„Dvakrát v tortille s chilli," to je věta, kterou v dnešním Polsku už asi slyšel každý. Kebab se stal neodmyslitelnou součástí polské gastronomie a autoři filmu se díky němu mohli blíže podívat na naši společnost a položit si několik důležitých otázek týkajících se tolerance, zaprodanosti korporacím nebo problému válečných traumat vojáků. Jde tedy o naprosto vážné záležitosti, ale vyprávění o nich je okořeněné špetkou humoru. Sledujeme dvanáct lidí, jejichž osudy se protínají v prodejně kebabu ve varšavské čtvrti Powiśle. Na kebab sem chodí jak ti nejchudší, tak lidé s naditou peněženkou. Zkrátka celé Polsko. (Kino na hranici)

sochoking

Prvých tridsať minút sa tvári ako komédia a ja som bojoval s myšlienkou, že to zabalím a vymažem z historie. Nakoniec som rád, že som tomu dal šancu. PolandJa je vo svojej podstate dráma tak naozaj. Keby nebolo tých prvých tridsať nezaujímavých minút, šiel by som zrejme na štyri hviezdičky, lebo filmy, ktoré tvorí viacero pospájaných príbehov dohromady, mám veľmi rád. 60% ()