Prey

Horor / Thriller

USA, 2019, 85 min

Franck Khalfoun

Eric Robbins

Nebýt toho dementního klasického a rádoby překvapivého závěru, možná bych dal i ty slabší 4*. Spíš než horor to je dobrodružný film o tom, jak jeden klučina je na "neobydleném" ostrově a postupně odkrývá jeho tajemství. Sice mě teda vyděsil ten začátek, který to vzal všechno strašně hopem, ale jinak, světe div se, ono to mělo nějakou atmosféru a napětí, dokonce i postavy jsou tu celkem sympatické! Jako jo, je tam pár blbostí a něco je nedořečené, od jisté chvíle se to dá jednoduše celé odhadnout, ale i tak mi to nevadilo a celkově to byl příjemný film. Moc se mi líbilo i prostředí, kde se film odehrával. Přijde mi tady ten film strašně podhodnocený, 39% si fakt nezaslouží, ale jsem rád, že jsem mu dal šanci. Rozhodně za to zhlédnutí stál. Lepší 3*(11.10.2019)

• oveckaoa

Chlápek přijde o otce a přihlásí se do terapie jejichž program je takový, že vysadí několik lidí na ostrovech kde zůstanou 3 dny (absolutně to nedává smysl jelikož co kdyby tam někteří jako nepřežily a navíc v čem je jako ta terapie spočívá je mě záhadou). Tak ho vyhodí na zdánlivě opuštěném ostrově kde je posedlý tvor, který vypadá jako horší kopírka Enchantress z Suicide Squad akorát s rohy. Režisér by měl uvažovat buď o změně žánru (komedie se vyloženě nabízí) jelikož od P2 nic vyložen kvalitního nenatočil a nejspíše nenatočí nebo o tom, že se na to vysere úplně. Těch 20 procent je za konec (ten nedává žádný smysl, ale budiž překvapil) a za rasovou korekci (umře zde postupně běloch, Asiatka a černoch). Jinak ruce pryč nebo to rovnou přeskakujte jelikož minimálně 70 minut se zde nic neděje těch 39 procent aktuálně je těžký úlet nezaslouží si to ani 32.(11.10.2019)

Podle mě až zbytečně moc kritických komentářů. Lokalita ostrovní džungle je hodně tísnivá (lesy, džungle atd. to já rád). Bohužel je faktem, že zápletka je celkem čitelná pro každého diváka, který fandí žánru horor a nějaký ten filmek už zhlédnul... Jsou tu trochu laciné efekty, kterých se tu naštěstí nevyskytuje mnoho a "speciální" efekty supluje zelené peklo...(6.10.2019)

• Psychor

Domníval jsem se, že po fiasku jménem Amityville: The Awakening už o Khalfounovi nikdy neuslyšíme, ale zdá se, že moje odborná kritika nepadla na úrodnou půdu. Ocenil bych, kdyby se Jason Blum konečně vzpamatoval a začal naslouchat hlasu expertů, jelikož v opačném případě dovede své studio k brzkému krachu. Khalfounův předchozí snímek jen horko těžko naplňoval standardy neškodné žánrové zábavy a Prey už se dokonce zdráhám označit za horor, jelikož má mnohem blíže do brakové teen fantasy jako vystřižené z odpoledního programu TV Barrandov. Filmu uděluji odpad a fanouškům žánru závazně doporučuji, aby s podobnými počiny nemarnili čas.(27.9.2019)

Po smrti svojho otca sa Toby (Logan Miller) zapíše do programu, ktorý mu má pomôcť vyrovnať sa s jeho stratou. Bude vysadený na opustenom ostrove, kde má vydržať 72 hodín a zabezpečiť si obživu. Krátko po opustení lode ale zisťuje, že ostrov nie je ani zďaleka opustený, aj keď to neznamená, že je obývaný ľuďmi. - Na produkciu Jasona Bluma dosť slabota. Nie len vizuálne, ale aj obsahovo. Námet je super, keďže stavá moderného chalana do divočiny, kde sa má o seba postarať, čo je pre dnešnú mládež nočnou morou, ale je maximálne nevyužitý. Rovnako sú slabé aj hororové prvky a tvorcovia sa zamerali skôr na dramatický spôsob príbehu. Nepomáha tomu ani to, že je to predvídatelné od úplne prvej až po úplne poslednú scénu, ale keďže som dlho žiadny horor nevidel, dám tomu aspoň slabšie tri za príjemné lokácie. + herec z Would You Rather a Scouts Guide to the Zombie Apocalypse(27.9.2019)