Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

petero

Nečakal som že to bude The Idiot Squad ale nabudúce už poprosím niečo drsnejšie smerom k Ayerovej verzii, lebo držať palce debilom, lúzrom a deprimovaným psychopatom ma už na tretíkrát nebude baviť ale ok pristúpil som na hru. Je to väčšia zábava aj každá postava mala svoju svetlú scénku väčšiu či menšiu a ako tímu to medzi nimi správne iskrí. Jai Courtney, ktorého neznášam asi v každom filme, je ako Cpt. Boomerang opať úplne perfektný. Joel Kinaman má konečne čo hrať. Margot Robbie však už nemá taký wow efekt ako v jednotke. Na Peacemakera Johna Cennu pod taktovkou Jamesa Gunna som však zvedavý. ()

Davies182

Vtipný, šílený, trapný, napínavý akční velkofilm, který ale dokáže být i překvapivý, smutný nebo dokonce dojemný, a nebojí se tnout do živého. Doslova. Až se Gunn ještě zlepší v rádoby vážných dramatických dialozích (aspoň tedy v tom minimu, které do svých filmů vkládá), bude to příště za pět. Bomba soundtrack, písničkový i orchestrální. ()

pepo

Je to uplne ine ako jednotka, ale neprislo mi to az o tolko lepsie ako naposledy. R- kove brutalitky aj fuckovanie mi uplne nestacia. Hlavny problem vidim v tom, ze team nie je tak chytlavy ako naposledy (Will Smith strasne chyba, Margott je malo) a epicky velkofilm si predstavujem inak ako dzunglu a bulharske VOD kulisy (strasne mi to pripominalo prve expendables bez nostalgie). Ale inak velmi slusny blockbuster. Je tam hromada roztomilych napadov, dve naozaj vynikajuce sceny (utek Harley a nastup na zaverecny battle) a ta podvratnost sa ceni. Gunn to vsak opat nezvlada dat do strhujuceho tvaru. Chodte na to, je to ine ako tradicna blockbustrova produkcia, ale bacha na hype. 7/10 ()

Xmilden

Will Smith by měl nekompromisně vyhodit svého manažera. Tenhle Sebevražedný oddíl je úplně jiná káva než minule. Už mě dlouho nebaví ty děcké omalovánky Marvelu, kde všichni přežijou, chybí brutalita a zábava je tak akorát aby nikoho moc neurazila, Navíc v poslední době je to všude samý Číňan. A pak přišel do DC James Gunn a úplně se na tohle všechno vykašlal a prostě natočil pěkně trhlý a dospělý akčňák. Proč trhlý? Hlavní protivník je obří hvězdice. Skoro jsem myslel, že na mě zpoza rohu někde vykoukne Spongebob, ale světe div se, až na slabších prostředních zhruba 20 minut, film jede naprosto dokonale na plný knedlík. Už dlouho mě žádný komiksový akňák takhle nepotěšil. Finále Avengers nepočítám, tam se samozřejmě dalo očekávat že nás po takovém dlouhém budování výsledek potěší. Sebevražedný oddíl funguje jako úplně samostatný film, což mě neskonale těší. Rád si člověk pustí Jokera, Temného rytíře a nově klidně Suicide Squad. 85% ()

-bad-mad-wolf-

Stáj DC nás v posledních letech terorizovala otřesnými výblitky (Liga spravedlnosti a druhá Wonder Woman jsou nepopsatelné zlo), nicméně pak se souhrou korektních náhod i nehod dostal k materiálu James Gunn. Film je v podstatě o týmu nedobrovolníků na celosvětově důležité misi (jak jinak). Pak přijdou zvraty, vrahem není podezřelý ani zahradník a městem pochodují armády ošklivých, dálkově ovládaných mimoňů (jak jinak). Rámec tu ovšem není moc důležitý. Podstatné jsou bonbónky, které Gunn do škatule nasypal. Tým má absolutně WTF složení (narkoleptická krysařka, pár ostrostřeleckých šulinů, retardované čelisti, autistický vrhač lentilek a pološílená vražedkyně) a jeho chemie je pozoruhodným mixem tradičního pošťuchování nesourodých postaviček s poloimbecilním humorem, jehož absurdnost umocňuje rating R. Na filmu jako celku bych asi ocenil, že je v mezích možností nepředvídatelný a že jeho příběh kupodivu dává smysl. Nezaskočí vás, to zrovna ne - jen je tak šílený, že se může stát kdykoliv cokoliv. Kdyby spolu měly potomka Chata v horách s ulítlejší marvelovkou, vypadal by nějak takhle. Sem tam se objeví náznak politického rýpání či střelby do vlastních řad (o satiře ale nemůže být řeč), vizuál odděluje epizody efektními titulky přímo ve scéně a ornitologové budou tenhle film zaručeně nenávidět. Zabíjení opeřenců ovšem není jedinou brutalitkou - krev je na scéně prakticky permanentně, což je asi jediná stránka, kde se zbytečně drhne přes závit (až na krev, lol). Ze schváleného písmenka R totiž někdo evidentně ejakuloval, takže digitální červená stříká z každé ranky po litrech, lidské hlavy i těla po zásazích explodují na všechny myslitelné způsoby a občas to zasmrádne samoúčelností (a to ještě čumíte, že se ozubená držka žraločího muže držela dost zkrátka). V závěru přichází poměrně bizarní bossfight, který ale hraje podle klasických pravidel a je tím pádem nejméně zábavný. Když všechen bordel smeteme na lopatku a zhodnotíme, vychází nám solidní jednorázovka, která je adekvátně komiksově ulítlá. Za mě jsou to tři mrtvoly z deseti, jelikož jsem se nenudil, i když sranda v žilách dost rychle vyprchá. ()

sepp

Jako má to určitý šmrnc, je to místama cool. Ale taky je to místama hrozně utahané a v půlce filmu jsem si už opravdu upřímně přál, ať to skončí. Pak se to zase trochu nakoplo postavou Harley, ale poslední půlhodina to zase dokonale pohřbila... Ne, prostě ne, prostě DC neumí točit zajímavé filmy, které by oslovily víceméně všechny, ne jen mileniály, a hlavně které by aspoň tak nenudily... Chtěl jsem dát 2*, ale něco mi říká, že to by bylo nespravedlivé. Víc než průměr to ale rozhodně není... P.S.: Druhá dobrá postava je ještě Peacemaker, konečně Cena "zazářil" v roli, která mu padne. ()

darkrobyk

Nu, tak to je něco zcela jiného, než minulý Sebevražedný oddíl! J. Gunn má koule a nebojí se je ukázat. Tedy, začátek byl jak vylodění v Normandii....ještě, že o kus dál se odehrávalo něco zcela jiného. Pěkná jízda, kde se nejde pro mrtvolu a vědro krve daleko. Zabíjení snad nebylo nikdy tak zábavné jako s Harley Quinn! A Amanda v podání Violy Davisové byla snad drsnější než celý oddíl, páč na otázku, zda by nechala tu holku fakt zabít, odpoví, že tázající zdaleka netuší, čeho všeho je schopná. A pak ta hvězdice! Mix Evoluce, Krotitelů duchů a Godzilly byl zábavný. Skvělá kamera a parádní muzika...uff...to retro...! Za mne rozhodně spokojenost. ()

Fiftis

Režisér a scenárista James Gunn totiž, v záujme priniesť divákom niečo nevšedné, zašiel do tých najväčších obskurností, čo komiksy DC mohli ponúknuť. A fanúšikovia toto ocenia. Aj vďaka tomuto aspektu tak Gunn predstavuje hutný a záživný príbeh, ktorý skrátka nenudí. Navrch je tiež koherentný a napriek svojej výstrednosti dáva väčšinu času zmysel. V jadre celého diania je opäť onen neslávne známy Samovražedný oddiel, tentoraz zložený z čerstvých nových tvárí. Gunn tu dokázal, že prehnaná upätosť a vážnosť skrátka nie je to pravé orechové pre tento žáner a že odľahčenejší prístup sa k nemu hodí oveľa viac. A nejde o nejako lacný humor, vo väčšine prípadov komediálne momenty uspeli presne tak, ako by mali, Gunn skrátka vie, čo robí. (8.8.2021) ()

DJ_bart

"This is fucking suicide." "Well, that's kind of our job." ________ Aneb co se nestane, když vám dá král korporativního fašismu Mickey Mouse jakožto respektovanýmu tvůrci a režisérovi takovejch kultovních klasik jako 'Scooby Doo: Nespoutané příšery' (neironicky) padáka za to, že jste před pár lety na Twitter napsali perverzní vtípek o pedofilech a znásilňování dětí. Jenže pošuk James Gunn má v piči a je prostě někde jinde, a Disneymu tímto ambiciózním projektem posílá fakáč a vysmátej úšklebek k tomu.... 'The Suicide Squad' je - narozdíl od svý původní adaptace - nefalšovaná R-ková komiksová čurina, která ale v jistých hlediskách promarnila svůj jedinečný potenciál být víc bizarnějším a komickým odvazem jako její nevlastní marveláčtí sourozenci 'Strážci galaxie Vol. 1 a 2', poněvadž Gunn získal od studia Warner Bros. naprosto nebývalý privilegium natočit si film k obrazu svýmu. Přesto nejde jakkoliv popřít fakt, že James Gunn, v zájmu přinést divákům skutečně nevšední a zcela neotřelý zážitek, zabrouzdal do těch největších obskurností, který kdy mohlo komiksový médium nabídnout. Tahle komiksovka navíc dostála svého názvu a postavy zde nekompromisně chcípaj jak na běžícím pásu a vulgárně držkujou víc jak ostravskej dlaždič - a divák tak buď může nevěřícně kroutit hlavou nad vší tou absurditou, anebo se kolektivně popadat smíchy za panděro.... A kdo je vůbec můj nejoblíbenější člen týmu? Žádný, jelikož jsem si je zamiloval všecky. Gunn totiž barvitě vykreslil temperament všech antihrdinů, kteří jsou ve své charakterní podstatě archetypální bandou nesourodých kriminálníků - a samozřejmě do nich obsadil neméně charismatické herce (Idris Elba top, Margot Robbie jako vždy k sežrání). Snímek navíc překvapivě akcentuje historickou problematiku, kdy vláda USA v minulosti ovlivňovala skrze tajné služby politickou situaci v cizích zemích ve svůj vlastní prospěch - nejčastěji pak v Jižní Americe. Akorát jsem očekával, že Gunn víc inovativně využije svůj vytříbený hudební vkus - soundtrack byl tudíž chtě nechtě ochuzen - ovšem to je jeden z mála deficitů, který jsou celkem irelevantní.... Každopádně, Jakub Zbraň divákům naservíroval prvotřídní žánrovej blockbuster, který zásadně není určen pro diváky bez nadhledu a optimismu v krvi, páč kadence jízlivý nadsázky a sentimentality je zde doslova sebevražedná. Poselství o tom, že superhrdinou může být i ten největší loser a outsider - dokonce i retardovaný žraločí muž, holka jejíž nejlepší kámoš je myš, anebo introvertní bulimik který denně zvrací barevný puntíky - upřímně zahřeje u srdíčka. 'The Suicide Squad' je tak dalším úžasným exemplářem toho, že pokud studio nechá tvůrci volnou ruku, dějou se divy. Verze z roku 2016 se může jít klouzat.... // VERDIKT: 8,1 mořských hvězdiček z 10 // ☠️🦈🐭🔫🤡🤹⭐ ()

Shakers

Začnem menšou porovnávačkou. Suicide Squad od Ayera ma bavil o chlp viac.  No na druhú stranu je to lepšie ako dvojka Strážcov. Každopádne James Gunn bola dobra volba a takýto typ filmu mu sedí. Už v Guardians of the Galaxy ukázal, že zvláda skĺbiť, niekoľko postav do filmu plného šialenej akcie a pridať k tomu Gunnov typický humor a hudobnú stránku, tak aby to nenudilo. A rovnako ako jeho predošlé dva filmy aj tento je šialene zábavný a dokonca aj prekvapivo brutálne krvavý, čo ma teší, scénam to dáva poriadny šmrnc. Prejdime k samotnému filmu. Dvojka samovrahov si ide viac menej solo, nespomínajú sa tu žiadne udalosti, čo sa stali, ale to ani nie je potrebné. Príbeh je podobný ako v prvom filme, čo nie je žiadne prekvapenie, keďže jednotka samovrahov ma väčšinou podobné misie. Zmenilo sa akurát zloženie. Vrátila sa Amanda Waller s tvarov Violy Davis, ktorá ma všetkých bláznov znova pod palcom. Do úderného tímu sa vracia Harley Quinn, Captain Boomerang a Rick Flag. Zvyšok sú nové tvare. Najviac zaujme a aj pobaví Idris Elba ako Bloodsport, John Cena ako Peacemaker, David Dastmalchian ako Polka-Dot Man a King Shark s hlasom Sly Stallonea. Je tu viac trestancov, ktorí idu na samovražednú misiu a tento krát je to doslova samovražedná misia a divák si nemôže byť istý tým, kto prežije. Druhému Suicide Squad moc nie je čo vytknúť. Možno trošku prepálené finále a taktiež mi tu chýbala nejaká čerešnička na torte akou bol Batman alebo Joker v jednotke, tu sa nikto taký neobjaví. Ale inak ani pri vyše dvoch hodinách film nenudí, šikovný strih posúva film vpred, akčné scény sa dobre dopĺňajú s tými vtipnými a herci bavia svojimi postavami. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. 85% - 4* ()

filmfanouch

Strážci Galaxie byli před svou premiérou velkou neznámou, vyklubala se z nich ovšem velmi povedená záležitost a ve velkém pochopitelně díky režisérovi a scenáristovi Jamesi Gunnovi. Úspěch prvních Strážců Galaxie mu tehdy zajistil nejen fakt, že zrežíruje i dvě pokračování, ale měl se tehdy stát i dozorčí osobou kosmické části Marvel Cinematic Universe. Jenomže tehdy se na povrch dostali léta staré tweety, kdy James Gunn například zimu v hotelu přirovnával k močení dětí. Šlo sice o staré tweety, které Gunn dávno smazal, byli ovšem shledané jako nevhodné a Gunn tak musel od třetích Strážců Galaxie pryč. Od roku 2018 je pochopitelně vše jinak a Gunn nakonec třetí Strážce Galaxie natočí, mezitím ovšem Gunn musel jít jinam. A nakonec skončil u konkurenční stáje DC Comics, která mu nabídla, aby si ze všech látek Gunn vybral jakoukoliv látku a natočil dle ní film. A i když ho tedy studio hrozně moc chtělo u nového Supermana, Gunn se nakonec rozhodl pro natočení nového Sebevražedného oddílu. A díky bohu za to.   Gunnův Sebevražedný oddíl není ani pokračováním a ani rebootem původního Sebevražedného oddílu z roku 2016. S dodnes mezi diváky rozporuplným filmem má nový Sebevražedný oddíl prakticky společné pouze návrat několika postav a pochopitelně také zápletku o týmu zločinců, kteří se vydávají na nebezpečnou misi a za odměnu dostanou snížení trestu. A tím jsme se všemi těmi podobnostmi v podstatě u konce. A během sledování filmu je vyloženě patrný důvod, proč se Gunn rozhodl zrovna pro Sebevražedný oddíl. Jde totiž o látku, kde se mohl Gunn naprosto vyřádit a tuhle šanci nepromarnil.   Gunn měl mít u svého Sebevražedného oddílu velkou kreativní svobodu a jeho šílený styl je jednoduše poznat. Film je mládeži nepřístupný a to z velmi dobrého důvodu. Je to velmi brutální, což naznačí už úvodní bitevní scéna. Již od začátku je poté patrné, že Gunnův Sebevražedný oddíl bude neskutečně zábavný film, časem se ovšem ukáže, že tu Gunn točí i něco víc než pouze velmi zábavný blockbuster. Točí velmi zábavný blockbuster, který má skvěle fungující postavy, velmi bravurní děj a dokáže kromě pobavení u humorných pasáží a napnutí u akčních scén též dojmout na těch správných místech.   I po Strážcích Galaxie je dost možná patrné, proč se Gunn rozhodl právě pro Sebevražedný oddíl. Pojítko mezi Gunnovými Strážci Galaxie a Gunnovým Sebevražedným oddílem je fakt, že se příběh točí kolem postav, které jsou tak trochu vyvrhely společnosti, nikam pořádně nepatří a alespoň jednou v životě mohou najednou bojovat za tu správnou věc. To ovšem automaticky neznamená, že by se styl Jamese Gunna ohrál a Gunn v podstatě servíruje Strážce Galaxie 2.5. To rozhodně ne!   Styčné plochy tam pochopitelně pořád jsou. Už od začátku je jasné, že po vzoru Strážců Galaxie opět došlo na stylovou volbu muziky. Od začátku do konce tak dojde na Johnnyho Cashe, Louise Primu či Kansas a po vzoru Strážců Galaxie jde o výběr muziky, která k libovolným momentům padne jako ulitá. A během filmu průběžně dochází k dokazování toho, že sliby o drsném válečném filmu nebyli úplně plané. Přitom všem tempo skvěle šlape a nepůsobí to uspěchaně, od začátku se poté ukazuje, že má Gunn nápadů jednoduše dost a už právě úvodní akční sekvence dokáže, že Sebevražedný oddíl nemohl skončit v lepších rukou.   Audiovizuální stránka je naprosto fenomenální. Viditelně hravé kamerové hrátky, skvělá obrazová kompozice a naprosté využívání potenciálu téhle značky. Gunn již dopředu avizoval, že se z komiksů pokusil vybírat většinou ty nejabsurdnější postavy a z každé z nich i na malém prostoru dokáže vyždímat maximum. Ať už v rámci jednotlivých vtipů či skutečně zábavného využití pro zápletku filmu.   Sebevražedný oddíl se navíc ani po úvodní akční scéně neokouká a dokáže solidně překvapovat za pochodu. Ať už tím, že po celou dobu nesází na chronologické vyprávění či díky pár fungujícím zvratům, které vždy mají ten správný účinek.   Gunn ovšem především dokazuje, že skutečně dokáže pracovat s postavami. A v případě Sebevražedného oddílu to dokáže i s postavami, které by člověk ve své blízkosti pravděpodobně nechtěl. Jednoznačným diváckým favoritem je po vzoru Groota ve Strážcích Galaxie rozhodně King Shark. Milý, hloupý a hladový žralok s hlasem Sylvestera Stalloneho je takový otloukánek, kterého si divák i kvůli jeho primitivnímu myšlení snadno zamiluje a i v tomhle případě se dá říct, že ze samotného King Sharka nemohl Gunn vymáčknout víc. Za zmínku též stojí Ratcatcher 2 v podání Daniely Melchior, která je ve finále klíčem k emotivnějším momentům tohoto snímku a neznámá Melchior se objevuje jako herečka, která by se ještě mohla dočkat výrazné kariéry. A je tu i David Dastmalchian jako Polka-Dot Man, jedna z dost možná nejtragičtějších komiksových postav všech dob. Jeho postava je nejen klíčem k mnoha velmi vtipným momentům (především, když se příběh odehrává z jeho perspektivy!), ale jeho původ má ve finále jednu menší emocionálně silnou dohru, která ve finále na postavu trhá velmi zajímavý dohled. I v tomhle ohledu se dokazuje, že jde o každé výraznější postavě Sebevražedného oddílu skutečně něco říct. A vlastně i o těch méně výraznějších.   Kromě postav navíc Gunn dokáže skvěle prodat i chemii jednotlivých postav. Například Bloodsport v podání Idrise Elby a Peacemaker v podání Johna Ceny jsou v podstatě experty na víceméně stejnou věc a jejich rivalita je též zdrojem jedné fenomenální akční sekvence, která je ve finále především klíčem k tomu, aby si mezi sebou tyto dva poměřovali ega (a dost možná i penisy!). I tyhle dva jsou ve svých rolích opravdu dobří a Cenovi tahle role vymytého bojovníka za mír (zabil by pro něj ženy i děti!) sedí a chystaný seriál Peacemaker by mohl být ve finále velmi zajímavý.   Gunn si vypůjčil pár postav z prvního Sebevražedného oddílu a takový Rick Flag v podání Joela Kinnamana dostává výraznější úlohu a stává se o poznání zajímavějším charakterem. Ve finále solidní příběhový arch má ve filmu také Harley Quinn, kde má opět Margot Robbie šanci předvést, že pod skořápkou půvabné herečky se též schovává velmi schopná herečka. A je tu pochopitelně i Viola Davis, která v roli Amandy Wallerové nadále vyzařuje nebezpečným respektem.   Skutečně je tam humor, který někdy těží i ze samotné brutality filmu a je to přitom přesně ta zábavná brutalita, která tak trochu připomene Gunnovu tvorbu před komiksovými filmy (Slimák) a ukazuje, že je Gunnův humor možná opravdu tak trochu zvrácený, ovšem velmi příjemným způsobem. Právě scéna poměřování eg (penisů?) Bloodsporta a Peacemakera má například ve finále pointu, která naprosto sedí ke Gunnově přístupu a funguje.   Sebevražedný oddíl navíc přitom všem skvěle drží pohromadě. Je vtipný, dojemný, velkolepý i napínavý. Gunn napsal scénář, který dokáže vykreslit postavy, výtečným způsobem posouvat příběh dopředu, zapojit do něj všemožné zvraty i libovolnou postavu výtečným způsobem. Mnoho postav má svůj vlastní skvělý příběhový oblouk (Harley Quinn, Ratcatcher 2, Polka-Dot Man.....) a vše to vede k velkolepé konfrontaci s obří vesmírnou hvězdicí. Prostě splněný sen!   Gunnův Sebevražedný oddíl je skvělou záležitostí. Jedná se bez přehánění (prozatím) o jeho Magnum opus, který je jednoduše celý skvělý. Libovolná minuta nezkazí pocit toho, že vznikla neskutečně sebejistá a osobitá blockbusterová pecka, která těží ze své šílenosti, zábavnosti, skvělých herců a především z odporně čisté duše Jamese Gunna. 185 milionů dolarů bylo investováno do nejlepšího možného blockbusteru, který je prozatím nejlepším filmem z DC Extended Universe a společně s Jokerem jednoznačně tím nejlepším filmem ze stáje DC Comics od Temný rytíř povstal. Ten film má srdce i koule a vlastně můžeme být rádi, že Gunnovy staré nevhodné tweety vyplavali na povrch. Bez nich by totiž dost možná tenhle Sebevražedný oddíl nikdy nevznikl. A osobně bych si přál, kdyby se Gunn po třetích Strážcích Galaxie takhle svěžím způsobem chopil i nových Star Wars, Želv Ninja a vlastně i toho Supermana....... () (méně) (více)

lamps

Gunn je hrozný hovado a nápadů má na rozdávání. Umí vykreslit srandovní postavičky, které nechá dvě hodiny dělat pravé opaky superhdinské etiky, aniž by to začalo být nudné. I když… tendenční je to zhruba od konce první třetiny až hanba a energický tvůrce plácá páté přes deváté. Dělá sice absolutní satiru na žánr či politické klima, ale nemá ji moc o co opřít - film má navzdory vtipným dějovým přesmyčkám dost rutinní a přímočarou výstavbu a poslušně následuje klasický emocionální vývoj dvou klíčových postav (Idrise Elby a hlavně Daniely Melchior, která je srdcem filmu a jasně nejzajímavějším charakterem, nejen díky impozantní vizáži představitelky); kritika USA moc novátorská není a téma odepsaných looserů, kteří si přece zaslouží trochu lásky, mizí ve změti bujarého kosení, požírání a rozčtvrcování, kde většina katů prostě nemá uchopitelné charaktery. Možná ještě King Shark (opět díky vztahu s postavou Melchior), jenž ale slouží jednoduchému situačnímu humoru, do něhož se drolí i celek. Akční scény jsou navíc dost odfláklé, také mají čistě parodický účinek, i když kaiju hvězdice je super a má skvělé hororové vlastnosti. Je to parodie s dost bídnými pokusy o seriózní sdělení a emoce, navrch s nevyrovnaným humorem. Gunn chvíli pálí jednu petardu za druhou a tvoří roztomilé situace, ale následně se zastavuje na místě a své aktéry nikam neposouvá - Peacemaker jako by jen občas vykročil ze stínu (a potřebuje k tomu o dvě čísla menší tričko a bílé spodky) a Margot Robbie mě tu poprvé nebavila (respektive Harley). Přitom to není vůbec marné, několik “bože!” jsem z pozitivního údivu nad Gunnovou neurvalostí skrz úsměv procedil. 65 % ()

JohnnyD

Nikto v súčasnom Hollywoode nevie robiť tímovky ako James Gunn. On dokáže vdýchnuť hĺbku aj tak bizarným postavám ako Rat Catcher 2 či Polka Dot Man. Nehovoriac o tom, koľko je tu postáv. James Gunn vie aj z malého camea vytlačiť maximum (viď. napr. Weasel). Príbeh je parádnou variáciou na vojnové filmy zo sedemdesiatych rokov (navyše je osviežený fantastickým nelineárnym vyrozprávaním) a popri hlavnej línii sa mu úspešne darí budovať niekoľko vedľajších, v ktorých sa venuje jednotlivým postavám. Najlepší film z nového DC univerza. ()

Nin

Nový Suicide Squad (všichni ho označují za dvojku, i když sequelem tak docela není) si hraje s očekáváním, a to až do té míry, že dost zamrzí, jak rychle ve filmu postavy umírají. Hraje se tu s klišé a různými postupy, například je tu obrácený klasický otcovský vztah s dcerou (falešnou i reálnou) a dělá se z toho sranda. Akce v Suicide Squad je opravdu hodně a místy je opravdu brutální. Super. Příběh rozhodně není špatný, ale je vidět, že ten jde často do pozadí a někdy slouží jen jako podpora stylových scén. Velkolepé finále mě potom docela zaskočilo a nakonec i dost líbilo. Je správně monumentální, víc než u kdovíjaké jiné superhrdinské záležitosti. James Gunn dost dobře trefil vyznění Suicide Squad z komiksu s důrazem na jejich starší sešity. I když je ale jeho Suicide Squad často drsnější a nešetří černým humorem, je v konečném důsledku zároveň o dost pozitivnější - je podobně optimistický jako třeba Strážci galaxie. Postavy jsou dost dobré, i když je jich tolik, že nedostanou mnoho prostoru. I tak je ale mezi nimi ve filmu mnoho dobré a zábavné interakce. Upřímně řečeno jsem čekal od těchto Suicide Squad ještě o něco víc, myslel jsem si, že to bude v podstatě film roku. Určitě se na film podívám znova, každopádně v tuto chvíli je to pro mě opravdu dobrá a slušně nápaditá komiksová řežba. (8/10) ()

sheen

Neskutečný úlet ale neskutečně nahláškovaný, našlapaný akcí a zábavný. Doufám, že bude Gunn pokračovat. ()

Beckett51

Ok, žeru i s navijákem. Každá sekunda naprosto napráskaná, ať už se jedná o na komiksárny až neotřele vynalézavou brutalitu, (mně) absolutně do noty se trefující infantilní humor (matka, lol), chytrý scénáristický vychytávky, režisérská a herecká uvolněnost a (a to především) filmařsky naprosto strhující pasáže (Harley a kytičková chodba, Nananue a "akvárko", souboj v přílbě...). Neodolatelně zábavná šílenost, oproti který se Gunnovo GotG zdaj jako štěňátko. ()

Rosaviva

"I love the rain. It’s like angels are splooging all over us." Proti původnímu filmu z roku 2016 vůbec nic nemám, nebylo to to nejlepší, co jsem v daném žánru kdy viděla, ale jako oddechovka to bylo fajn. Od "dvojky" jsem tedy nečekala žádnou nápravu či spásu, ale musím přiznat, že jsem až byla překvapená, o kolik to bylo lepší a asi nemá cenu srovnávat. Tohle prostě byla pecka od začátku do konce. Skvělý soundtrack, vtipné hlášky a scény vyhrocené do naprosté absurdity, že se vám až tají dech. Když jsem na začátku filmu viděla všechny "hrdiny", kteří tentokrát jsou v Sebevražedném oddílu, docela jsem se bála, protože to vypadalo jako hodně špatné cosplay, ale během chvilky James Gunn veškeré moje představy, co od filmu očekávat, totálně zabil a já si pak už jen užívala tu jízdu. Palec nahoru jde i za skvělé postavy, zatímco v původním filmu vám všechny (až na Harley) byly tak nějak jedno, tak tady se všechny postavy skvěle doplňovaly a poměrně rychle se Vám podařilo si je oblíbit. Celému filmu pak samozřejmě kraluje Královna (pardon, Princezna) Harley, která se mi asi jen tak neomrzí. 4* ()

Cappuccino

Miestami bláznivé až na hranicu únosnosti, no, našťastie, ju Gunn podľa môjho vkusu neprekročil. Svojím crazy úvodom ma film v dobrom slova zmysle odpálil a prvé dve tretiny som si naozaj kráľovsky užíval. K záveru ma však už krvavé popravy a suché vtípky začali pomaly nudiť, pričom samotné finále mi vôbec nesadlo. Slabšie štyri, respektíve 7/10. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)