Guardians of the Galaxy Vol. 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2023

• Herec Dave Bautista řekl, že chce natáčet podle scenáře, který napsal James Gunn, jinak se rozhodne tvůrce přesvědčit o tom, aby jeho roli vymazaly nebo aby ho přeobsadili. (tyzmrde)
  • V předchozím díle Strážci Galaxie Vol. 2 (2017) se objevil Adam Warlock. Nakonec se tyto scény do filmu nedostali, jelikož se James Gunn domníval, že už využívá dost postav, a tak by tento dokonalý člověk nedostal patřičný prostor. Ten však dostal v tomto filmu. Poprvé se objevil v roce 1967 ve „Fantastic Four #66-67“ a jedná se o jednu z nejsilnějších postav z celého Marvelu. Kevin Feige ho označil za budoucí středobod MCU. Je člověk, ale ne obyčejný. Je tím, čím se lidé mohou jednou stát, mnohem vyšší vývojový stupeň. Má nadlidskou sílu, rychlost, výdrž, inteligenci, schopnost telekineze, telepatie, schopnost manipulovat s kosmickou energií, umí levitovat, ovládá jedinečnou kvantovou magii, vytváří kokon pro sebeobranu a regeneraci a je nesmrtelný. I když může být zabit, nemůže zemřít opravdu. Pokaždé znovu povstane a ještě k tomu silnější. Je kladnou podstavou, ale když je potřeba nějaká lidská oběť pro dobro galaxie, bez přemýšlení ji učiní. Později je i ochráncem všech Kamenů nekonečna (je imunní vůči Kamenu Mysli a Duše, který je schopen používat i na dálku. Možná je imunní vůči všem) a je mimo vliv abstraktních a kosmických entit jako jsou třeba koncepty chaosu a řádu Lord Chaos a Master Order či ztělesnění vesmíru Eternity. Málokdo mu dokáže konkurovat, ale leckdo se najde. Třeba Living Tribunál či Magus, zlé Adamovo já z budoucnosti. (3T)
  • James Gunn uvedl, že má připraveno více než 150 písniček, které může ve filmu použít. (Tomas_TM)