Prey

Horor / Thriller

USA, 2019, 85 min

Franck Khalfoun

Eric Robbins

Za mě rozhodně lepší, než nedávný Sweetheart. Postavy byly sympatičtější a příběh se mi líbil taky více. Škoda, že to nebylo odvážnější, kdyby se ukázala více Kristine Froseth (ne, není jí 16) a přitvrdilo se trochu v Gore, rozhodně by to neuškodilo. Takhle to spíše působí jako lehká, hororová pohádka. Lepší trojka. (83.hodnocení)(8.12.2019)

Nebýt toho dementního klasického a rádoby překvapivého závěru, možná bych dal i ty slabší 4*. Spíš než horor to je dobrodružný film o tom, jak jeden klučina je na "neobydleném" ostrově a postupně odkrývá jeho tajemství. Sice mě teda vyděsil ten začátek, který to vzal všechno strašně hopem, ale jinak, světe div se, ono to mělo nějakou atmosféru a napětí, dokonce i postavy jsou tu celkem sympatické! Jako jo, je tam pár blbostí a něco je nedořečené, od jisté chvíle se to dá jednoduše celé odhadnout, ale i tak mi to nevadilo a celkově to byl příjemný film. Moc se mi líbilo i prostředí, kde se film odehrával. Přijde mi tady ten film strašně podhodnocený, 39% si fakt nezaslouží, ale jsem rád, že jsem mu dal šanci. Rozhodně za to zhlédnutí stál. Lepší 3*(11.10.2019)

• oveckaoa

Chlápek přijde o otce a přihlásí se do terapie jejichž program je takový, že vysadí několik lidí na ostrovech kde zůstanou 3 dny (absolutně to nedává smysl jelikož co kdyby tam někteří jako nepřežily a navíc v čem je jako ta terapie spočívá je mě záhadou). Tak ho vyhodí na zdánlivě opuštěném ostrově kde je posedlý tvor, který vypadá jako horší kopírka Enchantress z Suicide Squad akorát s rohy. Režisér by měl uvažovat buď o změně žánru (komedie se vyloženě nabízí) jelikož od P2 nic vyložen kvalitního nenatočil a nejspíše nenatočí nebo o tom, že se na to vysere úplně. Těch 20 procent je za konec (ten nedává žádný smysl, ale budiž překvapil) a za rasovou korekci (umře zde postupně běloch, Asiatka a černoch). Jinak ruce pryč nebo to rovnou přeskakujte jelikož minimálně 70 minut se zde nic neděje těch 39 procent aktuálně je těžký úlet nezaslouží si to ani 32.(11.10.2019)

Spočiatku mi to pripadalo ako akési slaboduché pokračovanie Modrej lagúny, potom sa objaví príšera v tme a po čase to naberie aspoň nejaký spád. Hororu je však naozaj iba minimum, čo je škoda, lebo ostrov či jaskyne mali potenciál. Vďaka peknej kamere a sympatickým postavám mi ten film ničím neublížil a dá sa akceptovať ako neškodný dobrodružný priemer, na ktorý sa aspoň celkom dobre pozerá, keď už nič iné.(27.9.2019)

Film disponuje nádherným prostredím, ale dosť neoriginálnou zápletkou. Uz celý ten program bol všetko len nie logický. Vysadia ma na pustom ostrove, len aby som si ucelil myslienky a či sú tam jedovatý hadi alebo ešte niečo horšie, má každý na saláme, ja hovorím aspoň príbehu nie. Ale zas tu boli sympatické postavy i démon bol slušne znázornený a bolo ho vidieť i párkrát z blízka , čo tiež hodnotím kladne. Kamera bola skvelá, či na snímaní lokality, ale i pri viacerých scenach, vedela čo má nasnímat a čo nie. Pri takýchto filmoch nečakám nič, ale v tomto prípade , nie som sklamaný, že som film videl, i keď mohol byt o niečo odvážnejší(13.10.2019)