Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

ConanVJ

Za mě tedy velká spokojenost. Už jsem si asi zvykl, že tento Spider-Man nemá s comicsovou předlohou nic moc společného a i multikulturní přeobsazení léty zažitých komiksových postav mě už taky neštve. Film má svižné tempo a spoustu povedené akce. Záporák je pěkně vymyšlený a člověk by mu i fandil. Přeskakování po Evropě není přeplácaný a humor zde už není tak dětský. Efekty a zvuk parádní. Příběh lehce předvídatelný. Za mě 90% :) ()

PauloZ

Marvel to má totálně v paži a je strašně super že i po 10 letech, co plní sály multikin, dokáže pořád překvapit, inovovat a neskutečně bavit. Holland je pro mě nejlepším spidyem! ()

DEXTER099

Marvel filmy opravdu moc nemusím kvůli jejich humoru,ale některé vybočují.No druhý díl Spidermana to není,ale přesto se tu najdou věci kvůli kterým se mi ten film celkově docela líbil.Zprvu bych chtěl říct,že v tom filmu co se týče příběhu něco prostě chybí,přijde mi to takový prázdný a ničím zajímavý.To co se mi naopak líbilo,bylo provedení efektu ,což je u marvelu s těmi rozpočty už docela standard,ale například vizuální stránka když Spiderman se pohybuje v iluzích,je opravdu pěkná.Co se týče samotného Spidermana tak mě Tom Holland moc nesedí,ale perfektně sedí do toho humoru marvelu a celkově toho dětštějšího pojetí celého tohoto vesmíru .Co se mi naopak líbilo úplně nejvíc byla postava Mysteria,což pro mě nečtenáře komiksu byla nová postava a Jake Gyllenhaal jí zahrál opravdu dobře a je opravdu škoda jak ta postava skončila.Myslím,že by si zasloužila větší pozornost.On byl pro mě to hlavní co film táhlo a hned zatím všechny ty efekty.Jinak je samozřejmě příjemná ukázka Prahy :-) .Když to shrnu,tak ten film má dobré momenty,ale celkově mi to přijde takově splácané jakoby z více druhu těsta,ze kterého se neupekla taková kvalitní bábovka jak mohla.Jelikož to,ale silně drží tu notu co nasadil marvel v posledních letech a má s tím úspěch tak je mi jasné,že většině se to bude asi líbit bez výhrad.Takže za mě celkově 70% a čtyři hvězdy. ()

spaceboyCZ

Spider-Man ma nakroceno na velmi slibny restart, i kdyz pro mne s ponekud vrtkavym zacatkem. Far from Home nicmene dokazal, ze Holland umi a tvurci se neboji jit za zazite klise. Tesim se na dalsi. ()

Adasin

Je mi jasné, že si plno lidí smlsne na celkem jednoduché dějové linii s v podstatě jediným pořádným zvratem, nový Spider-Man přesto má toho hodně co nabídnout - trailery nepropálily téměř nic, i když to vypadá na pravý opak. Nový Spider-Man rozhodně nenudí, ty dvě hodiny a kousek mi utekly rychle, určitě rychleji než jednička, která mi přišla roztahanější. Oproti jedničce tu není tolik střední školy, ale aspoň vztah Petera a MJ se někam posunul. Líbí se mi ta věc s "probliknutím" jak popsali vyrovnávání se s následky lusknutí a následného návratu všech zmizelých. K tomu to ještě hezky propojili s poctou padlým hrdinům z Endgame (melodie z Titanicu :D). Výlet do Evropy je hodně fajn, samozřejmě velmi potěšila část v Praze, nečekala jsem, že zrovna Praha dostane snad nejvíc prostoru ze všech měst (i když je to natěsno s Londýnem, ale to bych musela přesně počítat uběhlé minuty) - je fajn, že tentokrát Praha ve filmu (natož v Hollywoodském) nehrála jen jiné město jako ve většině případů, ale že postavy do Prahy skutečně jely (dokonce se objevil i popisek) a pobavilo i ČT24 v hotelové televizi. Mimochodem takhle vylidněný Karlův most je asi nejméně reálná scéna z celého filmu ;-). Jo a netušila jsem, že natáčeli i na Hlavním nádraží. Následují SPOILERy: V úvodu jsem se zmínila o trailerech - nový Spider-Man mě zvládl nejednou překvapit - třeba s těmi paralelními světy: vlastně mě lehce zklamalo, že multiverse byl fake - i když to aspoň zavře hubu všem remcalům a trollům, kteří (nejen) zde blili do diskuze. Naopak to, že Mysterio je ve skutečnosti záporák se dalo čekat a nepřekvapilo mě to vůbec, jelikož kromě elementálů (kteří byli nakonec rovněž fake) se v trailerech neobjevil nebo nebyl naznačen další záporák. To, že se z původně kámoše vyklube hlavní záporák je dost podobné prvnímu Iron Manovi. S prvním Iron Manem lze najít víc spojitostí - Happyho Hogana, způsob, jakým Peter pracuje s holografickým vybavením pro návrhy obleků, postava Williama (skvělý flashback s Jeffem Bridgesem jako Obediahem Stanem) nebo závěrečné odhalení. S Iron Manem jako osobou má spojitost i Mysterio, opět je to někdo, komu Tony nějakým způsobem ublížil a o něco ho obral. Upřímně mě i tohle trochu zklamalo - ne proto, že je to skoro stejný origin jako u Vultura, záporáka z minulého dílu, ale proto, že se mi nechce věřit, že v té době by Tony něco takového ještě udělal, v té době přeci zažil už mnohé a řekla bych, že z podobných chyb se poučil... Když pominu origin, Mysterio se mi líbil, jak díky kostýmu a práci s iluzemi (které se mi velmi líbily, výborná práce trikařů) tak díky hereckému výkonu Jakea Gyllenhaala - čím je starší, tím víc mi přijde sympatičtější. Je škoda, že stejně jako Obediah Stane nebude nadále využit. ----- Nejzásadnější jsou však (jak to již někdo zmínil) potitulkové scény, které se obě postarají o největší mindfucky celého filmu. Ta první potěší především fandy Spider-Mana s Tobey Maquirem, protože se zde ukáže J. K. Simmons jako J. Jonah Jameson - udělalo mi to radost. A spolu s ním přijde i odhalení Peterovi identity veřejnosti - tohle bude daleko horší než když to zjistila teta May. Mimochodem byla zábavná ta hra s divákem, kdy to vypadalo, že to chce Peter oznámit sám, přesně jako to udělal Tony v prvním Iron Manovi. Druhá potitulková scéna je možná ještě zásadnější - fakt mě dostalo, když se z Furyho a Hillové stali Skrullové, ale zase je fajn, že budou mít v MCU ještě nějakou roli. A i zvědavost, co s nimi Fury ve vesmíru buduje mě nutí aspoň trochu se těšit na další filmy z MCU, i když už bez Iron Mana. Konec SPOILERů. Abych to shrnula bez spoilerů: nový Spider-Man je zábavný a i přes jednodušší dějovou linku obsahuje spoustu zajímavých a i zásadních věcí, kvůli kterým byste ho měli (nejlépe v kině) vidět. A hlavně zůstaňte i na potitulkové scény! Jsou tam a jsou důležité! 8/10 () (méně) (více)

Paxxx.cz

Určitě lepší než homecoming - stále je zde přítomný teenage nádech, ve filmu navštívíme několik evropských metropolí, díky podařeným vtipům je to zábava, ale hlavně příběh byl lepší než v úvodním dílu. Našel jsem zde ke konci příběhovou mezeru, ale nebudu spoilerovat a hlavně vzhledem ke dvěma po titulkových scénách je to i možná nepodstatné. Díky par scénám jsem měl i husí kůži, což je vždy dobré znamení. Todle je prostě poctivý letní blockbuster od marvelu -75%. ()

Alqarin

Jestli tohle lidi fakt chtěj, budiž. Špatný film to neni, ale Spider-Mana jsem měl rád, když nepanáčkoval v soukolí MCU a držel si alespoň jakousi žánru adekvátní inteligenci. Je fajn, že romantika šlape a Mysterio je po delší době pravověrný záporák převzatý z komiksu bez alternací, ale (a připadám si trochu jako pamětník) nezachytil jsem v tomhle filmu jedinou kapku reálně působícího potu, částečně proto, že Spidey je i v naprosto zbytečných situacích kompjůtrem generovaný (ačkoliv hned v úvodní scéně má na sobě reálný, nebo alespoň reálně vypadající oblek, což je paradox). Ale svádět to na rozplizlou trikařinu by bylo snadný. Problém zkrátka je, že pod nánosem vší arkádovosti není cítit nic byť vzdáleně připomínajícího srdce. A Spider-Man byl vždycky ten nejlidštější a nejvíc srdcem oplývající superhrdina, což se povedlo zachytit zatím jen Samu Raimimu, a trochu Lordovi s Millerem. Čert vem všechny otravný Tony Starky, Nicky Fury a marvelácký cliffhangery. Jedna jediná slina vylétající z úst Tobyho Maguirea při závěrečné fajtce s Green Goblinem strčí do kapsy celý tenhle neosobní spektákl. ()

agentmiky

Jeden z nejoriginálnějších Marvel filmů za poslední dobu. Nesází jen na líbivou akci, ale také na slušnou dávku vtipů a zábavných momentek, v kterých se ocitají hlavní hrdinové. S původním Spidermanem od Raimiho se to těžko srovnává, jedná se fakt o úplně jiným stylem pojatý snímek. Pamatuji si, jak mi byl zprvu Holland nesympatický, nebavilo mě sledovat jeho teenagerovské chování. Ale s postupem času jsem si k němu čím dál tím více vytvářel větší a větší sympatie, až mi po druhém dílu tak trochu přirostl k srdci. On se pro tu roli potrhlého mladého pavoučího muže asi fakt narodil. Dvojka nabízí zajímavý příběh, kde se v centru dění objevuje spíše charakter samotného Petera Parkera než jeho druhá superhrdinská stránka. Překvapivě mě chytla i tato civilnější část filmu, ale samozřejmě se napětí dostaví taky a o parádní akční chvíle plné vydařených triků budete zakopávat na každém kroku. Záporáci, takzvaní Ementálové (ne, nejmenují se podle toho sýru, ale bylo by asi vskutku interesantní sledovat tento mléčný produkt plný děr bojující proti Spideymu :D), upoutaly svým zpracováním mou pozornost ihned po své premiéře na plátně. A Jake Gylenhaal, ten nevyrovnanou osobností své zahrané postavy táhl celý film. Trochu škoda, že znalci komiksu ví, jak to s ním doopravdy je, ale já za sebe přiznávám, že se našli i tací diváci, jimž ten plot twist v půlce filmu slušně zamotal hlavou. První sekvence s Mysteriem a jeho nastolenými iluzemi osobně označuji jako nesmírně originální, plnou neotřelých nápadů, místy skoro až s hororovým nádechem (scéna u hrobu). Závěr malinko méně vydařený, za žádných okolností ale neodfláklý, to zase ne (holt ta první scéna se již nedala překonat). Potitulková scéna navnadila na další díl. Jestli si to udrží takto vysoce nastavenou laťku, tak se máme na co těšit. Ačkoliv jsem to vůbec nepředpokládal, tak Spidey 2 porazil IW 2 :O...........Za mě dávám 88 % ()

SaNcHeZ_cz

I když mám Spider-Mana jako postavu hodně rád a jedničku bych rozhodně nezatracoval, u dvojky jen těžko nacházím slov, protože se jedná pro mě asi o podobně "zajímavou", "nápaditou" a vůbec ne lacině vyhlížející marvelovku jakou byl druhý Thor nebo Incredible Hulk. Bohužel i u těch dvou jsem se asi bavil více. Jasně, konfrontace s hlavním záporákem jsou díky inspiraci komiksem a hlavně audiovizální nápaditosti hodně působivé, zbytek filmu je ale tak nějak prostě nezajímavá vata, ve které se bohužel ztrácí i Jake Gyllenhaal, který vyjma několika momentů nemá moc s čím pracovat. Digitálních triků je hodně ale všechno to působí tak nějak lacině a trochu i zastarale, scenáristicky je to ale šílená bída, která místo toho, aby se snažila postavit na vlastní nohy, ždíme ostatní filmy jak jen to jde. A fakt, že všechno zásadní a podstatné se stane až vlastně v rámci závěrečných titulků a hned po nich mi přijde přinejmenším úsměvný. Vidět Mysteria konečně na plátně je vlastně fajn, k tomu těch pár povedených skečů ale celek to ve výsledku v rámci těch více jak dvou hodin fakt nezachrání. Navíc mi přijde, že se z těch filmů tak nějak posledních pár let vyrácí ta atmosféra něčeho vyjímečného a osobitého a Spider-Man: Daleko od domova je toho bohužel ukázkovým případem. Tohle si podruhé asi už nedám. ()

Wysch

Osobně mám problém se třema věcma, který mi znemožňujou dát maximální hodnocení, a osobně absolutně žeru dvě věci, díky kterým by si to druhej marvelovsko-sony Spider-Man zasloužil. A protože jsem líný prase, jenom ty body vypíšu a nechám si delší zamyšlení někdy pro budoucí já, který už tak líný nebude: 1) Spider-Man v Evropě je fajn nápad, ale nepatří tam. Nejen z logiky věci, kterou logicky odhalí logicky uvažující MJ. ___ 2) Humor mně osobně přišel v mnoha případech až příliš tlačenej, a tudíž ztrácí lehkost. Tudíž místama spíš působí rušivě. ___ 3) Mnoho vedlejších postav je imho zbytečných, rušivých a blbě napsaných. Charaktery tak oproti Homecomingu pro mě zaostávaj. ___ 4) Mysterio je včetně výkonu Jaka Gyllenhaala naprosto skvělej udělanej, pasuje do MCU (včetně odkazů na předchozí snímky) a sekvence, kdy Spider-Man musí NO SPOILER! přijít na to, k čemu je jeho pavoučí šestej smysl, patří imho k tomu nejlepšímu, co film nabízí. ___ 5) Kolem a kolem je pořád skromnější superhrdinskej flák s potitulkovou scénou, která umně završuje tuhle fázi MCU a naznačuje, kam se vydá ta další. Odkazy na Tonyho Starka samozřejmě potěší. ___ P.S. Stejně si myslím, že se v nějaký fázi najde způsob, jak ho - byť třeba hologramově - Kevin Feige vrátí. ___ P.P.S. (možnej spoiler) Osobně si myslím, že Jake Gyllenhaal se vrátí taky. ()

ArsenalEagle

Spider-Man přišel podruhé a podruhé nám naservíroval neuvěřitelně zajimavého, reálného? a skvěle zahraného záporáka. Gyllenhaal je prostě sympaťák a na Mysteria se opravdu hodil. Jinak 2 hodinová stopáž uteče jako voda, protože akcí nabitý a hláškami oplývající celek nestaví a dál servíruje to co umí, včetně parádního vizuálu, což už je u Marvelu prakticky samozřejmostí. Holland opět fantastický a chemie se Zendayou funguje skvěle. Sice je to dost jaksi roztomile kostrbaté, ale hádám, že to byl záměr a že to k šestnáctiletým láskám patří. Nesmysly reálnosti jakožto prázdný Karlův most, známý festival světel v Praze a hodně podobných blbostí si dovolím nějak více nekomentovat, protože i když jsou naprosto zbytečné, tak si toho cílený divák (americká rodina) nevšimne. Potitulkovky opravdu zajímavé a na další filmy lákají dokonale a v neposlední řadě... J.J. Jameson je zpět a vlivnější než kdy dřív. ()

Praxis

Dětské blbnutí s digi digidemony. Nevím. Tentokrát jsem si to moc neužil. Slabší kousek z Marvelovskeho stroje na prachy. Potitulkove scény jsou nejlepší části filmu. 65% ()

Ellmariachi

Po strašně nudné a ukňourané jedničce, tu máme druhého Spajdýho s tváří Toma Hollanda. A pravě u druhého dílu už opravdu můžu říct, že se jedná o další marvelovku. Celé je to ve výborném tempu. Akce je jako vždy v rámci žánru perfektní a hlášek je sice chvílemi až moc, ale aspoň máte jistotu, že si nějaká najde přímo vás. Peter dál řeší svoje románky, ale už ho nemáte chuť přetáhnout po hlavě a najednou jsem zjistil, že mu snad začínám i fandit. Záporák Jakea Gyllenhaala je super a toho chlapa začínám žrát. Děj je trošku pitomoučkej, ale ničemu to nevadí. Na nic osudového si to nehraje. Ve finále marvelovský děj nejspíš posune stejně až scéna po titulcích. Velká spokojenost a dávám 80 procent. ()

Laxik

Ani se nepamatuju, kdy jsem dal naposledy nějaké marvelovce plnou palbu hned po prvním zhlédnutí. Nejspíš to bylo u Iron Mana 3, kterého ale od té doby zas až tak moc nemusím. Takhle jsem ale spokojený jako už dlouho ne, i když uznávám, že Infinity War a Winter Soldier se mi ve výsledku líbí víc... ale těm jsem na chuť přicházel postupně. Tohle je nenáročné, zábavné, šmrncovní, vztahové, zkrátka výplňovka stylu Ant-Man 1 a 2, jen lepší. ()

blackrain

To, že tenhle pavoučí kluk navštívil Evropu, byl moc dobrý nápad. Potěšily mě scény z Prahy a Liberce samozřejmě taky. Peterovy kamarádi mě pobavily. Učitelé, kteří je hlídali v Evropě už tolik ne. Chvilkami se chovali trapně. Co zapůsobilo jako vtípek jednou, nemusím mít pořád dokola. Ke Spider-Manovi sedí to, že je středoškolák a řesí problémy puberťáků. Trošku to film odlehčuje. ()

Dr. Hawkeye

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Na jednu stranu jsem se velmi dobře bavil, ale nějak tomu chyběl příslovečný tah na branku... Potitulková scéna mě ale přiměla dát 4 hvězdičky... ()

movieband

Řekl bych, že milník Infinity Gauntlet byl u Marvelu víc, než směrodatný. Far From Home je osudový, temnější a celkově mi přišel oproti Homecoming podstatně lepší. Možná to bylo, pro mě, zajímavějším záporákem, kterým Gyllenhall/Mysterio, dozajista je. Trochu mě překvapil konec jak s vypořádáním se s Mysteriem, tak s celkovým uzavřením příběhu a navázáním na třetí díl. K tomuhle se milerád vrátím. Mysteriovi iluze, sympatický Spidey a cestování Evropou. Jo, starý kontinent má hodně co do sebe. Druhý Spider-man se moc povedl a od Marvelu se u mě řadí k těm přijatelnějším komiksárnám (Thor, Kapitán). Hon na pavouka začíná. ()

Hanyou

Jako tradičně pecka. Začátek se sice může zdát pomalejší, a pro dospělejší publikum i trochu trapný, ale to je asi celkem normální, když pozorujete výlet bandy náctiletých. Nicméně, jakmile se rozjede akce, tak to nemá chybu. Mysterio je famózní a Jake Gyllenhaal si ho podal absoluteně bezchybně, Nejlépe je to vidět na barové scéně, kdy Quentin udělá kompletní otočku a z milého mentora se stane narcistický šmejd. Scéna mezi Mysteriem a Spidermanem v Berlíně je jedna z nejlepších v jakémkoliv komiksovém filmu. Obě potitulkové scény jsou dost zásadní a skvělé. Jen vidět Prahu (Liberec) bylo docela zvláštní v MCU filmu. ()

Blackhand47

Už od dětství měl Spider-Man v mém srdci místo, kdy jsem sledoval podařený seriál z devadesátých let a občas si koupil i nějaký ten časopis s jeho komiksem. Víceméně až na prvního Amazing Spider-Mana se mi líbily všechny filmy a po Endgame jsem se nemohl dočkat, co si pro nás nový snímek přinese. A že je toho hodně. Čím příběhy o pavoučím muži vždycky vynikaly, jsou lidští padouši, kterého jsme dostali i tentokrát. Mysteria bych postavil hned vedle Vultura, byť nemá tolik ďábelských momentů, ale zase je svůj a působí velmi sympaticky. Jeho iluze jsou navíc velmi podobné tomu, co známe z komiksů a vrcholem všeho pak byl VFX oblek, se kterým se Mysterio promenádoval, jako kdyby tvůrci zapomněli do scén dodělat efekty. Prostě geniální. Samozřejmě jde však o dalšího nepřítele, který má nějaké pojítko na Starka, ale jelikož šlo dosud o jakýsi středobod MCU, tak se to dá nějak odpustit. Velmi povedený je rozhodně vztah mezi Peterem a MJ, jež skvěle odpovídá středoškolskému prostředí. Jedinou výtku, kterou k němu i přes uvěřitelnost mám, je, že filmy o Spider-Manovi vždycky ukazovaly, že i naprostý ubožák může skončit s někým, kdo je o několik tříd výše, ale v tomhle případě tu máme úplně stejnou, byť dobře zpracovanou ubožačku. Co mne rozhodně jakožto Čecha potěšilo, bylo zapojení Prahy, která měla důležitější roli, než většina z nás zřejmě čekala. Dobrou zprávou navíc je, že nás nepředstavují jako chudinu, jak nás vidí svět, ale jako kulturní zemi s největší párty na světě. K filmu mám v vlastně už jen dvě výtky a první z nich se týká humoru. U prvního filmu jsem s ním problém neměl, ale v tomhle snímku je chvílemi tolik otřepaný, až je člověku opravdu trapně. Vrcholem trapnosti je pak cesta skrze Alpy, kdy Peter vypadá jako hotový seladon. Druhou výtku mám pak k potitulkovým scénám. Ty jsou sice vynikající, ale je opravdu nutné cpát největší zvraty a do chvíle, kdy je vlastně po filmu? Trošku to na mě působí, jako kdyby je měli tvůrci napsané, ale pak si uvědomili, že na ně už v příběhu nemají místo. Kdysi potitulkové scény fungovaly jako pomrknutí na příští filmy nebo nám přinesly nějaký ten fórek. Dnes se bez nich bohužel neobejdeme, což podle mě nepůsobí zrovna nejlépe. 85% ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu