Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

Kothy

Nový Spider-Man se rozhodně povedl. Je opět v režii Jona Wattse. Cestuje se tu po téměř polovině Evropy, hlavně scény z Česka člověka zaujmou. Nový záporák je dost mazaný, ale člověk znalý komixů to může tušit. Přece jen film obsahuje pár zajímavých zvratů. Peter si na svém školním výletě musí vybrat, zda chce být hrdinou, nebo jen obyčejným středoškolákem. Jakeu Gyllenhaalovi role Mysteria rozhodně sedne. I Nick Fury se tu dost objevuje. Škoda, že Happy nemá vác prostotu, ale všechny jeho scény jsou dost vtipné, jako většina filmu. Stejně tak scény s Nedem a dalšími spolužáky. Cestuje se od Benátek přes Rakousko, Prahu, Berlín až do Londýna. I potitulkové scény nám odhalí pár dost zajímavých informací. Tomu Hollandovi tato role prostě vážně sedne. "Ty máš rozdvojku na sluchátka?" :D ()

Kudly4

Ten Disney casting je příšerný. Spíďu jsem moc nikdy nemusel, v Avengers mi nevadil, ale jeho sóla mi moc nechutnají. Neurazilo, nenadchlo, akce ale klasicky fajn a hudba též. ()

Zodd

Tak ten Holland není zas takový tragéd, jak jsem očekával. Od první chvíle jsem nesnášel jeho pozici Starkova sidekicka, ale už je mi to jedno. Tobey Maguire byl sympatičtější, ale vážný. Holland pubertálně hláškuje a nechcete ho zabít. Jen ten komiksový měl přeci jen trošku dospělejší drzý humor. Líbilo se mi, že se děj odehrával i v Praze společně se západnějšími městy, aspoň budou za mořem konečně vědět, kam patříme. Není to monotónní, má to dost slušnou akci, dobrý twist pro komiksové neznalce a baví to. To co udělali s MJ (lol), zajímavé, ale co, doba jde dál. Jen na začátek jsem čekal uctění památky velkého Stana a ne postav samotných. A btw posttitulková scéna je to největší wtf, co jsem poslední dobou v kinech viděl. ()

Ratemus

Nejlepší Spiderman to není, ale nemá se za co stydět a je velmi dobrý,nejlepší padouch MCU Mysterio není, ovšem není ani nejhorší a předvádí naprosto špičkové iluze, které jsou dalším novým zpestřením Marvelu a rozhodně je to jeden z těch lepších padouchů, Jake ve své klasické vysoké formě. Je tam skvělá akce, Spider-man je super, humor funkční a přirozený a to samé romance. Evropy je tu celý film a asi nejvíc zrovna Praha která byla fajn. Potitulkove scény brutálně zásadní. Co říct víc, rozhodně doporučuji, takhle se dělá zábavná teen superhero komedie, prostě Spiderman, MCU to opět zvládli. Ovšem jednu věc nemohu odpustit, možná dvě Mysterio je sice super, ale na iluze má celý tým lidí, ach jo. Druhá věc je ještě větší, Stark se snaží celé své dění ochránit Zemi, postavit kolem ní štít, dokonce to řekne a vyčte Rogerovi v Endgame a zde náhle zjistíme že má super obří satelit se supermoderní technologií s milióny drony? Radši luskne a celé to přenechá puberťákovi...to prostě srazí body. Pokud tohle přežijete, film si ovšem naprosto užijete, akční zábava zaručena. ()

Yoshitsune

Spider-Man ve filmu Homecoming, byl pro mně na poprvé zklamáním, když sem film viděl na podruhé, o jednu hvězdičku si film polepšil. Ale i přesto sem na dalšího Spider-Mana těšil, přeci jenom každý si zaslouží druhou šanci a je jedině dobře že sem nad Spider-Manam v podaní Toma Hollanda nezlomil hůl. Ono finální lusknutí v Avengers: Endgame, mělo následky na všechny, ale nejvíc právě na Spider-Mana, který si vlastně uvědomil, jak hodněkrát hazardoval se svým životem a že možná nebude od věci, kdyby jenom byl tím dobrým Spider sousedem. Petr Parker je tady konečně v tom stavu, v jakém měl být právě v Homecomingu, i zde sice chybuje, váhá a reaguje jako puberťák, ale vyspěl a to hlavně emocionálně a to je nejvíc důležité. Taky proti němu stojí záporák, který se nebojí, přivolat jeho nejhorší noční můry, jen aby ho porazil. A i akce zde je o dost lepší, hlavně závěrečná má solidní náboj a parádní tempo. Vtípky, srandičky a různá vtipná nedorozumění, sou o dost zábavnější, sice nejsou v každé minutě, jak by si někteří představovali, ale za mě je to jedině dobře. Kromě Petra, i jeho spolužáci MJ, Ned a Flash si prošli změnou a dost se to mezi nimi upevnilo a nebo upevní v budoucnu, že Flashi. A obě dvě potitulkové scény, sou tentokrát důležité a velice podstatné, pro další vývoj Marvel filmů a světa. A zároveň v nich lze odhadnout co bude dál a asi né všechno bude procházka růžovým sadem, koukám hlavně po vás Dark Avengers, kdopak vás bude financovat Oscorp nebo Hydra ? A jediné, co bych tak mohl vytknout je to, že Parker při soubojích nehláškuje, ale to je taková drobnost, kterou lze přejít. PS: Filmu bych dal jiný název, Spider-Man: V zajetí iluzí. ()

silentname

"Spider-Man: Far From Home" alebo ako to bolo po "Endgame". Myslím si, že všetci Marvel fanúšikovia budú s týmto filmom spokojní. Má v sebe dostatok akcie, má dobré postavy, pár zaujímavých zvratov a okrem toho musím povedať, že pár vysoko efektných scénok. K tomu sa ale dostaneme. Poďme pekne od začiatku. Peter Parker má v tomto filme trošku starosti. Radšej by bol obyčajným tínedžerom a užil si výlet so školou do Európy. No miesto toho mu neustále vyvoláva Nick Fury, ktorý od neho chce, aby opäť zachránil svet a pomohol ich novému spojencovi - Quentinovi Beckovi (alias Mysteriovi) zachrániť svet pred elementálmi, ktorí začnú útočiť vo veľkých mestách Európy. A zničili aj paralelnú Zem, z ktorej sem Quentin prišiel. A nechce, aby sa situácia zopakovala. Takže poďme na tie pozitíva. Najlepšou častou filmu je bez debaty Jake Gyllenhaal ako Mysterio. Pre tých, ktorí nepoznajú komixy a nevedia o tejto postave nič nebudem veľa prezrádzať. Poviem ale to, že si skutočne vzal pre seba veľký priestor a je tu jedna skvelá momentka medzi ním a Spider-Manom, kde uvidíme jeho schopnosti v tak veľkom ráze, že som sám bol z toho vedľa. Quentin Beck rozhodne vie ako urobiť poriadnu vizuálnu šou a to čo sa dostalo do tohto filmu bolo skutočne fenomenálne. Za to si zasluhuje poriadny potlesk. A keď uvidíte tú scénku, tak uvidíte sami. Plus Gyllenhaal má vynikajúcu charizmu. Nech ho vidím v ktoromkoľvek filme, tak jeho charizma vie preraziť. Aká je akcia? Tá je tiež veľmi dobrá. Keď sa začnú veci diať, tak to má skutočné grády. Úvodná akcia v Benátkach možno nie je úplne super, no v momente ako sa presunú naši hrdinovia do Prahy, tak sa to všetko dvíha. Aká je romanca medzi Peterom a MJ? Myslím si, že v pohode. A hlavne ku koncu majú pár skutočne milých momentiek, ktoré sa mi veľmi páčili. Najmä keď konečne dostane svoj darček. A Zendaya je jednoducho zlatá. Uznávam. Hudba je takisto silná, príbehovo sa vraciame k tomu čo pre Petera znamenal Tony Stark a všetko to tomu dáva potrebné emócie a silu. To všetko je zárukou skvelého filmu. Lenže... kde to pre mňa zlyháva? V prvej hodine filmu. Nemôžem povedať, že by bola špatná. Má to dobré momentky, snaží sa to niečo vybudovať. Ale v prvom rade sú tu fórky, ktoré na mňa akosi nefungujú. Všetky scénky, ktoré zapájajú Brada jednoducho nefungujú. Mali ho z filmu jednoducho vyhodiť. A bol by pokoj. Plus romanca medzi Betty a Nedom... ja neviem. Malo to byť vtipné, no bolo to možno len v prvej scénke, kde sa k svojej láske priznajú. Potom to bolo dokopy furt o tom istom. Jeden fór dokola a dokola. A ešte je tu jedna ďalšia romanca, ktorá vtipná síce je, no pôsobí nedovarene a slabo. Akosi si hovorím, že toto univerzum asi predsa len potrebovalo strýka Bena. Neviem čo si myslíte vy, no to je môj názor. A potom je tu ešte jedna zásadná vec. Prvá hodina je len čakanie na to, kedy konečne spoznáme nášho zloducha. A tí, ktorí vedia kto je zloduchom tohto filmu už len budú čakať na to, kedy sa to konečne ukáže. Lebo to vieme. Tí, ktorí nevedia to budú mať možno zaujímavejšie, no pre mňa to bolo dlhé čakanie na niečo, čo som chcel konečne vidieť. A od toho odhalenia to potom všetko ide rapídne hore. Potitulkové scénky sú veľmi dobré. Okrem toho je super vidieť, že J.K. Simmons si zopakuje svoju rolu s pôvodnej série Spider-Man. To som sa musel smiať. Možno by som mal povedať, že som trošku z filmu sklamamný, no po tom čo som si v júni odsedel veľké blockbustery, ktoré zlyhali oveľa markantnejšie, tak "Spider-Man: Far From Home" mi pripadá ako príjemný fungujúci film. Áno, chcel by som, aby bola prvá hodina silnejšia. A ešte sa priznám, že by som chcel, aby si Peter začal reálne viac veriť a postaviť sa k tej veľkej zodpovednosti čelom. V "Homecoming" som mu často veril viac než tu. A jeho rozhodnutia mali podľa mňa lepšie dôvody. Tu som skutočne nerozumel jeho rýchlemu rozhodnutiu odovzdania najsilnejšej vecičky do rúk niekoho, koho spoznal len pred pár dňami. Možno som sa trošku viac rozpísal než obyčajne, no to sú skutočne moje dojmy z tohto filmu. Odporúčam vidieť v kine, no mohlo to byť podľa mňa silnejšie. Hodnotenie: B+ () (méně) (více)

Rocky62

Pubescentní eskapáda po Evropě, která skýtá několik trefných vtípků a nikterak neurážejících okamžiků, nicméně na lepší hodnocení to jest málo díky klasickému marvel schématu, který už je jaksi ohraný. Nápad s šejdířským antihrdinou-ok, provedení - tristní. Kdo je autorem Mysteriova kostýmu? Výtvarníci Jů a Hele? Žehlí to malou měrou potrhlá MJ a Peterova vnitřní nerozhodnost " hrdina či obyč kluk ze školy". Veskrze průměrná jednohubka s obstojným nápadem, ze které se dalo vytěžit víc. 70% ()

eLeR

See, now, that´s some bullshit. To, že ma baví Peter viac ako Spiderman stále platí. A platí aj to, že Homecoming ma baví určite viac ako Far from Home. Je to zábavné, má to skvelé tempo a nenudí to. Zaujímavé lokácie tomu pomáhajú a za Slnko od Marcely L. udeľujem jedno malé plus. 3,5* ()

SeBig

Tak jsem si dal repete druhého dílu a opět musím přehodnotit k lepšímu. Můj první zážitek z kina nebyl úplně ideální, páč jsem se tam vařil jak maso na pánvi a už jsem chtěl aby to skončilo, ale z domácího pohodlí mě to vážně bavilo a párkrát jsem se vážně i zasmál ,,noční opičák", chemie mezi Hollandem a Zendájou, Praha a Mysterio. Sice Mysterio, měl opět takový klišoidní motiv být záporákem, ale i tak byl super. ()

Jirka_Šč

Omylem jsme šli na dabovanou verzi, čehož doteď lituju. Moje chyba. Po shlédnutí originálu možná zvednu o hvězdu. Edit: Stalo se. ()

Chrustyn

Avengerům je konec a svět superhrdinů nyní funguje jinak. Předchozí Spider-man s Tomem Hollandem, byl pro mě příjemným překvapením, který ani tak nebyl superhrdinským, jako spíše teeneagerovskou komedií. Druhému dílu nechybí řada povedených hlášek a všemožných narážek, stejně tak jako sympatičtí hrdinové a české diváky, potěší známé kulisy. Bohužel jsem tentokrát čekal trochu více a to minimálně po stránce akce, napětí a velkolepých scén. Zde nový Spiderman oproti avengerovské konkurenci moc nefunguje a vedle libovolného superhrdiny od Marvelu, vypadají akční scény plytce a nezajímavě a nijak tomu nepomáhá, ani hlavní záporák, což je velice škoda. Pořád se jedná o zábavný film pro celou rodinu, který nenudí, ale čekal jsem přeci jen více. ()

Yardak

Evropské prázdniny jedna báseň:)). Praha i nepřiznaný Liberec potěšily. Nadprůměrná komiksová oddechovka, i když se spíše jedná o dobrou letní komedii:-)). Spidermana mohu :-). ()

heyda

Jsem moc rád, že se Marveláci přesunuli i do Evropy. Vidět Prahu v nějakém velkém bijáku bylo taky fajn. Nicméně příběh je debilní a kromě prvního zvratu už to vlastně nic zajímavého nepřineslo. 45% ()

Arsenal83

Spiderman ďaleko od domova, resp. ďaleko od svojho pôvodného účelu. Už nám tu ponúkli všetkých blbých avengerov, veľa strieľačiek, akcie a humoru oproti jednotke pramálo. A vďaka za tú Prahu, ale pri prechode Rakúskom tam normálne zadrbali že pesničku od Laiferovej. Tí Američania sú fakt takí tupci alebo len provokatéri? Kde by nejaký jódlovač v Tirolsku počúval playbackovú speváčku hovoriacu po slovensky? ()

Stanislaus

(MOŽNÉ SPOILERY!) Přiznám se na rovinu, že nejsem zrovna skalní fanoušek „Spideyho“, nicméně po velkolepé Endgame jakožto zakončení více než desetileté marvelovské ságy je člověk rád za jakýkoli „menší“ film z tohoto filmového univerza, takže jsem bral nejnovější „pavoučí dobrodružství“ všemi deseti navzdory jeho hlavní postavě. Samozřejmě mě potěšilo, že nezanedbatelná část děje se odehrává v naší metropoli a bylo humorné slyšet v originálním znění české repliky, hlášení či zpěv. Film má sice pomalejší rozjezd, i přes potyčky s elementály, avšak s nástupem skutečného záporáka na scénu vše nabírá na obrátkách. Vyloženě se mi líbily iluzionistické sekvence a skutečnost, že člověk v podstatě až do konce titulků nevěděl, s kým má vlastně tu čest – v tomto případě se opravdu a bezpodmínečně vyplatí počkat na OBĚ titulkové scény, které na jednu stranu otevírají vrátka pro další pokračování, na druhé straně lehce vymetají s divákem a jeho důvěřivostí k viděnému. Tom Holland byl tentokrát nejsnesitelnější za všech svých marvelovských filmů, Zendaya je sympaťačka na první pohled, obsazení Jakea Gyllenhaala mě vyloženě potěšilo a Samuel L. Jackson mě zatím jako Nick Fury nikdy nezklamal. I když snímek ve výsledku nedosahuje kvalit týmovek (viz Avengers a CA), tak i přesto v kině svižně utíká, oplývá množstvím dobře udělané akce, nabízí nejeden dobrý moment překvapení, potěší dobře zvoleným soundtrackem a jako bonus se člověk díky němu podívá po celé Evropě. ()

sharky

Královsky jsem se bavil od první scény až do poslední potitulkové. Spousta vtipných hlášek, sympatické postavy a zase trochu něco jiného, co ještě v rámci Marvelu nebylo. ()

BMW12

Tak tohle bylo rozhodně lepší než první díl! Spider-Man jede se školou na výlet do Evropy, kde musí opět zachraňovat lidské životy, ovšem jeho hlavním cílem je získat srdce MJ. Role záporáka zde byla parádní, Mysterio ztvárněný Jakem Gyllenhaalem byla skvělá volba. Film je vtipný, akční, romantický, do toho spousta hlášek. Líbí se mi i vztah Happyho s May. Prostě další skvělý počin od Marvelu. ()

rikitiki

Dost průměrné a chaotické, nepřesvědčivé. Zaujala jen stále roztomilá Marisa Tomei jako teta a doslovná charakterizace různých zemí. Paříž má Eifelovku, Benátky gondoly, Holandsko větrné mlýny a tulipány a Česká republika? Slavnosti světel...? Co to je, ví jen bůh a scenáristé, kteří se zřejmě ani nepodívali na heslo ČR na Wikipedii. SHRNUTÍ: No, aspoň si v tom zahrály české lokace. ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu