Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

Osobně mám problém se třema věcma, který mi znemožňujou dát maximální hodnocení, a osobně absolutně žeru dvě věci, díky kterým by si to druhej marvelovsko-sony Spider-Man zasloužil. A protože jsem líný prase, jenom ty body vypíšu a nechám si delší zamyšlení někdy pro budoucí já, který už tak líný nebude: 1) Spider-Man v Evropě je fajn nápad, ale nepatří tam. Nejen z logiky věci, kterou logicky odhalí logicky uvažující MJ. ___ 2) Humor mně osobně přišel v mnoha případech až příliš tlačenej, a tudíž ztrácí lehkost. Tudíž místama spíš působí rušivě. ___ 3) Mnoho vedlejších postav je imho zbytečných, rušivých a blbě napsaných. Charaktery tak oproti Homecomingu pro mě zaostávaj. ___ 4) Mysterio je včetně výkonu Jaka Gyllenhaala naprosto skvělej udělanej, pasuje do MCU (včetně odkazů na předchozí snímky) a sekvence, kdy Spider-Man musí NO SPOILER! přijít na to, k čemu je jeho pavoučí šestej smysl, patří imho k tomu nejlepšímu, co film nabízí. ___ 5) Kolem a kolem je pořád skromnější superhrdinskej flák s potitulkovou scénou, která umně završuje tuhle fázi MCU a naznačuje, kam se vydá ta další. Odkazy na Tonyho Starka samozřejmě potěší. ___ P.S. Stejně si myslím, že se v nějaký fázi najde způsob, jak ho - byť třeba hologramově - Kevin Feige vrátí. ___ P.P.S. (možnej spoiler) Osobně si myslím, že Jake Gyllenhaal se vrátí taky.(10.7.2019)

• Kvnhvta

Klimatizované kino, skoro-pohodlná sedačka a ucházející záporák jsou nesporné klady tohoto hloupého digitálního mrdníku. Takovej Akvaman na souši. Koukat na to doma, v půlce se oběsím nudou.(29.7.2019)

90%(30.7.2019)

O triedu lepšie ako prvý diel a to hlavne kvôli tomu, že tu humor kupodivu šlapal veľmi dobre, rovnako ako dialógy. Tie som si veľmi užil. Bohužiaľ tretinu filmu tvorí akcia a tá stojí za hovno. Jakea Gyllenhaala priam až zbožňujem, ale jeho postava je vskutku úbohá a odkedy začal po plátne pobehovať s dronmi, tak som sa už len tešil kedy tie akčné scény skončia. Napriek tomu vo mne film ako celok zanechal docela príjemné pocity, takže dostane slabé 4*. P.S.: Teším sa na tretí diel (vzhľadom na medzititulkovú scénku).(31.7.2019)

• Dzoumen

Na tento film jsem se těšil a dopadlo to příšerně. Jako proti postavě nic nemám, sice jsem neviděl Homecoming, ale ten nový Spider-Man se mě líbí, ale nelíbil se mě příběh a ani akce. 15%(3.8.2019)

Endgame nasadilo latku poriadne vysoko. V mnohých prípadoch po perfektnom filme prichádza niečo, čo sa snaží jeho klady ešte prekonať, väčšinou to však skončí katastrofou. Nový Spider-Man sa o to nepokúša. Miesto toho nám podáva pomerne uletený a nenáročný príbeh zo študentského prostredia. Film dobre a zmysluplne nadväzuje na svojho predchodcu, v rozumnej miere sa zapodieva následkami Thanosovho lúsknutia. Neodpustí si ani narážky na momentálne dianie (v Endgame to bol Fortnite, tu zas NordVPN), či všemožné vtípky, ktoré sú pre Marvel také typické. Čo sa týka zápletky, tá sa mi tu páčila. Bola zmysluplná, nebola príliš primitívna ani prešpekulovaná, po smrti jednej z postáv v Endgame dával tento vývoj udalostí celkom zmysel. Herci podávajú tiež celkom slušné výkony, takže som pri tom nemal ani raz ten pocit ako pri priemernom filme o zamilovaných študentoch. Potešil aj sympatický záporák, pripomínajúci motívom i činmi toho z Rodinky Úžasných 1. Oproti Homecomingu to je lepšie snáď v každom ohľade, a i keď to z tieňa Endgame asi nikdy nevystúpi, myslím si, že je to celkom solídny nástupca.(21.8.2019)

Po velice podařeném prvním dílu Spider-Man: Homecoming nám zde producenti od společnosti Columbia Pictures a Marvel Studios připravili pokračování v podobě druhého dílu Spider-Man: Far from Home. A ptáte se, jestli se film podařil? S potěšením vás můžu ujistit, že rozhodně ano. Film nabírá od začátku skvělé tempo, které si drží po celý film. Co se mi také velice líbilo, je, že druhý díl má také spoustu podařeného humoru, který ve většině případů opravdu funguje (hlavně interakce Petera Parkera se svými spolužáky). Ve filmu mě ovšem zklamaly akční scény, které podle mě mohly být o poznání lepší, a také příběhová linka záporáka. Narážím na to, že hlavní důvod, proč se stal Mysterio zlým, bylo opět kvůli Tonymu Starkovi, a to už tu bylo několikrát a přijde mi to už trošku ohrané. Film ode mě dostává ****.(12.9.2019)

Viděl jsem stejnej film jako všichni ostatní tady? Scénář přes šablonu, napětí mínus, vtipy nevtipný. Třetí hvězdička za Liberec a Šalďák :D 5/10(15.9.2019)

Průměrný film, ALE dobré herecké výkony... A hlavně pasáž s iluzy byla tak výborná, že tu čtvrtou hvězdu prostě musím přidat... + asi nejlepší potitulkové scény z MCU(15.9.2019)

Lokace byly pěkné, stejně jako virtuální realita. Jinak standardní kus(16.9.2019)

verbal a jeho 20 řádků - smrtelná nuda. Film - ušlo :-)(17.9.2019)

• LucinkaMyska

Já tedy nejsem nějaký velký znalec Marvela, ale tohle je tak urputně překombinovaný a posplácaný dohromady.. Přišlo mi, že je to psaný pro hloupou americkou populaci, na jejichž styl už asi nemám kapacitu. Za mě zlatý původní Spiderman..(19.9.2019)

Obsahuje spoilery. První půlka je spíše taková odlehčená teenagerovská komedie, což ale ke Spider-manovi skvěle jde. Zatím!!! Jako správný puberťák řeší vztahy i pocit odpovědnosti vůči světu a Tonymu. Pak to naplno rozbalí Mysterio a film se stane typickou marvelovkou, která nijak nevystupuje z davu a vlastně bych řekl, že je to poněkud slabší průměr. To však ani zdaleka neznamená, že je to špatný film. Průměrný snímek Marvelu zdaleka překonává podobné filmy jiných produkcí. Jake Gyllenhaal a jeho záporák se mi po 99 % filmu líbí (jen občas vypadal, jako by mu ujížděli nervy, což mi k němu moc nesedělo). Trochu je mě líto, že umřel, protože by v něm byl dobrý potenciál i pro další Marvel filmy. Celkovému hodnocení možná trochu ubližuje, že film přišel po neuvěřitelných Avengers: Endgame, čemuž se jen tak něco nevyrovná. A opravdu, Tony a překvapivě i Kapitán Amerika mi fakt v tomto světě budou chybět. :-((23.9.2019)

Ne. Prostě ne! Superhrdina není pošahaný puberťák. Tohle je Disneyovka - příště ať to tak označí a já budu vědět, že je to pohádečka pro děťátka sotva puberťátka a ani na to nekouknu. Já chci styl Nolenova Batmana nebo nekorektního Deadpoola ne tenhle Disney Bambi styl pro puboše!(23.9.2019)

Fajn dobrodružný film navazující na Endgame a s velmi dobrým a zajímavým záporákem. Plusem jsou vtipně propojené české lokace. Jon Favreau hláškuje o sto šest. Peter, MJ a jejich spolužáci super. Konec rozhodně překvapivý a jsem zvědav, kam to půjde.... no očividně nikam, když v Sony dělají obrovskou chybu a zkusí Spider-mana zase sami bez Marvelu. Škoda.(23.9.2019)

Po tomto filme mi je už jasné prečo máju Toma Hollanda ako Spideyho fanúšikovia najradšej. Užíva si to a dáva tejto legendárnej postave nový impulz. Nedá sa to porovnávať s predošlými hercami, ktorý hrali Spideyho každý je iný a v niečom skvelý :).Far from Home je skvelý superhrdinský road-movie.Bavil som sa o poznanie viac ako pri prvej časti. Je to podľa mňa jeden z tých lepších filmov ktoré marvel natočil. Po-titulkové scény boli skvelé o to viac ma teraz mrzí ,že Spider-Man končí v MCU...to sme si aspoň mysleli :D 🕷🗽🎡🎠🏙✈(26.9.2019)

• Jardys88

Musím říct, že jsem velmi rád za ušetření peněz a nešel jsem na to do kina. Spiderman si drží stále stejnou úroveň (nemyslím to jako pochvalu) a tento díl byl jako kdyby ještě od pár let zpátky a díval se na spidermana v jeho deseti letech. Film neměl vtip, akci ani pořádný příběh.(27.9.2019)

• Tomulka

Já tedy nevím o co se snaží tvůrci novodobého Spider- Mana asi jej totálně pohřbít. Tom Holland je podle mne ten nejhorší Spider-Man ze všech možných. Horší už je snad jen postava MJ a Thompsona. Ale vůbec nejhorší byly dialogy a vůbec celý scénář je úplná parodie Spider-Mana. Mám takový dojem, že Sony udělalo dobře, že jej vzalo zpět dokud to je ještě možné.(27.9.2019)

• RoyBatty444

Napriek povahe antagonistu je to CGI tragédia a film pre puberťákov s trápne vtipnými poznámkami a trápnymi až hlúpymi dospelými postavami. Jediný kto za niečo stál bol Mystério.(29.9.2019)

75%(3.10.2019)

|| PG-13 || Disney/Marvel/Sony || Rozpočet: $160 mil. - USA: $390 234 064 - ČR: 65 754 823 Kč - Celkem: $1 131 107 126 || Není to nejlepší Spider-man (tím je Raimiho 2), ani nejlepší letošní marvelovka (Endgame). Je to zkrátka poctivá popkornovka, která šlape stejně jako Homecoming a vzhledem, že se 1/3 příběhu odehrává v Praze (!), je vlastně lepší, než předešlý díl. Akce střídá akci, takže nuda i při delší stopáži nehrozí. Humor je tu tak 3. nejpovedenější z MCU (po Strážcích a Thor 3) a vzhledem k tématice pasuje lépe, než u ukňourané Kapitánky. Pak nastávají klasické neduhy z produkce Marvelu. Tím jsou slabí záporáci v sólovkách a přemíra CGI, která likviduje (chcete-li zakrývá) krásu neokoukaných kulis. SPOILER Ano z Mysteria se stane v půlce záporák, jelikož žádná jiná nová postava se ve filmu nepředstaví. Odpustil bych jim i ten několikrát opakovaný zvrat z Captain Marvel a Ironman 3, kdyby byl Jake fajn záporák. Není. Potenciál skvělého herce byl zase promarněn. Co stále drží Pavouka nad vodou jsou úvodní vysvětlivky z Endgame, emotivní vzpomínka na Tonyho, vztah s MJ a jedna skvělá (asi nejskvělejší) potitulková scéna s J.K. Simonsem z původní trilogie. Tohle jsem opravdu nečekal a pěkně mě to v kině rosekalo. Pak bylo oznámeno, že Spidey končí v MCU, takže jsem mohl na nějaký vývoj odhalení zapomenout. Jen aby pak oznámili, že stejně vznikne trojka s nadějí, že bude Parker bojovat s vyzrazenou identitou. I tak v tomhle díle ukazoval svou tvář až moc kde komu, tak na to doplatil. Jedná se o slušný a dovětek k Endgame, který bude do budoucna fungovat hlavně díky Praze. 70%.(7.10.2019)