Bao gao lao shi! Guai guai guai guai wu!

• Tchaj-wan 報告老師!怪怪怪怪物! (více)
Trailer
Horor
Tchaj-wan, 2017, 113 min

Trailer

ricci.s

Je síce pravda, že tí zákerní teenageri sa chovali omnoho horšie ako samotné monštrá. Aby som však tento horor mohol s plnou vážnosťou pokladať aj za sociálnu drámu, pri ktorej by sa mal divák nad istými vecami zamyslieť, musel by byť tento film nakrútený vo vážnejšom duchu. Ten odľahčený štýl mi tu nesedel, dokonca som mal pocit, že to skĺzne do komédie. A ani vlastne netuším, či to režisér zamýšľal. Masky tých dvoch upíriek (?) sú vynikajúce, efekty pekné, na krvilačné sestry sa pozerá dobre. Keď však dej ťahali iba samotní študenti, bolo to dosť otravné. Najviac v prvej polhodine. Cez 3 hviezdy ma to nepustí kvôli vraždám mimo záber. Pretože na to, koľko bolo tých hajzlíkov zmasakrovaných, mi to prišlo naozaj slabé (gore vlastne nulové) a striekance či potoky krvi mi nestačia. Najmä keď si predstavím, aký masaker z toho mohol byť, keby sa tvorcovia trochu viac odviazali. ()

EvilPhoEniX

Letos příliš dobrých hororů zatím nevyšlo,vlastně jediný nadprůměrný byl The Ritual,ale tahle novinka z Tchaj Wanu si určitě zaslouží pozornost, poněvadž patří k tomu lepšímu a hlavně jsem dobrý horor z Asie neviděl roky. Na jednu stránku je to takové sociální drama ze střední školy o šikaně, kde zákeřní teenageři dávají jednomu chlapci slušné kapky, dokud však nenarazí na monstrum, které má lidskou podobu a chová se obdobně jako upír ( skvělá maska mimochodem), kterou unesou, svážou a "šikanují", jenže to neví, že se někde skrývá její sestra, která je ochotná udělat pro její záchranu cokoliv. Velmi originální, překvapivě skvěle natočené a byť většina vražd je mimo záběr, má to slušnou atmosféru a cákance krve rozhodně nechybí. Scéna v autobuse a následující vyvraždění celé třídy je rozhodně highlight filmu. Na to, že má film dvě hodiny jsem se bavil. 70% ()

*CARNIFEX*

Konečne neduchársky Tchajský horor, ktorý kvalitou spracovania nepripomína to množstvo amatérskych YouTube short filmov pre nenáročných. Samotná tematika šikany rovesníkov, ponižovania staršej generácie, obohatená o dvojicu “príšer”, ktoré žerú všetko čo im príde do cesty, je skvelý netradičný nápad, s ktorým sa divák často nestretne. Masky výborne, no škoda gore, ktorého bolo akosi pomenej. Tí, čo denno denne strácajú čas sledovaním kadejakých amatérskych kokotín (ako “ricci.s” a spol), aby dali všetkým do pozornosti niečo zaujímavé, však konečne natrafili na snímok, čo rozhodne stojí za pozornosť. Silné tri, lebo za slabšie štyri, by musel byť samotný snímok poňatý trošku serióznejšie. Ale zas za to rozuzlenie sa to aj celkom “pýta”. Tak ja teraz ozaj neviem ... “Vy povedzte”. ()

Forsberg11

Rádoby vtipná, no miestami aj poriadne drsná tchaj-wanská školská monster vyvražďovačka. Napriek 113, na prvý pohľad veľmi dlhým minútam, sa dokázali tvorcovia vyhnúť nejakým väčším hluchým miestam a tak príbeh slušne šliape a čas od času aj dobre pobaví. S tými totálne nesympatickými postavami to síce nie je žiadne, ako my na strednom Slovensku hovorím "guilty pleasure", ale naopak dve mimoriadne sympatické krvilačné nestvory a ich nekompromisné mordy rozhodne stoja za pozornosť. Dostatočne odviazaná ázijská zhovadilosť.... pozeranie odporúčame len na vlastné riziko! 65 %!! ()

J*A*S*M

Technicky prvotřídní horor s krásnými krvežíznivými humanoidními monstry, která když začnou řádit, tak je to radost sledovat (autobusová scéna úplně TOP). Bohužel ale film trvá dvě hodiny a poměrně značnou část jeho stopáže netvoří monster mayhem, nýbrž teenage mayhem - film je totiž stejně jako hororem i jakýmsi sociálním dramatem o šikaně a prohnilosti středoškoláků a jejich vztahů v současném Tchaj-wanu. Následkem toho jsou hlavními postavami naprosto odporná zlá individua, jakože aby mohla fungovat taková ta očividná paralela, kdo jsou ta skutečná monstra... To funguje tak dobře, že je to občas až náročné usledovat. Každopádně vidina, že snad ke konci dostanou, co si zaslouží, mě u filmu držela a určitě nelituju. (download) ()