Reklama

Reklama

Sebevražedný oddíl

  • USA The Suicide Squad (více)
Trailer 5

Obsahy(1)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Ent.)

Recenze (774)

verbal 

všechny recenze uživatele

Pro svět přitroublých dyslektických mongololidí, a nejen pro ten, je rozhodně více než dobře, že se Jakuba Zbraňň těm zkurveným neomarxistickým pamrdům nepovedlo kancelačně zkulturnit za jeho sto let staré tvítrové vtípky o píchání dětí. On totiž, snad jako jediný, dokáže z těch sterilních, vážně se beroucích, furtdokolových, anemických, debily kýčovitě či propagandisticky mentorujících, pouťově filosofických a plytkých leporel, kde se všechny ty „supravodiče“ chovají a vypadají, jako by se právě vrátili z gájprajdu s opruzeninami konečníků ze zařezaných tang, udělat hravou, vtipnou, neotřelou, uvolněnou a šarmantní plnokrevnou heterozábavu, plnou geniální fantazie a až po pastelové elasťáky napěchovanou originálními scénáristickými i režijními vyfikundacemi. A to by se v dnešním světě, v němž humory v agónií chcípají na pandemenci a kde se korektní upjatost snoubí s masovou debilitou a vychcaností zamindrákovaných pozornostních kurev, mělo vyvažovat minimálně culíkatými paťačkami s právě vypadnuvšími horními jedničkami. Anebo jednoznačnou plnou palbou. P.S.: Cvrlikači se vyhýbám důsledněji než jehovista transfúzi, proto pro usnadnění práce svým budoucím kancelačním kulturistům, až jednou uzavřu smlouvu s fašistickým Dyznym, uvádím svůj nejoblíbenější patologicky závadný cvrlík zde: Co odpovědět lékárnici, která, když jdete kupovat antikoncepci pro svou jedenáctiletou dceru, vyděšeně spráskne ruce a povídá: „Proboha, pane, vaše dcera je již v tomto věku sexuálně aktivní???!!!“? - „Ale piču aktivní, leží jak prkno, celá matka.“ ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Gunn má super nápady a nebojí se je použít, sympatickou drzost i cit pro efektní klipy. Ale je jako dítě s ADHD, které furt potřebuje nové a nové rozptýlení a nevnímá, že si hraje na prázdné zápletce, prázdném příběhu i prázdných postavách. Při přemrštěné stopáži a skromných kulisách ta bezobsažnost přeci jen bolí. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Nic pro lidi bez nadhledu. Ani jsem nedoufal, že v dnešní politicky korektně připosraný době uvidím něco podobnýho. Svět komiksovýho filmu, který dnes úpí pod vládou marvelovských dětinských omalovánek, potřeboval někoho takového, jako je James Gunn - bývalý Tromák, originální svéráz, což je silně znát na jeho tvorbě. Jeho film je neskutečně odvázaný, se smrtící kadencí přepáleného humoru, ale přitom to ve výsledku není žádný chaotický bordel. Gunn má jasnou vizi, umí fantasticky načasovat nekorektní vizuální fórky a spousta jeho scenáristických nápadů dokáže překvapit. Prostě talent od pánaboha. A chvílema v té záplavě čvachtavého R-kového gorefestu mi připadalo, že koukám na nějaký drahý půlnoční film v nějakém grindhouse kině v hlubokých 70.letech. A závěrem jako bonbónek nejoriginálnější kaiju monstrum všech dob. Klobouček Warnerům, že se nebáli a tohle Gunnovi odklepli do široké kinodistribuce. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Rozmetat divácké očekávání v prvním aktu je vždycky fajn (viz loňský Lov), ale ruku v ruce s tím jde jasně nastavený směr, kdy divák už nemůže věřit nikomu a ničemu. A protože Gunn nechce vyprávět, ale jen podvratně přetvářet, stane se z filmu postupem času trochu nuda (ve smyslu "jakmile tu má někdo proslov, je úplně jasné, co bude za 'překvapivý' moment následovat"), v níž nový Sebevražedný oddíl většinu postav úmyslně nemůže mít rád, když mu slouží jen pro izolované fórky. A to je škoda. Vesměs film ale šlape dobře. Gunn si umí pohlídat tempo a čas od času nabídne opravdu skvělý moment. Jen bych to s tím nadšením extra nepřeháněl. Rozhodně je to lepší než minule v profilaci samotné podstaty skupiny i celkovém tempu, ale příběh tu znovu neexistuje a emocionální momenty jsou často hrozně nezmotivované (viz "dojemné" sdílení citů v autobuse). Kdy to ale pro mě osobně nejvíc spadlo, to je finální třetina. Uznávám, že to není klasický generický digi bordel, ale furt se to vlastně extra nevymyká klasice, navíc s typickým neduhem superhrdinských filmů, kdy se ukáže, že je jedna postava tak silná, až vlastně mohla celou zápletku vyřešit hned v úvodu. Nemluvě o tom, jak je nakonec zbytečný Bloodsport (přičemž mohlo jít rovnou o Deadshota, protože se opravdu přepsalo jen jméno). Paradoxně je tak pro mě druhý Sebevražedný oddíl nakonec pocitově někde na úrovni "jedničky", přičemž tentokrát to na mě působilo jako slepenec cool kraťasů, kam se režisérovi povedlo ukecat partu hvězdných kamarádů, přičemž kvalita jednotlivých fórků je značně proměnlivá (ale možná je to ono pověstné "už jsem starej na tyhle srandy"). King Shark je ale výhra, o tom žádná. Takového kamaráda by chtěl každý. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já snad přestanu chodit do kina, protože si po současných us blockbusterech připadám spíš jak zbitej pes než jako frajer co zažil královskou zábavu. Možná je to ve mě, možná ve filmech, nevím, ale 3x po sobě jsem z kina z "velkých filmů" odcházel s podobným pocitem. Tady mě to přišlo, že "vrazíme do filmu všechno co nás napadne" a kdyby producenti filmu byli v ČR, když jsme řešili co s maršálem Koněvem, řekli by producenti, dejte ho nám, my ho prskneme do Sebevražednýho oddílu a uděláme kolem toho digitální akčné bordel. Postavy, chtěli být stůj co stůj vtipný, ale nějak jim drhlo. Film ukazuje až parodický nadhled při poměrně brutálních scénách, což je teda zvláštní kombinace. Jediný co se mě líbilo, bylo sebeosvobození Harlejky a soundtrack chutnal taky docela kvalitně. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je něco shnilého ve státě Dánském, když Vám nejlepší DC (vyjma Batmana) film natočí režisér, kterého chtěli vystrnadit z Marvelu, ale vliv fanoušků byl naštěstí silnější. James Gunn je prostě borec. Správně nekorektní, perfektně krvavá záležitost, jasně říkající, že tady to pro mladší 18 let rozhodně nebude. Já byl spokojený. Z nuly udělali dobrej kousek, u kterého je krásně vidět, že Sebevražedný oddíl má obrovský potenciál a je to jenom o tom, jak se ho chopíte. A je úplně jedno, že hlavní protivník vypadá, jak kdyby utekl ze světa Krotitelů duchů. Tady je to o hláškách a nekorektních postavách. Co naplat, že hromada věcí je zde nevyužitých. Seriál Peacemaker mi to jistě vynahradí. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $185miliónov║ Tržby USA $55,817,425 ║ Tržby Celosvetovo $168,657,565▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,624,146║ Tržby za predaj DVD v USA $5,960,590 ║ Mega brutal haluz roka. James Gunn je iný blázon, či riadne perverzný úchil, že mu Warneri všetky tie bláznivé krvavé serepetičky vôbec dovolili. Vybláznil si sa priam dokonalo. Bizard na každom kroku, brutálne až po okraj, zábavná premisa nechýba, bavil som sa kráľovsky. Možno o kapičku lepší spád a mohla to byť bezkonkurenčná jazda. No ale na tento rok aj tak široko ďaleko jeden z najlepšpích filmov vôbec, ktorý si môže veselo ruky podať aj s takým Deadpoolom. Herci štandardne dobrý. Akcia delikátna. /videl v kine: 85%/ ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Stick to your Gunn. O něco víc koulí a míň srdce než Guardians, brokovnice gagů o něco méně seřízená, ale DC má konečně to, po čem roky touží. Zábavnou jízdu s tempem a strukturou, kde postavy nevypadají jako banda nastrojených konzumentů koňských sedativ nebo jako věšáky na mizerné gagy. Marvel si měl svoje zlato lépe hlídat, ale obecně vzato, vydělali jsme na tom všichni. Sebevražedný oddíl je divoká jízda s pár kopanci a výbornou poslední třetinou, ze které pro mě trčí charisma Idrise Elby a překvapivě Joela Kinnamana. Jen tak dál, i když upřímně nechápu, jak tohle pasuje do univerza, které dalo světu sračky jako Hastrman na steroidech, Feministka začátečnice v kozačkách a Chlap, co se mračí versus Chlap, co mu zkapala Marta. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Je fajn jednou za čas zažít příjemné překvapení, protože jsem sice tajně doufal v hodně, ale reálně moc nečekal. James Gunn to však zvládl mnohem lépe, než bych hádal. Jeho Sebevražedný oddíl je barevnější a divočejší, s tím se víceméně počítalo, jenže moje obavy, že přílišná volnost mu nebude svědčit a nakonec z filmu vyleze akorát bizarní maglajs, se nepotvrdily. Gunn ví, kdy si může dovolit decentní bizarnost nebo úchylnost a kdy diváka překvapit nějakou tou nečekanou smrtí nebo scénou tak drsnou, že se trošku stydíte, když se u ní smějete. Zároveň ale jeho film funguje i v dramatických situacích a není to zdaleka jen exhibice více či méně divných hrdinů, kteří dělají více či méně divné věci. Mimochodem nová parta se fakt povedla a herecky je to opravdu paráda (kdo hrát neumí, ten to ví a paradoxně toho umí využít), postupné budování vztahů mezi vraždícími sociopaty funguje nečekaně dobře a Gunn se nebojí být občas až překvapivě dospělý. Jen aby to o pár minut později shodil nějakým drsným fórem. Především je to celé ale neskutečná zábava. Tohle se povedlo. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

8,5/10. Warner se chytnul za hlavu a nechal u dalšího Sebevražedného oddílu Gunnovi naprostou kreativní volnost - díky čemuž máme letos po několika failech (zdravím F9) a zklamání (Black Widow, Mortal Kombat či Snake Eyes) konečně v kinech pořádný blockbuster! Nový Oddíl je esence komiksové šílenosti a ultimátní velkofilmové zábavy. Gunn nechává v šílené kadenci gagů, gejzírů krve a nápaditých akčních sekvencí pobíhat tlupu fantasticky napsaných a ještě lépe zahraných antihrdinů, kterým nezapomněl dát i pořádné srdíčko a vlastní mikro příběhy - alespoň většině. Mix několika žánrů je spleten takřka v dokonalé symbióze a já se nestačil divit... jak to všechno perfektně funguje i v postupné gradaci a napříč každou další vizuálně odlišnou kapitolou. Začátek je možná příliš hektický a zbytečně tlačí na sílu - a ano, některé postavy jsou bohužel upozaděny na úkor těch profláknutějších (s čímž je spojeno i nepochopitelné zbavování se postav s příslibem do budoucna)... ale to jsou jen drobečky výtek, které tahle týmovka v nekompromisní a šílené jízdě zanechala. Tohle je fakt lahůdka, kterou nelze odmítat. Jsem náramně spokojen! Jo a Polka Dot-Man a King Shark vládnou! Více ZDE ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Tak to vyšlo. James Gunn se utrhl ze řetězu a servíruje brutální eRkové akce a hromadu bizarního humoru. Zatímco v druhých Strážcích Galaxie se zdálo, že se jeho styl možná pomalu vyčerpává, tady se mu podařilo využít mnohem drsnějšího a odvázanějšího materiálu, v němž si mohl dovolit v podstatě cokoli. Krev stříká všude kolem a snad každá z postav se dočká své stylově natočené akční scény. Film dvě a čtvrt hodiny baví, nenudí… a pak skončí. Temnější tóny, o které se (nejspíš) pokoušel Ayer, tu nemají prostor, osudovost je přebita přepáleností a kromě jedné anti-establishmentově laděné sekvenci je snímek oproštěn o jakýkoliv myšlenkový přesah. Pro mě je to nedostatek, ale většina diváků s tím nebude mít problém. Koho z nedávných blockbusterů urazila tupost Rychle a zběsile, rozháranost Black Widow či nevyhrocenost Expedice: Džungle, bude u Sebevražedného oddílu spokojen – kampaň slibovala vtipnou akční jízdu a přesně takový produkt se podařilo dodat. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Dejte Jamesi Gunnovi volnou ruku, obskurní postavy a on vám naservíruje užasný příběh o vyvrhelech společnosti a zločincích. Tak akorát vtipné a tragické pojetí vystřeního uskupení, které je vysláno na sebevražednou misi. Celý je to uvědomělý, šílený, hravý a má to styl. Skvěle prokreslené a napsané postavy, které si zamilujete nebo přinejmenším pochopíte. K tomu užasný vizuál poutavá akce a střízlivý pohled na absurditu superhdinských komiksovek. Víc Gunna a víc bizarních postav z komiksové historie prosím. Více zde! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TO JE SEBEVRAŽDA!“ … „TO JE TAK TROCHU NAŠE VĚC...“   Tým složenej z týpků s jedinečnejma metaschopnostma – PODRUHÉ! Jo takhle to má vypadat? Kurva, tak to si dám líbit! Má to tempo, švih, dostatek černýho humoru s padnoucí muzikou a skvělýho superpadoucha. Navíc - některý obrázky jsou úžasný! Romanticky krvavý… Zábava od DC vskutku nečekaná… Mňam mňam!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju tě kryso. (A žraloku. A lasičko). 2.) Chci horor s panem Perníčkem. /// Thx za titule „titulkomat“.                PŘÍBĚH ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ňam Ňam! Nejlepší film tak za posledních 5 let!! a nádherný James Gunnův Revenge Marvelu za vyhazov, který se vztyčeným prostředníkem a naprosto urvaný z řetězů servíruje drsnou komiksárnu ve stylu the Boys a je to ŘežBA jak PRASE!! která ukojila všechny mé Twisted/Wild/Sick/Unhinged Dreams!Musím se přiznat, že trailery mě příliš nestrhly a do kina jsem šel opatrně, ale už od úvodních minut si mě Gunn získal a tasil jednu výbornou scénu za druhou, že jsem se tam na sedačce doslova rozplýval.Nejvíce září ústřední 5tka Harley Quinn, Cena, Elba, Kinnaman a Žralok- ti si kradou celou Show pro sebe, ale zbytek samozřejmě nezaostává a každý má dostatek prostoru. Skvělá je hudba, která v akčních scénách trhá koule, úžasný je Gore a to napíšu ještě 3x Gore, Gore a ještě jednou Gore- protože takový masakr svět filmů ještě nezažil !! Armáda mrtvých je letos teda pokořená. Povedly se i hlášky- především pošťuchování mezi Elbou a Cenou mě bavilo nejvíc, akce je spousta ( Finále má snad hodinu TVL!), překvapivě se povedly i dramatické- emocionální momenty, které mají správnou údernost a načasovanost. Překvapivý je bodycount- ten je fakt neskutečný a velmi se mi líbily různé nápisy poskládané z okolí- to je opravdu hravě a originálně vymyšleno. Celé to má ukrutné tempo i sympatický příběh a je to správně zvrhlé a lehce úchylné, takže slabší povahy možná budou mít výtky- já byl však v rauši jak už dlouho ne. Tohle se mi dokonale trefilo do vkusu a kdo dá 2 hvězdy a méně, tak se nekompromisně stává můj Úhlavní Nepřítel Číslo 1!  ( Jacques Mesrine!) Příběh 4/5, Akce 5/5, Humor 5/5, Násilí 10/5, Zábavnost 10/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5. 10/10. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Velký skok i při pozitivních očekáváních, ale stejně bych rád viděl ještě sevřenější výsledek. Gunnovy hrátky se Strážci galaxie totiž baštím i s navijákem a když si z nabídky DC sám vybral sebranku podobných existencí, čekal jsem úplně nový směr, který převrátí tendence celého tamního vesmíru. Jenže při problematické kampani a nedostatečném oddělení se od nevydařeného prvního dílu se finančně nezadařilo. Samotný film ale baví od začátku do konce, intenzivně pere do diváka jeden gag za druhým, někdy až tak moc, že se z krve, nadávek a obecně těženého ratingu trochu motá hlava. Mezi kouzelným King Sharkem, do poslední vteřiny využitými cameo roličkami nebo ze řetězu utržené Harley, kterou scénář konečně pozvedá tam, kde už měla několik filmů být, je totiž i dost vtipů nedotažených, přehnaně pubertálních nebo (a to zamrzí nejvíc) z dálky viděných a kvůli tomu obecně zdržujících. Ale i tak leccos odpustím pro ten pocit, že takhle nějak by týmovky o zbloudilcích na odstřel měly vypadat. I za tu cenu, že jsou to komedie víc než komiksovky a vyčnívají tak ve zcela specifickém směru. 70% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Pes? Ty si myslíš, že je to pes? Ktoré plemeno psa podľa teba TAKTO vyzerá?“ – „Neviem, v psoch sa nevyznám.“ Scenár síce obsahuje pár úžasných wtf momentov (nechajte sa prekvapiť) a typicky gunnovských nápadov (detto), ale inak ide o priemer. Čo z tohto filmu robí nadštandardnú záležitosť, to je jednak šialený kasting (fakt neviem, kto tu funguje najlepšie... asi všetci), jednak slušná akcia, jednak množstvo prekvapivo neprepálených trikov a, to najmä, osoba režiséra. James Gunn má dôležitú filmársku vlastnosť – úctu k postavám. Rád im dopraje nielen dôstojný začiatok, ale aj koniec. Piple sa s nimi tak dlho, kým nie je hotový. Čo rozhodne nie je žiadna samozrejmosť! Najviac to badať vo fantastickej scéne z dodávky pred diskotékou, kde ste zrazu viac namäkko, ako namäkko uvarené vajíčka. Podobných okamihov je tu viac, aj keď na môj vkus mohlo byť ešte viac. Preto ma nepríjemne zaskočilo, že sa piple s postavami a napokon ako keby mu začali byť ukradnuté, stali sa figúrkami na šachovnici a prakticky nereagujú na úmrtia svojich druhov v zbrani. Svojrázneho režiséra tentokrát nespútavali žiadne štúdiovo-producentské obmedzenia (aspoň to tak vyzerá) a tak si to naplno užil. V praxi to znamená nie ani tak to, že sa tu šťavnato nadáva, ale najmä to, že sa tu ešte šťavnatejšie umiera a to vrátane postáv, od ktorých to nečakáte. Česť Miltonovej pamiatke; konečne niekto docenil vedľajšie postavy, ktoré riskujú všetko napriek tomu, že nemajú žiadne superschopnosti (o to je ich odvaha obdivuhodnejšia). Trocha zamrzí, ako ku koncu tvorcovia pracovali s (inak parádnym) Peacemakerom. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Celovečerní verze skeče Starro Attacks z "Robot Chicken" sbírá nadšené ohlasy díky tomu, že se konečně nějaký vysokorozpočtový komiksový film vykašlal na vážnost i sofistikovanost a naopak se vydal cestou juvenilní brakovosti (která po dlouhé dekády byla esenciální vlastností komiksů, než se jich chopili nerdi, kteří měli potřebu své dětinské obsese ospravedlňovat blafováním hloubky). Na druhou stranu ale oproti bezelstné jalovosti nejlepších a nejzábavnějších komiksových filmů jako "Batman: The Movie" (1966), "Superman IV: The Quest for Peace" (1987) či "Ghost Rider: Spirit of Vengeance" (2011) působí nový "Sebevražedný oddíl" příliš nuceně a objednávkově - stejně jako produkty od The Asylum, které se moc snaží být camp, ale nikdy nemůžou vyvolat tak ryzí nadšení jako čistokrevný trash. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tesil jsem se megalne a ve vysledku, ackoliv to je pecka, az zas takovej mega narez to neni, takze vlastne drobny zklamani. Pribehove se samozrejme nejedna o zadnej zazrak, particka "superhrdinu" si to jde rozdat se zaporakem, jenze proste tady navic chybi ta lehkost, sviznost a vtipnost Strazcu galaxie. Film proste nemuze chytit ten spravnej rytmus. Navic vetsina hlavnich "hrdinu" je mocna/sympaticka jak se to zrovna Gunnovi hodi, aby mu vysla nejaka cool akcni scena nebo forek, takze spousta z nich je naprosto nevyuzita a jiny jsou naopak zbytecne moc v popredi. Jinak je ale vsechno v poradku, spousta super krvavy akce, halda cool zaberu, nekolik hodne povedenejch foru a hlasek, bezchybny triky a super soundtrack a herci, ktery si to viditelne uzivaj. Takze na jednu stranu spokojenost, na druhou stranu z toho slo vytezit jeste o neco vic, slabsich 5*. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Prvotřídní béčková zábava za $185 mega (!) a můj šálek komixovýho blockbusteru — cancel culture atentát "přeživší" Gunn (x) je král a momentálně asi největší ze stylařů. Sterilní ovcodojný trháky nemůžu už léta vystát, nas*rte si s Avengers, tohle je nabitý hravostí a nebývale plný nápadů, přepálený krve a humoru pro zvrhlejší dospělý, navíc baví samy bizarní postavičky i jejich obsazení, je to řemeslně dokonalý a obzvlášť skvělá práce s muzikou. Brnká i na emoce a k tomu všemu jsem byl překvapen, jak dobře rýpe do imperiální politiky USA. / "Not a single gag lands and most of them offend. This might actually be worse than the first one." (x) Když sequely tak prosím bez kompromisů, co nejvíc fňukání a pohoršených ohlasů <3 ()

Související novinky

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní…

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně…

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Nový šéf společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav už nějaký ten pátek pracuje na zásadních změnách, kterými by chtěl přispět k nové éře nejen na poli filmů, ale i seriálů, her, a celkově…

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série…

Reklama

Reklama