Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

DJ_bart

"I can't help you. I'm just friendly neighborhood Spider-Man." "Bitch please, you've been to space!" ________ Těsně po 'Endgame' je 'Far from home' delikátní závěrečný dezert a neméně lahodnou třešničkou na dortu jíž byla třetí fáze MCU, kterou nám na stříbrném podnose Studio Zázrak doposud nabídlo. Ač si stále myslím, že režisér Jon Watts nedokáže správně využít potenciál Pavoučího muže, musím ho výjimečně pochválit za to, že šel na Spider-mana odjinud. Účelem bylo protentokrát pojmout další pavoučí celovečerák zcela netradičně, a to se určitě povedlo. Kýžený efekt doopravdy přináší ovoce, což dělá z 'Far from home' zábavnou feel-good road-movie komedii plnou inteligentního teenage humoru, v níž dobrej soused Spidey cestuje po Evropě, včetně Český republiky. I já sám musím uznat, že Tom Holland mi vytřel zrak a získal si veškerý mý sympatie, jenže tenhle atypický námět se mi jako samostatný element skutečně líbil. Kupříkladu slyšet českou dechovku, vidět jak o událostech filmu Michal Kubal komentuje na ČT, anebo sledovat scénu v níž se Peter vyzná své femme fatale MJ - kterou bravurně ztvárnila neskutečně charismatická Zendaya - přímo na Karlově mostě je prostě priceless. Kolem a kolem, jde o naprosto skvělou letní komiksovou oddechovku, který nelze moc co vyčítat – takhle si jednoduše představuju ideální blockbuster...... PS: Jake Gyllenhaal je totální herecký prkno a Samuel L. Jackson si roli Nicka Furyho užil víc než kdy jindy. ()

lamps

Těžká pohodovka, která po dramatickém Endgame chtěla fandům připomenout, že Marvel je v prvé řadě fun territory blockbusterové filmařiny. První polovina je opravdu zábavná a až mě zarazilo, jak může být snímek o superhrdinovi s romantickou teenagerskou linií kvalitativně tak napřed před většinou čistokrevných teenagerských komedií - Peterovy trable s jeho láskou a následné dilema kolem vlastní totožnosti fungují skvěle jak po stránce humoru, tak i jako důležitý příčinný prvek zásadního záporáckého twistu. A vůbec, celé je to vlastně hrozně příjemná podívaná, kterou si určitě užijete, pokud máte rádi postavu Spider-Mana a celý ten marvelovský vesmír, který umožňuje i docela rafinované začlenění iluzorních motivů a originálního antagonisty. Bohužel to sráží křečovitá druhá polovina, která nejprve diváka otupí zbytečně zdlouhavou iluzorní sekvencí a následně mu naservíruje komediální finále, v němž má jít postavám seriózně o krk, ale oni si doběhnou ke korunovačním klenotům a vyměňují si u nich své tajné slabosti. Akce také nic moc a konečný osud záporné postavy docela neadekvátní vzhledem k jejímu potenciálu. Koncept cestování po známých evropských lokacích však zmáklý takřka bez výhrad a zajímavá potitulková scéna podtrhuje debilní rozhodnutí Sony nepokračovat v tak nadějně rozehrané story. 70% ()

filmfanouch

Marvel Cinematic Universe po dvacáté třetí! Avengers: Endgame je za námi a Fáze 4 Marvel Cinematic Universe už je za rohem. Nejdříve tu je ale ještě jeden takový ,,menší'' snímek- Spider-Man: Daleko od domova! Už je to nějakou dobu co se Spider-Man tak trochu vrátil domů a mohl se začít objevovat v MCU filmech. Od nové inkarnace Spider-Mana se přitom čekalo hodně a bylo jasné, že to nový představitel nebude mít lehké! Tobeyho Maguirea a Andrewa Garfielda ale naštěstí nahradil Tom Holland, talentovaný klučina, který se stal přes noc hvězdou a bylo jasné, že se po Captainu Americovi: Občanské válce ještě v MCU nějakou dobu ohřeje. Takže jsme tu měli jeho první sólovku, dvě hostovačky v Avengers 3 a 4..... tak, že by aktuálně přišla řada na tu druhou ? Druhá sólovka Spideyho s podtitulem Daleko od domova to rozhodně nemá jednoduché. Navazuje Endgame, která nejen pro hodně lidí znamená ale navíc oficiálně je vrcholem MCU. Nebo spíš prvním vrcholem. Završením? To je fuk, jasný je nicméně fakt, že Daleko od domova to jako poslední film fáze 3 a zároveň jako poslední film Infinity ságy nikdy nemělo jednoduché a laťka prostě mířila vysoko. To prostě musíte překonat celou Raimiho trilogii, oba Amazingy, Homecoming a zároveň držet krok s ostatními MCU filmy a být lepší alespoň než většina. Zároveň pracovat s taktem, že se musí Peter Parker v MCU popasovat s následky Endgame, tak trochu dospět, zároveň říct dívce, kterou má rád, že ji má rád a především si odpovědět na otázku jakou úlohu chce ve světě zaplnit. Má na to být nový Iron Man? Má vůbec na to být hrdinou? Dokáže ještě vůbec žít normální život? Daleko od domova si v tomhle ohledu ukouslo opravdu velké sousto a to jsem ještě do zápletky neřízl ještě hlouběji a nerozebral ještě pikantnější zápletku, která by už ale zaváněla spoilery. Můžu tedy jen na rovinu říct, že je Spider-Man: Daleko od domova skvělý. Jak skvělý? Stačí když řeknu, že u mně vede jako nejlepší Spider-Man film? Ne?! Tak trochu důkladněji no...... V produkčním zázemí se toho oproti Homecomingu moc nezměnilo: Opět režíruje Jon Watts, hudbu opět skládá Michael Giacchino, scénář opět píšou Chris McKenna a Erik Sommers... Přesto vše je dvojka přece jen ještě o ždibec zábavnější, dravější a po všech stránkách lépe fungující film. Dost pravděpodobně v tom hraje roli jasný fakt: Homecoming sloužil pořád jako takový volnější origin, který se ještě potřeboval s Peterem Parkerem/Spider-Manem otrkat a nespustit ho hned z kopce. Daleko od domova je v tomhle ohledu výrazně jiné: Peter už má za sebou pár zážitků, vyspěl a zároveň už pochopil, že být hrdinou není sranda. Jedině co vlastně aktuálně chce je jet na výlet s přáteli a následně říct holce kterou má rád, že ji má rád. Už se tu nehraje na to ,,chci ukázat, že mám na to být hrdinou'' nebo ,, zvládnu to bez cizí pomocí''. Peter je zranitelnější, méně unáhlený a víc než kdy předtím si přeje aby to žádný pavouk nekousl. Jenže už je pozdě: Do povědomí se dostal a jakmile se objeví hrozba, která by byla schopna zničit svět, Fury zavolá Peterovi. A je úplně jedno, že se ho Peter pokusí ignorovat, protože Furymu stejně neuteče a nakonec bude muset Peter své alter ego využít. A zároveň se snažit aby nikdo nepřišel na to, že je Spider-Man! Záda tady Peterovi kryje před elementály především Mysterio. Záhadný cestovatel napříč paralelními světy, které své trumfy naštěstí nevystřílel v trailerech a své pravé rodeo si nechal do samotného filmu. Gyllenhaal je skvělý herec, už dle trailerů si Mysteria neskutečně dával, jenomže pořád nebylo úplně jisté jestli dokáže Gyllenhaal zrovna v téhle roli vytěžit svůj pravý potenciál. Jenže.... Gyllenhaal to pochopitelně zvládl, krade si každou scénu pro sebe a všechno vysvětlování okolo nebo gestikulací zvládá tak výborně, že je problém si jeho Mysteria nezamilovat. A nedoufat, že jsme ho neviděli naposled..... Zajímavým směrem si tu prošel taky Nick Fury. 5 let strávil rozlousknutý jen aby se vrátil a viděl svět vzhůru nohama. Fury možná nedostane v Daleko od domova zas tak moc prostoru, každou svou účast ve filmu si krade pro sebe a celkově Fury působí nějak svěžeji. Snad jako kdyby to ani nebyl on (Hehe!) Překvapivě funkční postavou se stala MJ. Michelle Jones byla v prvním filmu jen taková vedlejší humorná figurka, zde ale povýšila na Peterovu Love Interest a překvapivě se s ní hodně dobře pracuje, je to v podstatě stejnej mimoň jako Peter a proto divák snadno uvěří, že se k sobě hodí a především to není klasická dáma v nesnázích.... V Daleko od domova se celkově pracuje dobře se všemi vedlejšími postavami. Všemi spolužáky, učiteli (Harrington v podání Martina Starra si krade každou humornou scénu pro sebe!), především se mi ale neskutečně líbila práce s Happym Hoganem. Happy Hogan je tu s námi už od prvního Iron Mana a z téhle vedlejší humorné postavy v podání Jona Fevreaua se za ta léta stala jedna z těch postav bez které si MCU nedovedeme představit a zatím co v Endgame se jen minul, tady je jeho účast větší. Happy sice pořád platí především za humornou figurku (a jeho flirtování s tetou May nemá chybu!), především i on se ale nějak popasovává s následky Endgame a dodá Peterovi jednu nádhernou řeč. Pravděpodobně jednu z nejlepších, která byla v rámci MCU napsaná. Happyho je hodně snadné si zamilovat a snad ve Fázi 4 dostane ještě více prostoru. Daleko od domova má ale daleko více než jen silné a sami o sebe stojící postavy. Má samosebou i to pravé srdíčko, především ale neskutečně dokonale vypadají vizuál! V Daleko od domova dojde k několika sekvencím, které se ve skutečnosti vůbec nestanou a jsou pouhou halucinací. A tyhle halucinogenní sekvence jsou skvělé, působí co nejvíc živě jak to jen jde v rámci počítačové sekvence, svým způsobem z toho jde husina a především je to vizuální pastva pro oči. Na Daleko od domova je také skvěle to, že všechno to našroubovaní na zbytek MCU netlačí tolik na pilu a i když dojde k pár odkazům a rozšroubovaní nějaké mytologie, nepůsobí to rušivě a funguje to. Taková backstory Mysteria je jedna ukázka za všechno a dokazuje, že si v Marvelu dávají pozor na vše. Celou dobu to vlastně hrozně hezky plyne, utká a hezky se na to dívá jen aby to v poslední třetině nabídlo neskutečný mindfuck a otočilo celé fungování děje tím nejlepším možným způsobem. Především závěrečná akční scéna šlape jak sviňa a překonává téměř veškeré akční scény ze všech předchozích Spider-Man filmů. Jo, nezapomněl jsem na vlak ve Spider-Manovi 2! Šimry,šimry- doufal jsem v pecku a dostal nejlepší Spider-Manovu sólovku s 2. skvělými po-titulkovými scénami, přičemž jedna skvěle láká na trojku na které bude čekání rozhodně bolestivější než v případě dvojky. Těším se na druhou projekci! Viděno v kině: 2x () (méně) (více)

JohnnyD

Je to vtipné, postavy sú skvelo napísané, medzi Petrom a MJ to riadne iskrí, no ten príbeh s cestovaním po Európe pôsobí dojmom, že bol na poslednú chvíľu pozliepaný na základe toho, ktorá krajina poskytla väčšiu investičnú pomoc. Vyslovene iritujúca je potitulková scéna, kedy (SPOILER) Marvel uponáhľane prezradí identitu svojho posledného hrdinu, ktorý sa pred verejnosťou skrýval. ()

Nin

Spideyho bláznivá cesta po Evropě. Jakožto fanda do superhrdinů jsem nadšený z toho, že tu pořád máme tolik kvalitních marvelovek (některé silnější, některé slabší, ale kvalitu si stále drží), a teď je tu dokonce film, kde si Spidey zajede do Prahy a projde se po Karlově mostě! Boží. Naopak poslední léta jsem trochu menší "geek" v tom, že už mi tolik nevadí větší změny oproti komiksu. Konkrétně u Spider-Mana si říkám, že to ryzí z komiksu už jsme viděli u Raimiho a teď je na čase zkoušet něco nového. Nové marvelovky taky oproti dávnější superhrdinské praxi z komiksů čerpají a řekl bych, že "source material" i respektují. Takže teď si docela užívám různé ty změny u postav a baví mě - jiná MJ, jiný Mysterio, dokonce i jiný Flash není vůbec zlý (Teď mě někteří komiksáci budou chtít zabít, ale ono taky většina vedlejších postav ze Spideyho universa nejsou až tak zajímavá, aby musela být doslovně převedená)... Ale teď už k filmu - Ze začátku je Far From Home dost zábavná jízda, která má velmi pěkný a na superhrdinský film docela originální námět, ale pak už to na můj vkus "lítalo" občas trochu příliš ztřeštěně a nedávalo to kolikrát zase tolik smysl. Ve filmů je hodně detailů, které mě bavily (stalkování mobilů skrz superbrýle, herectví Jakea Gylenhalla, vztah Neda a Betty...), ale hlavní příběh byl spíš "jenom" fajn. Takže nakonec mi z toho vychází, že Far From Home je podobný Spidey jako Homecoming. Není to žádná pecka, ale zábavný a pohodový film s mladým Spider-manem, který působí velice svěže a jistě má ještě hodně co nabídnout. (7/10) ()

sheen

Dlouho jsem se odhodlával na to mrknout, je to první Marvelovka, kterou jsem vynechal v kině za hooodně dlouho dobu, byl jsem již přesycen tím Marvelem. Mile mě to překvapilo, lepší než předešlý ale na Sama Raimiho to nemá ani v nejmenším, to je jiný level. ()

Pilda17

Čekal jsem odpad, ale nakonec jsem dostal více než v předchozím díle. Možná je to tím, že si pomalu na nového Spidermana začínám zvykat. Dejte mi pár dílů a možná už to bude ono .. 6/10 65% ()

Cappuccino

Od Gyllenhaala ako záporáka som očakával čosi odlišné, ale napriek tomu som s ním bol spokojný. Holland so Zendayou sú skutočne milí a spomienky Spideyho a Happyho na Tonyho Starka vyvolali úsmev na tvári. Slušná marvelácka jednohubka. ()

Allien.9

Marvel jde těžce do háje aneb jak si Američané představují Evropu. První polovina filmu je ještě jakž-takž koukatelná, druhá je ale čiré utrpení. Mysterio a jeho iluze jsou cool, tím to ale hasne. Hloupé, nelogické, otravné. P.S.: Viděla jsem ledacos, ale kombinace krojů a čínských lampionů?!? ()

HAL

Eurotrip se spoustou digitálního bordelu kolem. Po sympaticky přízemní a dramaticky fungující jedničce je toto dost velký úpadek. ()

Satan

Far from Home má jednu velkou vadu: kostrbatě přepíná mezi středoškolskou komedií a superhrdinským dramatem. První půlka je tak docela utrpení a ani různé fórky nezachrání fakt, že se mlátí prázdná sláma. Od zvratu v polovině už nám Watts servíruje klasický blockbuster se všemi atrakcemi. Gyllenhaal je super, Holland taktéž, ale ten vtip a šmrnc z Homecoming je pryč. Docela výrazná sekvence v Praze potěšila. [Přesná stopáž: 129 min] ()

mchnk

Nikdy bych nevěřil, že se budu těšit na další kousek od Marvelu...ovšem po Spider-Man: Far from Home je to tak, v rámci filmových možností jdou stále dál (i když jde jen o vizuální šalbu, baví mě to), nicméně po stránce dějové jaksi přešlapují na místě a já na svém hodnocení. [Kino Citadela - Litvínov] ()

mzss1

(92%) Viděno v kině (2D – český dabing). Tak jsme se dočkali další marvelovky. Po epickém Avengers: Endgame jsem byl už trochu skeptický. Říkal jsem si, jestli se vůbec povede pozvolné pokračování těchto filmů. A ono se to tímhle nejnovějším SPIDER-MANEM opravdu zdařilo. Abych byl konkrétní, tak tahle postava pavoučího muže, kterou hraje Tom Holland jsem prvně nasál ve filmové záležitosti Captain America: Občanská válka, kde mě mladý herec v roli Spider-mana rozhodně zaujal. V následující jeho sólovce Spider-Man: Homecoming mě tak trochu zklamal – prostě ten film utáhnout nedokázal, alespoň v mých očích, tak jsem z toho vyvodil pouhopouhý průměr. No ale v obou následujících Avengers Infinity War a Endgame mě opět bavil. Téhle jeho druhé sólovky jsem se opět obával, ale nakonec to dopadlo přímo perfektně. Co se týče akce, rozhodně byla dobrá, nebylo ji úplné kvantum, což byla pro mě vcelku vítaná změna, ale když se objevila, tak jsem si nemohl stěžovat. Byla dobře natočena, kamera byla v pohodě, nějaké ty nápady byly atd. Jenže mě se film líbil jako celek a to snad ve všech ohledech. Hlavně z postavy Petera Parkera vyrostl chytrý a až příběhově dospělý kluk, který chce začít žít normální život. Navíc film měl neskutečně emotivní hloubku. Veškeré scény emočně fungovaly na výbornou. A odkazy na Starka, kterých bylo mnoho včetně skutečnosti, že se na něj furt vzpomínalo, to mi udělalo u srdce dobře, neboť to byla má nejoblíbenější marvelácká postava. Hlavní záporák mi přišel skvěle napsaný. Jake Gyllenhaal ho sehrál vskutku bravurně. V cca půlce filmu tu máme solidní zvrat, který jsem teda nečekal. Herecké obsazení je opět skvělé. Potěšil mě Jon Favreau a S.L.Jackson a další. Hudba byla opět zdařilá, i když už ne tak překvapivá a zapamatovatelná. V tomto filmu fungovalo spoustu věcí najednou: Humor, akce, nápady, emotivní scény, dobří herci, skvělý záporák, odkazy na Starka atd. Možná bych ještě víc doladil děj a nápady ohledně projekce atd. Jinak se nemohu moc stěžovat. Lokace v Praze byly super. Co k tomu dodávat ? Absolutní spokojenost ! ()

kingik

Spider-Man na evropské tour. Tak už ho (tvůrci) na chvíli vyhnali na prázdniny, v doprovodu party jeho nejbližších vrstevníků se dalo čekat příjemné nicnedělání s počtem několika evropských zastávek, jenže to by světu nesměla zase jednou hrozit gigantická zkáza. Svými holografickými iluzemi obloudil celý svět zhrzený Quentin Beck/Mysterio,----následuje SPOILER velký jako Praha----, který ze všech živých odkazů zesnulého Tonyho Starka chce udělat mrtvé. Peter Park alias Spider-Man musí odolat neviditelným svodům rajcovní tetičky May, pokusit se navléct si také latex na nejztopořenější část svého těla, neb kolem něj krouží dívka jeho spermicidních snů MJ, pogratulovat svému šikmookému kamarádovi Nedovi, že utvořil nečekaný pár s Betty Brant a musí dostát posmrtným slibům celé necelé partě Avengers,strpět návštěvy Nicka Furyho a hlavně musí i nadále být obezřetný ohledně utajení své druhé identity. V sázce je celý Hřib primátora města Prahy. Ano, od dob návštěvy Toma Cruise a jeho předem nemožných a jakkoliv vyloučených misí slyší pražští činovníci na cinkání mincí filmových štábů, takže i parta kolem režiséra Johna Wattse dostala možnost zdevastovat Karlův most a přilehlé okolí. Pravda, ta nejspektakulárnější akce se odehraje v Londýně, ovšem našinec se dme pýchou, že může uzřít v nákladném americkém bijáku asfaltovou polevu naší Matičky. Akce netvoří primární složku, i když je poměrně spektakulárně natočená, na přetřes se dostává humor, podávaný obřími lžícemi, z nichž to mladému publiku chutná. Tom Holland bude v jiných filmech nicka, ovšem jakmile má prostor být patřičně akční, je z něj humorně zpovykaný holobrádek, jemuž byste klidně vystavili rodný list se jménem Spider-Man. Do svých sítí spolehlivý tvůrčí tým, který si scenáristické i režijní kormidlo od minulého dílu ponechal, ulovil Jake Gyllenhaala, který vnese do té taškařice vážné finesy, čímž trochu naruší nevážnou bujarost této komediální párty. Nejen Tom Holland, ale veškeré vedlejší postavy mají hodně čiperný komický a sympatický status, takže bych z celé party nerad někoho vynechal: Zendaya, Jacob Batalon, Tony Revolori a Angourie Rice jsou mladí výletníci k nezaplacení, načež jim sekundují dříve narození Marisa Tomei a Jon Favreau. A kdo by čekal, že Létajícího Čestmíra bude se Spider-Manem pojit "příbuzenský" vztah, že (viz "cameo" Lukáše Becha). Tvůrčí parta tentokrát trochu (u)šetřila na akci, popustila něco málo invenčních prvků, technickým zázemím nezklamala a dala vyniknout (pubertálnímu) humoru a legráckám všeho druhu. A on je to svěží přístup. 10/10 ()

dr.horrible

Hlavne pre kombináciu humor + striedanie lokácií + Mysterio, maximálne zábavné a medzititulková scéna to ešte zaklincuje. Zmenil by som akurát obsadenie niektorých ženských postáv; konkrétne nechápem, prečo niekto tak škaredý ako Zendaya a niekto krásny ako Angourie Rice, nehrajú opáčné party. 75% a už sa teším, ako z tej multikulti triedy praskne vlasteneckej žumpe žilka na hemoroidoch. ()

InJo

Až nečekaně dobrá (vtipná a příjemná) road-trip teenage komedie. A jako superhrdinský velkofilm je to taky docela fajn. ;-) Zatím mi tenhle uvolněný, lehkonohý styl k MCU Spideymu celkem sedí (na Raimiho první dva filmy ale zatím nemá a na slepou odbočku jménem Amazing Spider-Man se snad co nejdříve zapomene). 70 % ()

dennykr

(Drobné spoilery) Necítím sice nekritické nadšení, ale ani po třech fázích nemám s MCU žádný velký problém. Dokonce považuji Far From Home – spolu s Homecoming a Webbovým prvním dílem – za vůbec nejlepší Spider-Many. Pár poznámek, které mě napadly při projekci. // Stále se pracuje s využíváním žánrové nadstavby, do níž se zabalí velký blockbuster. Tentokrát ji poskytuje typicky americký středoškolský eurotrip, který nabízí odlehčenou milostnou zápletku, absurdní vyobrazení Evropy, pestrost prostředí i lokálně specifické stereotypy. Blockbuster se pak rozděluje do dvou polovin, přičemž ta první je tradičním buddy-movie a druhá sympatickou vzpourou neviditelné pracovní síly. V téhle rovině se načrtává paralela k Homecoming, který také vyprávěl o malých a nenápadných záporácích. Jejich motivace se však obrací – Toomes chtěl zůstat neviditelný, Mysterio chce být na očích. // Zároveň se chytře navazuje na původní komiksové řady Amazing Spider-Mana, kde byl Quentin Beck neúspěšný herec a tvůrce speciálních efektů. To zde sice neplatí, ale pravidelně je situován do pozice režiséra s vlastním štábem. Má kameramana, kostymérku i scenáristu, na to Gyllenhaal navazuje excentrickými gesty a promluvami. Jedna scéna je dokonce přiznaně vystavěna jako zkouška. // Naprosto zásadní je pak práce s obsazením postav učitelů. Minule to byl vynikající Hannibal Buress v roli tělocvikáře, jehož deadpan komika se otiskla do školního zpravodajství. Tentokrát se objevuje JB Smoove a hlavně dostává více prostoru vynikající Martin Starr jako zmatený učitel – paradoxně v opačné herecké poloze, než která ho proslavila v Silicon Valley. ()

Tsuki

Podobně jako jednička je to velmi zábavná podívaná, kde Spider-Man jakožto stále ještě nedospělý středoškolák zápasí sám se sebou, svými prioritami (láska k MJ, ochrana jeho kamarádů) a zkrátka má stále daleko do zkušeného a "moudrého" člověka, který by byl schopný bez problému unést své superhrdinské povinnosti. To se mi na tomhle vyobrazení Spider-Mana líbilo už u jedničky a nyní ve dvojce jeho "vývoj" pokračuje. Navíc film zajímavě ozvláštnilo všechno to cestování po Evropě, přestože to bylo dost přitažené za vlasy. Už jenom to zcestné zobrazení Prahy jako nějakého města karnevalů, kde naopak opera je jedna "obrovská nuda", na kterou nikdo nechodí.... no, nad tímhle jsem se fakt musela pousmát. Ale jako celek to samozřejmě fungovalo, bylo to poutavé i vtipné, plus k tomu všemu ještě Jake Gyllenhaal jako třešnička na dortu (netřeba dodávat více). Jen mi místy přišlo, že to nedrželo tak hezky pohromadě jako předchozí díl (možná za to paradoxně mohlo i to rozdrobení příběhu mezi několik míst). Taky to podle mě souvisí se slabou úlohou Avengerů v tomto díle - vlastně mi celou dobu vrtalo hlavou, co tam sakra celou dobu dělají, během toho, kdy se po světě děly různé katastrofy, a z nějakého důvodu to nechávali pouze na Spider-Manovi a Mysteriovi (Jake Gyllenhaal). Když se na konci ukázalo, že (spoiler) Nick Fury a ostatní si ve skutečnosti jen někde váleli šunky a reálně u toho ani nebyli, tak jsem tím spíš nechápala, co to má sakra znamenat. Tohle se bohužel trochu podepsalo na mém vnímání celého filmu. ~(3,9)~ ()

Anderton

Nečakal som, že tvorcovia pokračovania hraného Spider-Mana prejavia podobnú kreativitu ako tvorcovia animovaného Spider-Mana: Paralelné svety, ale stalo sa a veľmi ma to potešilo. Teda minimálne od prvého zásadného zvratu, dovtedy šlo skôr o slušný štandart, aký som vopred očakával. Potom ale vyšlo najavo, akým smerom sa vyvíja scenár dvoch autorov a nemal som s ním najmenší problém. Ten som mal skôr s "nesmrteľnosťou" a "šiestym zmyslom" hlavného hrdinu, kde to už scenáristi trošku s tou uveriteľnosťou akčných scén prehnali. Každopádne oba diely tejto frančízy patria k vrcholom MCU univerza, čo je vzhľadom na vek hlavného hrdinu tak trochu hanba pre ostatné filmy a ich ústredné postavy. ()

Frajer42

Po krajně nevkusném, nudném a konečně debilním prvním dílu, jsem se téměř zapřísáhl, že jsem s tímto mervelovským homo Spidermanem nadobro skončil. Nějakým nedopatřením jsem se rozhodl sebepoškodit a risknul jsem druhý díl, aniž bych měl nějaká kladná očekávání. Po jeho zhlédnutí jsem kupodivu příjemně překvapen. Tvůrci se rozhodli naservírovat tento film s takřka kosmickým nadhledem a ono to moc hezky zafungovalo. Místo pubertálních keců a teen spasitelů světa, kteří potom dávají inspiraci nejrůznějším pokryteckým Grétám, jsme se dočkali čiré odlehčené zábavy, což je v případě takhle debilního a otravného hrdiny jediná schůdná cesta. Ze života současných teen retardů si tvůrci dokonce dokázali udělat patřičnou legraci. Nechyběla svěží a vtipná zápletka a dějový zvrat (nápad s iluzionistou byl skutečně vynikající a příjemně hravý) a velmi mě potěšilo, že byl snímek pojatý formou výletu po Evropě, kde si tvůrci hezky vystřelili z jednotlivých měst a nechyběla ani dlouhá zastávka ve městě, jehož sláva hvězd se dotýká. Nejvíce jsem byl zaskočený fungujícím humorem. I když se film ke konci vleče hůře než ranní stolice a člověk už si začíná přát, aby urychleně skončil, tak ve výsledku jsem s přimhouřením očí určitě spokojený. K digitálnímu peklu nelze mít výhrady, to byl skutečný strop současných technologických možností. Slabší 4 kousky. ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu