Reklama

Reklama

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2023

Zajímavosti (13)

 • Chris Pratt, představitel Star-Lorda, vyjádřil své nadšení z návratu Jamese Gunna jako režiséra třetích Strážců Galaxie. Podle něj jde o správný krok, za kterým stojí. Samotné filmy jsou ostatně prý o tom, že je občas dobré dávat lidem druhé šance. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)
 • James Gunn byl vrácen do pozice režiséra filmy v polovině března 2019. Jelikož se mezitím ale upsal DC k natočení The Suicide Squad (2021), začala produkce 3. dílu až po dokončení prací pro konkurenci. Pro film pak byl využit původní Gunnův scénář. (petow)
 • Fanoušci si přáli, aby režijní otěže po odchodu Jamese Gunna převzal Taika Waititi, který sklidil mnoho pochvalných reakcí za svou práci s předešlým snímkem z MCU, Thor: Ragnarok (2017). Ten se ale vyjádřil, že třetí Strážce Galaxie režírovat nechce, protože se domnívá, že Gunnův autorský otisk je v předešlých dvou filmech velice citelný. Na toto téma uvedl: „Pro mě to jsou Jamesovy filmy. Kdybych se do něčeho takového, co má na sobě jeho značky, pustil, tak by to bylo jako přijít do cizího domu a říct: „Jsem váš nový táta a odteď budeme sendviče s burákovým máslem dělat takhle.“ Sám bych si připadal trapně. (CrypzzXD)
 • V předchozím díle Strážci Galaxie Vol. 2 (2017) se objevil Adam Warlock. Nakonec se tyto scény do filmu nedostali, jelikož se James Gunn domníval, že už využívá dost postav, a tak by tento dokonalý člověk nedostal patřičný prostor. Ten však dostal v tomto filmu. Poprvé se objevil v roce 1967 ve „Fantastic Four #66-67“ a jedná se o jednu z nejsilnějších postav z celého Marvelu. Kevin Feige ho označil za budoucí středobod MCU. Je člověk, ale ne obyčejný. Je tím, čím se lidé mohou jednou stát, mnohem vyšší vývojový stupeň. Má nadlidskou sílu, rychlost, výdrž, inteligenci, schopnost telekineze, telepatie, schopnost manipulovat s kosmickou energií, umí levitovat, ovládá jedinečnou kvantovou magii, vytváří kokon pro sebeobranu a regeneraci a je nesmrtelný. I když může být zabit, nemůže zemřít opravdu. Pokaždé znovu povstane a ještě k tomu silnější. Je kladnou podstavou, ale když je potřeba nějaká lidská oběť pro dobro galaxie, bez přemýšlení ji učiní. Později je i ochráncem všech Kamenů nekonečna (je imunní vůči Kamenu Mysli a Duše, který je schopen používat i na dálku. Možná je imunní vůči všem) a je mimo vliv abstraktních a kosmických entit jako jsou třeba koncepty chaosu a řádu Lord Chaos a Master Order či ztělesnění vesmíru Eternity. Málokdo mu dokáže konkurovat, ale leckdo se najde. Třeba Living Tribunál či Magus, zlé Adamovo já z budoucnosti. (3T)
 • Původně měl snímek zavítat do kin v květnu roku 2020. Avšak po vyhazovu režiséra Jamese Gunna za přes deset let staré vtípky o pedofilii a nesmlouvavosti studia Disney o jeho relativním znovupřijetím, byly práce na chystaném třetím dílu oficiálně zastaveny a film tak byl odložen na neurčito. (CrypzzXD)
 • Herec Dave Bautista řekl, že chce natáčet podle scenáře, který napsal James Gunn, jinak se rozhodne tvůrce přesvědčit o tom, aby jeho roli vymazaly nebo aby ho přeobsadili. (tyzmrde)
 • Uvažovalo se o tom, že se bude film jmenovat „Guardians of the Galaxy mp3“. (tyzmrde)
 • Po oznámení o rozvázání spolupráce studia Disney s Jamesem Gunnem vzniklo několik petic apelujících na studio Disney, aby dalo Gunnovi druhou šanci. Jedna z nich, jejímž zakladatelem je Chandler Edwards, nasbírala během prvních sedmi dní své existence přes 320 tisíc podpisů. (InaSe)
 • James Gunn uvedl, že má připraveno více než 150 písniček, které může ve filmu použít. (Tomas_TM)
 • Dave Bautista sa o afére okolo Jamesa Gunna vyjadril prostredníctvom tweetu: "Urobím to, k čomu som zmluvne zaviazaný, ale Strážci bez Jamesa Gunna - k tomu som sa neupísal. Strážci bez Gunna nie sú Strážci. Pracovať pre niekoho, kto dáva legitimitu ohováračskej kampani fašistických kybernacistov, z toho mi je na zvracanie. Tak sa jednoducho cítim." (Loki_Six)
 • James Gunn končí a nebude točiť Strážcov Galaxie 3. Dôvodom sú tweety z rokov 2009 až 2012, v ktorých si robil srandu zo znásilnenia a pedofílie. Tieto tweety na neho vyhrabali priaznivci Donalda Trumpa, ktorého Gunn v minulosti otvorene kritizoval. Štúdio Disney zareagovalo promptne a Gunna vyhodilo, keďže nemá záujem o negatívne PR. Sám Gunn na túto situáciu reagoval tak, že ide o starú záležitosť z doby, keď holdoval extrémnemu humoru a každý, kto sleduje jeho kariéru vraj vie, že ide o dávnu minulosť. (Loki_Six)

Reklama

Reklama