Za modrými dveřmi (festivalový název)

• Česko

Behind the Blue Door

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Polsko, 2016, 99 min

• XXXXXXXX

Chápu, že tohle vyšlo ze země, kde běžně posypovou solí solí koňský salám, ale celé to na mně působí tak trochu jako když poláci narychlo vytvořili vlastní obludný dort, na téma: Boříme čtvrtou terabithickou. zeď za pomocí definice kruhem! Ve výsledku totiž vytvořili něco, co vás 45 minut nudí, následujících 40 se mírně bojíte a potom vše spláchnou závěrečnou patosickou tečkou. Škoda, já v tom ten horror úplně viděl! A příště? Co třeba jeden z těch současných hororů, tentokrát s názvem: Buresz!(4.3.2018)

• MiaMahoney

No, tak za snahu o originalitu to na ty dvě bude a vůbec, na Pšonky asi dobrý... Příště z toho vyházet ty anglické písničky, které působí směšně, ujasnit si cílové publikum a trochu doladit zápletku, aby to nebyla jen nudná televizní pohádka, ve které narazit na skutečně napínavou scénu je ještě vzácnější, než najít kousek kvalitního masa v polském párku a bude to bardzo ładne.(12.6.2018)

Mám se opakovat? Poláci prostě umí. Ať se jedná o jakýkoliv žánr. Tohle sci-fi pro mládež bylo naprosto skvělé!(8.2.2018)

• snaked

Film pro děti? Jen pro ty starší. Některé scény přivedly menší děti k pláči a dospělí se taky báli, protože ta "obluda" je fakt hnusná. Snad nebudou mít trauma a šedé vlasy v nich nevyvolají hysterický záchvat.(4.5.2017)

Rekl bych, ze polska kinematografie nas uz svoji kvalitou preskocila. V poslednich letech jsem videl nekolik polskych filmu a vsechny do jednoho me bavili. O tridu kvalitnejsi scenare, solidni rezie. Zde vych vyzdvihl perfektni vykon hlavniho detskeho predstavitele a podmanivou pisnicku. Plne a zaslpuzene 4*(25.6.2018)