Píše sa polovica siedmeho storočia a legendárny čínsky cisár Tchaj-cung uprel svoj zrak na kórejský polostrov, presnejšie na ríšu Goguryeo. Otvorené meranie síl skončilo katastrofou pre kórejské vojsko a víťaznej dvestotisícovej čínskej armáde už takmer nič nestojí v ceste na hlavné mesto. Je tu len jedná malá prekážka, malá pevnosť Ansi, ktorú bráni veliteľ Yang Manchun (Jo In-sung) s oddielom 5000 vojakov. Prichádzajúca čínska armáda nie je jediným problémom veliteľa. Nadriadení si o ňom myslia, že je zradca, a tak z ich strany podporu čakať nemôže. Navyše generál Yeon (Yu Oh-seong) posiela do pevnosti z hlavného mesta mladého kadeta (Nam Joo-Hyuk), aby neposlušného veliteľa odstránil... (beso74)

EvilPhoEniX

Epická 88 denní bitva, kde mocný Tang s půl miliónovou armádou, který nikdy neprohrál a zlomil každý hrad napříč 1000 kilometrů má nyní problémy s Ansi Fortress, kterou brání statečný a strategický Yang se svými 5000 vojáky. Mnou neznámý režisér odvedl slušnou práci a natočil hodně epickou osudovou bitvu, která se sice nevyhla zelenému plátnu ( Přece jen půl miliónů komparzistů neseženeš jen tak) zde mi to až tak nevadilo, protože je zde hezky ukázáno, že i s minimem se dá konkurovat několikanásobné přesile. Hlavní hrdina je sympaťák a jeho strategie s vychytávky mě velmi bavily a sebevědomý vůdce na druhé straně jako záporák je poveden taktéž. Líbilo se mi i představení posvátného luku od krále Jumonga, který byl jediný na světě, který jej uměl používat. Dobré. 75% ()

Marze

K mému překvapení režisér Kim Kwang udělal chytrou práci. Každá bitva ve filmu by mohla být závěrečnou bitvou v jiných válečných filmech. ()

Jirka_Šč

Historické, válečné, překvapivě dost přesně podle skutečné události. Pouze skutečné jméno velitele, který pevnost Ansi bránil, zmizelo v historii času (uváděné jméno je tradované, ale zřejmě vymyšlené později). ()

Flego

Menej je niekedy viacej, škoda zbytočnej predigitalizácie, mohlo to byť poctivejšie a lepšie. Inak historický príbeh podľa skutočnej udalosti má spád a emócie. ()

Morholt

Upřímně řečeno nemám potuchy, jak to bylo ve skutečnosti, ale díky tomu necítím potřebu se v tom nějak rýpat. Tohle je především o bitevních scénách, kterých tu bylo vrchovatě a bylo na nich vidět, že Korejci penězi rozhodně nešetřili. Sice tu najdete sekvence, které jste již zaručeně někde viděli, přižemž jedna z nich je vyloženě opsaná z Kingdom Of Heaven, ale to zase až tak moc nevadí. Mezihry mezi rubačkami jsou sice občas plná klišé a okázalého hrdinství, ale to sem tak nějak patří. Příliš co vytknout nemám ani hercům. Slušná práce. 75% ()

Lacike

Dalsi moderny videoklipovy predigitalizovany film. Je uplne jedno, ci sa jedna o komix, akcniak, alebo historicky film. Vsetky filmy dnes vyzeraju na jedno kopyto. A aj ked ma tento film R-kovy rating, tak mi aj v bojovej vrave chybala poriadna zivocisnost, drsnost a celkova spinavost. Cely cas sa to snazi pôsobit cool a pritom to je umele a s komickymi CGi. Vdaka vizualu, ktory mi vôbec nesedi ma nakoniec nezaujimali ani postavy a cely ten konflikt. Fanusikovia sucasnych blockbusterov budu urcite nadseni. 4/10 ()

italka63

Tyhle filmy miluju, chlapi se řežou, slušně vypadají a jdou za svým cílem i za cenu nejvyšší. Slušná podívaná inspirovaná skutečnou událostí. ()

C0r0ner

Trocha Království nebeského, trocha 300, trocha Tróji, trocha bitev o Helmův žleb a Minas Tirith a dohromady pěkný válečný film z doby středověku, kde se killcount rákosníků šplhá ke statisícům. Linka příběhu je sice klasická, ale koukalo se na to dobře. 85% ()

chelseaman22

Parádní asijská bitva, která se přibližuje bitvám z Pána prstenů. Vyjma závěrečné střelby z luku dává film překvapivě smysl. Pokud je zápletka dle skutečné události, tak je nutné vzdát hold obráncům pevnosti, který se neštítil využít kol odvozu k vytvoření ohnivých kol. Parádní podívaná. 84% ()

BlackHood

Na hranicích Mordoru a Gondoru se tyčí Hora osudu, jménem Ansi. Akce je vyvážená a je ji dost, je krásně udělaná, možná se jedná o nejakčnější historický film, jaký jsem viděl. Můžu jen doporučit! ()

Rathalos

Ako je zvykom u Juznej Korei,opat kvalitne spracovany a natoceny film,historicka drama,ktorej by som viac-menej nemal co vytknut,dobri herci,vyprava,hudba,kostymy,bojove sceny a tak dalej,jedine minus je,ze takychto zalezitosti uz sikmooki natocili kopec a tak povediac je to stale to iste dookola,ale hodnotim pozitivne...:-) ()

Franc1s

Velkolepých válečných filmů ze zemí rozsypaného čaje není nikdy dost! Tentokrát někdy v kolem roku 700 (podle historických pramenů) jde samozvaný císař s 200 000 vojáky na Pchjongjang. Avšak ještě před tím mu stojí v cestě jedna pevnůstka s 5000 vojáky a jejím velitelem, kde strategie a taktika jsou jeho mladší sourozenci :D Krása sledovat a čekat, s čím vždycky přišel a odrazil nepřítele. Dvě hodiny utekli jako voda, bohužel nechybělo pár slabších míst, ale to tak nějak k těmhle filmům asi patří. Pro fanoušky asijských bitev, povinnost 7,5/10 ()

Tamten

Příliš patetické a málo uvěřitelné. I když je to podle skutečných událostí, tak v reálu to takto asi těžko mohlo vypadat. Na druhou stranu proti obdobným americkým kouskům se na to stále dá dívat. ()

beso74

Jedna z troch stredovekých ríš na Korejskom polostrove čelí smrteľnému nebezpečenstvu v podobe vpádu čínskych vojsk pod vedením legendárneho cisára, jedného z najobdivovanejších v celej čínskej histórii - Tchaj-cunga, spoluzakladateľa dynastie Tang. Suchý historický záznam sa stal námetom pre historický epos, ktorý nám celé takmer trojmesačné obliehanie podáva z kórejského uhla pohľadu. Aj keď je trochu tendenčný (zúriaci Čiňania by o tom vedeli povedať svoje), nie je tým ničím neobvyklým v intencii svetovej kinematografie, americký Patriot celú revolúciu vykreslil tiež čiernobielo, nedávny holandský Admirál taktne zamlčal niektoré nie príliš lichotivé veci o Michiel de Ruyterovi a koniec koncom ani toľko ospevovaná biografická Bohemian Rhapsody sa nedá pochváliť za prílišnú historickú vernosť. Takže kýchať na nejaké detaily, ktorú si už mimochodom divák nemôže dopriať ani v polohraných historických dokumentoch (stačí si pustiť Roman Empire na Netflixe) a oddať sa takmer nonstop akčnej jazdy, kde sa bojuje každým možným spôsobom, na obliehanie sú použité trebuchety, baranidlá či obliehacie veže, ktoré sú na oplátku ničené nemenej dômyselnými zariadeniami. Vzduchom okrem obrovských balvanov lietajú aj mračná šípov, oštepy, kopije a samozrejme sem tam nejaká ta časť tela, osobné súboje sú brutálne zúrivé a prehľadne natočené. Škoda tých nešťastných spomaľovačiek, aspoň mne vo filme vadili. Film je v podstate jedná veľká akcia, prestávkami rozdelená na asi 4 časti. Najprecíznejšie zvládnutý je asi prvý útok na pevnosť a potom ešte ten nočný. Naopak, trochu som nepochopil úlohu vedmy (dočítal som sa, že Tchaj-cung bol veľmi poverčivý, možno preto) a už vôbec nie posvätného luku. Je vidieť, že počítačová animácia nie je tak dobrá ako tá americká, ale mne to príliš nevadilo. Aj keď je film dlhý vyše 130 minút, zbehol veľmi rýchlo a aj keď som mal niekedy pocit, že pozerám známe scény - útok na Helmerov žľab, režba Sparťanov, nevadilo mi to ani náhodou, dostal som to, po čom som túžil, surovú stredovekú ázijskú režbu (bez kung fu a ninjov), ktorej síce k dokonalosti chýbalo toho dosť, ale určite potešila. ()

Jeremiasz

solidni Korejska rubacka, takove Korejske Alamo. Dej je jen velmi volne inspirovany skutecnou udalosti, zatimco nektere skutecnosti odpovidaji realite (doba oblehani 3 mesice, pocet obrancu, vysledek samotny vcetne temer neuveritelne story o vybudovani cinskeho naspu vyssiho nez hradby hned vedle hradeb korejske pevnosti pomoci nehoz chteli Cinani dobyt pevnost. Obranci Ansi nicmene na nasep zautocili, nikde jsem nenasel info o tom, ze by ho podkopali jako ve filmu, a 3 dny a noci ten nasep proti silne pocetni presile opravdu branili) jine uz je "jen" fikce, hlavne tedy velikost cinske armady ( realne se pravdepodobne jednalo cca o 30.000 cinskych vojaku, z toho jich behem celeho oblehani padlo podle ruznych odhadu 2-5000, to je asi tolik, co ve filmu behem prvni bitevni sceny). Ale co, nebudme hnidopisi. Film jsou remeslne natocena jatka, infantilni postuchovani dvou fojaku lze prominout, 2 idioty musi mit zrejme kazdej velkej bijak od prvnich Piratu z Karibiku a nebejt patetickeho natahovani luku v zaverecne scene, vesel by se i do 2 hodin. ale stejne - nejlepsi reznicina chladnyma zbranema je u me porad Ironclad ()

helrohir

Veľkolepý východoázijský historický epos, s vynikajúcou kamerou, úchvatným vizuálom a spektakulárnymi bojovými scénami, ktoré nepostrádajú nápaditú choreografiu, ale aj drsnejšie či efektné "momentky". Občas síce hlavný hrdina predvádza kúsky, za ktoré by sa nehanbil ani Legolas, a pri plánovaní priebehu obliehania si tvorcovia až príliš okato brali inšpiráciu z Ridleyho Kráľovstva nebeského, ale rozhodne sa je na čo pozerať. Ako to obvykle pri podobných filmoch býva, ostatné scény vsadené medzi jednotlivé rúbanice sú naozaj len nezáživnou výplňou, kde sa miesi romantika, humor či povrchné načrtnutie medziľudských vzťahov. Ale kto má rád historico-vojnový žáner, bude nadšený. 80%. ()