Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

Endgame nasadilo latku poriadne vysoko. V mnohých prípadoch po perfektnom filme prichádza niečo, čo sa snaží jeho klady ešte prekonať, väčšinou to však skončí katastrofou. Nový Spider-Man sa o to nepokúša. Miesto toho nám podáva pomerne uletený a nenáročný príbeh zo študentského prostredia. Film dobre a zmysluplne nadväzuje na svojho predchodcu, v rozumnej miere sa zapodieva následkami Thanosovho lúsknutia. Neodpustí si ani narážky na momentálne dianie (v Endgame to bol Fortnite, tu zas NordVPN), či všemožné vtípky, ktoré sú pre Marvel také typické. Čo sa týka zápletky, tá sa mi tu páčila. Bola zmysluplná, nebola príliš primitívna ani prešpekulovaná, po smrti jednej z postáv v Endgame dával tento vývoj udalostí celkom zmysel. Herci podávajú tiež celkom slušné výkony, takže som pri tom nemal ani raz ten pocit ako pri priemernom filme o zamilovaných študentoch. Potešil aj sympatický záporák, pripomínajúci motívom i činmi toho z Rodinky Úžasných 1. Oproti Homecomingu to je lepšie snáď v každom ohľade, a i keď to z tieňa Endgame asi nikdy nevystúpi, myslím si, že je to celkom solídny nástupca.(21.8.2019)

Po velice podařeném prvním dílu Spider-Man: Homecoming nám zde producenti od společnosti Columbia Pictures a Marvel Studios připravili pokračování v podobě druhého dílu Spider-Man: Far from Home. A ptáte se, jestli se film podařil? S potěšením vás můžu ujistit, že rozhodně ano. Film nabírá od začátku skvělé tempo, které si drží po celý film. Co se mi také velice líbilo, je, že druhý díl má také spoustu podařeného humoru, který ve většině případů opravdu funguje (hlavně interakce Petera Parkera se svými spolužáky). Ve filmu mě ovšem zklamaly akční scény, které podle mě mohly být o poznání lepší, a také příběhová linka záporáka. Narážím na to, že hlavní důvod, proč se stal Mysterio zlým, bylo opět kvůli Tonymu Starkovi, a to už tu bylo několikrát a přijde mi to už trošku ohrané. Film ode mě dostává ****.(12.9.2019)

Viděl jsem stejnej film jako všichni ostatní tady? Scénář přes šablonu, napětí mínus, vtipy nevtipný. Třetí hvězdička za Liberec a Šalďák :D 5/10(15.9.2019)

Průměrný film, ALE dobré herecké výkony... A hlavně pasáž s iluzy byla tak výborná, že tu čtvrtou hvězdu prostě musím přidat... + asi nejlepší potitulkové scény z MCU(15.9.2019)

Lokace byly pěkné, stejně jako virtuální realita. Jinak standardní kus(16.9.2019)

verbal a jeho 20 řádků - smrtelná nuda. Film - ušlo :-)(17.9.2019)

• LucinkaMyska

Já tedy nejsem nějaký velký znalec Marvela, ale tohle je tak urputně překombinovaný a posplácaný dohromady.. Přišlo mi, že je to psaný pro hloupou americkou populaci, na jejichž styl už asi nemám kapacitu. Za mě zlatý původní Spiderman..(19.9.2019)

Obsahuje spoilery. První půlka je spíše taková odlehčená teenagerovská komedie, což ale ke Spider-manovi skvěle jde. Zatím!!! Jako správný puberťák řeší vztahy i pocit odpovědnosti vůči světu a Tonymu. Pak to naplno rozbalí Mysterio a film se stane typickou marvelovkou, která nijak nevystupuje z davu a vlastně bych řekl, že je to poněkud slabší průměr. To však ani zdaleka neznamená, že je to špatný film. Průměrný snímek Marvelu zdaleka překonává podobné filmy jiných produkcí. Jake Gyllenhaal a jeho záporák se mi po 99 % filmu líbí (jen občas vypadal, jako by mu ujížděli nervy, což mi k němu moc nesedělo). Trochu je mě líto, že umřel, protože by v něm byl dobrý potenciál i pro další Marvel filmy. Celkovému hodnocení možná trochu ubližuje, že film přišel po neuvěřitelných Avengers: Endgame, čemuž se jen tak něco nevyrovná. A opravdu, Tony a překvapivě i Kapitán Amerika mi fakt v tomto světě budou chybět. :-((23.9.2019)

Ne. Prostě ne! Superhrdina není pošahaný puberťák. Tohle je Disneyovka - příště ať to tak označí a já budu vědět, že je to pohádečka pro děťátka sotva puberťátka a ani na to nekouknu. Já chci styl Nolenova Batmana nebo nekorektního Deadpoola ne tenhle Disney Bambi styl pro puboše!(23.9.2019)

Fajn dobrodružný film navazující na Endgame a s velmi dobrým a zajímavým záporákem. Plusem jsou vtipně propojené české lokace. Jon Favreau hláškuje o sto šest. Peter, MJ a jejich spolužáci super. Konec rozhodně překvapivý a jsem zvědav, kam to půjde.... no očividně nikam, když v Sony dělají obrovskou chybu a zkusí Spider-mana zase sami bez Marvelu. Škoda.(23.9.2019)

Po tomto filme mi je už jasné prečo máju Toma Hollanda ako Spideyho fanúšikovia najradšej. Užíva si to a dáva tejto legendárnej postave nový impulz. Nedá sa to porovnávať s predošlými hercami, ktorý hrali Spideyho každý je iný a v niečom skvelý :).Far from Home je skvelý superhrdinský road-movie.Bavil som sa o poznanie viac ako pri prvej časti. Je to podľa mňa jeden z tých lepších filmov ktoré marvel natočil. Po-titulkové scény boli skvelé o to viac ma teraz mrzí ,že Spider-Man končí v MCU...to sme si aspoň mysleli :D 🕷🗽🎡🎠🏙✈(26.9.2019)

• Jardys88

Musím říct, že jsem velmi rád za ušetření peněz a nešel jsem na to do kina. Spiderman si drží stále stejnou úroveň (nemyslím to jako pochvalu) a tento díl byl jako kdyby ještě od pár let zpátky a díval se na spidermana v jeho deseti letech. Film neměl vtip, akci ani pořádný příběh.(27.9.2019)

• Tomulka

Já tedy nevím o co se snaží tvůrci novodobého Spider- Mana asi jej totálně pohřbít. Tom Holland je podle mne ten nejhorší Spider-Man ze všech možných. Horší už je snad jen postava MJ a Thompsona. Ale vůbec nejhorší byly dialogy a vůbec celý scénář je úplná parodie Spider-Mana. Mám takový dojem, že Sony udělalo dobře, že jej vzalo zpět dokud to je ještě možné.(27.9.2019)

• RoyBatty444

Napriek povahe antagonistu je to CGI tragédia a film pre puberťákov s trápne vtipnými poznámkami a trápnymi až hlúpymi dospelými postavami. Jediný kto za niečo stál bol Mystério.(29.9.2019)

75%(3.10.2019)

|| PG-13 || Disney/Marvel/Sony || Rozpočet: $160 mil. - USA: $390 234 064 - ČR: 65 754 823 Kč - Celkem: $1 131 107 126 || Není to nejlepší Spider-man (tím je Raimiho 2), ani nejlepší letošní marvelovka (Endgame). Je to zkrátka poctivá popkornovka, která šlape stejně jako Homecoming a vzhledem, že se 1/3 příběhu odehrává v Praze (!), je vlastně lepší, než předešlý díl. Akce střídá akci, takže nuda i při delší stopáži nehrozí. Humor je tu tak 3. nejpovedenější z MCU (po Strážcích a Thor 3) a vzhledem k tématice pasuje lépe, než u ukňourané Kapitánky. Pak nastávají klasické neduhy z produkce Marvelu. Tím jsou slabí záporáci v sólovkách a přemíra CGI, která likviduje (chcete-li zakrývá) krásu neokoukaných kulis. SPOILER Ano z Mysteria se stane v půlce záporák, jelikož žádná jiná nová postava se ve filmu nepředstaví. Odpustil bych jim i ten několikrát opakovaný zvrat z Captain Marvel a Ironman 3, kdyby byl Jake fajn záporák. Není. Potenciál skvělého herce byl zase promarněn. Co stále drží Pavouka nad vodou jsou úvodní vysvětlivky z Endgame, emotivní vzpomínka na Tonyho, vztah s MJ a jedna skvělá (asi nejskvělejší) potitulková scéna s J.K. Simonsem z původní trilogie. Tohle jsem opravdu nečekal a pěkně mě to v kině rosekalo. Pak bylo oznámeno, že Spidey končí v MCU, takže jsem mohl na nějaký vývoj odhalení zapomenout. Jen aby pak oznámili, že stejně vznikne trojka s nadějí, že bude Parker bojovat s vyzrazenou identitou. I tak v tomhle díle ukazoval svou tvář až moc kde komu, tak na to doplatil. Jedná se o slušný a dovětek k Endgame, který bude do budoucna fungovat hlavně díky Praze. 70%.(7.10.2019)

• 5yrius

Tak to byl naprosto trapný a útrpný zážitek! Vidět to v kině, tak si brčko od koly proženu hlavou...(13.10.2019)

Pokračovanie Spider-Mana prekvapilo a myslím si, že prekonalo aj jednotku. Plno vtipu, Jake Gyllenhaal bol, ako už bolo niekoľkokrát spomenuté, fantastický a úprimne by som Mysteria na začiatku filmu rád videl ako základný kameň nových Avengerov, okolo ktorého sa to celé sformuje. Od toho veľkolepého zvratu z baru ušla druhá necelá hodina až neskutočne rýchlo. Samozrejme nechýbalo množstvo spomienok na Tonyho Starka a bolo to také súkromné rozlúčenie "žiaka s učiteľom". Prvá potitulková scéna bola teda obrovský cliffhanger a čakanie na pokračovanie bude zrejme poriadne dlhé. Za mňa lepšie ako Endgame, 8,5/10(27.6.2019)

Tak toto bolo skvelé. Jake Gyllenhaal bol ako Mysterio úžasný a v tomto filme som si konečne obľúbil nového Spider-mana. Ned je stále frajer a celý film má fakt skvelý atmosféru.(2.7.2019)

+ humor + povedené scény +originální příběh a zápletka + Evropské lokace včetně Prahy -občasné zdlouhavé povídací pasáže o ničem 8,5 z 10 :)(2.7.2019)