Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (CinemArt)

Kony95

V pohodě průměr, který působí díky výpravě a lokacím rychleji upečeným a levnějším dojmem. Vévodí scény s Fassym a povedená závěrečná akční scéna ve vlaku. Zbytek je už tisíckrát viděná formule - je vidět, že tento x-menovský vesmír je již vyčerpán a pouze recykluje. To platí obecně pro filmové komiksovky, chtělo by to pauzu. Recykluje i Hans Zimmer, ale pěkně. V IMAXu jako vždy pohodová podívaná, která neurazí, ale ani dlouho v mysli nezůstane. ()

Jigy

Na filmu je vidět, že do něj sáhl Disney a to nikdy nedělá dobrotu. Přesto musím, říct, že se mi X-meni velmi líbili a užil jsem si je. Sice se jedná o nejslabší díl série, ale i tak nadstandartní podívanou. Jediné čeho lituji je, že neuvidím, jak by film vypadal bez zásahu Marveláku, který celý koncept viditelně narušil. ()

Martin741

Mozno sa katastrofa fakt nekonala, ale ide rozhodne o neznesitelny podpriemer. V kinach to komplet zhorelo, tempo je plane, slabe, nudne, nuda je v strede az prilis bohate zastupena, fakt som to chcel pomaly az pretacat, dialogy - hruza - vatovo plane plky. Plane akcne sceny, plane triky, u ktorych soim konecne pochopil, preco su Avengers lepsi - aspon ten digitalny mrdnik u Avengers je fakt na urovni, tuna ide o ciru amatercinu . 20 % ()

M.i.k.e

postava Jean Grey,potažmo její alterego Dark Phoenix skrývá ohromný potenciál a je velká škoda,že ho tvůrci nedokázali v rámci X-Mení série ani jednou pořádně využít.V tomhle případě měli cestičku dopředu umetenou a přesto stvořili nejslabší díl celé ságy.I když Dark Phoenix disponuje výborným soundtrackem a překvapivě velmi dobrým akčním finále,zbytek je bohužel slabota.A to radši pominu fakt,že se tu nehraje na nějakou časovou kontinuitu a všichni vypadají stejně jako ve First Class,ale i v Apocalypse,přičemž by se děje jednotlivých filmů měly odehrávat v rozmezí mnoha let.Ale možná je tohle nějaký alternativní realita...ale možná taky ne,těžko říct.Sophie Turner jako Jean je tentokrát nejslabší článek celého soukolí,ačkoliv je pravda,že jí zdatně sekunduje rádoby záporačka Jessicy Chastain.Ona vůbec celá tahle emzácka linie je docela mimo a prakticky nefunguje.Rozhodně si celá tahle série zasloužila lepší "uzavření"....60% ()

Vyhy

V celoplošném příběhu X-Menů jsem se jak dávno ztratil, tím pádem jsem ztratil i zájem o samotné postavy. Už to nemá ten náboj, jako před devatenácti lety. Psaní scénáře na koleni tomu také nepomáhá. Jo, má to skvělý vizuál a podmanivé efekty, ale to je tak všechno. Mutanti mě už dávno přestali zajímat a po tomto dílu už úplně. ()

Rocky88

Pokus zaměřit se na postavy absolutně nevyšel, story je absolutně dementní a Sophie Turner je jeden z největších castingových průserů všech dob. Vcelku ujde akce, obzvlášť ta ve vlaku. Kromě těch pár akčních momentů se ještě dá dívat na těch pár scén s Fassbenderem, jinak je to nudaaaaaaaa. ()

bourec

Ty první,ještě poměrně nový a neokoukaný X-meny mám i doma,ale postupně,tak jako skoro u všech sérií moje nadšení uvadá,a osudy hrdinů mě už ani moc neberou.Tenhle fil je zpočátku takovej neslanej,ale postupně si to ke mě našlo cestu,a po konci musim konstatovat,že některý scény byly fakt povedený.Celkově ale spíš zbytečný oprašování už tak nepřehlednýho příběhu.50%. ()

cariada

Další pokračování série o mutantech. Trikove tomu není co vytknout a podívaná je to pěkná. Jen ten Wolverine tam docela chybí. ()

Elyssea

Hloupý a repetetivní film, ve kterém jako kolovrátek Xavier mluví jenom o sobě a Jean někam přijede, udělá binec a uteče. Do toho se Magneto opět vytasí se svou oblíbenou zápletkou "smrt za smrt" a celá první třída se tváří, že už to ale opravdu chtějí mít za sebou. A já s nimi. Sophie Turner nemá rejstřík na to, aby uhrála nějak výrazné myšlenkové posuny a emoce, a spolu s Jessicou Chastain jedou všichni na půl plynu. Díky bohu za to, že Jean Grey již podruhé pohřbila X-menovskou sérii. ()

Lenka.Vilka

Za tenhle film jsme byla moc ráda. Jo, věčné posouvání a vyhrožování, že film možná nebude, bylo peklo, ale když jsem si sedla do sedačky v kině, páni, stálo to za to. Ne, ta sedačka, to vzhledem k městu, kde bydlím, ani nejde. Mluvím o filmu. Přehlédnu to 3D, které bylo o ničem, a maximálně se ukázalo v plné kráse na začátku u log spoločností, ktoré to vytvořily (ne, to není prdel, ale smutný fakt). A jo, potom to bylo akorát zbytečně tmavý. Ale...bylo to poprvé za dlouho dobu, co v celém sále nebyl debil, kvůli kterému ve výsledku jdete na film, ale pochytíte jenom kostru, a film si možná víc užijete za půl roku doma, kde vám do toho nikdo nebude kecat, šuštit, chrupat a chovat se celkově jako debil. Film, kde se teoreticky mohl režisér vyblbnout, když si ho vlastně vydupal (kdo nezná historii filmu a celého příběhu Jean, se na snímek bude asi koukat jinak a bude nejspíš i frflat...o tom dál v komentáři), ale nakonec skončil jako dětská pohádka. Což bylo vidět i na oné účasti. Takže zase budeme čekat ma Čínu, jestli studio celý X-Meny hodí přes palubu nebo jim hodí záchranný kruh a tetanovku (čti hodně mega do základu)? Smutný to svět. Nebudu tady lhát, každému filmu "kolem X-Menů" bych nedala 100%. Vlastně, oni ani nejsou moji knižní favoriti. Mám s nimi totiž problém. Každá postava je sama o sobě fascinující a sama za sebe. Ale jakmile se spojí, stanou se z nich postavy, které najednou neví, co sami se sebou, a jejich potenciál je silně potlačen. Jak to bývá ve všech týmovkách, mimochodem. Mám tedy raději, když jedou postavy sólo. Jenom v tomhle totiž vidím další budoucnost (pokud bude) celého mutantího univerza. Protože to mě na nich baví. Úplně šichni sympaťáci s určitým cílem, za kterým jdou. Zaporáci, kteří se zvládnou spojit s klaďasi, pokud je někdo horší než oni sam. A klaďasové, kteří jdou i přes nečisté metody, když je třeba. Teď si zahraju na debila, jako to u Hellboye udělali chytráci z Comics Centra. Pár rad, jak si užít film X-Men: Dark Phoenix: 1) zapomeňte na všechno. Hlavně na původní trilogii. Mě osobně totiž přijde, že chudáci ani netušili, že se téhle značky stane takový hit, který lidi tolik chytne. 2) samotný příběh Jean mám ráda. Teda, všechny příběhy. A v tom má televize nevýhodu. Když chcete napsat komiks, tak nový příběh napíšete. Tečka. A je hotovo. Ale jak to potom převést na plátno? Reboot? Remake? Touha lidí všechno pojmenovat páchá akorát škody. 3) takže jo, původní zpracování bylo dobré, ale bylo to málo. Tenhle námět si zaslouží svůj film s Jean v hlavní roli. Ano, já tohle neberu jako pokračování. Já to beru jako samotný film. 4) já bych osobně byla raději, kdyby další filmy byly samostatné a vždy se soustředili na jednu postavu, kde se třeba objeví další mutantík z party jako vedlejší postava. Ani bych se nedivila, že ani sami hlavouni neví, kam se chtějí vydat. 5) nezapomeňte, že příběh samotné Jean je nádherný. Tenhle, stejně jako ty další. Ano, ona společně s Loganem (pro mě) vystupuje z davu. Proto si tohle všechno zasloužila. Přestože cesta k uskutečnění byla trochu křivolaká. Navíc dost dialogů ve filmu odkazuje na bod 1. Kdyby jste nic z toho neviděli, přijdete o hodně věcí, ale nezkazí vám to zážitek z tohohle filmu. Naopak, nebudete přemýšlet o kravinách. Líbilo se mi, že se tady snažilo o práci s postavama. Nechápu jenom jednu věc. Proč to mělo pod dvě hodiny?! Jako fakt?! Děláte si ze mě srandu?! To je krádež na filmu?! Ale za vlak všechno odpouštím. To bylo žrádlo, vážení!!! Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že kdyby tam nehrál mistr, tak dám čtyři hvězdy. Někdo hrát umí od přírody, někdo se to holt musí ještě naučit. Já mu zatím sežrala všechno, a když je mi smutno, tak se na něj v práci kouknu na nástěnce. Mít tam jenom papíry je kravina, dámy. Díky za tuhle skvělou roli Michaele. MENŠÍ SPOILER, JÁ NAROZDÍL OD JINÝCH, RESPEKT K DALŠÍM MÁM. Možná proto jsem ráda za nejasný konec. No, pokud by přece jenom někomu nakonec hráblo, a rozhodl se natočit Tajnou válku (což by byl hodně náročný a ambiciózní projekt, a tomu, kdo by do toho šel, by muselo hrabnout fakt mega mega utra mega moc), nějak by to vymysleli. Třeba právě část Jean v tomhle příběhu je strašně dobrá. Konec byl tedy impozantní, epický. Jestli totiž něco žeru, je to vesmír. Ale stejně tak je ale epický pohled na Scottyho s mrtvou Jean v náručí. Za mě jedna z nejvíc epic obálek komiksové historie. Takže beru to jako samostatnou kapitolu. A stejně bych nedala rozumově do hlavy, jaký konec je za mě lepší. Hlavní je, že jsem dvě hodiny koukala s otevřenou pusou (i myslí) a byla tedy spokojená. PS: tady nejdou odstavce, enter nebo tak? Teď můj příspěvek vypadá, jako kdyby ho psal demenent. PS: psáno druhý den po shlédnutí, bez informací o "propadáku"... () (méně) (více)

Crawler-D

X-Men se mohli rozloučit v lepší formě, ale ten film vyráží do boje hned se dvěma handicapy. Jednak režíruje člověk, který nikdy nerežíroval, druhak se film tváří jako završení série, ale tak zamýšlen nebyl a na výsledném tvaru je to vidět. Diváci, které poslední Avengers navykli na epické rozloučení, tak musí být jasně zklamáni. Pořád si ale i tenhle díl série udržel pozornost vůči postavám na prvním místě. Zatímco MCU funguje spíš na vazbě k zápletce (Kameny nekonečna), která spojuje různé filmy, u X-Menů tuto vazbu tvoří postavy. Rozhodně ale škoda, že do hry tvůrci vtahují třetí cizorodou, nezainteresovanou stranu, jejíž motivy jsou mdlé a v příběhu nefunkční. Konflikt se tak přesouvá mimo okruh známých postav, kde funguje. ()

C0r0ner

Mystique mrtvá, Hank ve škole, Jean kdovíkde v prdeli, Quicksilver mrtvý, Xavier ve výslužbě a kámoš s Magnetem, děj odehrávající se v roce 1992, kde nikdo nevypadá jako z roku 1992, nějací supermocní mimozemšťani, kteří si pak nechají namlátit a chodí jako ovce na porážku... No slátanina to byla kurevská. 30% ()

dubinak

Tak jsme se dočkali, čeho jsme se dočkat nikdy nechtěli. X-Men sága začíná sklouzávat do podprůměrných vod a máme tu jen idiotský scénář tentokrát s téměř bezcharakterními postavami a dokonce i s nelogickou smrtí (?) vzhledem k časovému posunu všech novějších dílů X-Menů. Akce by ještě v podstatě šla, je to prostě nenáročná popcornovka, ale neodpustím tomu, že na to, že bylo čekání na tento díl tak dlouhé, vznikla z Dark Phoenix jen průměrná rychlokvaška s chabým hlavním hereckým výkonem a nevyužitím dobře známých postav, které tuto ságu vždycky držely nahoře. ()

necisty

Mě a mým dvěma kamarádům se to rozhodně líbilo, takže nevím co tu zas hučíte. Po audiovisuální stránce naprosto spokojený, taky Zimmer, že jo. Je to asi tím, že jsme zrovna překrmení superhrdiny a ono překonat poslední Avengers není zrovna jednoduché. Doufám, že si tak smlsnete i na tom podělaném Spajder vepři. ... GA Cinema 3D ()

Martrix

To by člověk nevěřil, kolik lidí má věštecké schopnosti a X-Men: Dark Phoenix se v kinech vyhnulo obloukem. Nebo že by všichni podlehli těm špatným zvěstem, které závěr ságy provázely? Tak či tak, zvěsti nelhaly, je to opravdu moc špatný a protože jméno Simon Kinberg figuruje nejen u scénáře, ale i u režie, tak ocenění X-Men hrobař desetiletí, si zaslouží. Naprosto nevhodně zvolená hudba pomáhala "vytunit" ten vážný tón, kterým byl jeden z nejslavnějších komixů vyprávěn. Lehkost a hravost mixnutá dramatickými obloučky a vtípky, která byla charakteristická pro první dva filmy a na okamžik se vrátila v X-Men: První třída (2011), je nahrazena dramatickým vyprávěním, ve kterém se jen těžko hledá nějaká uvěřitelnost, když tam kdekdo poletuje a odehrávají se tam klasicky komixové situace. Navíc akce byly podivně bezkrevné, stejně jako většina hereckých výkonů. Zpravidla vyčítám mizerný scénář...tady je to ale především režijní impotence a hromada špatných rozhodnutí, které celý film pokazila. ()

PavelVanekArt

Tahle rozlučka s X univesem, který se buduje už nějakou tu dobu (18 let) bolela jako svině. Tolik možností, jak to celý uzavřít a vytřískat z toho maximum a oni to prostě po narození upustí na hlavičku a nemilosrdně to hodili do koše. Žádná resuscitace a ani špetka soucitu. Takhle odešla moje oblíbená série. Díky, kurva, fakt dík. 1* a.k.a 10% ()

Wormboy

Posledni X-meni mohli dopadnut lepsie, ale aj ovela horsie...nepozeralo sa na to zle, Zimmer potesil, ako celok to nejako po kope drzalo, takze v zasade ok. Toto univerzum by si vsak zasluzilo podstatne vydarenejsiu bodku. No a Sophie Turner je priserna herecka. ()

Juto

,,Dark Phoenix“ je rozumné dobrodružstvo X-Menov s priemerným príbehom a výbornými špeciálnymi efektmi. Najmä scéna s vlakom je úžasná. Problém filmu je, že príbeh pôsobí skratkovite. A k tomu scenár nie je taký dobrý. Je to najslabší film tejto série. 6/10 ()

Šimpy

Nenáročný letní bijásek, který má pár silných emočních momentů, slušně gradující hudbu, a skvělého Fassbendera. Sophie Turner sice stále prkenná, ale snaží se. A James McAvoy byl tentokrát málo výrazný. A malá Jean hrála asi nejhůř. Každopádně závěrečná scéna symbolicky uzavírá x-men universe. Jo, a škoda, že tam není žádná pořádná hudební scéna s Quicksilverem...má pár vtípků, ale jinak nevyužit. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu