Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

Prvá polovica filmu ma príliš nebavila. Neustále sa striedali dve línie. Teenage komédia party pubertiakov na výlete v Európe s klasickým hrdinským komixom s tradičnými CGI monštrami. Ani samostatne tieto dve línie príliš zábavné neboli a spolu už vôbec neladili. V polovici filmu konečne nastal zlom a vyjasnili sa zámery záporáka, vďaka čomu atmosféra konečne začala prituhovať a finále bolo konečne dostatočne napínavé. Najviac ma na filme bavil Happy Hogan, ktorý dokonale nahradil v úlohe Spideyho mentora Iron Mana a zábavne laškoval s May. Takisto som rád, že väčší priestor dostala MJ s jej sexy nonstop mám všetko v piči výrazom. Sklamaním bola prakticky zbytočná účasť Nicka Furyho a záporák Mysterio bol taký tuctový megaloman s veľkolepým plánom. Zaujímavé na ňom a tej jeho bande chudákov bolo len to, že to boli ublížení neúspešní chudáci, ktorí sa snažili dokázať, že majú na viac. Ha, ha. Keatonov Vulture z jednotky mal oveľa lepšie motivácie. Radšej som, keď sa film viac zaoberá lokálnymi problémami ako otrepaným globálnym ohrozením sveta. akčné scény sú tiež len štandardným CGI bordelom, ktorý neurazí ale ani neohromí. O čo väčšie merítko sa v akcii pokúšajú tak o to menej uveriteľne pôsobí. Akcia v Raimiho trilógii tieto digibordely hravo strčí do vrecka jak kvalitou, tak hlavne nápaditosťou. Takže vďaka celkom nudnej prvej polovici to je o niečo slabšie ako predošlý diel, ale stále to je nadpriemerný blockbuster. Som rád, že sa Sony a zákerný Myšiak nakoniec dohodli, lebo tento Spidey je až príliš dejovo naviazaný na Disneyho Marvelovky a v mojich očiach tie posledné kvalitatívne vysoko prevyšuje. 6/10.(9.10.2019)

"Spider-Man: Far From Home" alebo ako to bolo po "Endgame". Myslím si, že všetci Marvel fanúšikovia budú s týmto filmom spokojní. Má v sebe dostatok akcie, má dobré postavy, pár zaujímavých zvratov a okrem toho musím povedať, že pár vysoko efektných scénok. K tomu sa ale dostaneme. Poďme pekne od začiatku. Peter Parker má v tomto filme trošku starosti. Radšej by bol obyčajným tínedžerom a užil si výlet so školou do Európy. No miesto toho mu neustále vyvoláva Nick Fury, ktorý od neho chce, aby opäť zachránil svet a pomohol ich novému spojencovi - Quentinovi Beckovi (alias Mysteriovi) zachrániť svet pred elementálmi, ktorí začnú útočiť vo veľkých mestách Európy. A zničili aj paralelnú Zem, z ktorej sem Quentin prišiel. A nechce, aby sa situácia zopakovala. Takže poďme na tie pozitíva. Najlepšou častou filmu je bez debaty Jake Gyllenhaal ako Mysterio. Pre tých, ktorí nepoznajú komixy a nevedia o tejto postave nič nebudem veľa prezrádzať. Poviem ale to, že si skutočne vzal pre seba veľký priestor a je tu jedna skvelá momentka medzi ním a Spider-Manom, kde uvidíme jeho schopnosti v tak veľkom ráze, že som sám bol z toho vedľa. Quentin Beck rozhodne vie ako urobiť poriadnu vizuálnu šou a to čo sa dostalo do tohto filmu bolo skutočne fenomenálne. Za to si zasluhuje poriadny potlesk. A keď uvidíte tú scénku, tak uvidíte sami. Plus Gyllenhaal má vynikajúcu charizmu. Nech ho vidím v ktoromkoľvek filme, tak jeho charizma vie preraziť. Aká je akcia? Tá je tiež veľmi dobrá. Keď sa začnú veci diať, tak to má skutočné grády. Úvodná akcia v Benátkach možno nie je úplne super, no v momente ako sa presunú naši hrdinovia do Prahy, tak sa to všetko dvíha. Aká je romanca medzi Peterom a MJ? Myslím si, že v pohode. A hlavne ku koncu majú pár skutočne milých momentiek, ktoré sa mi veľmi páčili. Najmä keď konečne dostane svoj darček. A Zendaya je jednoducho zlatá. Uznávam. Hudba je takisto silná, príbehovo sa vraciame k tomu čo pre Petera znamenal Tony Stark a všetko to tomu dáva potrebné emócie a silu. To všetko je zárukou skvelého filmu. Lenže... kde to pre mňa zlyháva? V prvej hodine filmu. Nemôžem povedať, že by bola špatná. Má to dobré momentky, snaží sa to niečo vybudovať. Ale v prvom rade sú tu fórky, ktoré na mňa akosi nefungujú. Všetky scénky, ktoré zapájajú Brada jednoducho nefungujú. Mali ho z filmu jednoducho vyhodiť. A bol by pokoj. Plus romanca medzi Betty a Nedom... ja neviem. Malo to byť vtipné, no bolo to možno len v prvej scénke, kde sa k svojej láske priznajú. Potom to bolo dokopy furt o tom istom. Jeden fór dokola a dokola. A ešte je tu jedna ďalšia romanca, ktorá vtipná síce je, no pôsobí nedovarene a slabo. Akosi si hovorím, že toto univerzum asi predsa len potrebovalo strýka Bena. Neviem čo si myslíte vy, no to je môj názor. A potom je tu ešte jedna zásadná vec. Prvá hodina je len čakanie na to, kedy konečne spoznáme nášho zloducha. A tí, ktorí vedia kto je zloduchom tohto filmu už len budú čakať na to, kedy sa to konečne ukáže. Lebo to vieme. Tí, ktorí nevedia to budú mať možno zaujímavejšie, no pre mňa to bolo dlhé čakanie na niečo, čo som chcel konečne vidieť. A od toho odhalenia to potom všetko ide rapídne hore. Potitulkové scénky sú veľmi dobré. Okrem toho je super vidieť, že J.K. Simmons si zopakuje svoju rolu s pôvodnej série Spider-Man. To som sa musel smiať. Možno by som mal povedať, že som trošku z filmu sklamamný, no po tom čo som si v júni odsedel veľké blockbustery, ktoré zlyhali oveľa markantnejšie, tak "Spider-Man: Far From Home" mi pripadá ako príjemný fungujúci film. Áno, chcel by som, aby bola prvá hodina silnejšia. A ešte sa priznám, že by som chcel, aby si Peter začal reálne viac veriť a postaviť sa k tej veľkej zodpovednosti čelom. V "Homecoming" som mu často veril viac než tu. A jeho rozhodnutia mali podľa mňa lepšie dôvody. Tu som skutočne nerozumel jeho rýchlemu rozhodnutiu odovzdania najsilnejšej vecičky do rúk niekoho, koho spoznal len pred pár dňami. Možno som sa trošku viac rozpísal než obyčajne, no to sú skutočne moje dojmy z tohto filmu. Odporúčam vidieť v kine, no mohlo to byť podľa mňa silnejšie. Hodnotenie: B+(9.7.2019)

Po strašně nudné a ukňourané jedničce, tu máme druhého Spajdýho s tváří Toma Hollanda. A pravě u druhého dílu už opravdu můžu říct, že se jedná o další marvelovku. Celé je to ve výborném tempu. Akce je jako vždy v rámci žánru perfektní a hlášek je sice chvílemi až moc, ale aspoň máte jistotu, že si nějaká najde přímo vás. Peter dál řeší svoje románky, ale už ho nemáte chuť přetáhnout po hlavě a najednou jsem zjistil, že mu snad začínám i fandit. Záporák Jakea Gyllenhaala je super a toho chlapa začínám žrát. Děj je trošku pitomoučkej, ale ničemu to nevadí. Na nic osudového si to nehraje. Ve finále marvelovský děj nejspíš posune stejně až scéna po titulcích. Velká spokojenost a dávám 80 procent.(4.8.2019)

Ale jo, jde to. Nádherná města jako kulisa, která Američani tak rádi ničí (asi nám je závidí). Trochu trapný humor a skvělý Jake Gyllenhaal jako mistr iluzí, které nechápu.(21.7.2019)

Pecka! Snad ve všech ohledech lepší než předešlý díl. Včetně té skvělé kombinace komediálního teen dramatu s nadupanou akcí. První polovina vlastně skoro ani nevypadá, že je to o Spider-Manovi, který se snaží zachránit svět. Spíše o Petru Parkerovi, který se na road tripu po Evropě snaží získat srdce lehké emo Mary Jane, přičemž občas do toho zabrousí spider-manovské povinnosti. A upřímně, na něco takového bych se klidně vydržel dívat celou dobu. Kvalitní humor, sympatické postavy, plus kouzlo road tripu jsou dostatečně velké aspekty na to, aby byl z druhého Spider-Mana skvělý film i bez akčních scén. Ne snad, že by ta akce byla nějaká banální, naopak, mnohdy to byla opět slast pro oko, ale přiznejme si, z onoho velkého počtu marvelovek to může rychle omrzet. Rozhodně jedna z nejlepších MCU sólovek, která si úplně s přehledem strká do kapsy sólovky jako Černý Panter, první dva Thorové, první dva Iron Mani nebo i Doktora Strange. A Tom Holland jako Spidey stále hrozně sympatickej. Lepší 4*(17.9.2019)

Jako tradičně pecka. Začátek se sice může zdát pomalejší, a pro dospělejší publikum i trochu trapný, ale to je asi celkem normální, když pozorujete výlet bandy náctiletých. Nicméně, jakmile se rozjede akce, tak to nemá chybu. Mysterio je famózní a Jake Gyllenhaal si ho podal absoluteně bezchybně, Nejlépe je to vidět na barové scéně, kdy Quentin udělá kompletní otočku a z milého mentora se stane narcistický šmejd. Scéna mezi Mysteriem a Spidermanem v Berlíně je jedna z nejlepších v jakémkoliv komiksovém filmu. Obě potitulkové scény jsou dost zásadní a skvělé. Jen vidět Prahu (Liberec) bylo docela zvláštní v MCU filmu.(8.7.2019)

Marvel Cinematic Universe po dvacáté třetí! Avengers: Endgame je za námi a Fáze 4 Marvel Cinematic Universe už je za rohem. Nejdříve tu je ale ještě jeden takový ,,menší'' snímek- Spider-Man: Daleko od domova! Už je to nějakou dobu co se Spider-Man tak trochu vrátil domů a mohl se začít objevovat v MCU filmech. Od nové inkarnace Spider-Mana se přitom čekalo hodně a bylo jasné, že to nový představitel nebude mít lehké! Tobeyho Maguirea a Andrewa Garfielda ale naštěstí nahradil Tom Holland, talentovaný klučina, který se stal přes noc hvězdou a bylo jasné, že se po Captainu Americovi: Občanské válce ještě v MCU nějakou dobu ohřeje. Takže jsme tu měli jeho první sólovku, dvě hostovačky v Avengers 3 a 4..... tak, že by aktuálně přišla řada na tu druhou ? Druhá sólovka Spideyho s podtitulem Daleko od domova to rozhodně nemá jednoduché. Navazuje Endgame, která nejen pro hodně lidí znamená ale navíc oficiálně je vrcholem MCU. Nebo spíš prvním vrcholem. Završením? To je fuk, jasný je nicméně fakt, že Daleko od domova to jako poslední film fáze 3 a zároveň jako poslední film Infinity ságy nikdy nemělo jednoduché a laťka prostě mířila vysoko. To prostě musíte překonat celou Raimiho trilogii, oba Amazingy, Homecoming a zároveň držet krok s ostatními MCU filmy a být lepší alespoň než většina. Zároveň pracovat s taktem, že se musí Peter Parker v MCU popasovat s následky Endgame, tak trochu dospět, zároveň říct dívce, kterou má rád, že ji má rád a především si odpovědět na otázku jakou úlohu chce ve světě zaplnit. Má na to být nový Iron Man? Má vůbec na to být hrdinou? Dokáže ještě vůbec žít normální život? Daleko od domova si v tomhle ohledu ukouslo opravdu velké sousto a to jsem ještě do zápletky neřízl ještě hlouběji a nerozebral ještě pikantnější zápletku, která by už ale zaváněla spoilery. Můžu tedy jen na rovinu říct, že je Spider-Man: Daleko od domova skvělý. Jak skvělý? Stačí když řeknu, že u mně vede jako nejlepší Spider-Man film? Ne?! Tak trochu důkladněji no...... V produkčním zázemí se toho oproti Homecomingu moc nezměnilo: Opět režíruje Jon Watts, hudbu opět skládá Michael Giacchino, scénář opět píšou Chris McKenna a Erik Sommers... Přesto vše je dvojka přece jen ještě o ždibec zábavnější, dravější a po všech stránkách lépe fungující film. Dost pravděpodobně v tom hraje roli jasný fakt: Homecoming sloužil pořád jako takový volnější origin, který se ještě potřeboval s Peterem Parkerem/Spider-Manem otrkat a nespustit ho hned z kopce. Daleko od domova je v tomhle ohledu výrazně jiné: Peter už má za sebou pár zážitků, vyspěl a zároveň už pochopil, že být hrdinou není sranda. Jedině co vlastně aktuálně chce je jet na výlet s přáteli a následně říct holce kterou má rád, že ji má rád. Už se tu nehraje na to ,,chci ukázat, že mám na to být hrdinou'' nebo ,, zvládnu to bez cizí pomocí''. Peter je zranitelnější, méně unáhlený a víc než kdy předtím si přeje aby to žádný pavouk nekousl. Jenže už je pozdě: Do povědomí se dostal a jakmile se objeví hrozba, která by byla schopna zničit svět, Fury zavolá Peterovi. A je úplně jedno, že se ho Peter pokusí ignorovat, protože Furymu stejně neuteče a nakonec bude muset Peter své alter ego využít. A zároveň se snažit aby nikdo nepřišel na to, že je Spider-Man! Záda tady Peterovi kryje před elementály především Mysterio. Záhadný cestovatel napříč paralelními světy, které své trumfy naštěstí nevystřílel v trailerech a své pravé rodeo si nechal do samotného filmu. Gyllenhaal je skvělý herec, už dle trailerů si Mysteria neskutečně dával, jenomže pořád nebylo úplně jisté jestli dokáže Gyllenhaal zrovna v téhle roli vytěžit svůj pravý potenciál. Jenže.... Gyllenhaal to pochopitelně zvládl, krade si každou scénu pro sebe a všechno vysvětlování okolo nebo gestikulací zvládá tak výborně, že je problém si jeho Mysteria nezamilovat. A nedoufat, že jsme ho neviděli naposled..... Zajímavým směrem si tu prošel taky Nick Fury. 5 let strávil rozlousknutý jen aby se vrátil a viděl svět vzhůru nohama. Fury možná nedostane v Daleko od domova zas tak moc prostoru, každou svou účast ve filmu si krade pro sebe a celkově Fury působí nějak svěžeji. Snad jako kdyby to ani nebyl on (Hehe!) Překvapivě funkční postavou se stala MJ. Michelle Jones byla v prvním filmu jen taková vedlejší humorná figurka, zde ale povýšila na Peterovu Love Interest a překvapivě se s ní hodně dobře pracuje, je to v podstatě stejnej mimoň jako Peter a proto divák snadno uvěří, že se k sobě hodí a především to není klasická dáma v nesnázích.... V Daleko od domova se celkově pracuje dobře se všemi vedlejšími postavami. Všemi spolužáky, učiteli (Harrington v podání Martina Starra si krade každou humornou scénu pro sebe!), především se mi ale neskutečně líbila práce s Happym Hoganem. Happy Hogan je tu s námi už od prvního Iron Mana a z téhle vedlejší humorné postavy v podání Jona Fevreaua se za ta léta stala jedna z těch postav bez které si MCU nedovedeme představit a zatím co v Endgame se jen minul, tady je jeho účast větší. Happy sice pořád platí především za humornou figurku (a jeho flirtování s tetou May nemá chybu!), především i on se ale nějak popasovává s následky Endgame a dodá Peterovi jednu nádhernou řeč. Pravděpodobně jednu z nejlepších, která byla v rámci MCU napsaná. Happyho je hodně snadné si zamilovat a snad ve Fázi 4 dostane ještě více prostoru. Daleko od domova má ale daleko více než jen silné a sami o sebe stojící postavy. Má samosebou i to pravé srdíčko, především ale neskutečně dokonale vypadají vizuál! V Daleko od domova dojde k několika sekvencím, které se ve skutečnosti vůbec nestanou a jsou pouhou halucinací. A tyhle halucinogenní sekvence jsou skvělé, působí co nejvíc živě jak to jen jde v rámci počítačové sekvence, svým způsobem z toho jde husina a především je to vizuální pastva pro oči. Na Daleko od domova je také skvěle to, že všechno to našroubovaní na zbytek MCU netlačí tolik na pilu a i když dojde k pár odkazům a rozšroubovaní nějaké mytologie, nepůsobí to rušivě a funguje to. Taková backstory Mysteria je jedna ukázka za všechno a dokazuje, že si v Marvelu dávají pozor na vše. Celou dobu to vlastně hrozně hezky plyne, utká a hezky se na to dívá jen aby to v poslední třetině nabídlo neskutečný mindfuck a otočilo celé fungování děje tím nejlepším možným způsobem. Především závěrečná akční scéna šlape jak sviňa a překonává téměř veškeré akční scény ze všech předchozích Spider-Man filmů. Jo, nezapomněl jsem na vlak ve Spider-Manovi 2! Šimry,šimry- doufal jsem v pecku a dostal nejlepší Spider-Manovu sólovku s 2. skvělými po-titulkovými scénami, přičemž jedna skvěle láká na trojku na které bude čekání rozhodně bolestivější než v případě dvojky. Těším se na druhou projekci! Viděno v kině: 2x(4.7.2019)

Dočkal som sa po jedenástich rokoch najslabšej marvelovky z MCU? Zrejme to tak vyzerá. No ono to raz muselo prísť, ale že to bude u filmu, ktorý u mňa dával najavo istotu, tak to som zase nečakal. Po tom najlepšom ( ENDGAME ), prišiel pád. Nieje to síce až tak razantne na hubu, ale predsa len zabolelo. Snímok nieje únavný, skôr len z neho únava sála, ako by sa každý už chcel dočkať vytúženého konca Infinity War Ságy. Remeselne sa tu za ničím nezaostáva, ale celkový scenáristický výsledok je slabý, až katastrofálny a to nehovorím o dvoch titulkových a potitulkových scénach, ktoré snáď ani niesu myslené vážne ( a je škoda, že sú ). Takže uvidíme, čo prinesie ďalšie desaťročie.(4.7.2019)

Spider-Man přišel podruhé a podruhé nám naservíroval neuvěřitelně zajimavého, reálného? a skvěle zahraného záporáka. Gyllenhaal je prostě sympaťák a na Mysteria se opravdu hodil. Jinak 2 hodinová stopáž uteče jako voda, protože akcí nabitý a hláškami oplývající celek nestaví a dál servíruje to co umí, včetně parádního vizuálu, což už je u Marvelu prakticky samozřejmostí. Holland opět fantastický a chemie se Zendayou funguje skvěle. Sice je to dost jaksi roztomile kostrbaté, ale hádám, že to byl záměr a že to k šestnáctiletým láskám patří. Nesmysly reálnosti jakožto prázdný Karlův most, známý festival světel v Praze a hodně podobných blbostí si dovolím nějak více nekomentovat, protože i když jsou naprosto zbytečné, tak si toho cílený divák (americká rodina) nevšimne. Potitulkovky opravdu zajímavé a na další filmy lákají dokonale a v neposlední řadě... J.J. Jameson je zpět a vlivnější než kdy dřív.(19.7.2019)

Už od dětství měl Spider-Man v mém srdci místo, kdy jsem sledoval podařený seriál z devadesátých let a občas si koupil i nějaký ten časopis s jeho komiksem. Víceméně až na prvního Amazing Spider-Mana se mi líbily všechny filmy a po Endgame jsem se nemohl dočkat, co si pro nás nový snímek přinese. A že je toho hodně. Čím příběhy o pavoučím muži vždycky vynikaly, jsou lidští padouši, kterého jsme dostali i tentokrát. Mysteria bych postavil hned vedle Vultura, byť nemá tolik ďábelských momentů, ale zase je svůj a působí velmi sympaticky. Jeho iluze jsou navíc velmi podobné tomu, co známe z komiksů a vrcholem všeho pak byl VFX oblek, se kterým se Mysterio promenádoval, jako kdyby tvůrci zapomněli do scén dodělat efekty. Prostě geniální. Samozřejmě jde však o dalšího nepřítele, který má nějaké pojítko na Starka, ale jelikož šlo dosud o jakýsi středobod MCU, tak se to dá nějak odpustit. Velmi povedený je rozhodně vztah mezi Peterem a MJ, jež skvěle odpovídá středoškolskému prostředí. Jedinou výtku, kterou k němu i přes uvěřitelnost mám, je, že filmy o Spider-Manovi vždycky ukazovaly, že i naprostý ubožák může skončit s někým, kdo je o několik tříd výše, ale v tomhle případě tu máme úplně stejnou, byť dobře zpracovanou ubožačku. Co mne rozhodně jakožto Čecha potěšilo, bylo zapojení Prahy, která měla důležitější roli, než většina z nás zřejmě čekala. Dobrou zprávou navíc je, že nás nepředstavují jako chudinu, jak nás vidí svět, ale jako kulturní zemi s největší párty na světě. K filmu mám v vlastně už jen dvě výtky a první z nich se týká humoru. U prvního filmu jsem s ním problém neměl, ale v tomhle snímku je chvílemi tolik otřepaný, až je člověku opravdu trapně. Vrcholem trapnosti je pak cesta skrze Alpy, kdy Peter vypadá jako hotový seladon. Druhou výtku mám pak k potitulkovým scénám. Ty jsou sice vynikající, ale je opravdu nutné cpát největší zvraty a do chvíle, kdy je vlastně po filmu? Trošku to na mě působí, jako kdyby je měli tvůrci napsané, ale pak si uvědomili, že na ně už v příběhu nemají místo. Kdysi potitulkové scény fungovaly jako pomrknutí na příští filmy nebo nám přinesly nějaký ten fórek. Dnes se bez nich bohužel neobejdeme, což podle mě nepůsobí zrovna nejlépe. 85%(28.7.2019)

Je mi jasné, že si plno lidí smlsne na celkem jednoduché dějové linii s v podstatě jediným pořádným zvratem, nový Spider-Man přesto má toho hodně co nabídnout - trailery nepropálily téměř nic, i když to vypadá na pravý opak. Nový Spider-Man rozhodně nenudí, ty dvě hodiny a kousek mi utekly rychle, určitě rychleji než jednička, která mi přišla roztahanější. Oproti jedničce tu není tolik střední školy, ale aspoň vztah Petera a MJ se někam posunul. Líbí se mi ta věc s "probliknutím" jak popsali vyrovnávání se s následky lusknutí a následného návratu všech zmizelých. K tomu to ještě hezky propojili s poctou padlým hrdinům z Endgame (melodie z Titanicu :D). Výlet do Evropy je hodně fajn, samozřejmě velmi potěšila část v Praze, nečekala jsem, že zrovna Praha dostane snad nejvíc prostoru ze všech měst (i když je to natěsno s Londýnem, ale to bych musela přesně počítat uběhlé minuty) - je fajn, že tentokrát Praha ve filmu (natož v Hollywoodském) nehrála jen jiné město jako ve většině případů, ale že postavy do Prahy skutečně jely (dokonce se objevil i popisek) a pobavilo i ČT24 v hotelové televizi. Mimochodem takhle vylidněný Karlův most je asi nejméně reálná scéna z celého filmu ;-). Jo a netušila jsem, že natáčeli i na Hlavním nádraží. Následují SPOILERy: V úvodu jsem se zmínila o trailerech - nový Spider-Man mě zvládl nejednou překvapit - třeba s těmi paralelními světy: vlastně mě lehce zklamalo, že multiverse byl fake - i když to aspoň zavře hubu všem remcalům a trollům, kteří (nejen) zde blili do diskuze. Naopak to, že Mysterio je ve skutečnosti záporák se dalo čekat a nepřekvapilo mě to vůbec, jelikož kromě elementálů (kteří byli nakonec rovněž fake) se v trailerech neobjevil nebo nebyl naznačen další záporák. To, že se z původně kámoše vyklube hlavní záporák je dost podobné prvnímu Iron Manovi. S prvním Iron Manem lze najít víc spojitostí - Happyho Hogana, způsob, jakým Peter pracuje s holografickým vybavením pro návrhy obleků, postava Williama (skvělý flashback s Jeffem Bridgesem jako Obediahem Stanem) nebo závěrečné odhalení. S Iron Manem jako osobou má spojitost i Mysterio, opět je to někdo, komu Tony nějakým způsobem ublížil a o něco ho obral. Upřímně mě i tohle trochu zklamalo - ne proto, že je to skoro stejný origin jako u Vultura, záporáka z minulého dílu, ale proto, že se mi nechce věřit, že v té době by Tony něco takového ještě udělal, v té době přeci zažil už mnohé a řekla bych, že z podobných chyb se poučil... Když pominu origin, Mysterio se mi líbil, jak díky kostýmu a práci s iluzemi (které se mi velmi líbily, výborná práce trikařů) tak díky hereckému výkonu Jakea Gyllenhaala - čím je starší, tím víc mi přijde sympatičtější. Je škoda, že stejně jako Obediah Stane nebude nadále využit. ----- Nejzásadnější jsou však (jak to již někdo zmínil) potitulkové scény, které se obě postarají o největší mindfucky celého filmu. Ta první potěší především fandy Spider-Mana s Tobey Maquirem, protože se zde ukáže J. K. Simmons jako J. Jonah Jameson - udělalo mi to radost. A spolu s ním přijde i odhalení Peterovi identity veřejnosti - tohle bude daleko horší než když to zjistila teta May. Mimochodem byla zábavná ta hra s divákem, kdy to vypadalo, že to chce Peter oznámit sám, přesně jako to udělal Tony v prvním Iron Manovi. Druhá potitulková scéna je možná ještě zásadnější - fakt mě dostalo, když se z Furyho a Hillové stali Skrullové, ale zase je fajn, že budou mít v MCU ještě nějakou roli. A i zvědavost, co s nimi Fury ve vesmíru buduje mě nutí aspoň trochu se těšit na další filmy z MCU, i když už bez Iron Mana. Konec SPOILERů. Abych to shrnula bez spoilerů: nový Spider-Man je zábavný a i přes jednodušší dějovou linku obsahuje spoustu zajímavých a i zásadních věcí, kvůli kterým byste ho měli (nejlépe v kině) vidět. A hlavně zůstaňte i na potitulkové scény! Jsou tam a jsou důležité! 8/10(6.7.2019)

Na Spider-Manovi s Tobeym Maguirem jsem vyrůstala, na "Amazing Spider-Mana" jsem úspěšně zapomněla, ale Tom Holland a jeho uvolněná teenagerovská show si mě v předchozích marvelovkách úspěšně omotali pavučinou a na školním výletě do Evropy si definitivně získali moje srdce. Neskutečně zábavné, s přehlednou akcí, zajímavým zvratem, naší nádhernou Prahou a hlavně s nejvíc božími potitulkovými scénami, které mají konečně nějaký hlubší smysl a jsou pevnou součástí filmu. Skoro 5*.(10.7.2019)

Endgame mě maximálně zklamala, takže jsem k novému dobrodružství pavoučka přistupoval opatrněji. Kupodivu jsem odcházel spokojen. Jako každá marvelovka má Far From Home skvělý vizuál, dobrý humor a skvělou akci. V rámci příběhu by se ale mohlo ještě hodně upravovat. Mysterio mě zklamal a vlastně celý jeho příběh. Čekal jsem něco víc. Trochu mi to připomnělo třetí díl Iron Mana. Když to ale vezmu obecně, bavilo mě to a není to horší a ani lepší než Homecoming. Líbila se mi ale Praha, která zde kupodivu získala hodně prostoru + česká televize pobavila.(22.7.2019)

Take smutnomile. Podstatne lepsie ako Endgame a Tom je uzasny. Uzila som si aj Jakea a jeho zloducha, ktory mal celkom dobre dovody, ale potom to cele pokaslal. A kedze vsetkym ide len o peniaze, tak netusim, kam sa s tym cliffhangerom vyberu.(18.9.2019)

Ten Disney casting je příšerný. Spíďu jsem moc nikdy nemusel, v Avengers mi nevadil, ale jeho sóla mi prostě nechutnají. Neurazilo, nenadchlo, stačí vidět jednou. Bez dalšího pokračování bych se klidně obešel.(28.9.2019)

Za mě skvělá a výborně nahláškovaná letni cool senzace..... tenhle film sem v kině neviděl naposledy...... 90%(3.7.2019)

Hvězdička navrch za Marisu Tomeiovou, ale tentokrát také za něco, co se v běžném hollywoodském blockbusteru nevídí: Michal Kubal se zcela vážnou tváří referuje česky v rámci zpravodajství o tom nočním akčním infernu v Praze. Ať už jeho výstup vymyslel kdokoli, donutil mě se v průběhu filmu aspoň jednou opravdu pořádně zasmát.(5.7.2019)

Spider-mana jsem si oblíbil už prvním dílem a Far From Home se také vyvedl, nenudil, velmi bavil a Peter Park je milá dvojka s MJ. Ale ani Happy a kamarád Ned nejsou špatní, spíš naopak. .. Jo a samozřejmě záporák Mysterio v podání Gyllenhaala je dobrý, sice né epický, protože z jeho iluzí se mohlo vytěžit ještě mnohem více, ale toho se možná ještě dočkáme v jiných dílech, moc to nevypadalo, že by doopravdy zemřel. + Potitulková scéna stojí zato, není to jen zbytečná třešnička, je to trochu víc ! .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(2.8.2019)

1731. hodnocený film:(10.7.2019)

Jako on to není tak úplně blbý film, má to svoje kvality a hlavně známé a hezké tváře. Mě tam jen brutálně sere ten Holland a Batalon ... doufám, že ten tlustý zm*d jim platí za to, aby tam mohl hrát. Tohle vůbec nechápu, celý Avengers byli o tom, že nedávali šanci žádným podprůměrným budižkničemům, nehráli si na to, že i z naprostého pošuka může být oblíbený týpek, už jsem to někde psal... NEMŮŽE! ... přestaňte mi cpát Star Wars shity, kde se to takovýma sračkama hemží už několik posledních dílů a vraťte nám pořádné super hrdiny! Na začátku jsem měl pocit, že se dívám na nové Prcičkym, ne nový Marvel. Kino plné děcek. ... MKUH(7.7.2019)