Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Sebevražední mamrdi? Tak si shrnem, co tady vlastně máme, ze začátku mě to nebavilo not gonna laj, byl jsem rozhodnutej tomu mrksnout odpad, ale hej nebylo to až tak špatný! Jinak stopro nejvíc sebevražedná je tady stopáž. Máme tady sestavu, nevím, jestli si vzpomenu na všechny, ale byl tam černej a bílej vlastně úplně v tý samý roli, nejspíš aby vyhověli dnešní rasové rovnosti, což samozřejmě ten černej musel vést celou akci a být ten hodnej. Pak Harly, která mě asi nejvíc bavila, mám rád tuhle bláznivost, navíc se reprezentuje jako Špotáková, žralok, ten mě ze začátku přišel jako úplná pičovina, co bude zavazet, ale nakonec i ten měl světlý chvilky, mňam mňam. Nějaká mistryně Ratatujle, myslím že zazněl i nějakej Miltn či co a pan Neštovice, kterej asi femily frendly kvůli barvičkám a na závěr ještě Cedník se tam mihl. To je snad vše, jako jo, je to hrozná ptákovina, ale z toho treše se to dokázalo celkem solidně vyhrábat, je to takovej druhej Dedpůl. Ajdyja dát do bitvy trestance, kteří stejně zhebnou je taky gut.. No a proti čemu jsme vlastně bojovali? Proti jedné velké vagině! Sorry, ale vážně mi to přišlo jako vagina, ještě když to střílelo kundy do ksichtu, jak při orgasmu, a ten následný mrd s oštěpem.. Hele, já si myslím že to Džejms myslel trochu sexuálně. :) ()

Motinski

Skoro všetko čo som vytkol Ayerovej verzii je tu presne naopak. James Gunn vie lepšie pracovať s humorom (u mňa dokonca lepšie ako v Strážcoch) aj so zvratmi, vie svojsky predstaviť postavy a chvála bohu mu štúdio dovolilo utrhnúť sa z reťaze vo všetkých smeroch. Film si uvedomuje naivnosť a klišoidnosť a všetko to dokáže pekne sparodovať. Bavila ma aj prehnaná brutalita a hudobné vsuvky. V podstate sa nestíha ani stratiť šťava, no pár krát som sa chytal za hlavu. Niekedy sa išlo cez a ku koncu samoučelnost a random zabíjanie postáv proste prestalo zaberať ako niečo zábavné. Keď sa preplo na vážnu nôtu tak to na mňa až tak nefungovalo, finále bolo moc klasicky superhrdinské, no určite sa oplatí vidieť. V DC takýto osobitejší prístup nebýva zvykom. Keby sa ešte trochu pridalo na bizardnostiach, máme tu Deadpoolovskú verziu konkurenčného univerza. ()

Remivsremi

Nepatrný update předešlé verze, kde lépe funguje vzájemná provázanost postav. Nečekejte však zásadní posun. Nese se to v podobném duchu. Praštěné, krvavé, prosté. Snímek ale selhává v té nejpodstatnější části, která by měla být ozdobou podobného projektu. Akční složka za moc nestojí. Spoléhá téměř výhradně na hektolitry digitální krve a jakési nekorektnosti. To nedokáže zastřít nevýraznou, mdlou choreografii. Celkem fajn jednohubka. 60% ()

Johnny.ARN

Je to pokračovanie, nie je to pokračovanie? To bola otázka, ktorá ma zaujímala najviac. Z jednotky som si len pamatal Margotku a feeling, že to nebola úplne podarená tímovka. Gunn si to zjavne myslel tiež a úplne sa vyprdol na to, že bude točiť tímovku. Je tam akože vodca zberačov, ale reálne koľko ich tam vedie, 5 minút? Celý čas sa tam dejú veci, kooperácia alebo nejaké budovanie vzťahov skoro nie je. O to viac majú postavy priestoru, o to viac mŕtvych sa tam kopí a hlavne, každá druhá veta je nejaký záder, pri ktorom sa len priblblo uškrnetie. Proste Gunn sa vyjebal na konvencie a natočil uletenú, crazy vec, s vtípkami, striekajúcou krvou, nezničil New York, bez skutočného záporaka. A mňa to bavilo. A dokonca ma to bavilo oveľa viac ako spomínaná jednotka. Proste keď máte bandu antihrdinov, nemôžete ich nasilu pchať do nejakej spolupráce. Kamera a asi 2-3 triky boli veľmi fajn. A skoro by som zabudol. Motivácia. Tá bola aká u zberača pred finálnou scénou? A u ostatných? Toto si uletelo jak po scenáristickej, tak aj po vizuálnej stránke. Teší ma však, že DC dokáže vyrobiť aj farebný, za denného svetla bez dažďa odohrávajúci sa film. Dalo sa to však ešte trochu prestrihať, aspoň o tých 10 minút. Na tempe by sa nezmenilo nič, len by sa eliminovali hluché miesta. Takže za mňa áno, dobre sa na to pozerá, oddychovka, vtipné, netreba tam veľmi rozmýšľať. A o to im snáď išlo, či? 4 z 5 (CinemaCity Polus) ()

Qitek

Tři hvězdy, když se nebudete (!) těšit na odpočinkovou ,nenáročnou, ujetou cool jízdu prošpikovanou trapnýma, ale dobře prodanýma fórkama. A taky, když si to pustíte doma v sedačce, na plátně, (klidně v Tv, ale i laptopu, či mobilu) někdy odpoledne nevědíc, co s volným časem. Dvě hvězdy v opačným případě. Mega přeceněná, rádoby cool jízda. Takovejch postav a nejživější je tupej žralok. Sem tam se možná najde i kvalitní fórek, ale nevzpomenu si zpětně ani na jeden. ()

JimmyII

Po hodně, ale hodně nečekaném úvodu přichází brutálně vtipná a taky brutální jízda, která v mnoha ohledech aspiruje na to nejlepší, co jsem kdy viděl. Pak se to začne mírně zadrhávat a vtipy a gejzír nápadů ustoupí příběhu a akci, které jsou, přiznejme si, průměrné. Pořád je ale The Suicide Squad pod taktovkou Jamese Gunna jednou z nejzábavnějších komiksovek. P.S. Harley mě ale o dost víc bavila v jedničce. P.P.S. Nanaue a Polka Dot Man jsou miláčci. ()

Honzíno

V zásadě nic nového pod Sluncem. Je to sled scének se závěrem, který i když není klasickým digishitem, tak jím vlastně je. Ale je to tolik nekorektní (v dnešní době skoro vyhynulá záležitost), krvavé, zábavné, dělané s láskou a nadhledem a současně sebeuvědomělé, že Gunnovi fandím. Musím fandit, protože podobnou jízdu nezažíváme zrovna často. Zábava, co patří do kina, ale děti pod 15 bych na The Suicide squad nebral. Tři čtvrtě plynu. ()

Tosi

Je jasný, že film cílí na pubertální publikum a dá se říct, že je to chvílema i docela vtipný. Osvedčenej vzorec funguje tak do půlky filmy, pak přichází stejný fóry, stejný výrazy...Holt nejsem cílovka, no. ()

filmmovier

Po stránce akce, humoru, obsazení i děje mnohem, mnohem lepší, než jednička, která je v porovnání s tímto ještě mnohem průměrnější, než byla doposud. Nahláškovaný zábavný úlet plný nápadité akce a nádherných vizuálních nápadů, ve kterém se Gunn projevil naplno. Ale Strážci jsou pořád lepší a ten závěr se Starrem mě nebavil tak, jak jsem očekával. ale jinak je to super film, který na původní verzi dává bez problémů zapomenout, ale zároveň jeho existenci nepopírá. Capaldi byl výbornej. Všichni byli naprosto výborní.  Bavil jsem se. 75%. ()

Ryuuhei

„Ohrozíte misi kvůli postižený náně, co se oblíká jak šašek?“ Poté, co jsem měl sto chutí od filmu odejít v prvních cca 10 minutách, které jsem bral za vyloženě absurdní, jsem se nakonec dočkal velice ujetého a zábavného komiksového filmku, který se téměř vůbec nebral vážně. Polovina byla vyloženě o hláškách a situacích plných krvavosti (na něž jsem nejdřív nechtěl přistoupit), druhá už věci nebrala na tak lehkou váhu a dala všemu jasný smysl. A u mě to zafungovalo! Původní Sebevražedný oddíl mě absolutně nezaujal, ale u tohoto jsem v podstatě vypl a jen se dobře bavil skoro od začátku až do konce. Bavil mě jak děj, tak i postavy, kde si mě získala především krysařka (aby ne, na krysy/potkany mám extrémní slabost a tak mě přímo zahřálo, že se tito malí, opovrhovaní tvorové, nakonec stali ultimátními hrdiny). A žralokáč byl taky super, v jistém smyslu mi připomínal Groota ze Strážců. No, co si budeme, film byl takovou DC odpovědí na Marvelovského Deadpoola (co se týče kruté grotesknosti) a odvedl svou práci velice dobře. Abych ještě nezapomněl, naprosto jsem žasl z práce s kamerou (souboj v odrazu helmy) a obecně nápaditostí, jakou tvůrci dali třeba do rozdělení scén (názvy přímo jako prvky ve scénách, atd.). Libovka! Už jen takové malé detaily si u mě vysloužily mnohem vyšší hodnocení, než jsem byl původně ochoten udělit. ()

Lachtaan

Po tolika viděných filmech, spoustě očekávání a mnoho zklamání se mi nikdo ani nemůže divit, že občas trpím předsudky a novou verzi Suicide Squadu provázely od oznámení prací na něm až po konečné vydání do kin. Nikdy jsem nebyl a ani nikdy nebudu fanouškem budovaného filmového DC světa, jestli ale za těch 9 let dokázal splodit nějaký výjimečně koukatelný a hlavně nesmírně zábavný kus, je to Gunnova verze Sebevražedného oddílu. Perfektní superhrdinská komedie s pořádnými eRkovými prvky a vypiplaným vizuálem. Za dlouhá léta snímek, u něhož lituju, že jsem vynechal možnost vidět v kině. [viděno na HBO Max 3.4.2022] ()

viperDavid

Margot jo Margot tu já ze všech mám rád....jinak hvězdicová píčovina. A John Cena se mi víc líbí v peacemakerovi. Konec zvonec. ()

Mrkvič

Gunnovi filmy jsou prostě zjevením. Netradiční, odvážná, vtipná a nápaditá podívaná. Sebevražedný oddíl je ve všech těchto směrech ještě mnohem dál než Strážci Galaxie (2014). Humor je každou chvíli, ale současně na pár vteřinách prostoru dokáže Gunn podat i lehce emotivní scény. Jak bych normálně řekl, že mě ani žádná z více méně negativních postav neláká, tak zde si mě takřka každá získala. A přesně podle úmyslů Gunna. Postava s prostorem na dvě minuty si mě získá za 1,5 minuty. Postava s prostorem půl hodiny, si mě získá třeba tak v půlce. Všechno skvěle připraveno, natočeno, vizuálně domalováno. Dokonalost po řemeslné stránce. Příběh nebo dialogy už mi v hlavě asi tolik neutkví. Bohužel. ()

oveckaoa

Těch aktuálních 82 procent mě přijde slušný úlet nemyslím si, že je to i nejlepší Dc film za x let co tu někteří píšou a očekávám v rozmezí 2 měsíců, že to půjde pod 70 procent .  Úvodní mise je parádní a je to dobrý masakr spolu s koncem to nejlepší z filmu bohužel s tou výplní je to horší. Totiž zabíjení obyčejných lidí zamrzí v jedničce se zabíjeli nějací zmutovanci a bylo to zajímavější jednička měla i lepší záporačku a záporáka a dostaly i více prostoru tady většinu filmu nikdo není a Starro se tam objeví tak na 20 minut. Dvojka má lepší postavy ať je to King Shark, Bloodsport  tak i Ratcatcher 2 bohužel jí chybí představení postav jak bylo v jedničce tak, že pokud se v nevyznáte v komiksech jako třeba já nebudete vědět o koho jde platí speciálně na začátku .  Hvězda dole za tu scénu s Harley jak sejmula toho chlápka tahle scéna je zbytečná a nemusela tam vůbec být to samé scéna s jejím útěkem, která září barvama a je kýčovitá jak kdejaký díl My Little Pony. 80 procent klidně bych bral i další díl s těmi samými postavami co přežily Bloodsporta bych klidně nechal v záloze kdyby zase neměl Will Smith čas jelikož mě přijde, že je to daleko lepší postava než Bloodshot v jedničce. Jinak je tam jedna potitulková scéna. ()

noriaki

Prvních patnáct minut jsem si myslel že mi pustili jinou verzi než všem ostatním. Vtipy byly přepálené, na plátně pobíhala squadra nesympatických magorů, a ani akce nevypadala nijak zvlášť vábně. Pak si něco seplo, film chytil tempo, nastavil pohodovou atmosféru a přibral mozkových buněk. Od vystřílení tábora jsme s Gunnem jeli na stejné vlně. Zběh od Marvelu si od rivala přinesl solidní formu. Nebál se sebeparodie, občas se odvázal v krvavých scénách a sem tam zadrnkal na temnější strunu. Reperát mizerného The Suicide Squad široce rozkročil mezi Guardians of the Galaxy a Watchmen, a i když nepokryl celé spektrum, tak ho pochválím, že se mu film nikdy nevymkl z pod kontroly. Dokonce jsem přijal i hlavního záporáka. A to nemá ani osudový příběh, ani charisma, ani motivaci, ani propracovanou osobnost, a víc než megalomana z komiksovky připomíná zloducha z Doctora Who. ()

Zek

Gunn vrací úder. Tohle je přesně to, co DC musí točit, pokud chce konkurovat Marvelu. Hlavně je to i názorná ukázka toho, jak to dopadne, když film natočí někdo, kdo tomu univerzu aspoň trochu rozumí. Gunn nám naservíroval absolutně šílenou pecku, u které jsem se prostě vůbec nenudil. Všechny postavy tu mají nějaký smysl a jsou perfektně zvládnutý. Peacemaker a Bloodsport se předhání, kdo je lepší střelec a jsou to jedni z nejlepších zachránců rukojmí co znám :D. Polka Dot Man už jen ten název mluví za vše, ale jako (Je to tvoje máma), to mě absolutně rozsekalo. Doufám, že Gunn se k Dc ještě někdy vrátí, protože už teď vím, že jeho film bude stát za to. ()

Playman

Kdyby parta Jackass natočila superhrdinskej film, tak by to vypadalo nějak takhle. Přesně tohle jsem si říkal až do začátku poslední třetiny filmu. Absurdní dumb fun, která člověka pobaví svojí ztřeštěností, a dal bych tomu 4 hvězdy. Jenže... Finální třetina filmu je tak KUREVSKY dobrá, že jsem tomu nebyl schopnej ani věřit. Všechno zaklapne do sebe. Všechny nápady, který režisér a scénárista James Gunn postupně trousil během filmu najdou svůj smysl. Atmosféra filmu se dost promění a začne se hrát na osudovost, ale v tom nejlepším možném slova smyslu. Fakt by mě nenapadlo, že všechny tu stupidní a absurdní vtípky pokládají základy něčemu mnohem většímu. Takže nakonec hodně, HODNĚ milý překvapení. A mám pocit, že se jim konečně podařilo vytěžit potenciál Harley Quinn, tak jak si zaslouží. 90% ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)