Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

Osobně mám problém se třema věcma, který mi znemožňujou dát maximální hodnocení, a osobně absolutně žeru dvě věci, díky kterým by si to druhej marvelovsko-sony Spider-Man zasloužil. A protože jsem líný prase, jenom ty body vypíšu a nechám si delší zamyšlení někdy pro budoucí já, který už tak líný nebude: 1) Spider-Man v Evropě je fajn nápad, ale nepatří tam. Nejen z logiky věci, kterou logicky odhalí logicky uvažující MJ. ___ 2) Humor mně osobně přišel v mnoha případech až příliš tlačenej, a tudíž ztrácí lehkost. Tudíž místama spíš působí rušivě. ___ 3) Mnoho vedlejších postav je imho zbytečných, rušivých a blbě napsaných. Charaktery tak oproti Homecomingu pro mě zaostávaj. ___ 4) Mysterio je včetně výkonu Jaka Gyllenhaala naprosto skvělej udělanej, pasuje do MCU (včetně odkazů na předchozí snímky) a sekvence, kdy Spider-Man musí NO SPOILER! přijít na to, k čemu je jeho pavoučí šestej smysl, patří imho k tomu nejlepšímu, co film nabízí. ___ 5) Kolem a kolem je pořád skromnější superhrdinskej flák s potitulkovou scénou, která umně završuje tuhle fázi MCU a naznačuje, kam se vydá ta další. Odkazy na Tonyho Starka samozřejmě potěší. ___ P.S. Stejně si myslím, že se v nějaký fázi najde způsob, jak ho - byť třeba hologramově - Kevin Feige vrátí. ___ P.P.S. (možnej spoiler) Osobně si myslím, že Jake Gyllenhaal se vrátí taky.(10.7.2019)

Prvních cca 15-20 minut nehorázná nuda. Pohled na pubertálního Spidermana ve mně evokuje ještě hořkou pachuť z předešlého dílu. Cesta po Evropě však nečekaně nabrala na obrátkách a díky dobře vybraným lokacím a také kupodivu dobrým soubojům se jedná o vcelku snesitelnou marvelovku. Dějově se jedná opět pořád o to samé, objeví se padouch, kterého je potřeba zastavit, takhle to Marvel jede už 11 let a asi se na tom nic nezmění. Překvapil mě ovšem padouch a jeho virtual reality a hrátky s iluzí se mi hodně líbili. Moderní pojetí sci-fi padoucha mi perfektně sedla. I po těch x letech a x dílech má Marvel pořád co nabídnout a dokáže přijít s dobrým filmem. Tentokrát mi ani tak moc nevadil mladý Spiderman, který své pubertální výlevy oproti předešlému dílu razantně zklidnil a nechová se jak totální dement. Jo, za mě lepší 3*, jedna z těch lepších marvelovek.(5.10.2019)

• ESW

* za destrukci Liberce. Jinak už by s tim pavoukem meli dát pokoj. Máme i jiný hmyz. Můry. Jepice. Šváby. Rybenky. Rybenky!(6.10.2019)

Druhý Spider-Man není tak povedený, jako ten první, pro mě hlavně z důvodu celkem jasné a čitelné zápletky. Choreografie v soubojích se mi také nelíbila tak, jako v jiných filmech o pavoučím hrdinovi. Na druhou stranu se mi jako českému divákovi, který pochází kousek od Liberce velmi líbila Praha a právě liberecká radnice, kdy jsem nemohl uvěřit tomu, že nám ohnivý elemntál rozmlátil půlku náměstí. I "milostná" linie s MJ byla celkem povedená, protože Zendaya umí zahrát opravdu všechno velmi přesvědčivě a tak, že diváka vtáhne do svého umění a pro mě je to jedna z nejlepších hereček současnosti se stále rostoucím potenciálem.(12.10.2019)

• kukkik

Další nicneříkající film z MCU. Jediná zajímavá věc na celém filmu je možnost spatřit opravdu nákladné CGI efekty v prostředí české Prahy. 2/5(14.10.2019)

Další povedený kousek do Spider-Man série. Tom Holland si roli očividně užívá a nutno říct, že mu sedne naprosto skvěle. To samé bohužel nemůžu říct o Zendaye, která mi pomalu a jistě začíná lézt krkem. Naštěstí je tu však Jon Favreau a jeho Happy (jasný kandidát na samostatný film), který svým humorem vše zachraňuje. Zápletka s virtuální realitou/hologramy byla přinejmenším zajímavá a nechtěl bych být kůži člověka, který to zažívá. Hvězdu navíc musím dát i za české titulky, ve kterých autor vtipně přeložil Prahu jako Liberec. Finální hodnocení: Ideální oddechový film.(16.10.2019)

• zekon

Tragédie ve všech směrech. Horší už to být ani nemohlo.(4.11.2019)

• filip333

To byla ale teenagerská slabota.(10.11.2019)

• john986

I pres zajimavej vizual a Prahu to bylo tak neuveritelne blby a naivni, ze nemuzu jinak. Dokoukal sem to jen proto, ze sem to nechtel kazit detem.(15.11.2019)

Fantastická předpremiéra na MFFKV s famózní atmosférou!! A film byl taky vynikající. Rozhodně si počkejte po titulkach na dechberouci závěr.(3.7.2019)

Kdyz pominu sagu Avengers, tak za me nejlepsi Marvelovka. Bavil jsem se od prvni minuty az po posledni. Jak jsem Holanda nemusel, tak casem se mi dostaval pod kuzi vic a vic. Za me pecka(3.7.2019)

Po Endgame zde přišla druhá pavoučí sólovka, která měla být nadupanější , vtipnější a lepší , ale je skutečně tak dobrá? Ano , má lepší timing humoru , lepší příběh Petera parkera , ale akce stojí furt za nic . Když si vezmu Raimiho trilogii, která i přesto , jak je stará, má furt úžasnou akci , tak kde je sakra problém to udělat znova po víc jak 15 letech od prvního dílu? Ano i ta Amazing série má opulentní akci, která prostě vypadá nádherně a dokáže diváka zaujmout a ho tady prostě necítím. Ano , je tu jedna skvělá Mysteriova iluze, ale ta trvá chvíli a pak už je to zase při starém. Ano , Tom Holland je výborný Peter Parker , ale Spider - Man absolutně nepřijatelný. Nejsem si jistý, kam to chce Disney potažmo Marvel dát táhnout , ale pokud v závěru trilogie neukážou pořádnou akci, ze které se posadím na prdel, můj zájem o tuto postavu zmizí. Mysterio funguje dobře , ale srovnávat ho s Thanosem to teda nejde. 6 + 1/10 (za krásnou Prahu !)(3.7.2019)

Dnes sem byl opět svědkem povedeného kousku z dílny MCU. Po endgame sem měl trochu obavy že kvalita filmů půjde dolů, ale nyní mám zase naději a těším se na další kousky. Ale k filmu... Jistě, bylo by co zlepšovat. Kdyby jste do kina dorazili tak půl hodiny po začátku asi by jste o nic moc nepřišli. Až příliš prostoru ve filmu dostali spolužáci, což by asi nebylo na škodu, kdyby jim scénáristé naložili nějaký smysluplný příběh což se nestalo. Ale to hlavní, Tom Holland, Zendaya a Gylenhall byli prostě skvělí. O překvapení u mě taky nouze nebyla, leccos sem vůbec nečekal. Více prostoru naopak mohl dostat dopad lusknuti. Tem byl víceméně jen zmíněn a občas připomenut (jak z hlediska spojleru nebudu říkat). Celkově 9/10, určitě stojí za zhlédnutí a klidně bych šel znova.(4.7.2019)

Je to sranda ale ta potitulkova scena je teda pekny cliffhanger!!(4.7.2019)

Skvělá zábava a utvrzení v tom, že Tom Holland je ten nejlepší hraný Spider-Man, sory Tobey Maguire. I když příběh sem tam trochu drhne a dějová linka školního výletu balancuje na hraně trapnosti vše vynahrazují dějové zvraty, které se fakt povedly a opravdu překvapí (doporučuji vydržet až do úplného konce). Celkově esence toho nejlepšího z marvelovek, která odlehčuje napjatou atmosféru po čtvrtých Avengerech a z lehkostí a vtipem zakončuje fázi 3.(5.7.2019)

Nemohu si pomoci, ale Spider-Manův eurotrip mi nepadl do noty. Snad je to přílišnou teenagerovskou stylizací, jíž jsem už odvykl, přímým porovnáním se zbytečně bombastickými Avengers, či snad nesympatickým Gyllenhaalem, který (se) nudí v každičkém záběru, ale očekával jsem něco svižnějšího, údernějšího a v závěru bez nepřehledného digitálního zmatku. Na druhou stranu musím konstatovat obvyklou dávku humoru, Hollandovu bezprostřednost a více než výraznou českou stopu.(5.7.2019)

OBSHAUJE SPOILERY NA ENDGAME. POKUD JSTE NEVIDĚLI, TAK CO SAKRA DĚLÁTE SE SVÝM ŽIVOTEM?! :D Skvělé zakončení třetí fáze Marvel filmů a parádní úleva po té emocionální náloži, jakou byli Avengers: Endgame. Peter Parker se vydává do Evropy, aby chvíli zapomněl na své superhrdinské povinnosti, na smrt svého mentora a řekl holce, která se mu líbí, co k ní cíti. Ale nikdy nic nevíjde tak, jak bychom chtěli, že? Vtipné momenty střídají ty vážné a všechno to dohromady dává velmi zábavnou podívanou. (Však taky co jiného byste čekali od Spider-Mana?) I když je to superhrdinský film, jsem rád, že zde byl i prostor na rozvíjení charakterů ostatních postav, jako třeba MJ v podání skvělé Zendayi. Spider-Man dovede i šokovat, jak nám bylo ukázáno na konci (ehm... Nick Fury nebo novinář) A jak už tady někdo zmínil, tak Whitney Houston na začátku jako pocta Iron Manovi byla naprosto brilantní a nečekal jsem, že budu mít slzy na krajíčku ještě před samotným začátkem filmu. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého Jaka Gyllenhaala jako Mysteria. Jak jsem již řekl, byla to oddechovka a já se těším na další filmy z tohoto skvělého komiksového světa. Jak jinak než za 5*(5.7.2019)

Reklama na Európu. Ale podarená. Podľa mňa ešte v žiadnom filme nebol náš svetadiel tak uprednostnenou kulisou, ako práve v SPIDER-MANOVI. Práve týmto pôsobí film dosť nevídane, na to že je to Marvel a to nehovorím o solídnych pubertálnych výjavoch a školskom eurotripe :). Drží sa na lepšej komediálnej i akčnej úrovni oproti poslabšej prvej časti. Postavy nedráždia, ale spríjemňujú. Som rád, že som mohol vidieť sympaťáka Gyllenhaala v marvelovke a to dokonca ako záporáka Mysteria. Za mňa spokojnosť. Nie je to síce dokonalé, ako nedávny filmový supergigant, ale ako taká osviežujúca letná marvelovka je FAR FROM HOME to pravé orechové.(5.7.2019)

Excelentní! 👍 Akce, humor, napětí, strach a nečekaný zvrat. Super, a možná nejlepší film od Marvel vůbec. Doporučuji! Kino Flora IMAX 3D. Hvězdiček 5(5.7.2019)

Jedna z lepších Marvelovek, ktorá zakončuje jednu veľkú ságu, čo bude po nej? Nikdo nevie. Ako fanúšik som vlastne celý film zhltol ako jednohubku a bol koniec. Dej je dosť predvídaťelný, ale to čo sa vyklube z Mysteria a celkovo jeho dejový zvrat som teda absolútne nečakal a kto to čakal, tak klame. Inak je to klasická marvelkovka. Marvel vie čo nám sype a stále mu to vychdáza. Potešil easter egg na prvého Iron Mana s Back in Black a taktiež Cameo jedného nemenovaného reportéra. Určite spokojnosť, uvidíme kam nás Marvel zavedie ďalej.(5.7.2019)

Další super Marvelovka. Někteří by řekli že to je zdlouhavé a nudné ale já tyto věci od Marvelu prostě mám rád. SPOILER: Nečekal jsem že s kladného hrdiny se nám vyklube "záporák". Myslím si že to byl super krok který se nedal čekat. 🙂 A vůbec jsem nečekal po boku Nicka Furyho "Robin Scherbatskou" z mého oblíbeného seriálu HIMYM. Škoda jen že jsem se nedočkal nějaké menší role již zesnulého Stana Leeho. Byl to frajer.(5.7.2019)