poster

Bao gao lao shi! Guai guai guai guai wu!

 • Tchaj-wan

  報告老師!怪怪怪怪物!

 • angličtina

  Mon Mon Mon Monsters

 • angličtina

  mon mon mon MONSTERS!

Horor

Tchaj-wan, 2017, 113 min

Režie:

Giddens Ko

Scénář:

Giddens Ko

Kostýmy:

Dora Ng
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Technicky prvotřídní horor s krásnými krvežíznivými humanoidními monstry, která když začnou řádit, tak je to radost sledovat (autobusová scéna úplně TOP). Bohužel ale film trvá dvě hodiny a poměrně značnou část jeho stopáže netvoří monster mayhem, nýbrž teenage mayhem - film je totiž stejně jako hororem i jakýmsi sociálním dramatem o šikaně a prohnilosti středoškoláků a jejich vztahů v současném Tchaj-wanu. Následkem toho jsou hlavními postavami naprosto odporná zlá individua, jakože aby mohla fungovat taková ta očividná paralela, kdo jsou ta skutečná monstra... To funguje tak dobře, že je to občas až náročné usledovat. Každopádně vidina, že snad ke konci dostanou, co si zaslouží, mě u filmu držela a určitě nelituju. (download)(11.3.2018)

 • goauld
  ***

  Tak nevím nevím, co bylo horší... lidská zvrácenost nebo ty monstra.... Jedna ta strana jednala pudově - mám hlad, tak žeru... nedělám rozdíly, zda bezdák. učitel, dítě, kněz... (tak upíři, že ;-)) ale ta druhá - ta jednala ze zcela jiných "zvráceností". Nicméně k filmu - co se týče visuálu moster: jedním slovem brilantní ;-) co se týče "otloukánka"... přepálené, místy silně nevěrohodné, co se týče dalších postav - občas mám pocit, že ti asiati mají zcela odlišný "pohled na věc" než běžný evropan, bo jejich jednání je poněkud mimo "měřítko" logiky a chápání (např: může retard úspěšně vést večerku??). Takže - ano: vadilo mě na filmu chování postav (někdy silně iracionální a primitivní), ale kupodivu jsem celý film dokoukal (i přes trochu delší stopáž), tudíž nunto říct, že zas tak zlý to nebylo. (akorát jsem nechápal poslední minutu filmu - PROČ ON?? ) No nic ;-) je čas si dát Charlie ;-)(1.8.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Letos příliš dobrých hororů zatím nevyšlo,vlastně jediný nadprůměrný byl The Ritual,ale tahle novinka z Tchaj Wanu si určitě zaslouží pozornost, poněvadž patří k tomu lepšímu a hlavně jsem dobrý horor z Asie neviděl roky. Na jednu stránku je to takové sociální drama ze střední školy o šikaně, kde zákeřní teenageři dávají jednomu chlapci slušné kapky, dokud však nenarazí na monstrum, které má lidskou podobu a chová se obdobně jako upír ( skvělá maska mimochodem), kterou unesou, svážou a "šikanují", jenže to neví, že se někde skrývá její sestra, která je ochotná udělat pro její záchranu cokoliv. Velmi originální, překvapivě skvěle natočené a byť většina vražd je mimo záběr, má to slušnou atmosféru a cákance krve rozhodně nechybí. Scéna v autobuse a následující vyvraždění celé třídy je rozhodně highlight filmu. Na to, že má film dvě hodiny jsem se bavil. 70%(22.3.2018)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Konečne neduchársky Tchajský horor, ktorý kvalitou spracovania nepripomína to množstvo amatérskych YouTube short filmov pre nenáročných. Samotná tematika šikany rovesníkov, ponižovania staršej generácie, obohatená o dvojicu “príšer”, ktoré žerú všetko čo im príde do cesty, je skvelý netradičný nápad, s ktorým sa divák často nestretne. Masky výborne, no škoda gore, ktorého bolo akosi pomenej. Tí, čo denno denne strácajú čas sledovaním kadejakých amatérskych kokotín (ako “ricci.s” a spol), aby dali všetkým do pozornosti niečo zaujímavé, však konečne natrafili na snímok, čo rozhodne stojí za pozornosť. Silné tri, lebo za slabšie štyri, by musel byť samotný snímok poňatý trošku serióznejšie. Ale zas za to rozuzlenie sa to aj celkom “pýta”. Tak ja teraz ozaj neviem ... “Vy povedzte”.(23.3.2018)

 • wampire23
  ***

  Tchaj-wanská verzia severského Let the Right One In. Príbeh šikanovaného študenta strednej školy, ktorý sa chce pomstiť svojim tyranom. A rovnako, ako v LtROI, objaví sa ,,upírske" dievča, ktoré mu možno nakoniec pomôže s jeho zložitou situáciou. Skôr ako horor je to podľa mňa psychologická dráma človeka, ktorý je neustále terorizovaný a jedinou cestou, ako sa s touto situáciou vyrovnať, je pomsta. Po technickej stránke je film na veľmi vysokej úrovni, scény sú zaujímavo natočené (najmä scéna v autobuse a všetko okolo nej- vyzerá to až klipovito). Celkovo však film neprináša nič prekvapivé, dej sa posúva podľa zabehnutých koľají a aj záver je trpko happy-endový. Ale po dlhšej dobe je tu východný horor, ktorý nenudí a dá aj podnet na zamyslenie.(1.8.2018)