Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

panki9922

Far from home ma bavilo jednoznačne viac ako homecoming. Akcia mi prišla prehĺadnejšia a vycibrenejšia. Nemôžem povedať, aby som sa nudil na to akú dlhú stopáž film má. Párkrát som sa luxusne zasmial, paradoxne z vtipov úplne vedľajších postáv - profesorov. Ako spomína Marius_ss scéna asi z polovice filmu kedy spidey dostáva na frak od dronov a ich holografických projekcii je obdivuhodná. No bezprostredne po projekcii sa nemôžem zbaviť pocitu, že som videl znova tak nejak to čo som očakával - klasická, zábavná marvelovka ako napr. Venom, Cap. Marvel - jednoducho, jedna z tých priemernejších. Potešila aspoň jedna veta s myšlienkovým presahom od Jakea Gyllenhalla v závere filmu, keď sa už dal nahovoriť na takú na jeho pomery, nezaujímavú rolu. ()

RealHonza

Vcelku zajímavý děj v návaznosti na Endgame. Než první díl to lepší je, přesto ale zůstávám u 4*. Ve srovnání s první trilogií od S. Raimiho to lepší není. Každopádně potenciál k dalšímu dějství je velký. ()

Merenre

Spajdrmén se propadl kamsi do pubescentní červené knihovny. Zajímalo by mě možná, co se tam bude dít jinak, ale asi nebudu schopný se dodívat, je mi vyloženě trapně za ně. ()

kritkMd

Hodně hezký a povedený spiderman. Je zajímavé jak se jim povedlo, i v minulém filmu, do jediného filmu nacpat záporáka z komiksů. Je sice pravda že komiksem se moc neřídí, ale to mi nevadí. Záběry v Evropě byly krásné, hlavně jsem byl překvapen že v Praze byl spiderman docela dlouho a dokonce se tam i s týpkem porval :). Hodně se mi líbilo Mysterionovo využítí moderní technologie, což také neodpovídá komiksům, ale je to tak skvěle udělané že mi to vůbec nevadí. Ve filmu i párkrát upadl dobrý vtípek, nejvíce mě ale "rozsekala" a zároveň velmi potěšila 1. potitulková scéna, kdy se vrátil J. Jonah Jameson v původní roli. Skvělý film ()

Winster

Paradni naloz vtipu a dobrych songu. Obcas je to trosku letem svetem omeletem... Z prahy tam tak uvidite rozkraple auto MP..a emty kajuv most ale fajny. Trosku jenohubka nevalne chuti vhodna tak pro pacienty na pooperacnim. Ale peter neni zadnej Roberd Redford...a jeho buchta taky neni zadna modelina takze je to konecne super hrdina pro nas super obycejne lidi. ()

SamGee

Je pravdou, že AVENGERS: Endgame ukončila jednu komiksovú éru, ale oficiálne posledným filmom takzvanej tretej fázy marvelovského filmového univerza je Spider-Man: Ďaleko od domova. Tá pojednáva o udalostiach, ktoré nastali po Endgame. Ako fanúšik Spider-Mana a hrdinských počinov som bol zvedavý, či tento film vynikne spod tieňa úspešného predchodcu. Vo filme sa stretávame s Petrom Parkerom (Tom Holland), ktorý sa snaží vyrovnať so stratou svojho mentora Tonyho Starka a zároveň si plniť svoje „susedské“ povinnosti ako Spider-Man. Aby zabudol na svoje starosti, rozhodne sa ísť na školský výlet do Európy a počas toho vyznať svoje city voči spolužiačke MJ (Zendaya). Bohužiaľ, sa jeho výlet skončí, keď veliteľ Nick Fury (Samuel L. Jackson) dá nášmu hrdinovi novú misiu – zastaviť Elementálov, ktorí predstavujú hrozbu pre celú planétu. Z tohto dôvodu musí Peter znova nasadiť kostým a bojovať proti nim s pomocou nového hrdinu Mysteria (Jake Gyllenhaal), ktorý údajne pochádza z inej dimenzie. Keď sa natáča pokračovanie slávnej značky, režisér musí dbať o to, aby bolo väčšie, epickejšie a lepšie ako predchádzajúci diel. Pri tomto filme to jednoznačne platí. Máme tu nové postavy, mocných nepriateľov, zaujímavé lokácie a nečakané zvraty, ktoré dodávajú snímke pocit veľkoleposti. Nemal by som opomenúť ani choreografické súboje v európskych metropolách. Tie by sa v kľude mohli vyrovnať bitkám z pôvodnej trilógie od Sama Raimiho. Okrem akčnej zložky vyniká vtipnými momentmi u tínedžerov aj dospelých a romantickou linkou Petra a MJ. Fungujú prirodzene a dodávajú odľahčenú atmosféru, čo je príjemnou zmenou po Endgame. Napriek týmto pozitívam má svoje chyby, ktorými sú nedostatok scén ukázajúce situáciu po tom, čo sa opäť na Zemi objavila polovička populácie, a Petrov vnútorný konflikt. Tie sú z môjho uhlu pohľadu lajdácky urobené a nedávajú dostatok informácií pre divákov. Keby sa tvorcovia viac zamerali na tieto aspekty, film by bol o niečo zaujímavejší. Herec Tom Holland perfektne hrá postavu tínedžera, ktorý sa vyhýba hrdinským činom za každú cenu, Zendaya na čele s študentmi podávajú skvelú interakciu s hlavným hrdinom a Jake Gyllenhaal si získava sympatie divákov vďaka charizme, skvelej dynamike so Spider-Manom a veľkému prekvapeniu v druhom akte. Prekvapili ma aj výkony Samuela L. Jacksona a Jona Favreaua, ktorí aj napriek malému priestoru vo filme zabávajú divákov. Väčšinou hudobné motívy u marveloviek nedokážu podať zapamätateľnú zvučku, ale v tomto prípade je hudba od Michaela Giacchina výnimkou. Vie sa ľahko vryť do kože a spolu s európskymi pesničkami dodať počinu dostatočnú hĺbku. Špeciálne efekty fungujú bezchybne pri explóziách a bojových stretoch, no najväčšiu pochvalu si získava scéna Mysteriových ilúzií. Vďaka komplexnosti, nápaditosti a detailnosti scény ma dokázala ohúriť. Nečudoval by som si, keby tieto triky vyhrali Oscara za najlepšie vizuálne efekty. Spider-Man: Ďaleko od domova nielen dokonale nadväzuje na Endgame, ale aj funguje ako samostatný film, ktorý oslovuje obyčajných návštevníkov kina a fanúšikov komiksov sympatickými postavami, osobnými momentmi, humornými situáciami, prekvapeniami a skvelou akciou. A určite si nenechajte ujsť dve potitulkové scény, ktoré nám ukazujú budúcnosť pavúčieho muža a marvelovského sveta. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 8/10, Hudba: 7/10, Špeciálne efekty: 8/10, Celkovo: 8/10. () (méně) (více)

BrusVejn

O triedu lepšie ako prvý diel a to hlavne kvôli tomu, že tu humor kupodivu šlapal veľmi dobre, rovnako ako dialógy. Tie som si veľmi užil. Bohužiaľ tretinu filmu tvorí akcia a tá stojí za hovno. Jakea Gyllenhaala priam až zbožňujem, ale jeho postava je vskutku úbohá a odkedy začal po plátne pobehovať s dronmi, tak som sa už len tešil kedy tie akčné scény skončia. Napriek tomu vo mne film ako celok zanechal docela príjemné pocity, takže dostane slabé 4*. P.S.: Teším sa na tretí diel (vzhľadom na medzititulkovú scénku). ()

HennessyVSOP

Myslel jsem že po posledních Avengerech se Marvel asi bude muset sbalit, ale u nového Spidermana ukázal, že umí zacílit tam kam má. Nejlepší hraný Spiderman splňující svoje cíle - pro teenage, s romantikou a humorem a správnou akcí. Evropské (a české) kulisy jsou plus, hlavní záporná postava také celkem slušně povedená. Výborný zážitek z kina, kterého jsem opravdu nelitoval. ()

rigby

Další klasický příběh od Marvella. V poslední době jsem těmito filmy silně přesycen, že to hraničí až s nechutí. Odmítám se na další výtvory už dívat, ale tentokrát jsem neodolal. Spidermana jsem měl vždycky rád, navíc jsem byl zvědavý, co udělali s nedalekým Libercem. Ano, krásné, ale ani to ho nezachrání od absence originality. Pořád se jede podle stejné šablony a fanoušci jim to očividně stále žerou. ()

Astonko

Európske osvieženie v Marvelovskom univerze s, tak ako aj v minulom dieli, množstvom skvelej akcie a hlášok, super postavami a veľmi dobre vymysleným, originálnym príbehom. Tých európskych miest som sa nevedel nabažiť (najmä Prahy a češtiny) 8/10 ()

Bezejmený

Fajn dobrodružný film navazující na Endgame a s velmi dobrým a zajímavým záporákem. Plusem jsou vtipně propojené české lokace. Jon Favreau hláškuje o sto šest. Peter, MJ a jejich spolužáci super. Konec rozhodně překvapivý a jsem zvědav, kam to půjde.... no očividně nikam, když v Sony dělají obrovskou chybu a zkusí Spider-mana zase sami bez Marvelu. Škoda. ()

imaginer21

V první polovině jsem vysloveně trpěl z infantilnosti některých postav a vůbec (na Marvel) tuctového scénáře. Nějak se mi nedařilo strávit, na jakou strunu tvůrci hrají po tíživém ukončení fáze 3, respektive byl jsem zvědav, zda vůbec nějaká další cesta má smysl. A neměla. Teprve až po hlavním twistu někde v polovině stopáže mi to ploché dění začalo víc přicházet na chuť a já si říkal "Jo, není to až takovej prů...". I tak ale Spidey jako samostatná jízda se po všech těch remacích prostě neobejde bez důstojného tahouna ve vedlejší roli nebo všudypřítomném dojmu z větší smysluplnosti jeho postavy v rámci nějakého univerza. Jednička v tomhle plnila oba úkoly na výbornou, v dvojce naopak vyniklo, jak je přítomnost těchto aspektů důležitá (Tony už není, Avengers v původní sestavě jsou minulostí). I proto jediná oblíbená pasáž je až na samotném konci, po titulkách. A přitom by dost možná stačilo, kdyby namísto nemastného neslaného Mysteria (naprosto nevyužitý Gyllenhaal!) přišel na scénu v jedničce výrazně lépe motivovaný Keaton. ()

mouzi

Tak zaprve: Nemam rad Spidermana. Zadruhe: Cela ta saskarna byla jen proto, aby Fury ziskal Spidermana? Zatreti: To snad ne. Jinak digitalni triky, hlavne ohen a vybuchy, byly tak digitalni, az se mi zastesklo po starych dobrych 80. a 90. letech a poctivem pyrotechnickem remesle. Jsem rad, ze jsem na to nesel do kina. Zaprve do kina chodim jednou za dva roky na Star Wars a zadruhe nemam rad Spidermana. Nebo jsem to uz zminil..? P. S. Abych byl objektivni, tak to byla scenaristicka picovina na tripu. Toto nemohl napsat normalni clovek. Dve hvezdy za Michala Kubala, ktereho nemam rad a za Cobie Smulders, kterou mam rad. ()

esmoke

Film opět úzce dějově navazuje na filmové Avengers, je infantilnější než Homecomingem, zápletka je tragická a celková délka je přestřelená. (2D dabing) Rozpočet: $ 160 miliónů, Tržby: $ 1,131,107 miliónů. ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu