra na MFFKV s famózní atmosférou!! A film byl taky vynikající. Rozhodně si počkejte po titulkach na dechberouci závěr.(3.7.2019)

Kdyz pominu sagu Avengers, tak za me nejlepsi Marvelovka. Bavil jsem se od prvni minuty az po posledni. Jak jsem Holanda nemusel, tak casem se mi dostaval pod kuzi vic a vic. Za me pecka(3.7.2019)

Po Endgame zde přišla druhá pavoučí sólovka, která měla být nadupanější , vtipnější a lepší , ale je skutečně tak dobrá? Ano , má lepší timing humoru , lepší příběh Petera parkera , ale akce stojí furt za nic . Když si vezmu Raimiho trilogii, která i přesto , jak je stará, má furt úžasnou akci , tak kde je sakra problém to udělat znova po víc jak 15 letech od prvního dílu? Ano i ta Amazing série má opulentní akci, která prostě vypadá nádherně a dokáže diváka zaujmout a ho tady prostě necítím. Ano , je tu jedna skvělá Mysteriova iluze, ale ta trvá chvíli a pak už je to zase při starém. Ano , Tom Holland je výborný Peter Parker , ale Spider - Man absolutně nepřijatelný. Nejsem si jistý, kam to chce Disney potažmo Marvel dát táhnout , ale pokud v závěru trilogie neukážou pořádnou akci, ze které se posadím na prdel, můj zájem o tuto postavu zmizí. Mysterio funguje dobře , ale srovnávat ho s Thanosem to teda nejde. 6 + 1/10 (za krásnou Prahu !)(3.7.2019)

Dnes sem byl opět svědkem povedeného kousku z dílny MCU. Po endgame sem měl trochu obavy že kvalita filmů půjde dolů, ale nyní mám zase naději a těším se na další kousky. Ale k filmu... Jistě, bylo by co zlepšovat. Kdyby jste do kina dorazili tak půl hodiny po začátku asi by jste o nic moc nepřišli. Až příliš prostoru ve filmu dostali spolužáci, což by asi nebylo na škodu, kdyby jim scénáristé naložili nějaký smysluplný příběh což se nestalo. Ale to hlavní, Tom Holland, Zendaya a Gylenhall byli prostě skvělí. O překvapení u mě taky nouze nebyla, leccos sem vůbec nečekal. Více prostoru naopak mohl dostat dopad lusknuti. Tem byl víceméně jen zmíněn a občas připomenut (jak z hlediska spojleru nebudu říkat). Celkově 9/10, určitě stojí za zhlédnutí a klidně bych šel znova.(4.7.2019)

Je to sranda ale ta potitulkova scena je teda pekny cliffhanger!!(4.7.2019)

Skvělá zábava a utvrzení v tom, že Tom Holland je ten nejlepší hraný Spider-Man, sory Tobey Maguire. I když příběh sem tam trochu drhne a dějová linka školního výletu balancuje na hraně trapnosti vše vynahrazují dějové zvraty, které se fakt povedly a opravdu překvapí (doporučuji vydržet až do úplného konce). Celkově esence toho nejlepšího z marvelovek, která odlehčuje napjatou atmosféru po čtvrtých Avengerech a z lehkostí a vtipem zakončuje fázi 3.(5.7.2019)

Nemohu si pomoci, ale Spider-Manův eurotrip mi nepadl do noty. Snad je to přílišnou teenagerovskou stylizací, jíž jsem už odvykl, přímým porovnáním se zbytečně bombastickými Avengers, či snad nesympatickým Gyllenhaalem, který (se) nudí v každičkém záběru, ale očekával jsem něco svižnějšího, údernějšího a v závěru bez nepřehledného digitálního zmatku. Na druhou stranu musím konstatovat obvyklou dávku humoru, Hollandovu bezprostřednost a více než výraznou českou stopu.(5.7.2019)

OBSHAUJE SPOILERY NA ENDGAME. POKUD JSTE NEVIDĚLI, TAK CO SAKRA DĚLÁTE SE SVÝM ŽIVOTEM?! :D Skvělé zakončení třetí fáze Marvel filmů a parádní úleva po té emocionální náloži, jakou byli Avengers: Endgame. Peter Parker se vydává do Evropy, aby chvíli zapomněl na své superhrdinské povinnosti, na smrt svého mentora a řekl holce, která se mu líbí, co k ní cíti. Ale nikdy nic nevíjde tak, jak bychom chtěli, že? Vtipné momenty střídají ty vážné a všechno to dohromady dává velmi zábavnou podívanou. (Však taky co jiného byste čekali od Spider-Mana?) I když je to superhrdinský film, jsem rád, že zde byl i prostor na rozvíjení charakterů ostatních postav, jako třeba MJ v podání skvělé Zendayi. Spider-Man dovede i šokovat, jak nám bylo ukázáno na konci (ehm... Nick Fury nebo novinář) A jak už tady někdo zmínil, tak Whitney Houston na začátku jako pocta Iron Manovi byla naprosto brilantní a nečekal jsem, že budu mít slzy na krajíčku ještě před samotným začátkem filmu. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého Jaka Gyllenhaala jako Mysteria. Jak jsem již řekl, byla to oddechovka a já se těším na další filmy z tohoto skvělého komiksového světa. Jak jinak než za 5*(5.7.2019)

Reklama na Európu. Ale podarená. Podľa mňa ešte v žiadnom filme nebol náš svetadiel tak uprednostnenou kulisou, ako práve v SPIDER-MANOVI. Práve týmto pôsobí film dosť nevídane, na to že je to Marvel a to nehovorím o solídnych pubertálnych výjavoch a školskom eurotripe :). Drží sa na lepšej komediálnej i akčnej úrovni oproti poslabšej prvej časti. Postavy nedráždia, ale spríjemňujú. Som rád, že som mohol vidieť sympaťáka Gyllenhaala v marvelovke a to dokonca ako záporáka Mysteria. Za mňa spokojnosť. Nie je to síce dokonalé, ako nedávny filmový supergigant, ale ako taká osviežujúca letná marvelovka je FAR FROM HOME to pravé orechové.(5.7.2019)

Excelentní! 👍 Akce, humor, napětí, strach a nečekaný zvrat. Super, a možná nejlepší film od Marvel vůbec. Doporučuji! Kino Flora IMAX 3D. Hvězdiček 5(5.7.2019)

Jedna z lepších Marvelovek, ktorá zakončuje jednu veľkú ságu, čo bude po nej? Nikdo nevie. Ako fanúšik som vlastne celý film zhltol ako jednohubku a bol koniec. Dej je dosť predvídaťelný, ale to čo sa vyklube z Mysteria a celkovo jeho dejový zvrat som teda absolútne nečakal a kto to čakal, tak klame. Inak je to klasická marvelkovka. Marvel vie čo nám sype a stále mu to vychdáza. Potešil easter egg na prvého Iron Mana s Back in Black a taktiež Cameo jedného nemenovaného reportéra. Určite spokojnosť, uvidíme kam nás Marvel zavedie ďalej.(5.7.2019)

Další super Marvelovka. Někteří by řekli že to je zdlouhavé a nudné ale já tyto věci od Marvelu prostě mám rád. SPOILER: Nečekal jsem že s kladného hrdiny se nám vyklube "záporák". Myslím si že to byl super krok který se nedal čekat. 🙂 A vůbec jsem nečekal po boku Nicka Furyho "Robin Scherbatskou" z mého oblíbeného seriálu HIMYM. Škoda jen že jsem se nedočkal nějaké menší role již zesnulého Stana Leeho. Byl to frajer.(5.7.2019)

Typické druhé pokračování. Více akce, více vizuálních efektů, více lokací (našince určitě potěší Praha a utajený Liberec (-: Přes veškeré mé sympatie k Marvelu, tak tohle je podle mě jeden z jeho slabších filmů. Líbila se mi více jednička o pavoučím muži, která byla tak akorát. Nový zaporák není špatný, navíc se sympatickou tváří Jake Gyllenhaala. Ovšem na Davida Keatona v prvním dílu coby zloducha nemá. Keaton se chtěl jen postarat o svou rodinu a člověk s ním prostě soucítí. Zde máme opět jednoho, co mu Tony Stark moc ublížil a tak se chce zle vytáhout proti lidem. Ale to už zde jednou bylo, že? Nic originálního. Vtípy mi přišli dosti laciné. Někdy se teda vtip v plné parádě povedl, ale bylo jich sakra málo. Podtitulková první scéna docela zajímavě ukončila film a jsem i zvědavý, jestli tvůrci toho nějak využijí. Celé mi to přišlo nekonzistentní. Milostná nitka byla jaksi kýčovitá a tudiž předvídatelná. Ovšem abych to zde jen nehanil a odůvodnil ty mé tři hvězdy. Tom Holland má na to být Spiderman a Peterem Parkerem, něco jak kdysi Tobey Maquire téměř před dvaceti lety. A skladatel Michael Giacchino dokáže zapůsobit s jeho hudebním motivem (jako opět Elfman před dvaceti lety).(6.7.2019)

Vo všetkom oveľa lepšie pokračovanie. Druhá časť má náboj, je svieža, plná vtipných scén, ktoré nepôsobia silene. Akčné scény vymakané a veľmi dobre premyslené. Holland nesklamal a potvrdil, že je výborný Parker aj Spider-Man. Hot teta May, dobrý Happy, pričom nezaostávali ani Parkerovi spolužiaci. Ned, MJ, ani Betty, ktorá dostala viac priestoru ako v jednotke. Fury overená klasika, Hill to isté. Gyllenhaal ako Mysterio vynikajúci. Zapôsobilo aj to, že dej sa neodohráva znova v NY, ale pozreli sme sa do Prahy, Berlína, Benátok, či Londýna. Niektoré scény naozaj ostanú v pamäti, predovšetkým jedna scéna Petra a Mysteria. Nemám prečo skrývať svoje nadšenie, pretože nechcem, ale ani nemôžem. Tento film si zaslúži všetku pozitívnu chválu. Potitulkové scény dôležité, prvá však nesmierne zaujímavá a prekvapivá zároveň. Čakanie na tretiu časť bude dlhé. Jon Watts natočil prvý diel dobre, ale aj napriek 5 hviezdičkám mi v ňom čosi predsa chýbalo. V druhej časti sa však dosť polepšil, takže snáď mu zverí Marvel a Sony aj tretiu časť. 5*(6.7.2019)

Lepšie ako Homecoming, to si povedzme hneď na začiatok. Spider-Man vyráža do Európy, kde sa pomláti s elementálnymi bytosťami a je tu aj Mysterio! Na vtipoch som sa zasmial, akcia celkom ušla, rovnako ako vzťah MJ a Petra a aj Jake Gyllenhaal ako Mysterio bol dobrou voľbou. Mohol by som vyzdvihnúť aj ďalšie veci, ktoré ma na tejto snímke potešili, zachádzal by som ale do spoilerov a to nechcem. Film je to dobrý, zaraďuje sa to medzi tie lepšie snímky s pavúčim hrdinom.(7.7.2019)

• rime

Je to špatně. Film pro děti a teenagery, ale proč tolik chyb. Scénář vyloženě slabej, celý motiv příběhu s Mysteriem je nudný a skoro trapný. Akce velmi slabá, nenadchne vás snad jediná scéna. Režie - totální selhání, je to schematický film, postupně projíždíte jednotlivý lokace jak ve videohre, naposledy jsem to viděl ve Spectre - což je katastrofa. Jasný marvelacky becko.(7.7.2019)