Za modrými dveřmi

(festivalový název)
  • Česko Dveře do tajemného světa (festivalový název) (více)

Filmová adaptace polského bestselleru, díky níž se diváci vydají na neobyčejnou cestu. Nechybí zde nic, co mají děti rády: zajímaví hrdinové, tajemné příšery a noví přátelé – kouzelní barevní ptáci. Film vypráví o tom, co se děje, když zavřete oči a usnete. Tajemné dveře vedou do světa ze sna. Je tak reálný, že tam můžete bydlet, tak vzrušující, že ho chcete poznat, a tak jiný, až budí strach. Příběh o tom, jak je důležitá láska rodičů, je natočen s rozmachem a s využitím zvláštních efektů. (Kino na hranici)

snaked

Film pro děti? Jen pro ty starší. Některé scény přivedly menší děti k pláči a dospělí se taky báli, protože ta "obluda" je fakt hnusná. Snad nebudou mít trauma a šedé vlasy v nich nevyvolají hysterický záchvat. ()

Dzeyna

Mám se opakovat? Poláci prostě umí. Ať se jedná o jakýkoliv žánr. Tohle sci-fi pro mládež bylo naprosto skvělé! ()

XXXXXXXX

Chápu, že tohle vyšlo ze země, kde běžně posypovou solí solí koňský salám, ale celé to na mně působí tak trochu jako když poláci narychlo vytvořili vlastní obludný dort, na téma: Boříme čtvrtou terabithickou. zeď za pomocí definice kruhem! Ve výsledku totiž vytvořili něco, co vás 45 minut nudí, následujících 40 se mírně bojíte a potom vše spláchnou závěrečnou patosickou tečkou. Škoda, já v tom ten horror úplně viděl! A příště? Co třeba jeden z těch současných hororů, tentokrát s názvem: Buresz! ()

MiaMahoney

No, tak za snahu o originalitu to na ty dvě bude a vůbec, na Pšonky asi dobrý... Příště z toho vyházet ty anglické písničky, které působí směšně, ujasnit si cílové publikum a trochu doladit zápletku, aby to nebyla jen nudná televizní pohádka, ve které narazit na skutečně napínavou scénu je ještě vzácnější, než najít kousek kvalitního masa v polském párku a bude to bardzo ładne. ()

Grázl83

Rekl bych, ze polska kinematografie nas uz svoji kvalitou preskocila. V poslednich letech jsem videl nekolik polskych filmu a vsechny do jednoho me bavili. O tridu kvalitnejsi scenare, solidni rezie. Zde vych vyzdvihl perfektni vykon hlavniho detskeho predstavitele a podmanivou pisnicku. Plne a zaslpuzene 4* ()

• Když vchází Lukasz (Dominik Kowalczyk) první den u své tety z jídelny do kuchyně, je vidět ve vitríně odraz kamery. (juta)