Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

Další super Marvelovka. Někteří by řekli že to je zdlouhavé a nudné ale já tyto věci od Marvelu prostě mám rád. SPOILER: Nečekal jsem že s kladného hrdiny se nám vyklube "záporák". Myslím si že to byl super krok který se nedal čekat. 🙂 A vůbec jsem nečekal po boku Nicka Furyho "Robin Scherbatskou" z mého oblíbeného seriálu HIMYM. Škoda jen že jsem se nedočkal nějaké menší role již zesnulého Stana Leeho. Byl to frajer.(5.7.2019)

Typické druhé pokračování. Více akce, více vizuálních efektů, více lokací (našince určitě potěší Praha a utajený Liberec (-: Přes veškeré mé sympatie k Marvelu, tak tohle je podle mě jeden z jeho slabších filmů. Líbila se mi více jednička o pavoučím muži, která byla tak akorát. Nový zaporák není špatný, navíc se sympatickou tváří Jake Gyllenhaala. Ovšem na Davida Keatona v prvním dílu coby zloducha nemá. Keaton se chtěl jen postarat o svou rodinu a člověk s ním prostě soucítí. Zde máme opět jednoho, co mu Tony Stark moc ublížil a tak se chce zle vytáhout proti lidem. Ale to už zde jednou bylo, že? Nic originálního. Vtípy mi přišli dosti laciné. Někdy se teda vtip v plné parádě povedl, ale bylo jich sakra málo. Podtitulková první scéna docela zajímavě ukončila film a jsem i zvědavý, jestli tvůrci toho nějak využijí. Celé mi to přišlo nekonzistentní. Milostná nitka byla jaksi kýčovitá a tudiž předvídatelná. Ovšem abych to zde jen nehanil a odůvodnil ty mé tři hvězdy. Tom Holland má na to být Spiderman a Peterem Parkerem, něco jak kdysi Tobey Maquire téměř před dvaceti lety. A skladatel Michael Giacchino dokáže zapůsobit s jeho hudebním motivem (jako opět Elfman před dvaceti lety).(6.7.2019)

Vo všetkom oveľa lepšie pokračovanie. Druhá časť má náboj, je svieža, plná vtipných scén, ktoré nepôsobia silene. Akčné scény vymakané a veľmi dobre premyslené. Holland nesklamal a potvrdil, že je výborný Parker aj Spider-Man. Hot teta May, dobrý Happy, pričom nezaostávali ani Parkerovi spolužiaci. Ned, MJ, ani Betty, ktorá dostala viac priestoru ako v jednotke. Fury overená klasika, Hill to isté. Gyllenhaal ako Mysterio vynikajúci. Zapôsobilo aj to, že dej sa neodohráva znova v NY, ale pozreli sme sa do Prahy, Berlína, Benátok, či Londýna. Niektoré scény naozaj ostanú v pamäti, predovšetkým jedna scéna Petra a Mysteria. Nemám prečo skrývať svoje nadšenie, pretože nechcem, ale ani nemôžem. Tento film si zaslúži všetku pozitívnu chválu. Potitulkové scény dôležité, prvá však nesmierne zaujímavá a prekvapivá zároveň. Čakanie na tretiu časť bude dlhé. Jon Watts natočil prvý diel dobre, ale aj napriek 5 hviezdičkám mi v ňom čosi predsa chýbalo. V druhej časti sa však dosť polepšil, takže snáď mu zverí Marvel a Sony aj tretiu časť. 5*(6.7.2019)

Lepšie ako Homecoming, to si povedzme hneď na začiatok. Spider-Man vyráža do Európy, kde sa pomláti s elementálnymi bytosťami a je tu aj Mysterio! Na vtipoch som sa zasmial, akcia celkom ušla, rovnako ako vzťah MJ a Petra a aj Jake Gyllenhaal ako Mysterio bol dobrou voľbou. Mohol by som vyzdvihnúť aj ďalšie veci, ktoré ma na tejto snímke potešili, zachádzal by som ale do spoilerov a to nechcem. Film je to dobrý, zaraďuje sa to medzi tie lepšie snímky s pavúčim hrdinom.(7.7.2019)

• rime

Je to špatně. Film pro děti a teenagery, ale proč tolik chyb. Scénář vyloženě slabej, celý motiv příběhu s Mysteriem je nudný a skoro trapný. Akce velmi slabá, nenadchne vás snad jediná scéna. Režie - totální selhání, je to schematický film, postupně projíždíte jednotlivý lokace jak ve videohre, naposledy jsem to viděl ve Spectre - což je katastrofa. Jasný marvelacky becko.(7.7.2019)

"Je to jen šestnáctiletý kluk", zajímavé, že mu bylo šestnáct už v Občanské válce z roku 2016, plus ještě letošní Endgame, který nám ukázal, že roky vydaných jednotlivých filmů hrají roli a kde se čas posunul o pět let dopředu, takže je v tom jednoduše řečeno bordel. Nesedl mi vůbec hlavní záporák, který byl snad nejnudnější úplně ze všech, i když nápad s iluzemi byl výborný, když jsem se dneska probudil, nevěděl jsem, zda je to skutečnost nebo iluze, ale taky mi tam moc nešel Jake, kdyby tam byl někdo jiný, bylo by to snad lepší. O Praze ani nemluvě, byl to takový hrdý pocit. Ale stejně je tahle série zaměřena na ty mladší a zůstanu příznivcem původního Spider-mane, kde v druhém díle jsem naprosto žral scénu nesoucího se Spideho na rukou civilistů po záchraně vlaku. To bylo hrdinství.(7.7.2019)

• 8SCARFace8

Mysterio pôsobil tak zaujímavo dokým neprišiel ten "zvrat", ktorý z neho urobil len ďalšieho generického niktoša. Celkovo žiadna zaujímavá akčná scéna okrem posledného malého momentu kde Spiderman použije svoj "Spider-sense". Zbytočná výplň medzi ďalšími MCU filmami.(8.7.2019)

Odporucam. Stale si drzi vysoku kvalitu po Endgame co je velmi tazke udrzat...(8.7.2019)

Užásnej film rozhodně na to běžte do kina ten film si zaslouží podpořit(10.7.2019)

Prirodzená evolúcia Homecomingu! Spider-Man sa nám v Marvel Cinematic Universe pekne zabýval a okrem svojho sólo dobrodrúžstva sa už stihol stať členom Avengers a dokonca aj pomôcť pri záchrane galaxie. Scenáristi veľmi pekne pracujú s celým post-Endgame svetom, v ktorom sú na Petera kladené nesmierne nároky zo všetkých strán a on sa s tým celým musí jednoducho svojsky popasovať. Aj keď si Spideyho neodmysliteľne asociujem s New Yorkom, zasadenie do Európy mi (na moje vlastné prekvapenie) pri sledovaní vôbec nevadilo. Školský výlet je skvelou príležitosťou, ako do snímky nenásilne vtesnať teenagerský rozmer, ktorý marveláckeho pavúčieho muža definoval už v jednotke. Mysterio v podaní Jakea Gyllenhaala je ďalším prírastkom do pomaly sa rozširujúcej zbierky kvalitných záporákov Marvelu, pričom dokonca prekonal aj vysoko nastavenú laťku Keatonovho Vultura. Jeho ilúzie sú najoriginálnejšími bojovými scénami v celom MCU, od premiéry Doctora Strangea. Navyše sa s nami tvorcovia tentokrát skutočne pohrali a dej prinesie hneď niekoľko prekvapivých zvratov a silných scén. Ostatné aspekty sú silným nadpriemerom v rámci celého univerza a ja som z kina odchádzal ešte spokojnejší, ako v prípade prvého dielu. Aj napriek tomu ale stále nejde o TOHO Spideyho, na ktorého tak úpenlivo čakám. P.S.: V mene J. Jonaha Jamesona vás zaprisahávam, ostante na obe potitulkové scény. Neoľutujete ;)(11.7.2019)

Spider man homecoming mě příliš nebavil (srala mě tam ta přílišná korektnost), tak jsem se trošku obával, že tento film půjde ve stejných stopách. Díky bohu jsem se spletl. Film má příjemné tempo, první hodina je naprosto skvělá (za mě jsou ale asi nejlepší scény v Praze, kde je občas slyšet i čeština, či vidět nějaký český nápis), druhá polovina už působí šíleně zmateně a předvídatelně, ale i tak to má docela slušnou úroveň. Společně s únikovou hrou nejlepší film co jsem tento rok v kině viděl (a že jich už bylo docela dost) 90%(11.7.2019)

• Lares4

Tak sem to měl možnost shlédnout taky teda musím říct, že sem se nudil asi stejně jako u jedničky. Nevím prostě mi ten Holland nesedí už od Civil War. Garfieldovi jsem prostě tu roli věřil více. Amazing Spider-Man pro mě měl prostě všechny emoce, dalo se na to koukat i po několikáté a přesto to byl pro svět průměr, který nedokončili. No a tenhle Holland a jeho podání Spidermana je pro mě nic, co by mělo význam opakovat. Když to třeba srovnám s letošním Shazamem tak ten měl spoustu chyb ale Levi si to prostě očividně užíval a to mě na tom bavilo. Ano zbytek byl průměrný a někdy až moc kýčovitý ale ve ve finále to nebylo tak marný a nepostrádalo to ty emoce, stejně jako u Amazing Spider-Mana. Takže za mě prostě průměr ale úplně jiný než u Shazama.(12.7.2019)

Spider-Man: Homecoming se částečně vrátil pod křídla Marvelu, byla to opět povedená Marvelovka, ale mezi nejlepší filmy se Spideym bych ho nezařadil. Film držel nad vodou hlavně Tom Holland a dobrý záporak Michaela Keatona. Od Far From Home jsem toho moc nečekal a jak už jsem psal u Endgame, všechny další MCU filmy to po velkolepém zakončení v Endgame budou mít složité. Přesto se mně Far From Home nakonec líbil, možná trochu víc než Homecoming. Tom Holland opět žaří a určitě je tím nejlepším představitelem Spider-Mana. Jeho tápáním mezi tím, zda být superhrdinou nebo obyčejným středoškolákem je uvěřitelné. K hodnocení postavy Mysteria v podání Jake Gyllenhaala se těžko vyjadřuje bez použití spoilerů, přesto jsem od něho čekal trochu víc. K tomu se váže i hodnocení hlavní zápletky filmu, kterou však každý znalec comicsů se Spider-manem prokoukne. Akčních scén je o něco více než v Homecoming a některé jsou fajn, slušně je zobrazeno i Mysteriovo "kouzlení". Našince pak určitě potěší české lokace. Takže celkově nicnového pod Sluncem, jen další nadprůměrná Marvelovka, ze které se dalo vytěžit možná trochu více.(12.7.2019)

Viděno v Hustopečích během dovolené v hezkém zrekonstruovaném kině. Jako letní jednohubka během dovolený to fungovalo parádně. Příběh teda žádná velká logika, ale spíš taková buddie movie. Jen ten Gyllenhaal mi prostě nesedí a to v žádným filmu. První mezititulková scéna super, ale ta potitulková mě teda docela zmátla, nejsem si jist, co tím chtěl básník říci.........80%(12.7.2019)

23. film Marvel Cinematic Universe a již 2. filmy který jasně dokazuje že MCU už neni to co bývalo.Od tohoto snímku jsem čekal parádni blockbusterovou podivanou u které nebudu muset řešit jaké to má chyby ale prostě si to užiju(jako např. u filmu Iron Man 3)Ale bohužel se tak nestalo.Předtím než začnu film rozebírat musim napsat že tento film má rozhodně nejlepší podtitulkovou scénu v historii MCU.Prvních 30 minut je naprosto úmorných a v jednu chvíli jsem chtěl odejít z kina.Jakmile se ale jede na prázdniny je to slast.Puberťácké vztahy Petera Parkera a spol jsou to nejlepší na celém filmu a mladí herci v čele s Tomem Hollandem a Zendayou odváději skvělou práci.Co neskutečně potěší je Samuel L. Jackson který si tady svou roli neskutečně uživá je radost se na něho divat.Jack Gyllenhal je jako Mysterio úžasnej a opravdu předvádí skvělý herecký výkon a zapisuje se mezi TOP 3 nejlepší MCU záporáky.Akce je zde skvělá a dobře se na ni díva ale asi sem čekal něco víc.I přesto že po úmorném začatku se jedná o skvělou zabavu je zde občas vidět scénaristická křiklavost a taky fakt že John Watts neni žadný,velký řemeslník.Je to sice o kus lepší než Endgame ale i tak zůstavá snímek pod očekávaním a MCU ma u mně tento rok velké mínus.(12.7.2019)

65% | 6/10(13.7.2019)

Velmi slušné. Celé to táhne Tom a já mu fandím do budoucích rolí. Snad nebude do 50ti u Disneyho.(14.7.2019)

90%(14.7.2019)

Marvel už se konečně začíná vyrovnávat DC v charisma záporáků. Dříve byl Marvel hlavně o hrdinech a teď konečně si divák oblíbí i padouchy. Začalo to Vulturem, pokračovalo Thanosem a teď výborný Mysterio.(15.7.2019)

Slabší scénář i děj zachraňují komediální situace, díky kterým film šlape. Výborná akční komedie s mnoha vizuálními triky, na kterých se tentokrát nešetřilo a bitvy ve všech evropských městech působí naprosto reálně, že zmatou diváky i samotného Spidermana :-)(15.7.2019)