poster

Moře trávy

 • anglický

  The Sea of Grass

Drama / Western

USA, 1947, 123 min

 • Martin741
  *****

  Pre mna jeden z najlepsich filmov Elia Kazana /Na vychod od Raje, Viva Zapata, Tramvaj do stanice touha/. Tak trochu i western, a dost aj spolocenska konzervacka, kde vladnu Spencer Tracy a Katarina Hepburnova. A ovela mam radsej tieto starinky, ktore preveril cas nez sa kukat na vsetky tie novodobe mainstreamove planoby - Tchor. 100 %(16.6.2018)

 • ilclassico
  ***

  O jedné šťastné rodině a jednom nešťastném hollywoodském konci. V rámci žánru za 3.(27.8.2017)

 • cheyene
  ***

  Mé očekávání bylo poněkud větší, tak snad proto se pocitově nedostanu nad 3*. Spencer Tracy a Katharine Hepburn jsou tradičně skvělí, Elia Kazan jakožto režisér své kvality rovněž potvrdil, ale po příběhové stránce se mi Moře trávy jevilo průměrně s občasnými nadprůměrnými okamžiky.(22.4.2018)

 • aLPaC
  ***

  Původně jsem neměl v plánu psát k tomuto filmu komentář, jelikož mi v hlavě tolik neutkvěl. Není to žádné veledílo, s dvojicí Tracy/Hepburn už jsem viděl lepší kousky, ale není to ani žádný propadák. Spíš klasický tříhvězdičkový průměr. Komentář zde vkládám vlastně jen kvůli tomu, že budu první. Konečně v něčem či někom!(15.12.2015)

 • Mol
  ***

  MAYBE ONE OF THESE DAYS WE'LL BE SORRY WE DID. THEY CAN KEEP THE NESTOR FROM BEING BLOWN AWAY, BUT ONLY GOD CAN HELP THE PRAIRIE!! Tentokrát jen za tři hvězdičky, protože Tracy není ve všech scénách. To by jinak by jinak za plný počet, protože jeho postava Jima je naprosto strhující. Když stojí se svojí oddanou družinou uprostřed širokých moří trávy a proti němu odhodlaná kavalerie, to jsem málem nedejchal. Strhující scéna. Dospělí Brock mě trochu iritoval, možná proto, že mi připomínal mě samotného. HE TRIED TO TELL ME HOW HE FELT, HOW THE GRASS WAS SOMEHOW GODLY TO HIM. HE TRIED TO TELL ME AND I DIDN'T HEAR. AND HE WAS RIGHT!(6.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace